Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
2. okt 2012

@monkka21 vsak tehu stav cochvila pominie a vsetko sa vrati do povodneho stavu 😉

monkka21
2. okt 2012

@sarifa som si nevsimla ani.idem to pozret

slniecko77
2. okt 2012

@katie555 ja som na tom bola rovnako, nasi ani svokrovci si nevsimli, ze som tehu dokial sme im to nepovedali a neukazali fotku zo sona 😉 😀
..ale ja som vela nepribrala...cca 5-6kg

monkka21
2. okt 2012

@katie555 to ja nemozem povedat.no aspon ta tolko nezatazovalo 🙂

andie25
2. okt 2012

@slniecko77 no to mas super, ja mam zatial 5kg navrch ale tak nadvahu som mala uz pred tehu, hmmm, dufam, ze kojenim pekne pojde dole, alebo mozem snivat dalej 🙂

monkka21
2. okt 2012

nemam aktualnu foto ale zajtra nafotim,tato je z 23tt

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 a to mozes este malinku na rukach nosit? nieje ti tazka?

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 ja som v podstate hned obliekla svoju povodnu konfekciu, mala som este cca o 2kg menej nez pred otehu
..pri dojceni by som ''zozrala'' kona-vola 😀 ale postupne som sa dostala do povodneho stavu 😉 😀 teraz mam cca to co pred prvym otehotnenim
..ale su zeny co vyrazne schudnu a zostane im to 😉 ale ja som mala idealne BMI podla MW, podla mna by som kludne mohla 5kg dat dole 😝

sarifa
2. okt 2012

@andie25 ja som hned po porode bola na svojej vahe len trocha ovisnuta haha a stale mam tu pigmentovu ciaru ci ako sa to hovori ..boze a to mi nezmizne?:(

ivka2903
2. okt 2012

@katie555 Ak si si to dobre nepozrela, tak z tej témy boli vymazané predovšetkým tvoje komentáre a to z jediného dôvodu,pretože sa nevieš vyjadrovať inak ako vulgárne a arogantne k ostatným! Tu sa hráš na vyrovnanú mamičku -čakateľku, ale v skutočnosti si jeden nevyrovnaný človek, ktorý osočuje ostatných, aby si sám uľavil, pretože urážanie ostatných svojimi nadávkami ti robí z dobre - ako sme si už stihli všimnúť! Mala by si sa nad sebou zamyslieť, dievča, lebo toto k ničomu dobrému nespeje.. Všetko sa ti vráti, len dúfam, že nie na tvojom dieťati!!!!

slniecko77
2. okt 2012

@sarifa zmizneeeeee 😉 len to trosku dlhsie trva

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no uz mi je veru tazka snazim sa ju uz nenosit aj ked niekdy ju musim dat do postielky aj vytiahnut.najhorsie je ked sa k nej sklanam lebo ma tlacia mreze na postielke do brucha 😒 ale uz vie chodit po schodoch tak aspon ju tma nemusim trepat a uz sa uci aj schadzat dole.

andie25
2. okt 2012

@sarifa zmizne po case, linea nigra sa to vola 🙂 no tak to mas super, ja budem mat co robit, ja mam len 158cm, ale hlavne ze sa mm pacim aj tak 🙂 no ale sebakritika mi nechyba lol 🙂

sarifa
2. okt 2012

@slniecko77 len aby lebo som si sama sebe smiesna 🙂

slniecko77
2. okt 2012

@sarifa aj vsetko stmavnute zbledne 😉

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 no ved to ze pri nej tiez musis byt ked je taka malicka a potrebuje pomoct.

sarifa
2. okt 2012

@slniecko77 aj moj pupok? lebo ten je tmavi ako sa mi brucho scvrklo a nepekne to vyzeraaaaaa 😖

katie555
2. okt 2012

no ja budem mat asi co robit , dufam ze mi kojenie pomoze....teraz sa mi trosku ciar narobilo ale az uplne na kraji ani nie na bruchu ale smerom ku chrbatu aj ked natieram poctivo 😕

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no ale uz len pri tej postielke uz je dost samostatna,len na nocnik nie nie sadnut.vydrzi tam 20 sekund a uz zdrha.ked ideme papat tak hned bezi si sadnut na kreslo ,pekne vyliezie.

sarifa
2. okt 2012

@katie555 aj ja som natierala ani jeden den son nevinehala a mam zopar na stehnach a na jazve na bruchu ale si predstav keby nenatieras tak to potom bude horsie ..

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 no ten nocnik je nocna mora ja sa nato netesim 🙂 este ze mame podlahu nie koberec haha

andie25
2. okt 2012

@katie555 ja som minule citala studiu, ze tvorenie strii neovplyvnis, mozes mazat kolko chces, no oni po porode potom neskor zblednu, hlavne potom sa natieraj, ja mam jeden krem na spevnenie pokozky uz kupeny od biodermy 🙂 po porode zacnem natierat jak diva 😀

sarifa
2. okt 2012

@slniecko77 fuuuh tak je dobre 🙂

sarifa
2. okt 2012

@andie25 ja nenatieram nejako sa neviem donutit ..ja som taka ani brusko som si nenatierala to moj natieral..ja neznasam ten pocit ked mam krem alebo nieco mastne na rukach ..a ked olejujem malu tak ma ide porazit :(

slniecko77
2. okt 2012

@sarifa zmizne 😉
@katie555
@sarifa strie su asi hlavne o genetike, niekto natiera a ma ich, niekto nie a nic..ale ked natieras aspon mas lepsi pocit, ze robis vsetko co mozes
@monkka21 tak my tiez zaucame na nocnik 😀

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 heh, preco sa v mnohych veciach zhodujeme nezavisle na sebe? 😅 😉 😀 😀

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no mi praveze mame koberce vsade,ona chape ze ma robit ciiiii ale do nocnika vobec .dam jej plienku a hned mi oznami ze robila ciii 😒 aj do zachoda vie ze sa robi ciii ale nikdy sa nevycika ked ju tam dam.raz ked sme cvicili nocnikovanie tak bola bez plienky a stala kusok od gaucu a este aj ten ocikala lebo islo jej to ako chlapcekovi 😀

monkka21
2. okt 2012

@slniecko77 a ako vam to ide?

grasia1
2. okt 2012

to co sa tu dnes deje??? hadky kvoli tomu ze nie vsetci mame rovnaky nazor??? ach jaj. 😒

katie555
2. okt 2012

@andie25 no tak hadam po porode bude cas na to ..xixi ..ale nemam ich zle oni aj normalne zmiznu po sprche na par hodin ... 😝

andie25
2. okt 2012

@sarifa no ja od malicka vsetko spojene s kozmetikou milujem 🙂 vseliake kremy, telove , vonave , make-up, laky, mazat sa a pamperovat sa to je moje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre