Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
30. sep 2012

@sarifa ono je to sila zvyku asi ale urcite na nu stale hovor slovenky potom jej ten jazyk nebude cudzi. Kamoska hovorila len obcas a mal sive rozumie le nechce jej hovorit po lovensky lebo jej nepride ten jazyk znami. Takze ona aj ked sa teraz snazi kvoli jej rodicom maju stimvelky problem mala ma 4 roky. 😉 deti su velmi rozumne oni vzdy vedia kedy aky jazyk a kde pouzit 😉

andrea2510
30. sep 2012

@katie555 ja nepanikarim len ma rozculuju ze preco aspon nepouziju v 36 tyzdni scan skontrolovat presne ako nizko je baby a ci je stale vsetko ok, do nemocnic som dnes volala a povedali mi ze tour view si musim dat urbit cez midwife a midwife mam az o tyzden to uz snad budem aj pomaly rodit kym pojdem do nemocnice na tu tour. asi ostatem v tom birth centre kde som chcela ako prve budem to musiet prezit bez epi.

katie555
30. sep 2012

@sarifa ja sa tak isto bojim ...ze po 9tich mesiacoch pojdem do prace a co potom? u nas nie je problem ze by mala pochytila zlu anglictinu - tatko opravuje aj mna aj ked nie casto ...dufajme ze sa na nu slovencina nalepi (a drahy tiez dufa ze sa popri malej nauci) .nasim som vsetkym kazala ze nech mi kupia knizky v slovencine a rozpravky takze budem jej citat ... 😕

@slniecko77 ty ucis oba jazyky? ci nechavas na skolku? 😝

katie555
30. sep 2012

@andrea2510 St. Mary's ? to je divne bo nam antenatal classes viedla mw odtial a ta viem ze to hovorila ze rodiel medzi st marys a wythenshawe v tomto ze je wythenshawe si to musis booknut a st.marys len prides ked ich robia - len neviem presne ake casy tam boli (kedze mi to bolo tak jedno) mozno si natrafila na niekoho kto nema sajnu...
To s tou polohou - no oni tu to robia dotykom a predpokladam ze vedia co robia...ale ked uz ti povedala ze je engaged 2/5 tak by som sa az tak nebala - to je uz relativne dole - a tiez si myslim ze ked pojdes rodit a nahodou by bola vtedy v divnej pozicii tak ta poslu do st mary's a nebudu riskovat ...
ja sa tiez snazim nepanikarit - uz aj teraz ani soferovat nebudem mozno len tak max do obchodu a v utorok mam midwife...a dnes mam dost bolesti - take krce prelivane z malej kopancami ...uz teraz len oddychovat ...ja sa len potom citim strasne lenivo (ja som dost naucena byt aktivna) ale kazdy mi tvrdi ze si zasluzim oddych ... 😨

slniecko77
30. sep 2012

@katie555 Kati, ja na maleho hovorim po slovensky, moja anglictina nie je moc dobra a nechcem maleho ucit nespravnu gramatiku a uz vobec nie prizvuk
..ja nechavam na skolku, ved to bude o rok, velmi rychlo to ubehne 😉 a chodime do playgroups, tam hovorim na neho po anglicky

lu2112
30. sep 2012

@radusiq tak maxikova truhlicka na hracky 😀

lu2112
30. sep 2012

Omilom to islo tri krat sorry 😲

sarifa
30. sep 2012

@katie555 no ved uvidime ako to pojde.no aj ja som si uz slovenske knizky nakazala 🙂

katie555
30. sep 2012

@sarifa ja som tak nakazala aj mamine aj segre ...Som im povedlala ze zbytocne vyhadzovat prachy za oblecenie ked je tu omnoho lacnejsie a krajsie nez doma.. Ze ked chcu kupit chceme detske knizky a tak.
teba som sa chcela opytat - ked v porodnici vazia babo povedali ti vahu aj v gramoch alebo len v pounds a ounces?

radusiq
30. sep 2012

@lu2112 krasna je Luci 🙂 velmi dobry napad si mala. A ako si dopadla s tymi kresbami / dekoraciami na stenu? Dala si nieco vyrobit tiez?

my tie jazyky zatial neriesime. Velmi vela ludi nam odporucalo rozpravat len po Slovensky aby sme nenaucili zly prizvuk, tak zatial sa tak aj chystame, akurat cim dalej tym viac si uvedomujem ako s mm komunikujeme doma - sice Slovensky, ale cim dalej tym viac prechadzame do anglictiny, kazda druha polka vety je anglicka, a nechcem aby sme to malemu plietli...budeme musiet davat na to pozor 😅

inak som zistila ze zle mi vobec nebolo z prejedenia sa, ale z mandariniek - dala som si zas po jedle (tentokrat slusnej malej porcii) a zas mi zacalo byt zle. Okrem toho ma vcera svrbelo cele telo, hlavne prsty na rukach, drahy ma pocit ze musia byt niecim postriekane co mi mozno sposobilo slabu alergicku reakciu... 🙄 ked ja sa teraz tak neviem dojest ovocia...

andrea2510
30. sep 2012

@katie555 ved ja uz to nechavam tak uz len 4 tyzdne a budem mat ine starosti. ale uz by som chcela aby bol december uz prestahovany a s malou uz narodenou a nemat ine starosti len co upiect na vianoce 🙂

katie555
30. sep 2012

@andrea2510 no ved to stahovanie ti nezavidim ...ja sa uz ledva zohynam ...to mi robi sakra problem ...a aj ked je pomoc baba sama vie ako najlepsie upratat a kde co dat - ver mi ja si radsej vsetko upracem sama ...len potom dopadnem ako dnes ze som si sla pospat a drahy ma zobudil lebo cosi straaaaasne surne potreboval a nemohol to najst....
ostavate aj vy tu? mne medovniky upecie maminka ked pride v novembri a potom uz ja len nejake drobnosti (akurat sa blaznim na ebay po kadejakych vykrajovackach na biscuity) lol...Ja dufam ze vianoce pre nas uz bude cas ked mala bude lepsie spavat a si to aj uzijeme... 😀

@radusiq uff z mandariniek?a kupila si odniekadial inakadial nez normal? ja som tiez taka ista ovocie ladujem strasne vela ...dufam ze ti to coskoro prejde a nesposobi nic zle

@lu2112 to si tu truhlicku davala vyrobit? my mame postielku winnie poo xixi 😕

radusiq
30. sep 2012

@katie555 po dlhej dobe som mala mandarinky lebo mam rada len Satsumas a tie su take zimme, takze boli prve v sezone - klasika waitrose sietka..dam tomu den, a skusim ich umyt veggi washom...

lu2112
30. sep 2012

Ako ste sa dnes mali ja som uz taka unavena ze ani nevidim ideme spat zajtra mam MW tak som zvedava co sa dozviem nove 😉 dobru nocku prajem

@radusiq dakujem uz aj zvieratka su na stene len nam este roleta chyba a obrazky a lampa ale to doriesime zajtra. No truhlicka je uzasna presne podla predstav 😀
@katie555 ano davali sme ju vyrobit doma na slovensku a nasi ju teraz doviezli autom 😀.

andie25
30. sep 2012

Ahojte,hlasim sa nazad, ja som po vcerajsku bola total unavena, a to som mala ist dnes na nocnu, ale nehrozi, nocne som uz povedala, ze nebudem robit. Ved to sa rodi a rodi 🙂 ale je to krasne.
@katie555 tu som tu, len som oddychovala, a boli sme po nakupoch, dostala som novu krasnu penazenku a do kuchyne som si kupila vo fenwicku noze poriadne, na vsetko tam maj zlavy, tak sa oplatilo, no a potom som varila a teraz som napraskana az po usi a neviem ist spat 😀 Inac si sa pytala, co som studovala doma, tak som bola na 5rocnej Hotelovku, tak pekny skok od gastronomie a cestovneho ruchu k zdravotictvu, nie 🙂 Kate navar si vela ginger tea - mozes aj cerstvy koren s medom a citronom, rychlo sa vyzdrav, potrebujes teraz byt silna.
@radusiq gratulujem k auticku a nech sa na nom najazdia same stastne kilometre 🙂 postrehla som, ze ti zmenili datum o den, ale je to lepsie, pojdes ten den aspon prva , to cakanie ubija, a ked nahodou budu mat nejake emergency tak to nebude az take hrozne, ako sa inac citis?
@slniecko77 Inac v Tescu som objavla Grannys traditional soapflakes, tusim @jeanka pisala, ze to tiez kupovala, len tam nemali krystalicku sodu, ale tu zase maju v Sainsbury's takze zajtra dokupim a idem na sliz. Zajtra mi maju dojst aj plienky, tak poperieme. A dala by som si ten slivkovy kolac, je moj najoblubenejsi 🙂
@lu2112 Lucka tak uz mas rodicov pri sebe, Maxik moze prist na svet 🙂 Krasna truhlicka na hracky, velmi sa mi paci! A bola som uvedomela maminka a jedla som pravidelne, cukry su pod kontrolou a dnes som v Boots objavila dia cokoladu aj dia karamelky, tak som sa odmenila 🙂 Inac to chodenie po schodoch by malo zabrat ako ti Radka radila, nemusis bokom ale cez den par krat hore dole, zvykne pomoct, no aj tak uz to bude coskoro si myslim. Este cvicite s epi-nom? Drzim prsty, nech sa porod dostavi coskor, a nech uz ste pekne pokope 🙂
@sarifa ako sa mate babulky? Sofinka je taka zlatunka 🙂 a kde je Silvika? ta tusim furt koji 🙂

lu2112
30. sep 2012

@andie25 ahoj stratena to som rada ze vsetko si zvladla a daval si na seba pozor 😉.
Stale cvicime postivo z epi-no teraz dvakrat za den. Postupujme teraz uz pomali su to centimetriky kazdy den.
No po schodoch chodim pravidelne a snazim sa mat vela pohybu a samozrejme pikantne jedlo a pravidelny sex tak uvidime ci ho posurime toho nasho drobca 😀

andie25
30. sep 2012

@lu2112 urcite ho posurite, drzim prsty! uz aby to bolo!

slniecko77
30. sep 2012

@andie25 no ahoooj 🙂
..dik za tipy..pozriem v Tescu, sice tam chodime malo lebo je na druhom konci mesta, ale vsak sa ro nebude minat ako teple rozky 😀 Sainsbury's v nasom zapadakove nevedu 😀 len tot nam otvorili Morrison's..a o Waitrosse mozeme len snivat 😀
..u a vies ako sa vydaril kolacik 😉 uz sme ho spucovali, este nam zostal broskynovy 😉 pridi, pozyvam 😉
..dnes som strihala aj mojich chlapov..tak uz su fesaci 😵 nie, ze by predtym neboli 😀
..vcera sme boli aj pri mori, bolo super, svietilo slniecko, maly sa prehral v piesku a nejaky sme aj doniesli nech sa moze hrat na zahrade 😉 a na zakoncenie vyletu sme si dali typicke "primorske" doughnuts?...mnam

slniecko77
30. sep 2012

@lu2112 Lu a kolko mas centi?
..inak truhlicka je krasna 😵 ste kupovali threebedroom house?

monkka21
30. sep 2012

ahojte.myslite,,ze aj toto bude dobre na ten sliz ? http://www.boots.com/en/Boots-soap-flakes-425g_...

andie25
30. sep 2012

@monkka21 dnes som na nich pozerala ale neprecitala som zlozenie, malo by byt ok, no v tescu ja som kupila tie soapflakes len za 1.89 v boots su drahsie

monkka21
30. sep 2012

@andie25 som pozerala na stranke tesca a nenasla som,ja mam tesco daleko a v exprese ktovie ci to budu mat.

andie25
30. sep 2012

@monkka21 ahaa, tak potom kup tieto a sodu si zohnala?

monkka21
30. sep 2012

@andie25 co som pozerala tak ju maju u nas v asde.pojdem pozriet do boots na tieto soap flakes a uvidim

andie25
30. sep 2012

@monkka21 hej aj u nas v asde maju sodu tiez, tak kup a mozes si zarobit a zacat prat 🙂 ja cakam na moje plienky zajtra a tiez idem vyprat , juchuuuuuu, no a medzitym sa ucit samozrejme ...

sarifa
30. sep 2012

@katie555 oni praveze vazili v gramoch,tak to bolo aj v jej red book a aj na tej vanicke v ktorej bola ulozena.

monkka21
30. sep 2012

@andie25 ja zacnem tak o 2 tyzdne prat.ja som v sobotu kupila pampers newborn ale 2ky 😀 aj pre seba uz vlozky a take blbosti nech to mam doma

sarifa
30. sep 2012

@andie25 dakujem moja .My sa mame dobre.Zajtra ja idem do nemocnice kvoli hrce na prse 😒 tak sa konecne dozviem ci je to vazne alebo nie.Sofinka rastie ako z vody a sa zacina castejsie usmievat.No Silvika ta ma tie prsiska urcite stale vonku jej chlapak veru hlados velky 🙂 A ty sa ako mas? este sa stale vela rodi?A ty ako praxujes alebo uz normalne vsetko robis ako Midwife.Ja som mala pri porode studentku Midwife ale ta teda nevedela nic.A vies co bola sranda? ze ja som si stale zapinala Epiduralku lebo som nevedela ze kedy som to naposledy zmagla a ona mi zakazdym zmerala tlak.A az asi po par hodinach sa pytam preco mi meria stal;e tlak a ona ze pretoze vzdy zmagnem tlacitko kde mi ide epidural a ja jej hovorim ale ono mi to netecie zakazdim (lebo to po kazdych tusim 20-30min sa spusti) ja som to tlacitko stale mackala uz som mala asi taky tik v ruke ze som to len stlacala ...a to ona nevedela ze mi to nepojde kazdych 5 minut? hahaha a ty sa ako mas? uz coskoro pojdes do 30 tyzdna ..vy vsetky tak blizko seba budete rodit ..tu bude potom velmi ticho 🙂

andie25
30. sep 2012

@sarifa no to som rada, ze sa mate dobre, a neboj sa prso bude urcite v poriadku, mozno sa ti tam len nejaka zdurenina urobila alebo sa tam nieco zaseklo. Budem na teba mysliet zajtra. Ja uz pomaly koncim skolu, takze cela opatera aj porod je na mne, vyslovene si to uzivam a tento tyzden bol sice tazky, ale krasny. U nas si mamicky nemozu same zapinat epidural, urcite to bol epidural? My im davame injekcie cez ten vyvod z chrbta ked si opytaju, no a tlak sa musi merat po kazdom top-up kazdych 5 minut po dobu 25 minut, teda aspon u nas, to preto, ze ci nekolise velmi , alebo sa nezvysuje. potom by sa uz dalsi top-up nedaval. Ja sa mam celkom dobre, Natalka akurat vystraja v brusku, chystala som sa aj do postele, ale nejako sa mi teraz nechce, nejaka som najedena alebo co. Ale budem musiet ist si lahnut, musim sa zajtra ucit na skusky, lebo potom zase prax a dni idu a ja sa poriadne neucim 🙂 stale sa nieco najde, no. Tak sa majte pekne, popusaj Sofinku a dobru nocku!X

andie25
30. sep 2012

@slniecko77 az teraz mi nabehla tvoja sprava, no marhulovy by bodol tiez, ale ten slivkovy najradsej 🙂 tak ste mali pekny den, ja som ho stravila vcera v nemocke, ale tak zase az take zle to nebolo 🙂 no sisky tie si dam urcite ale az v januari hihi, ten cukor by mi teda vystupil do nebies 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre