Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
30. apr 2012

@radusiq no uteka to rychlo a dufam ze to este rychlejsie pojde nech uz su mali drobci vonku 😀 ale do augusta uz vydrzime 😅

radusiq
30. apr 2012

@cimage je nieco zle na miernom prenasani (tam som v mojej literarnej priprave este nedosla...)?

@lu2112 jasne ze vydrzime, dokedy len bude treba 🙂 tesim sa ze od toho augusta do oktobra to (snad) bude fakt ze dovolenka, az potom materska 😀

lu2112
30. apr 2012

@radusiq no ja sa na to tiez spolieham od augusta dovolenka a potom materska aspon budem odychnuta a pripravena a ked nie tak aspon to dobre vyzera 😀 😀

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 akurat som otvorila dvere kurierke a rovno mi do ruk hodila poriadne tazky balik, hned som ju polozila na najblizsi stol ale tak dufam ze sa mi nic nemohlo stat...malicko ma popichava v podbrusku ale myslim ze to sa len velmi sledujem teraz...

lu2112
30. apr 2012

@radusiq neboj aj ja som sa minule zabudla z chytila tazky balik ale bolo v pohode 😉 ale davaj pozor.
Ja som sa vratila od midwife tak moc som mala v norme tento krat chvala bohu, pocuvali sme srdiecko babetka samozrejme sa nam schovavalo ako vzdy ale nasli sme 😀 takze vsetko je vpohode nic nove som sa nedozvedela ja mam pocit s tej mojej midwife ze ona je taka poblaznena a strasne zabuda no ved uvidime ako to bude pokracovat. Dalsia navsteva je az 20.07 a v 25 tyzdni mame ist k GP sa ukazat tak asi tak som dnes dopadla. Uz nech sme doma a ma vysetria lepsie lebo toto mi pripada taky extrem ved co bude bude 😠

radusiq
30. apr 2012

@lu2112 tak super no, na slovensku to bude isto lepsie. Ono ak nemas ziadne problemy, tak teoreticky tehotenstvo nevyzaduje ziadne lekarske zakroky, uz to ze v modernom svete je normalne to aspon kontrolovat priebezne a tu to flakaju je druha vec 🙂 ale zas na Slovensku sa toho robi dost vela zbytocne...kazdopadne musime dufat a verit ze budeme mat krasne zdrave babatka 🙂 2
20.07? to je fakt neskoro, to je zas midwife? kedy mas druhy scan?

lu2112
30. apr 2012

@radusiq no na slovensku to prehanaju ale tu nato zase kaslu taky pekny priemer by bol super 😉.
No scane mam 25.05 potom mam doktora v nemocnici 30.05 a potom mam ist k gp okolo 25tt tak a az potom midwife no co uz aspon medzi tym mam niake aktivity. No asi sa stym musime zmierit ale vazne uvazujem nad sukromnou midwife lebo chyba mi tam taka istota niaka no uvidime asi zacnem hladat niake sukromne zase ☹

lu2112
1. máj 2012

@radusiq Ahoj ako dnes?? ja idem az na poobede tak som si aj pospala aby som vydrzala 😀 Ale vobec sami nechce

radusiq
1. máj 2012

@lu2112 ahoj, no presne ten kompromis by bol fajn...vies co ja pozeram sukromne midwives od zaciatku, ale cim dalej tym viac mam pocit ze to za tie peniaze nestoji, aj ked chcem rodit doma. Este teda uvidim vo stvrtok, ale sukromna midwife nezrobi ziadne poriadne vysetrenia, ani nic, len je mozno milsia a flexibilnejsia, ale na scany a pod. ides stale do nemocnice...a co by ti povedala, pri nasom samovzdelavani sa nemyslim ze by povedala nieco co by sme si nevedeli najst sami...

Ja som dnes sla o hodinu neskor, rano mi bolo desne zle, a uprimne stale nie som uplne ok...mam pocit ze zmeny tlaku vonku so mnou mavaju hrozne...kedy koncis ked robis poobede?

kvietocek7
1. máj 2012

@radusiq ahoj,mas pravdu nestoji to za tie peniaze mat sukromnu midwife- ved ak nebudes spokojna s tou v nemocke pri porode stale mozes poziadat o inu-kamoska mala taku skusenost.Bola neprijemna tak si vyziadali inu a vyhoveli im.Peniazky usetris lepsie pre babo ako na take ...

radusiq
1. máj 2012

@kvietocek7 ahoj, no ja by som chcela rodit doma, takze to s tou vymenou nebude take lahke 😀 skor islo o to ze u statnej midwife sa toho vela nedozvies (vid @lu2112 ) a napr. ja som v 17tt a tento stvrtok mam este len prvu midwife, ta sukromna by chodila pravidelne a mozno by sa trosku viac starala, preto som aspon ja uvazovala. Ale mas pravdu v tom ze peniazky asi radsej necham pre babatko, £4000 mi za "castejsi pokec" a zmeranie tlaku nestoji, ak to babatku prakticky nijak nepomoze...

kvietocek7
1. máj 2012

@radusiq no to teda,trosku pridrahe pokecy 😀 ale inac si dobra odvaha ze rodit doma, a co take ze nie v nemocke nie? sak tu odrodis a ides po 6h domov a je to spolahlivejsie ci? ja len tak zo zvedavosti 🙂

radusiq
1. máj 2012

@kvietocek7 neviem, doma mi to pride prirodzenejsie, pohodovejsie, bezstresovejsie, a ma istotu ze dostanem midwife ktora sa o mna bude starat a nie behat okrem mna este okolo dalsich 5-tich zien. Plus nemocnica je pre chorych, a je tam riziko infekcie. Statisticky ak tehotenstvo prebieha bez problemov, a baby je dobre otocene, je porod doma bezpecnejsi ako v nemocnici...tak preto tak 🙂 este uvazujem nad birth centrom, ale to nie je garantovane lebo ho pouzivaju na overflow z nemocnice...
ty si rodila tu? pozeram ze uz mas troch drobcov 🙂 ake si mala skusenosti a v ktorej nemocke si rodila, ak mozem?

cimage
1. máj 2012

Caute, cest praci 😉 , nakoniec sme skoncili vyletom pri mori. Vyvalovali sa na deke, prechadzali a nic. Trochu mi tvrdlo brusko, bolel chrbat,ale aj tak ho to nepresvedcilo aby dosiel. Uz reagujem na kazde pichnutie, no hruza.
Myslim,ze do 42t je to normalne, len stale pribera a moze byt problem pri porode,ze sa nebude dat vytlacit.

kvietocek7
1. máj 2012

@radusiq to urcite je vsetko pekne ale za tym stoji to ale co ked??...no ten birth centre ti bude fakt ze naj - a ak dostanes midwife tak bude pri tebe cely cas -bude zodpovedat za cely priebeh.Prvi porod som zacala tiez v birth -v bazene a skoncila som v nemocke teda o poschodie vyssie,baby zacalo vystrajat -to bola dcerka.Neviem si predstavit ze by som vtedy bola doma v bazene.Druhy chlapcek uz koli BCG som musela zobrat atb tak to bolo v nemocke a veru ti poviem bolo vselijako bo sa mu nechcelo na svet stale ho midwife videla in and out zbojnik maly dal zabrat 🙂 teraz co som mala v sept tak mi den pred planovanou vyvolavackou zistili ze je otoceny zadockom dole som skoncila na cisara co mi bolo dost luto no ale koli safe baby clovek urobi vsetko. Vsetci sa narodili v tu v londone v tej istej nemocke a som fakt ze spokojna a rada.Ak mas po blizku dobre nemocky alebo tie birth centra spojene s nemocnicou kde sa rodia vysostne len babatka -tak bolo aj v mojom pripade tak si pozistuj viac -urcite sa oplati koli vasej bezpecnosti. Viem,doma je doma a pekne na pohlad ale treba ratat aj z nahlimi zmenami ktore pri porode mozu nastat - ved urcite si si o tom prestudovala.
Zo skusenosti ti poradim zeby si si dala urobit test na BCG ten tu rutinne nerobia,ale mozes si ho zaplatit.Robi sa v 37tt -tusim.

radusiq
1. máj 2012

@kvietocek7 samozrejme zistovala som co sa dalo, a aj mamicky ktore museli byt prevezene z domu do nemocnice kvoli komplikacii stale boli za porod doma. Ak nastane akakolvek komplikacia, trva to dlho, alebo sa rozhodnes ze chces ist do nemocky (kvoli epiduralke alebo comukolvek) tak ti hned posielaju sanitku. Nemocnica je od nas asi 7 minut autom, a bohuzial nema velmi dobru povest, preto ma to tam ani velmi nelaka...najblizsia "lepsia" nemocnica je od nas asi pol hodinu autom...viem ze je to divne ale pri predstave ze budem moct byt doma sa citim ovela bezpecnejsie ako pri predstave nemocnice. To birth centre by bolo inak super, ale oni ho nemozu garantovat, rovnako ani bazen, a momentalne je tu taky baby boom ze sa fakt bojim ze budu prilis busy aby sa mohli poriadne venovat, ked uz midwife appointment som mala so 7-tyzdnovym oneskorenim...

lu2112
1. máj 2012

@radusiq no po vcerajsom rozhovore z manzelom tak sukromna midwife nebude radsej pojdeme teraz na celkove vysetrenia a ked by sa mi nieco nezdalo zaplatim si prehliadku v niakej sukromnej nemocnici.
Mas pravdu obcas mam pocit ze toho viem viac ako ta midwife kedze stale nieco studujem.
To mi je luto ze sa citis zle mna stoho pocasie boli hlava uz dva dni a vcera my bolo stoho velmi zle ale rozdychali sme.
Tesim sa na Jogu trocha zase zrelaxujem a bude lepsie a doma som si nasla cvicenie v bazene tak budem chodit dva krat do tyzdna tak aj doma budem activna 😀 😀

lu2112
1. máj 2012

😉 @cimage No ti verim ze teraz ta kazde pichnutie znepokoji ale tak snad sa uz a mlady pohne zajtra mas Midwife ak si dobre pamatam tak drzim palce nech sa sam rozhybe nech nemusite na vyvolavacku

lu2112
1. máj 2012

@radusiq inak ja som dostala uplny plienkovy osial uz nech vieme co to je prve do vybavicky budu plienocky asi no na zaciatok len este zo 10 dokupime a potom sa uvidi ktore vyhraju ale uz mame troch svojich favoritov 😀 😅

radusiq
1. máj 2012

@cimage no ked pri mori sa mu nechcelo von tak pri tomto dazdivom hnusnom pocasi sa mu nemozes cudovat 🙂 drzim palce nech sa rozhodne cim skor a bez napomoci 🙂

@lu2112 bazen? kde kedy? ci doma mate bazen?
ja som sa chystala ist vcera zaplavat vecer, dosli mi kazdorocne kupony z British Gas, ale nakoniec som ledva domov dosla, uz by ma nikto nedostal to bazena...akurat som si hovorila ze moja fitlopta akurat miesto zabera, musim sa uz dokopat aspon tv na nej pozerat. Tak ako nevolnosti mi nielen ze ostali ale este zosilneli, tak aj unava, predstava idealne straveneho casu je gauc vylozene nohy a dve deky 😀
Inak ma napadlo, ked sa konecne stretneme (tento tyzden na joge aj keby traktory padali 😀 ) mohli by sme doniest doterajsie ulovky plienkove a porovnat, nech mame viac "osahanych", co povies?

lu2112
1. máj 2012

@radusiq No bazen nemame doma aj keby som velmi chcela ale v panelaku to ide tazko 😀 ale kusok od nasich otvorili niaku novu posilku aj z bazenoma robia kurzy pre tehotne takze sa pojdem machat trochu do vody nech nezanedbame pohyb kedze v robote nebudem.
No a jasne donesiem ulovky plienok a porovname v piatok len dufam ze bude pekne lebo neni sa tam kde schovat okrem toho domceka kde ona potom uz predcivucuje tu jogu. Je to take malinke utulne a ma to v zahrade rodinneho domu ale tak dojdem autom tak keby prsalo dame stretko v aute 😀 😀
Fit loptu som oprasila ja vcera a musim uz pravidelne lebo inak ma chrabt boli ale ked vecer sa mi uz tak nechce 😀 😀

radusiq
1. máj 2012

@lu2112 jaaj uz mi doslo ze doma si myslela na sk 😀 jasne ja uz tiez autom tentokrat, takze pri najhorsom mozme tak...a budem velmi zla ak sa zas niekto pokusi mi to prekazit 🙂
mas nejake speci cviky na fitlopte?

lu2112
1. máj 2012

@radusiq nie len to co som si nasla na nete ze co sa moze. Ale praktizujm to len ked uz je velmi zle 😉. Ale na Joge nam ukazala velmi dobre veci na chrbat tak to obcas teraz cvicim aspon na uvolnenie 😀

lu2112
2. máj 2012

@cimage Ahoj ako este male stale nechce ist von ?? Ja mam dve kamosky ktorejedna porodila vcera prenasala 6 dni, a druha prave rodi dnes v noci jej otiekla plodova voda tak dufam ze dlho uz nebudes musiet cakat drzim palce 😉
@radusiq
Dobre ranko ako sa dnes mame?? Ja som dnes uplne rozbita to je asi stoho pocasia 😒

radusiq
2. máj 2012

@lu2112 bre ranko, mne dnes bolo fajn,e kym som nedosla do prace, tu ma zas trosku chytilo...to pocasie je hnusneee, a babatka nas robia precitlivelymi 🙂
akurat dosli dalsie vouchery na Amazon, mozem objednavat plienocky 😀

lu2112
2. máj 2012

@radusiq No sme take citlivky teraz 😀 😀.
Jeej super tak mozes objednavat uz mas predstavu ake dalsie chces??
Ja objednam dalsiu varku az ked zistime co cakame lebo uz chcem aj niake farebne ktore budu farebne prisposobene dietatku 😅 takze sa objedna az po dovolenke 😀 😀 Ale uz mam vybrane ktore chceme a manzelom tiez schvalene

radusiq
2. máj 2012

@lu2112 no, pozrem v piatok tvoje este, ale inak rozmyslam - este by som tu Itti Bitti d'lish snap - tie maju aj krasne vzory aj fajne su, a potom Tots Bots - mam tu jednu Teeny Fit ale to je drobunke, novorodenecke, tak rozmyslam ci este jednu-dve takej velkosti, alebo radsej EasyFit...
ake mas ty vybrate zatial?

cimage
2. máj 2012

@lu2112 ahoj, tak to im gratulujem, u nas to zatial nevyzera na porod. Hoci rano ked som isla na WC, tak mi stvrdlo brucho, az som to musela predychavat, tak som myslela, ze sa to rozbehne, ale potom to preslo. Dnes mame este stretko s midwife, tak snad nas potesi a povie ze sa to uz rozbieha a este k tomu dopomoze.

lu2112
2. máj 2012

@cimage tak dufam ze uz sa rozbehne nech to mas za sebou. Ved napis potom co midwife dufam ze ta potesi a bude mat dobre spravy 😀

lu2112
2. máj 2012

@radusiq Tak ja mam zatial len taky mix ale tie co som objednala ako prve sa mi lubia len asi dva druhy no ved ti ich ukazem v piatok zdaju sa mi ostatne dost velke takze mozno neskorsie vyuzijeme.
Ale co chem objednat po dovolenke su GroVia, Little Lamb stych uz mam a su uplne uzasne tak chceme este doobjednat asi dve na noc by mali byt dobre su bambusove a daju sa dovypchvavat, Easy fit od tots Bots na denne pouzitie maju dobru savost, a tots bots Stretchies bambusove na noc este asi dve stoho, No a namiesto bambino mio som si nasla Flip Nappies a tie maju lepsie hodnotenia a daju sa kombynovat z roznymi vkladackami. A menej pretekaju teda to aspon doporucuju maminky ktore ich vyskusali tak to je asi tak moja zostava na zaciatok o ktorej premyslam z kazdeho chcem asi max tri plienky na zaciatok a potom sa uvdi hadam medzi tolkymi druhmi sa nam niake budu lubit a sediet nam dobre. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre