Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 IELTS plati 2 roky ...

andrea2510
3. okt 2012

@slniecko77 no tak este teda moze ostat vo vnutri 🙂 ale nie dlhsie ako 3 tyzdne

pacica
3. okt 2012

dievcat tu v uk nenastrihuju ze? akurat som nasla stranku o tomto ze to ulahci porod tak ked chcete mrknite a povedzte mi,ci by ste isli do toho http://tehotenstvo.rodinka.sk/priprava-na-porod...

andrea2510
3. okt 2012

@pacica nam o tom hovorila midwife ale nikdy som to neskusala

pacica
3. okt 2012

@andrea2510 nieje nahodou do 38 tyzdna este stale riziko porodit babo?ci od kolkateho tyzdna uz sa moze rodit,tak ze ma vsetko potrebne ako ma mat?

pacica
3. okt 2012

@andrea2510 ja to budem asi skusat natahovat to,mozno to naozaj bude na nieco dobre.

andrea2510
3. okt 2012

@pacica od 36 tyzdna je uz oficialne donosene takze od 36 sa moze kedykolkvek narodit zdrave baby uz ma vsetky potrebne organy teraz len nabera viac tuku

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 ono inak najlepsie je kontktovat univerzitu kam chce ist, bo cudzinci su prijmany na zaklade special criteria - hlavne motivation letter - ich moc znamky nazaujimaju - aj ked verim ze mne prave to pomohlo ze ja som mala strednu v ramci toho co som chcela studovat - ja mam obchodnu akademiu zo specializaciou management a marketing doma, maturita na ciste jednotky ...Zalezi by som aj povedala ze ktoru univerzitu chce studovat - bo teraz v podstate im to je jedno bo take tie - ako by som ich nazvala 'not high profile univerzity' maju samozrejme nizsi zaujem - nie v zlom ale ked mam platit 9tis rocne , tak radsej sa prihlasim napriklad na london city university, radsej nez na nejaku southamptom kde su dajme tomu poplatky 8tis.. Definitivne by som kontaktovala univerzitu - ja som zacinala pred tromi rokmi ked vtedy este o zvysovani poplatkov ani nechyrovali a bolo to trosku ine...Prihlasky su inak tak do konca januara (okrem oxford a cambrigde )

@andrea2510 no my ani nie sme narocne - ja tiez len vymyslam kedy mne to vyhovuje a nie malej...To som dnes chcela ist na futbal - manchester city v borusia dortmunt a kazdy do mna hucal ci sa blaznim

andrea2510
3. okt 2012

@katie555 ved tam budes sediet nie hrat futbal 🙂 ak ti je dnes dobre tak preco nie....teraz som citala na modrom konikovi o tych detoch co zobrali tej nemenovanej slecne a jedna baba tam napisala ze pracuje pre tu rodinu co adoptovali tie deti alebo co sa o ne staraju a pise podrobne fakty o tom co sa vlastne stalo nie ako to ta zenska zverejnila v telke ja som tiez hovorila ze je to vsetko len z jednej strany povedane

pacica
3. okt 2012

@andrea2510 uau tak to som nevedela hahaha a preco niektore zeny si ho uz nevyvolavaju skor ten porod?lebo raz pisala jedna ze porodila v 38 tyzdni a ze to bol akoze brany za predcasny porod tak teraz som fakt vycumena ze od 36 tyzdna uz je vsetko v poriadku ako ma 🙂

katie555
3. okt 2012

@andrea2510 no citim sa ako tak ...bola som tuto dole v meste len ten caj kupit a ledva som dosla domov - a to som soferovala ..uz aj to je na mna moc 20 minut prejst..

andrea2510
3. okt 2012

@pacica no ja som zase citala na najmama.sk ci ako sa vola ta stranka tam je tehotenstvo tyzden po tyzdni tak tam rozpisuju co sa deje s babatkom kazdy tyzden. moja sestra porodila v 36 tyzdni a maly je zdravy aj kila mal tusim tak ako v 40 tyzdni. a co som citala tiez ze vacsinou dievcatka sa narodia o 2 tyzdne skor ako maju chlapci zase neskor.

radusiq
3. okt 2012

@pacica ja som chvilu robila tu masaz, potom som radsej prestala kvoli krvacaniu, priprav sa na to ze to potom dost...ani nie ze boli ale taky tlak zvlastny to zanecha...

@lu2112 dosli nam plienocky 🙂

andrea2510
3. okt 2012

@katie555 no tak neviem to zalezi na tebe ci to zvladnes alebo nie. ako ja som stale ok tak ja by som to este zvladla. ty by si uz bola tusim rada ked mala bude vonku a ty budes mat zase tolko energie co

katie555
3. okt 2012

@andrea2510 no uz ja len cakam ...mala nesla inak viac dole ostala na 3/5 engaged aj po dvoch tyzdnoch ...ale ked som sa na to pytala mw tak vravela ze ona sa do porodu ani posunut uz nemusi - tolko vraj inak staci ze dole uz moze ist pocas labour... 😝
dostala si moju IP?

andrea2510
3. okt 2012

@katie555 hej dostala
to aj mne hovorila midwife ze nemusi byt vobec engaged ze stacia 2 ci 3 kontrakcie a ona pojde dole sama. ja mam midwife az v pondelok tak som zvedava co povie ci sa nieco zmenilo

andrea2510
3. okt 2012

@katie555 este som sa chcela opytat mne minule napisala do papierov ze mam 12.4 bc co netusim co znamena nevies nahodou nepisali to tebe do tej zelenej zlozky?

slniecko77
3. okt 2012

@katie555 tu nejde o to sa vykrutit 😉 skor tam bola ''obava'' z tej 3-mesacnej lehoty, to nepoznas mojho chlapa 😉 on nemusi tieto ''obchadzacky''
..tiez skoncil s cervenym diplomom Uni 😉
..ina Uni v Edinburghu kam chcel ist, patri medzi Top Uni v UK...on ich aj kontaktoval, ze ma zaujem o studium, ale presne od neho pozadovali TOEFL..nejak nestiha, je dost busy co sa tyka prace, dost casto si pripravuje prezentacie co robi ked maju firemne meetingy lekalne aj, ale aj celoUK
@pacica ja som si masirovala hradzu 😉 dokonca som cvicila aj s Epi-No, zapalila som preto aj Lucku 😉
..nastrih, perforacia pri porode ziadna, len minimalna trhlinka, ktoru nebolo treba osetrovat 😉 ..takze maximalne doporucujem

slniecko77
3. okt 2012

@katie555 ja som bola u MW 3/5 a dalsiu kontrolu sme nestihli, uz sme rodili 😉 😀

slniecko77
3. okt 2012

@radusiq a presne tie pocity mas pri porode, zena aspon vie co ju zhruba caka 😉

radusiq
3. okt 2012

@slniecko77 hej aj som si hovorila ze radsej si na toto zvyknut dopredu a potom nebyt prekvapena, ono ja som cakala na ten 34tt kontrolny scan a keby mi povedali vtedy ze je vsetko ok a rodim normalne tak hned kupujem Epi-no tiez 🙂 vies ze na jednej strane mi je aj luto ze to cele nezazijem - to tlacenie a kontrakcie 😅

slniecko77
3. okt 2012

@radusiq to je jasne, ze pre teba to nema absolutne ziaden vyznam..ked som rodila a hlavicka vychadzala von, tak ma MW upozornila, ze teraz to bude stipat a roztahovat a ja som presne vedela co mam cakat a ako tlacit 😉 Epi-No je podla mna vyborny prave v tomto, vies zhruba do coho ides, potrenujes svaly panvoveho dna a funguje aj ako placebo efekt 😉
..chapem ta preco ti je to luto..ale u teba by to bolo velmi vysoke riziko (vsak to sama vies), takto si mozes byt ista, ze vsetko prebehne bezpecne...coho ja som sa najviac obavala..kedze viem ake su mozne rizika prirodzeneho porodu 😝
..aj ja som cakala s rozhodnutim kupit Epi-No do scanu (pred UK scanom v 36tt som ho mala na SVK a nastastie uz bola placenta na mieste 😉 ) takze u mna nebolo o com 😉
..a tiez som u dalsieh porodu prehodnotila pouzitie EDA a gas&air, nedam si ich ani do moznosti, ze chcem..lebo mala som tam gas&air a aj ked som povodne nechcela tak mi ho MW ''nanutili'' ale nevedela som ho dychat tak mi ho uz potom nenutili
..EDA len v pripade prolong laubor

slniecko77
3. okt 2012

to je mile www.google.sk
Vivat Bernolak! 😉 😀 😀 😀

pacica
3. okt 2012

@radusiq len ci to budem spravne robit 😒

pacica
3. okt 2012

@slniecko77 a to epi-no kde kupim?

slniecko77
3. okt 2012

@pacica najprv si to v klude nastuduj a potom sa rozhodni 😉
http://www.epi-no.co.uk/ kupit si ho mozes tu
http://www.epino.cz/
https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/epi-no-balonik-2/

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 inak ked ma slusnu anglictinu a ide mu len o ten certifikat - ja som osobne studovala sama doma - kupila som si asi 2-4 knizky uz si presne nepamatam a len za test som si zaplatila - to bola jedna sobota na univerzite..To vlastne on chce posgrad ?? inak o tej edinbrugh uni som pocula ze je dobra (ale zalezi v ktorej oblasti) a hlavne kym to nepokaslu tak zadara ...

😀

slniecko77
3. okt 2012

@katie555 hej, aj on tak ma v plane 😉 sam studovat...
..hej, Skotsko ma Uni zadarmo, teraz tam studuje aj manzelovej sesternici syn zo SVK 😀 (to znie ako bratrancovho kona bratov stryko 😀 😀 😀 )

lu2112
3. okt 2012

@radusiq no som ti mohla napisat lebo boli sme s nasimi v Croydone otec chcel vidiet kde sme pred tym byvali tak som aj chcela ale potom hovorim ze este asi nedosli nevadi ved este pojdeme 🙂. Ako sa inak citis ? Mna dnes mali velmi kope do krcka tak ledva predychavam. Manzel kontroluje kazdu chvylku ci nerodim.
@pacica vidim ze aj teba zaujalo Epi-no ja ho urcite odporucam aj ked niesom na vysokych hodnotach sme stale okolo 25cm ale ako hovorila
@slniecko77 naozaj ta to pripravy a vies co cakat simuluje to porod hlavicky a hlavne to dopomaha roztiahnutiu svalov. My sme zacali cvicit a vedela som sa roztiahnut tak na 10cm tera je to 25cm tak to je uz rozdiel. Nieje to neprijemne a pokial si stoho z partnerom spravite vecerny ritual tak to bude super. Ja som manzela do toho zasvetila a on je moj osobny trener kazdy vecer poctivo cvicime a aj pre neho je to take ze nieco pre ten porod moze spravit. Urcite doporucujem skus porozmyslat

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 no ja verim ze teraz by som to zvladla ovela lepsie ..ja som si zial za uni musela platit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre