Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lillah
25. aug 2012

Ja som mala v hospital bag:
teplaky a tricko na denne nosenie
2x podprsenka na dojcenie
pyzamo na gombiky na noc
pol balika breast pads
1 balik hrube maternity pads
1 balik normalne vlozky
4 ks starych nohaviciek
kozmetika: sampon, sprchovy gel, body lotion, krem na tvar
osuska a face cloth
Pre baby:
3x baby gro
3x body
3x podbradnik
mittens a hat
muslin square
balik plienok
baby wipes
3x formula milk (ready made)
deku pre babo som mala ale pouzila som ju ja lebo mi bola strasna zima - fukalo od okna... a babu dali v nemocnici na prikrytie deku a aj 2 uteraky.
Netreba si toho vela nosit.... aj tak zrejme budete v nemocnici len 1den (ak bude vsetko v poriadku)...a ak budete musiet ostat dlhsie (dufam, ze nie 😉 ) muz alebo nejaka kamoska vam donesie co bude treba.
Jedine co sa oplati doniest vo vacsom mnozstve su dobroty na jedenie 😀 Lebo nemocnicna strava blaaah... a ked sa to aj da zjest tak je toho strasne malo.....
Tak ako @jeanka... odchadzala som v tych veciach v kt. som prisla..... bohuzial som zazracne za noc neschudla ako celebrity v casopisoch 😝 ale odporujem v jednej veci...necitajte ked baby spi...spite aj vy 😀

slavka1212
25. aug 2012

ahojte kocky ....chcem sa spytat ci uz niekto krstil babo v uk ...ci sa to vobec da a ak ano aky je postup prosim ....velmi dakujem za kazdu odpoved

saza007
25. aug 2012

@slavka1212 samozrejme, ze sa da krstit v uk. Staci zajst/zavolat do kostola v tej parish, pod ktoru spadas a povedia ti, co potrebujes. My sme nepotrebovali nic, len vyplnit nejake papiere, ani priprava sa nekonala ( niekde ju vsak vyzaduju), jedine zabezpecit kosielku/stolu, sviecku nam dali.

slavka1212
25. aug 2012

@saza007 dakujem velmi pekne 🙂

jeanka
25. aug 2012

@lillah no to moje baby spalo takmer stale takze som sa dost nudila ten jeden den... potom uz spal podstatne menej (asi bol ten prvy den este ovplyvneny tymi painkillers co mi dali 🙂), takze doma sme si to potom uzili a dlhsie ako 3 hodiny v kuse sa mi za tie 4 tyzdne nepodarilo spat 😀

monkka21
25. aug 2012

maminky tie co mate skusenost alebo sa do toho vyznate.potrebujem sa spytat.kedze nemam narok na SMP tak si ziadam o maternity allowance,ale mam jeden problema to je ze neviem ci medzi paskami ktore posielam moze byt aj taka kde mam odrobeny neaky pocet hodin a k tomu vyplatenu este dovolenku?

cimage
25. aug 2012

@radusiq cau, vidim, ze uz davas dokopy zoznam, ze co so sebou do porodnice. Kazdy napise podla seba. Ja som si napriklad brala sprchovy aj sampon, ale nepouzila som to. Lekar mi odporucil sa umyvat len cistou vodou, a asi mesiac som sa sprchovala len cistou vodou. Je to lepsie aj na hojenie. A dudlik neodporucaju ak planujes kojit. Najskor si musite zvyknut, lebo ze vraj mozu byt potom problemy s prisatim. Nas ma 3mesiace a dudlik sme mu nedali do teraz. Na uteraky a osusky sa treba spytat midwife, lebo nam napriklad dali, nebol problem ani s vymenou. Ak sme si vypytali, tak nam dali ciste. Ak vam daju, tak je zbytocne to tam trepat, lebo ti to zaberie pol tasky a budes potrebovat miesto na tie sexy vlozky 😀

lu2112
25. aug 2012

Idem sa vam pochvalit nas domcek stahujeme sa uz v piatok huraaa 😀

monkka21
25. aug 2012

@lu2112 v dobrom zavidim 🙂 ale to stahovanie nie,iba ten dom

monkka21
25. aug 2012

@cimage no ja som nemala tiez dudel pri malej ale teraz si ho vezmem.ja som kojila v pohode,prisla som domov a moja mama hned dala malej do ust dudel,ze nech si necmula palec,ale kojenie to neovplyvnilo.je to na kazdej co uzna za vhodne .ja som sa poucila co mi chybalo a co som potrebovala.je toho vela ale co spravim.

lu2112
25. aug 2012

@monkka21 no to stahovanie bude tazke ale stoji to za to konecne to bude do vlastneho takze dufam ze to bude nadlho. 😝

monkka21
25. aug 2012

@lu2112 no tak nech to mate co najskor za sebou a uz vklude si byvate vo svojom 🙂

cimage
25. aug 2012

@monkka21 v pohode, ja som len napisala, ze nam to midwife povedala. Neviem ci to ovplyvni kojenie, kedze sme to neskusali. My sme sa rozhodli pre nedudlikovanie 😉

cimage
25. aug 2012

@lu2112 prijemne stahovanie a neprehanaj to pri vybalovani. Aj ja by som sa uz chcela stahovat do vlastneho, len sa nevieme dohodnut kde budeme byvat 😝

lu2112
25. aug 2012

@monkka21 dakujeme no buduci vykend bude narocny a hlavne internet nebudem mat az do 18.09 takze budem mat abstak ze nebudem s vami tu na MK 😀

monkka21
25. aug 2012

@cimage no je to pravda,ze dudlik ovplyvnuje kojenie,ale na nase chavalabohu nemalo dopad.mne moja midwife nepovedala nic 😀

monkka21
25. aug 2012

@lu2112 no tak to ozaj.neako dlho.ja mam abstak ked mi nejde minutu net 😀 ach zavislost.bude to veru narocne,ale zvladnes

lu2112
25. aug 2012

@cimage Dakujeme no poznam tu dilemu tiez nam to trvalo asi 2 roky naist miesto kde sa nam lubi a vsetko vyhovuje. Treba cas a hlavne aby ste sa do tej lokality zalubili. a ako sa ti dari uz ste naspat alebo stle na slovensku ako mali??

lu2112
25. aug 2012

@monkka21 no mam aspon na telefone ale to nieje to iste ale aspon budem moct vas citat a sledovat a potom oprasime stil ze kniznica 😀

cimage
25. aug 2012

@monkka21 zalezi na midwife, preto je dobre, ze si tu piseme, lebo sa dozvieme viac veci a niektore midwife mozu zabudunut na nieco, alebo nemaju s tym skusenosti

monkka21
25. aug 2012

@cimage moja je taka tapnuta,ale uz som si zvykla 😀 ja viem vacsinu vsetko odtial to s konika 🙂 alebo inych stranok pre tehulky

monkka21
25. aug 2012

@lu2112 no lepsie nez nic 😀

cimage
25. aug 2012

@lu2112 este sme na SVK, cakame na pas. Ale navrat planujeme koncom septembra. Su dni ked sa mi nechce a su dni ked by som uz isla. My sa nevieme zhodnut ani na krajine 😀. Maly ma akurat od dnes nadchu ☹ , ale nevieme kde ju chytil teraz v horucavach. Tak sme odsavali sopliky, juuj to bolo placu. Snad uz to bude lepsie zajtra.

lu2112
25. aug 2012

@cimage juuj no dufam ze nic hrozne a rychlo to prejde malemu. No tak to viem my sme sa rozhodovali 6 rokov ze ktora krajina 😀. Tak drzim palce nech sa dohodnete 😅. este latkujes?. Ako ti to ide

cimage
25. aug 2012

@lu2112 snad zajtra uz bude ok. Jasne, ze latkujeme. Ale na dovolenke sme mali jednorazovky, nedalo by sa to prat rucne a hlavne schnut ked sme sa stale presuvali. Uz sme si zvykli aj na sliz, dokonca aj babky presli na sliz 🙂

lu2112
25. aug 2012

@cimage no super tak to je super ze vam to tak dobre ide ja uz sa tesim ked sa prestahujem a vsetko zacnem prat tiez pomali uz prechadzame na sliz hlavne z economickeho hladiska to bude lepsie 😀

lu2112
26. aug 2012

Dobre ranko dievcata tak ja uz opat skoro hore niako sa mi neda spat. Dufam ze vsetky mate pekny vykend co planujete dnes robit? My sme sa este nerozhodli 😀

katie555
26. aug 2012

@lu2112 Dobre ranko..tak ja dala 12 hodin spanku - ale bola som hore tusim o 4 tej asi pol hodinku...Vcera sme boli vyzdvihnut ten baby bouncer co som vyhrala na ebay - len sme si to zle nacasovali. A 18 miles round trip nam trval 3.5 hodiny, bo sme mali akurat smolu ze futbal koncil na man united ....to bolo..Domov sme dosli takmer o 8mej ja som sa ledva hybala, takze sprcha rychla vecera a sla som spat...
Dnes - hm neviem ake pocasie mate vy ale tu leje - a to mame ist na bday party (kamoska od draheho takze ja som az tak nadsena nie a ani by mi nevadilo keby sa neslo) vymyslela si picknic v parku - hmmmm v tomto dazdi to bude este len sranda..A to este kym pojdeme musim vyzdobit cupcakes... 😒
Gratulujem k domceku, ale stahovanie nezavidim . Aj ked ty len vybalujes nie? mate uz vsetken nabytok a tak?

lu2112
26. aug 2012

@katie555 no ja so rano uz od 6:00 hore tak som zarobilana domace zemlicky a akurat sa pecu tak bude ked drahy vstane 🙂. Saniako nudim tak aspon takto sa zabavam. No tu party nezavidim u nasje celkompekne aj ked hlasili dazt tak svieti slniecko.
No ja budem len vybalovat ja nic nevlcimuz by to bolo velmi riskantne a nabytok mame uz vsetko vybrate jedine nasa postel a madracemusia este dorazit a sme ready. My sme si stimdomov objednaly aj furniture pack takze nam to vsetko aj postavaju 😀

slivka233
26. aug 2012

dievcata ajoooj....prepacte ale nejak mi nevydava dopisat story z porodu, vcera som napisala dost vela ale maly sa mi zobudil, odisla mi baterka a vsetko sa vymazalo....Prosim vas co davate babatkam na bolave brusko, vzdy ked sa maly zobudi ho boli brusko, cele noci sme hore.cez den ako tak sa da....odsavam si mliecko.davame aj z flasky lebo mam velmi vela, len to brusko ma trapy inak je drobec poklad.poradite?dakujem moc....dnes vam dam aj foto ale cez mobil sa mine daaaa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre