Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 ja som si teraz citala tu temu ale len tak kazdy druhy prispevok ja tam radsej ani nic neprispievam lebo kebyze tam nieco napisem asi by sa do mna pustili ako do teba...ale kedze som si tam len tak zbezne precitala ze najviac tam prispievaju ludia co ziju na slovensku a v Uk neboli alebo ak boli deti tu nemali tak asi oni vedia "najlepsie."
ani tam do tej temy uz nechod jednym uchom dnu druhym von. 😉

@radusiq ja zarucene nepojdem prva ale po kazde ked ma rozboli trochu brucho tak stresujem neboj 🙂 ale vzdy to prejde.

monkka21
1. okt 2012

@wewe8584 ano moj muz vypisal tlacivo a to poslal na hlavny office agentury.ja uz na ich slova neverim po prvom sklamani pri Bianke 😠

grasia1
1. okt 2012

@katie555 citim sa vyborne, zatial ziadne naznaky toho ze by sa to malo blizit, jedine co ma trapi je ta nespavost, niekedy to je fakt na nervy, neviem co mam po nociach robit. No a este dva dni si budem kusat nechty do toho scanu ci je maly otoceny tak jak ma byt. cely vikend som mu dohovarala 😀

katie555
1. okt 2012

@wewe8584 vyzera ze vy to mate asi tak ako my...sme zaital ziaden papier nedali a vraj si len ma zobrat 2 tyzdne volna ked sa mala narodi a potom sa to doriesi papierovo...Su spolocnosti co z toho az take halo nerobia ale su aj blbe a potom to vyzera tak ako @monkka21 ze sa to cele d...e

wewe8584
1. okt 2012

@monkka21 no tak to ti verim..ved ja som aj po tvojej skusenosti stresovala troska..ale manzel hovoril, ze u nich to je takto...dokonca som aj citala ten dokument, kde ej napisane, ze iba mas prediskutovat so zamestnavatelom o tlacive tam nebolo nic....a to tlacivo co vypisoval, to bolo to SC3, co som spominala? To asi inak funguje, ked je zamestnany cez agenturu, ako ked normalne na contract....neviem :( je som taky zaciatocnicek v tom ...

andie25
1. okt 2012

@wewe8584 ty kde bluuudis draha, pozri sa oktobrovky uz idu rodit a ty sa mi tulas, nas tu nechas s Mony same? to snad nie 🙂 ako sa mate? vsetko ok?

wewe8584
1. okt 2012

@katie555 takze vy to mate tiez tak? presne ako pises....iba to oznamil a potom, ked sa maly narodi, tak vypiseme to tlacivko a dame im....len este neviem presne ako sa tie dva tyzdne beru pocas statnych sviatkov...nam to vychadza akurat na vianoce a novy rok...a tam su asi 3 dni volna, alebo tak..neviem presne...neviem teraz, ci sa mu to bude zaratavat v 2tyzdnoch paternity, alebo bude mat narok byt dlhsie doma o tie 3 dni

grasia1
1. okt 2012

@wewe8584 ahoj. tak moj priatel iba doniesol MATB1 do prace a to bolo vsetko. Potom ked sa dieta narodi tak ma oznamit ze uz si to volno berie. Neboli problemy to asi zavisi od nadriadenych co si navymyslaju.

monkka21
1. okt 2012

@wewe8584
@katie555 neviem ake je to tlacivo.si uz nepamatam.ono je to u nas tak,ze team leaderovi to schvalili aj po porode ked uz bolo dieta na svete ale mojmu muzovi zamietli.no tak jemu sa to uz dalo vybavit.ja to mozem komentovat len tak ze su to hajzli.uz teraz sa im obabarat nedame ,ked ma na to narok.

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 no to mas v pohodicke ...ja ako hovorim sem mam mam pocit ze ona chce vyliezt cez pupok a ine dni je tichucko ani neviem ze ju mam...teraz akurat to ze trosku zvysenu teplotu mam a zapchaty nos takze hadam sa to ukludni kym pojdem

@grasia1 ja spim v noci dobre (teda poslednu noc sa mi nepodarilo) kedy mas ten scan? nepanikar- ono co si pisala ze skor si nie su isty, takze scanom sa to aspon ujasni ...planujes kojit babatko ? ako teda vacsina sloveniek ... 😀

radusiq
1. okt 2012

@andie25 tak sme sa nasli 😀

@wewe8584 mm dostal v praci nejaky formular vypisat, mal ho odovzdat do 25tt (najneskor 15tt pred due date)...inak nic. @monkka11 verim ti, tiez by som stresovala po takej skusenosti...ale ak to podal vcas a ma narok tak mu ju nemozu neschvalit, ci?

@katie555 ja verim ze pojdes pekne predomnou ako to mas v plane 😉

andrea2510
1. okt 2012

@grasia1 ty mas den predomnou termin tak mi dve sa budeme predbiehat lebo tu vsetci porodia skor ako ja teba mam sancu predbehnnut 🙂 a priznaky nemam ani ja vobec ziadne

wewe8584
1. okt 2012

@andie25 neboj 🙂 nie nie....to len vikend bol opat, cez vikend to stale tak je, ze sme s amnzelom na 100% spolu a ja na net ani netuknem 😀 dobre sa mame zatial....tuto noc sme mali hrozny spanok...ale ako som citala, tak sme neboli sami 😀...akurat dnes ma Adamko tak nejak divne kopka...tak troska bolestivejsie ci co, neviem..ci sa pretaca, ci co...hlavne na pravom boku ma to pobolieva...vikend sme mali super...robili sme s manzelom knedle, segedinsky, domacu kuraciu polievku, domace rezance, chlebik a este aj kolac ten taky zavin 🙂 mnamka ...no a klasika jogurty 🙂
...v ziadnom pripade vas tu nenecham...akurat som premyslala, ako to my v decembri budeme...ved ty a
@monkka21 to mate v podstate spolu a ja o tyzden neskor....to budu vianoce...len ci si mamicky, co tu budu najdu cas sledovat nas, ci to uz mame za sebou 🙂
A ty sa ako mas? Pozeram, ze rodite v praci vo velkom 🙂 ucis sa tu farmakologiu? ako ti to ide?

slivka233
1. okt 2012

OKTOOOOOOOOOOOOOOOOOOBER JE TUUUUUUUUUU ..... YEPAAAAAAAAAAAA
wewe8584 @monkka21 @andie25 @katie555
ahojte dievcatka po par dnoch opat tu konecne....zacnem tym ze ak sa bavite o paternity leave moj Ervin dostal z prace spolu v vyplatnou paskou formu z HM revenue kde bolo treba vypisat datum narodenia a zakladne udaje a kolko chce byt doma co 1 alebo 2tyzdne, inak vyplatene mu bolo 135 libier na tyzden.
hned v nasledujucej vyplate.
Inak som trosku mala problem s mojou laskou malickou, nejak mi nechcel papat trosku strajkoval, ale myslim ze uz je to lepsie, ale co mam obavy ze nepapa tak ako by mal , ma uz cez 5 tt a papa oba 90ml viac mi nezje, sem tam trosku viac ked skombinujem s cickou ale potrebuje papat viac a neviem ako ho donutit... som bola taka zufala ze som az volala n labour ward 21 pretoze mi nepapal cely noc a pol dnana to tiez, plackal , a aj brusko bolelo...mw mi tam povedala ze potrebuje viac mlieka ja to viem ae ked nechceeeeee??? vraj mam mu dat prso a plus umele ale neviem no uvidim kolko vazi ci bribral hv pride az 9.10.... juuuj starostiii tak ma to trapy.
A vy sa ako mate babulkyy @lu2112 krasnaa izbickaa .... juuj moja uz len pa dniiii tesiim sa ked ta tu uz nenajdem to budem vediet ze drobcek uz sa pyta na svet....

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 to ani ja niekedy neviem ze tam je ale inokedy sa tam tak vrti ze mam pocit akoby mi organy premiestnovala 🙂 .
tam treba ist do postele s tou chripkou ci co to mas a s cajom. skus si urobit cesnakovu polievku mozno to pomoze ked uz nie caj citron a vsetky ostatne babickovske rady 🙂

katie555
1. okt 2012

@wewe8584 no si myslim ze sa bude ratat 10 dni pracovnych vratane sviatkov ...ale to je moj sukromny nazor. Bo sa mi zda ze to musi byt 2 consecutive weeks - ale mozno jeho spolocnost mu da tie 3 dni extra ked podla vsetkeho su celkom v pohode...ono to fakt zalezi od spolocnosti .. viem ze Paul vravel ze jeho kolega si zobral tyzden v kuse a potom ten druhy tyzden si vzdy rozdelil tak ze chodil do prace pond-streda a 2 dni ostal doma ...ja si skutocne myslim ze je to na dohode
a hlavne aj ochote , bo sa stretnes s ludmi ako maju @monkka21...

wewe8584
1. okt 2012

@grasia1 @katie555 @monkka21 @radusiq dakujem babulky, tak dufam, ze ti nasi muzi nakoniec ostanu doma vsetci 🙂, neviem si predstavit byt doma hned na zaciatku sama s babatkom ... moj manzel je taky kludas aja zas troska stresujem, tak jeho povahu tu budem potrebovat ako sol 🙂

monkka21
1. okt 2012

@wewe8584 ja sa velmi tesim ze bude manzel doma s nami.aj pri Binake mi to dobre padlo,ze bol prve dni doma a pomahal mi.

wewe8584
1. okt 2012

@katie555 tak zatial sme mali s manzelovymi zamestanvatelmi len dobre skusenosti, velmi ustretovi boli...aj doma sme teraz v auguste boli na 2 tyzdne a to uz ani dovolenku nema, lebo sme boli v lete na svadobnej...dovolili mu praccovat zo SVK.... chodi so sefmi na pivko obcas, tak hadam budu aj nadalej taki 🙂

monkka21
1. okt 2012

idem na kontrolu k midwife.tak drzte palce nech je vsetko ok 😀

grasia1
1. okt 2012

@katie555 na scan idem v stredu rano. Ja sa snazim nestresovat ale ked sa pomrvi tak hned kontrolujem kde co sa pohlo a vydulo, jak magor. Kojit sa urcite chystam o tom som ani nemusela rozmyslat zeby nie, ale latkove plienky ako tu baby idu praktizovat tak to nie. a ty budes latkova?

wewe8584
1. okt 2012

@slivka233 ahooooooooj 🙂 juuj....tak to mi je luto, viem si predstavit, ze ti nie je 2x prijemne, ked nevies co mas robit....ty aj prikrmujes vsak? ja by som chcela len kojit, len neviem (otazka pre @andie25 😀 ) ako to vlastne funguje..ked krmis flasou, vies kolko babatko spapa, ale ked kojis...tak odkial budem vediet, ze uz mu staci, ze ma dost...ci ho mam od cicule odnat, alebo ci mu mam dat druhu, alebo ci mu mam est aj umele dat....este som sa v knihe nedostala na kapitolu breastfeeding, asi preto tolko otazok 😀

katie555
1. okt 2012

@slivka233 jeeeeeeeeeeeeeeeeej vitaj...uz sme sa strachovali o teba par stran dozadu...tu mame teraz preteky...ze kto skor takze sleduj...xixi
oficialne poradie je lucka, potom radka a ja to mame po dni za sebou a gracia a andrea tiez po dni ...Este to bude zaujimave - potom mozeme robit statistiky ci sa baby ponahlaju na svet alebo nie ... Btw @gracia1 mozno som sa uz pytala ale viete co budete mat? (nejako mi to vypadlo)

@andrea2510 hej moja mala to robi hlavne vecer, presuva sa toci a ktovieco este...Co je zaujimave strka novu na pravu stranu pod rebra aj ked zase taku dlhu ju mat nemoze... jj akurat popijem horuci ginger (este stastie ze my dost varime indian /thai food takze u nas sa vzdy cerstvy ginger najde) a med ...zacina sa mi driemat tak asi pojdem buvat

@monkka21 osobne si myslim ze nemoze zamietnut - je to dane zo zakona.a to volno neplati zamestnavatel ale stat tak nechapem co robia take caviky koli tomu 😒

andie25
1. okt 2012

@wewe8584 hehe ucim sa hej na konikovi, ale uz to tu zabalim a vypnem, lebo fakt skusky sa blizia a ja viem, ze nic neviem 😀 no takze tak. Juj no Natalka tiez dava o sebe vediet, pod rebrami kope, tak co ja viem, zeby uz bola pretocena? V piatok mam ultrazvuk, tak popozerame. Dietka zatial ide v pohode, bez problemov, akurat idem sa najest , vypnut a ucit sa. Tak fajne ste povarili 🙂 my sme tiez vcera varili bravcovu panenku s porom, olivami, sunkou a mozarellou a k tomu hnedu ryzu, fajne bolo, no a este aj kuraciu polievku. Maso ja mozem 🙂 Tak sa drzte, pozdravuj Adamka! a nenechavaj nas tu sameeee 🙂
@slivka233 juj moja, tak to ma mrzi, ze nepapa, ale skus mu dat viac cicika a az potom umele, mozno aj preto ma prdiky, a umele kupujes uz hotove alebo miesas? Tam treba davat pozor ako davkujes, lebo ked je velmi huste, tak aj to moze sposobovat koliku. Pomasiruj mu trosku jemne brusko. Maly vymyslajko, jest sa mu nechce, no dohovor mu pekne 🙂 X drzim prsty, nepanikuj, to bude dobre. A kakat kaka? Plienky su mokre?

grasia1
1. okt 2012

@andrea2510 fakt tak to budu preteky. 😀 no ja teda vobec nic. ziadny poslickovia aj energie mam na rozdavanie. Dnes mi oficialne zacala materska a ten mesiac neviem co budem doma robit. ako dlho moze clovek umyvat okna zehlit atd. Keby aspon to pocasie bolo normalne tak by som sla aj na dlhsiu prechadzku ale tu je to tazko odhadnut.

andie25
1. okt 2012

@wewe8584 no ken chces plne dojcit, tak ono sa odporuca kazde 3 hodiny, aj mlieko sa ti spusti rychlejsie. Ked maleho spravne prilozis - precitaj si ako alebo popozeraj obrazky (good latch) tak on nepusti cicu az kym nebude mat dost, bude tahat tahat tahat a potom si da mensiu pauzicku aby mohol prehltnut, a zase tahat a tak dokola. Ty ho z cicika dole nedavaj, on sam pojde dole a ponukni mu aj druhu stranu, ked bude chciet tak si da, ked nie tak nevadi. Takze odporuca sa kojit kazde 3 hodiny, aj pocas noci no a malo by to trvat cca 20-30 minut na kazdej strane, ale zo zaciatku to bude samozrekme menej. No a mozno sa bude pytat na prso kazde dve hodiny a bude tam menej cuckat, takze to je individualne, vola sa to baby led feeding.

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 to mame presne aj my ze vystrkuje nohu pod rebra az do boku preto nam to nesedi to ako nam povedali ze ako je otocena 🙂 lebo taku dlhu nohu mat nemoze ...ja som uz hovorila ze sa nam narodi mala chobotnica. idem si varit asi nejaky obed .....sa zacinam normalne nudit na materskej 🙂 ja viem za chvilu mi pribudne zabava

radusiq
1. okt 2012

@monkka21 drzim palcoky

@wewe8584 ak maju dobre vztahy podla mna to budete mat bez problemov - ved to ani nejde zo zamestnavatelovho vrecka tak preco by to komplikovali...

okna su hotove, idem si lahnut trosku, uz ma hlava boli ako sa silou snazim udrzat oci otvorene 😅

wewe8584
1. okt 2012

@andie25 neboj sa, nenecham vas tu 🙂...ja na vas stale myslim, manzelovi o vas hovorim 🙂 takze uz vas tu beriem ako rodinku 🙂, ked som tu v UK taka sama ... pekne sa bez ucit...kona nechaj na pokoji..ked porobis skusky, potom tu budes sediet cele dni...hlavne posledne dni..to sa ani nepohneme 😀...teraz poctivo studovat, nech to mas cim skor za sebou. Ja mam zajtra MW tak uvidim, co povie..ako je nas ulozeny, hadam to uz bude citit...my zas pozdravujeme Natalku a pekne na seba davajte pozor 🙂

katie555
1. okt 2012

@grasia1 moja mala sa tiez sem tam toci a nikdy ja nepochopim ako to dokaze ..ale uvidime - podla toho co som citala (@andie25 oprav ma ak sa mylim) babo prichystane ma porod by malo mat teda hlavku dole a chrbatom do lavej strany ...mne ked zacne tocit a hybat zadockom tak ma akurat tak pomatie...xixi
S plienkami - ja planujem jednorazove, ale dostala som box a starter kit na latkove ....chcela by som vyskusat ked tu bude mamina v novembri ze ako to pojde, bo moj drahy s tym nesuhlasi ..ale ked sa mi zapaci potom mu urobim matematicke vypocty

@wewe8584 no to je dobre...fakt aj nam tak povedali ...co sa tyka kojenia ja som bola minuly stvrtok na breastfeeding workshop - skus popozerat ci tvoja nemocnica nerobi - ak mas aspon ako tak priemernu anglcitinu - mne to dodalo dost sebavedomia a dozvedala som sa kopec informacii ...vrele doporucam ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre