Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
2. okt 2012

@andrea2510 ahoj, mozes, ked ti ich predpisali, to len samovolne sa nema brat. Ale v tehotenstve su antibiotika safe, nie vsak vsetky, kazdopadne amoxicilin je. Inac by ti ho nedali. A ked sa mozem opytat co ti je? Mas zapal mocovych? alebo co?

andrea2510
2. okt 2012

@andie25 nie bola som u zubara a dala mi antibiotika lebo mam zapalene dasno

andie25
2. okt 2012

Hahaaaaaa, mam skusku, esej mi presla, jupiiiiiii!!!!! stastna som jak blcha 🙂))))

andie25
2. okt 2012

@andrea2510 hej v pohode, aj ich vyber, lebo dasna nie su sranda. aj ja som bola dnes u zubarky, vsetko ok u mna.

andrea2510
2. okt 2012

@andie25 no ja som bola najprv u zubara takeho o nicom mi povedala ze vsetko je ok a mam prist znovu o 6 mesiacov a teraz ma zacalo bolet dasno lebo sa mi asi prerezava zub mudrosti a mam tam zapal tak som isla k inej zubarke a ta mi dala antibiotika

radusiq
2. okt 2012

@andie25 gratulujem 🙂 sikovna

@andrea2510 penicilin vseobecne je v tehotenstve safe, ale z vlastnej skusenosti davaj velky pozor na neziaduce ucinky - mala som Amoxicillin na zaciatku tehu - okolo 6-7tt tusim, a skoncila som po prvej tablete vecer na pohotovosti s neznasanlivostou na penicilin ktoru som predtym nemala (tie iste atb som brala par mesiacov predtym bez problemov). Nevedeli ci to ma nieco spolocne s tehotenstvom, ale hovorili ze je to pravdepodobne...

andrea2510
2. okt 2012

@radusiq aha ok tak uvidime ci mi nieco bude po nom budem si davat pozor dakujem

andrea2510
2. okt 2012

@andie25 gratulujem k esseji

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 vies ze mna aj napadlo ci to len nebolo v tom momente ked ona ma kontrolovala? bo predtym sa vrtela ked som cakala...hadam to prejde...no len spanok na lavej strane - hmmmmm ja sa tak 15nast krat v noci pretocim ...takze by ma drahy musel priviazat k posteli...Inak to dasno to musis mat dost - bo ja som mala inflated tusim okolo 15tt a vyslovene mi povedal ze mi neda atb koli tehu inak by mi ich dal ...

@andie25 gratulujem - krocik blizsie ...kolko percent si dostala?

andie25
2. okt 2012

Dakujem dievcata, joj stastna som jak blcha, znamkou sa chvalit nebudem, nie je za co, ale tak je to ten lepsi priemer, no chvalabohu he to za nami, a buduci piatok sa uz tesim na tu farmakologiu :D

katie555
2. okt 2012
katie555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andie25
2. okt 2012

@katie555 coze? nemam slov... ale momentalne aj tak prebijaju endorfiny stastia u mna 🙂

katie555
2. okt 2012

@andie25 no mali by sme im to tam asi trosku 'zatapetovat ' nech si nemyslia ze oni su tie mudre co vyhrali 😀

monkka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie555
2. okt 2012

@monkka21 ako neviem ci si vsetko citala ale my sme tiez na svk nenadavali - pozri zijem tu a nejako ma svk zakony neptrapia tbh ...mne aj ked znami napisu ze zdvhili dane alebo nieco podobne - ako ok smutne ale co s tym ja narobim ...sem tam mi to pride len tahanice ..a hlavne hentam - kto ma trosku len racionalisticky nazor na vec - nechcem povedat ze protirecivy bo to nie je pravda - neverim ze ziadna baba tu by povedala alebo si myslela ze ivana by nemala deti dostat spat alebo ze cela afera je vymyslena .... len pre nich to vyzera ze nehystercis tzn ze nesuhlasis...ale suhlasit sa da aj so zdravym rozumom a bez hysterie podla mna 😝

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 oni mi povedala ze ked som tehotna ze mi dala len take antibiotika aby neublizili baby....snad sa nic nestane budem sledovat ci sa mala hybe a ci je vsetko ok ak by nebolo tak to prestanem pouzivat a pojdem hned do nemocnice. este som si nedala pockam kym manzel pride z prace ak by mi nieco bolo

andie25
2. okt 2012

@andrea2510 naozaj sa neboj brat antibiotika, len keby si mala z nich vyrazku alebo svrbenie, tak chod k doktorovi. Urcite ich vyber, neboj sa, babatku nijak neublizia.

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 ja si myslim osobne ze ono vsetky lieky v tehotenstve na letaku maju napisane nevhodne pre tehotne/dojciace ale ked ti ich predpise lekar tak to je ok ...ved hadam uz nieco studovali...si vezmi ze aj @andie25 to vsetko musi mat prestudovane...
len presne ako radka pise daj si pozor bo v tehotenstve ti moze vadit nieco co ti predtym nevadilo ...neboj budes ok
Ako sa inak citis??? u nas drahy dnes nariadil takeaway curry na veceru - a to som predtym jedla ananas ..xixi .... 😕

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 ty si o tyzden viac tehotna a uz sa snazite dostat baby von? ako aj ja by som bola radsej aby sa narodila skor ale ja stale nic necitim ze by sa malo diat ziadne falosne kontrakcie ani nic, ani nic take ze by ma dole tlacila. ja sa mam stale viac menej ok len som unavena ked som vonku dlhsie ako hodinu ...inak este som citala ze aj skorica pomaha tak aj to mozes vyskusat 🙂
@andie25 uz ich mam vybrate dam si vecer prvu tabletku

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 no skorica s ananasom ??? xexe ...takto ja mam rada ananas ja obcasne jedla aj normalne pocas tehotenstva - aj ked udajne ananas cosi obsahuje...a curry to su podla mna len babske povedacky..😉
ja mavam bolesti a krce, dnes tiez ked som sa vratila od mw ...len nie som si ista ci su to spojene zo zaciatkom alebo len falosne xixi..ja sa uz citim nepohodlne - vonku ked idem do obchodu tak vydrzim horkotazko 20 minut chodenia ..len tak pre info kedy si mala ty poslednu mensturaciu? (viem ze hlupa otazka ale original datum moj vysiel z toho) ja 10.1. 😀 😀 😀

andie25
2. okt 2012

@katie555 prispela som tam, uz mam toho dost

katie555
2. okt 2012

@andie25 videla som ta holka ma fakt pravdu ....ako oni to nevedia pochopit ze co zmozu tym vsetkym co robia?? a my tu ja tu kauzu neignorujem len vyslovene odmietam koli tomu hystercit...komu to pomoze ked vsetky slovenky tu co maju deti vyvolaju hysteriu? anglicania ti len povedia nech sa paci chodte na svk ked sa vam nepaci .... a tiez neverim ze to branie deti je tak vyselektovane ako oni tvdia - modrooky blondaci zo zranitelnych rodin....heh 😕

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 24.1. som mala posledne a podla kalendara by som mala mat termin 30 oktobra ale ked som bola na sone tak tam mi povedali 25 tak odtvedy mam termin 25

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 no tak preto prave ja si myslim ze budeme mat malu trosku skor ...viem ze ovulacia bola okolo 28meho ...xixi 😀 nieze by sme sa ponahlali len ja uz som dost otravena z cakania - ako ja hovorim dom je cisty a to upratujem skoro kazdy druhy den xixi a je len tolko upratovania kolko sa da robit ..xixi vsetko nachystane uz len ist... 😉

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 ja neviem ja by som bola rada kebyze pride vcas toho 25 alebo skor ale neskor ani nie chcem byt s nou co najdlhsie na materskej, po schodoch chodim kazdy den lebo byvame na 2 poschodi, caj pijem tiez kazdy den ten zevraj pomaha, teraz este zacat jest stiplave 🙂

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 ved to je to aj ja preto chcem aby prisla cim skor...mne sa oficialne zacala materska vcera...no ja chodim po schodoch v ramci domu ale ver sa neskutocne zadycham prist hore..niekedy sa aj v strede zastavit musim 😖 ten caj neviem ci pomaha na skorsi prichod - skor co viem na ulahcenie porodu (teda ak funguje bo to je tazko sudit ...ale tak ja som povedala ze su aj horsie veci nez pitie caju ktory mne aj tak chuti) bo by mal zmakcovat krcok maternice ...len mne sa akurat mina - takze ci sa mi paci alebo nie zajtra alebo vo stvrtok musim do mesta do hb kupit este jednu krabicku ... 😕

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 ja som si citala niekde na nejakom fore polovica ludi hovorila ze pomaha dalsia ze nie tak to je jedno skusit skusim nijak to neublizi. to aj ja cakam na medziposchodi niekedy lebo som zadychana. aj sa bojim porodu a aj chcem aby to uz bolo za mnou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre