Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

wewe8584
6. júl 2012

@katie555 no tak to je fakt sranda..neviem, ktory manzel ma velno cez den pocas tyzdna....trapas...tiez by to mohli organizovat vo vecernych hodinach....
@slivka233
@kaciatko215
@radusiq
no tak musim zajst pozriet este tam....tajne som dufala, ze vydrzim do konca augusta a kupim na svk... 😀 ale to uz budem v nejakom 22tt...to uz budem fakt potrebovat ine nohavice 😀

lu2112
6. júl 2012

@radusiq som v poriadku len som sa zlakla lebo dnes som mala rano take bolesti v podbrusku ale to bolo zo stresu asi vsetko je v poriadku srdiecko bilo a ja len musim odychovat teraz takze som doma do pondelka. A pokial sa nebudem citit dobre tak ma vypisu na dlhsie. Teraz len lezim a snazim sa relaxovat nech chuda moje male neni v stresse

andie25
6. júl 2012

@wewe8584 no neviem, akože normálne to ženy mávajú, ale neskôr, ked babo rastie a maternica tlači všetko hore, tak zvyknú mat ženy problémy s dychanim. Ale v 16tt som sa s tým ešte nestretla. Nechcem ti radiť, co neviem, takze asi najskôr skoc za gp. A astmu nemáš?x

andie25
6. júl 2012

@slivka233 hej nepocula som ešte o tom že HV chodí pocas tehu 😒 Ja viem tak, že normálne chodia okolo 10-12 dňa po pôrode, no ale uvidis, potom daj vediet že co chceli 🙂

andie25
6. júl 2012

@wewe8584 a skúsila si aj Next? Tam maju pekne veci🙂 pohodlne a kvalitne.

andie25
6. júl 2012

A baby ja som si dneska v noci v nemocke zase na tajnasa počúvala babatkove srdiecko 🙂 juuj jasa tak teším, uz ho chcem znova vidieť , ale ešte musím počkať 4 týždne;) dajak sa to vlecie teraz 🙂

wewe8584
6. júl 2012

@andie25 do Nextu sa chystam ano 🙂, ale ked tak prsi, tak nemam chut byt mokra zhora az dole...
Ved prave, astmu nemam a nikdy som s tym ani problem nemala :( .. neviem naozaj...ci si to len namyslam, ci ozaj....ci sa na to viac zameriavam a preto to tak vnimam.... :(

slivka233
6. júl 2012

@andie25 no na papieri je napisanr ze diskusia obladom moznosti porodu co mozem mat atd...nechapem, dufam ze nechcu nasilu aby som rodila doma, lebo som povedala ze to nechcem ale oni tak naliehaju..noooo...dam vediet v stredu ze oco isloo.

andie25
6. júl 2012

@slivka233 neee, to určite nebudú na teba tlačiť🙂 a podľa mna uz vôbec nie HV, no ale to prvýkrát počujem že príde ešte pocas tehu🙂 tak sa nechajme prekvapiť 🙂 Možno je to aj taka náhrada za antenatal class, a bude ti rozprávať ako prebieha pôrod, možnosti pain relief atd. Daj vediet

andie25
6. júl 2012

@wewe8584 ako ked máš fakt pocit že sa ti zle dýcha alebo že sa to zhoršuje, určite chod k gp. Ja kopu veci objednavam online z nextu aj ked som netehu, lebo nikdy nemám čas chodit po obchodoch🙂 no ale tehu veci si asi budem musiet ísť vyskúšať najprv 🙂 len neviem kedy🙂 Ale uz mám aj vypuklinku a v mojich rifliach uz mi veľmi prijemne nie je...

sarifa
6. júl 2012

@slivka233 no aj mne sa stale toci neviem kde je zadok a kde predok 🙂 ja mam termin 8-meho augusta ,v utorok je moj posledny den v praci a sa neviem dockat ...

sarifa
6. júl 2012

@katie555 no ved to rizika su vzdy nejake ved clovek sa papre s ludskym telom. Ja ked som bola na antenatal class tak jedna drobucka chuducka midwife vravela ze ma 6 deti preto lebo prvy porod bol lahky ...nikdy nemala ani len G&R no ze waaaw ..ja sa neriadim druhymi lebo viem ze kazdy porod je iny.. takze by si sa nemala plasit 🙂 cim je clovek viac uvolneny tym to pojde rychlejsie ...ja si len kychnem a babo bude vonku 🙂

Ano pozeram one born every minute ..teda neviem ci uz su nove casti ...ale kazdu jednu cas som pozerala 🙂

wewe8584
6. júl 2012

@andie25 musim sa hned v pondelok objednat....dufam, ze ma aspon popocuva ako dycham....:( bojim sa, snad to nie je nic vazne....

wewe8584
6. júl 2012

@sarifa @katie555
Dievcata, ste ma namotali na to One born every minute....uz som pozrela aspon 4 casti dnes 😀 ... pri kazdej som plakala ...nie nestastim, ze bolest, alebo co...ale nejak mi vysli slzy tak, ze sa nedali zastavit....aj vy to takto mate? ci uz ste nejak zvyknute na ten serial? 😀 😀

veriiii
6. júl 2012

@wewe8584 ale urcite ti daju nieco od bolesti..ja cakam na verdikt ci sekcia ,alebo nie, v stredu mam appintment,tak snad sa dozviem..

veriiii
6. júl 2012

@wewe8584 juuj, dufam,ze to nebude nic vazne, a mas aj ine priznaky?inac ,aj mne sa dycha trosku tazsie,ale tym,ze mam zapchaty nos, v tehotenstve je to bezne mat zdurenu nosnu sliznicu/nema ziadne ine priznaky ,napr netecie mi z nosa../

sarifa
6. júl 2012

@wewe8584 aj mne obcas slzicka vybehne musim sa priznat...hlavne ked matka drzi svoje dietatko tak si sama seba v tej situacii predstavujem ...ze to bude asi najstastnejsi den mojho zivota ktory som este nikdy predtym nepocitila 🙂

katie555
6. júl 2012

@wewe8584 @andie25 no ja to pozeram ked stihnem, ale tiez si poplacem. Aj ked sem tam ma poraza z tych CHAVs co sa tam objavuju....alebo 16 rocne baby a napodobne. Najviac som sa raz nasmiala ked mala cierneho partnera a dieta sa narodilo biele...a tam len na spodu komentar ze on poziadal o DNA testy.
Ale baby vam neoporucam pozerat americku verziu, a tiez co sa vola Maternity ward (co je americka verzia) - mne to drahy uz zakazal. Tam je 60 pripadov cisarsky a cca 90 percent babatiek ma nejaku chybu ... ☹ to ma vzdy rozplakalo pre to ...

cimage
6. júl 2012

caute baby, ja som tiez pozerala One born every minute ked som bola tehotna a davali epizody z mojej porodnice, tak som bola zvedava. Dokonca som po porode nasla aj svojho lekara v jednej epizode 🙂 . Tiez som zvykla revat pri tom ked sa narodilo babenko, to je take dojimave, a urcite by som plakala aj teraz. Ale ked si spominam, tak pri svojom porode som neplakala a to som cakala, ze maleho zaslzim hned ako mi ho daju, ale to bude tymi hormonami.

vladka07
7. júl 2012

@kattus78 aha tak super som rada 🙂 ja byvam na leytonstone 🙂 a ty?? a kolkeho mas termin?? 🙂

jeanka
7. júl 2012

ahojte 🙂 ako vikendujete? ja som konecne v piatok bola posledny krat v robote (uz aj na case... 😅 ) tak teraz uz len musim dotiahnut nejake malickosti, poprat, upratat a vela spat kym sa da... 😀
inak mne tiez pride health visitor-ka v pondelok - najprv mi poslali list ze mam niekam prist ale nevyhovoval mi termin tak sa mi ponukla ze pride k nam - ze sa chce len predstavit a podiskutovat ci nieco nepotrebujem(e) a tak... tak dam vediet ze o com to bolo...
niekto ste tu spominali stikutku - ked to pride tak budete vediet 😀 najprv som si myslela ze take slabe kopkanie ale zase tak rytmicky a tak rychlo by sa mu to nepodarilo 🙂 a nebudte prekvapene z rychlej frekvencie - ten moj stikuta ako divy - raz za dve sekundy 😀 a potom podla toho ako je otoceny tak mam bud masaz criev alebo no ved viete kde 😀 a samozrejme cele brucho sa natriasa...

slivka233
8. júl 2012

@jeanka
Ahoj, tak aj ja mam tu navstevu HV teraz v stredu som len bola prekvapena ze pride pred porodom, ale ved pohoda. Potom daj vediet ak mozes ze co?
Ako super ty uz mas iba 17 dniii....tisko zavidim ale v dobroom, aj ja by som to uz chcela mat zasebou, jedine co mam za sebou je prebdena noc, posledne dni dobre nespim a navyse vcera som si dopriala nakupy v Leeds a teda cely den byt na nohach to uz nieje premna, tak unavena som sa dlho necitila.....
stikutku citim aj ja niekedy ale ked sa mi maly pretaca cele brucho je ako zo zelatiny, je to take smiesne trase a natriasa sa, noo krasny to pohlad ...
Prajem ti nech ti tie dni rychlo zbehnu, a dufam ze sa potom podelis o zazitky, a co budete mat viete?? 🙂

lu2112
8. júl 2012

@radusiq ahoj uz ste doma? Aka bola cesta? Ja nic ine nerobim len odychujem a spim manzel mi nic nedovoli robit a niesom si ista ze ci mi dovoli ist zajtra do prace od tej nehody nas nemusti uz asi nikam 😒. Ale inak sa mame dobre len som trochu prechladla tak mi tece sopel ale dufam ze to rychlo prejde 😀 mali si kope ako odusu a hlavne nas trapi stikutka a samozrejme ze je mu sa to nelubi 😀 mam pocit ze ho to obcas zobudi a on potom tak zacne kopat ze ja to ledva ustojim 😀 hovorila som z mamou a moj brat aj ja sme mali stikutky stale ja stim mam problem aj teraz ked sa rychlo napijem alebo z cerstveho chleba 😀

lu2112
8. júl 2012

@jeanka ahoj to si vydrzala dlho pracovat ja uz teraz nevladzem je toho dost 😒 stikutky mame aj mi a velmi caste mna to obcas aj v noci zobudi lebo mali potom zacne velmi kopat mi mame maleho karatistu kopeme vela a silno 😀 ved nech si to mama uzije uz mam vykopanerebro obcas opuch na nom alebo modrinu a ked nahodou trafime mechur mam co robit si necvrknut a to mame este 12 tt pred sebou tak to bude len horsie 😀

sarifa
8. júl 2012

@jeanka Ahoj ja sa coskoro pripojim k tebe k nic nerobeniu 🙂 moj posledny den je v utorok a idem sa zblaznit od radosti kedze som od strednej skoly stale makala tak sa aj tesim na cely rok zmeny 🙂 Tiez mi treba poprat ozehlit a pochistat posledne drobnosti ale to si vsetko nechavam ked budem doma 🙂 Len niekedy uz nevlazdem ani upratovat ..srdce mi bije ako blaznive tak snad nebudem musiet len sediet tych par tyzdnov :( lebo zblaznit sa zase nechcem alebo nakysnut pri telke viac to tiez nie 🙂 uz mas vsetko v hospital bag?

jeanka
8. júl 2012

ahojte 🙂
@slivka233 no uvidime ako dlho to bude nakoniec trvat 🙂 vela priestoru na pohyb uz drobec nema tak asi sa bude tlacit von co najskor (momentalne ten smer este nema spravny a stale sa tlaci smerom hore 😀) tiez som nemala prave najlepsiu noc ale nestazujem sa, spim dost, len to vstavanie na zachod je otravne a bedrove klby bolia ale co by sme si nepretrpeli pre tie nase zlaticka 🙂 budeme mat chlapceka (teda definitivne to vyzeralo ako chlapec na ultrazvuku 😀) a jasne ze dam vediet ako sme dopadli...

@lu2112 sama som prekvapena ze som to vydrzala - kazdy den 3+ hodiny cestovania a robota a este 2 tyzdne som teraz zastupovala za kolegynu takze v podstate makala za dvoch.... mala som nejake krizove obdobia - hlavne teplo mi nerobi dobre ale neviem si predstavit ze by som bola tak dlho doma... uz teraz sa desim toho ked sa to natiahne na viac ako 2 1/2 tyzdna 😀 a mna tiez veselo kopal ale nie velmi bolestivo nastastie (asi mam dostatocne obalene organy tukom 😀) ale neboj uz coskoro ta prestane kopat - bude mat menej priestoru tak to bude skor take pretlacanie a hlavne ked vytrci tu svoju prdelku ze ani dychat sa poriadne neda 😀 ale nastastie minuly tyzden mi trosku klesol tak konecne nesedim ako s pravitkom na chrbte 😅 a braxton hicks mavas? to su ine tlaky - niekedy vstanem a mam pocit ze tam nosim 25 kilovy kamen 😀

@sarifa tak ty uz to mas tiez len za par... 🙂 ja neznasam nicnerobenie - bola som 2 mesiace nezamestnana a skoro som sa zblaznila tak neviem ako to budem zvladat doma - ale snad ma drobec bude dostatocne zamestnavat 🙂 to upratovanie ani nehovor... tiez si musim davat oddych kazdu chvilu - a najvacsia sranda je ked sa musim zohnut - musim nohy rozkrocit ako zirafa - kolega v robote sa na mne zabaval vzdy ked mi nieco padlo 😀 aj si si merala niekedy pulz? ja aj v klude ficim na 90 uderov za minutu (pred tehotenstvom som mavala okolo 60 🙂) ale asi vdaka tomu ako telo musi makat tak som vela nepribrala... uz je ma aj tak dost 🙂
hospital bag v podstate mam vsetko zbalene, niektore veci budem dokladat az na poslednu chvilu - nebudem predsa kupovat slapky len kvoli porodu - len si musim este spisat zoznam co treba dolozit aby sme zase nieco nezabudli....

sarifa
8. júl 2012

@jeanka no ja vzdy zadok vypucim takze moji divaci maju nadherny pohlad hahah... po par komentaroch prinutim niekoho ineho nech sa zohne 🙂 moj priatel ma vsak stoho najvacsiu zabavku ...
No ja nemam tlakomer bohuzial tak si nemeriam...Snad neodpadnem... To nemyslis vazne ze snad ta bude drobec zamestnavat 😀 nemyslim si ze na nieco ine budeme mat vobec cas..
No ja tiez slapky nekupujem ... len don mojej tasky sa uz nic nemesti tak asi budem musiet mat 2 tasky 😒

lu2112
8. júl 2012

@jeanka braxton hicks mavam tiez mam pocit ze tam nosim aspon 25 kilo🙂 no vidim ze ty uz si prichystana tak mi este cakame na domcek aby sme sa mohli prestahovat ma byt hotovy koncom augusta tak ja preto idem na matersku uz 18.07 takze mam este 4 tt a potom konecne volno. Ja to v praci tazko zvladam kvoli stresu. No ale uz to snad dobojujem🙂. Drzim palce nech dlho necakas a mali pride na svet v termine a neboj nudit sa nebudes mali ta zamestna na plny uvezok 🙂

radusiq
8. júl 2012

@lu2112 ahoj ahoj vcera som uz nestihala, teraz musim docitavat co ste tu popisali 🙂 cesta bola celkom fajn, nebolo velmi teplo zase ale na cestu to bodlo, na miniletisku v Agadire sme neboli schopni najst lounge, tak som aspon nakupila suveniry 😀 inak let bol fajn na pasovej kontrole kupodivu nikto ziadna rada...akurat nas cakal doma sok, vypadla nam elektrina takze tyzden bola chladnicka vypnuta aj mrazak, po zemi krv z masa vytecena, smrad neskutocny, no mali sme co robit 🙄 takze dnes od rana pratam, vybalujem, periem, boli sme na nakup dokupit zasoby lebo vsetko slo do kosa...v noci som mala soky inak, zobudila som sa o pol piatej na bruchu, co mi normalne maly nedovoli len sa nahnem a uz kope, a on nic. Tak som sa otocila, na chrbat, stale nic. Vstala som, napila sa, na vecko sla, aj som ho rukou pritlacila nech kopne a nic...no normalne som sa tak vystrasila neskutocne, revala som, chcela som ist do nemocnice, az po dobrych 20 minutach tak nesmelo kopol slabucko ked som na zem lahla tak som sa skludnila a rano vstal so mnou a uz normalne pokopkava ako vzdy

radusiq
8. júl 2012

@lu2112 a do roboty by som ta ani ja nepustila, daj si poriadny pohov, po tolkych stresoch ho potrebujes ako sol...plus este ked mas nadchu, oslabeny organizmus...s tymi stikutkami si asi nepomozes, ci existuje nieco ako babatku zastavit? Mne daval mm hned pit ze mozno to funguje takto, ale nie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre