Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
14. júl 2012

@katie555 no vies co ten child benefit my sme stym len problemi mali co stale mali nejake zle informacie a nakoniec sme im museli 2 tisicky vracat takze ja aj ked mi nic nedaju tak budem len rada zbytocne nervy a same papierovacky stale a aj tak to zle nahodia do pocitaca..potom sa zbadaju az za par rokov ked ty aj zabudnes ... O tej materskej to by si mala mat v employee handbook. A ako to mas s paternity leave? no nam sa to ani neoplati zobrat ...

katie555
14. júl 2012

@sarifa no drahy robi pre Ea games (ti co robia hry ako je fifa a sims) no a u nich je to plne platenie. Takze vezme v pohode dva tyzdne. Dokonca ma povolene ze by zobral tyzden a potom zvysne dni rozdelil na napriklad ze 2 dni v tyzdni bude doma a zvysok v praci. Som sa ho pytala ci chce aby som mu to napisala pisomne a vraj ani to nechcu. Ze v office su o tom oboznameni, takze klud. 😎 A priatelova dcera byva s vami? bo ak nahodou poziadala jej matka tak sa komplikuje .

sarifa
14. júl 2012

@katie555 no tak to tvoj priatel na super.To naozaj zalezi kde clovek robi... Priatelova dcera zije s nami.Ma 11 rokov a nejde mi to nejako do hlavy ze to co nam ma akoze pomoct ta libra k comu? A to by aj ona mohla poziadat? To asi nie

veriiii
14. júl 2012

ach joo,clovek sa musi naucit zit z tej sumy,ale zasa lepsie ako slovenske materske☹
@katie555 podla zakona mozes ist na matersku uz 11 tyzdnov pred stanovenym dnom porodu,ale samozrejme o to budes mat kratsiu matersku.. vacsina zien chodi 4-6 tyzdnov pred due date si myslim..., zamestnavatel by mal mat MAT B1 CERTIFICATE, a potvrdenie o due date a je to na tebe kedy pojdes-samozrejme treba zamestnavatela upovedomit /neviem ci to nemusi byt nejaka ziadost, teda pisomne prehlasenie/ . Ak este nemas MAT B1 musis si ho pytat od midwife alebo Gp nech ti ho okamzite vystavia, bez toho sa zamestnavatel nebude bavit o materskej!

katie555
14. júl 2012

@sarifa mam pocit ze je to rodic u ktoreho byva. To je divne inak, bo co som pocula tak na chb ma narok kazdy bez ohladu na prijem 😉 no ale on si vzdy nieco vymyslia. Ja som doteraz moc s uradmi neriesila nastastie, takze ja ani netusim co a kam. Ja viem v podstate len to co sa docitam, nesnazim sa vycuciavat system ako par ludi. Mne to ide na nervy ze niektori slovaci / cesi len zhanaju na co vsetko maju narok a nepracovat. A zvycajne tim sa aj dari, ty ked podctivo pracujes tak nemas narok na nic - zial... Co mna naprilad stve je ze ked si v podnajme a prides o pracu alebo sa rozhodnes nepracovat mozes poziadat o house benefits, my teraz ked oficialne vlastnime dom tak nemame narok na nic...ponaucenie - ked si sikovny a usetris si na depozit a ostatne hluposti stat ti nepomoze ked to potrebujes.... 😢

katie555
14. júl 2012

@veriiii ano to ja uz mam ..ja mam officialny datum na matersku 1.10.2012 len predtym si bereim vsetku dovolenku co este mam. Vzhladom k tomu ze robim na sluzby, a roster sa nam meni ako sa im v planning department chce, HR mi nevie vypocitat zostatkovu dovolenku kym nevydaju septembrovy rozpis. Co som si priblizne ratala tak by mi to malo vyjst cca na 9-10.9. ze konecne ostanem doma. 😀 len officialne mi to zatial nikto nevie povedat ....

sarifa
14. júl 2012

@katie555 no ved toto ne najvacsim problemom.Nielen slovaci alebo cesi ale aj samotny anglania .Ale cia vina to je?Ludia vyuzivaju vsetko co im stat ponukne...a potom ze niesu peniaze.Taky sistem ako tu maju ze cim viac dres nic nedostanes este ti aj tax man zobere pre tych co maju 5 deti a vylozene nohy na stole pokial ty makas a snazis sa uzivit svoju rodinu ako tak...Ja len dufam ze sa to vsetko zmeni a ze pomoc dostanu len ti co naozaj potrebuju.

katie555
14. júl 2012

@sarifa jj tak to je ..dufam ze sa to coskoro zmeni. Niektore vyhody rodicov co sa snazia pracovat a mat pritom deti uz zobrali - viem ze prave ta stredna trieda je na tom najhorsie. Obaja pracujuci rodicia z vyssim prijmom ako 26k prisli o working tax credit a myslim ze aj o childcare help. Lenze co je 26k rocne pre 4 clennu rodinu? nad tym by sa mali zamysliet. Ja sem tam ked vidim kopec ludi co idu na dovolenky co v zivote nepracovali ale mozu si to dovolit ma ide porazit. A presne taky sa ozyvaju ze naprilad studentske pozicky by nemali byt? preco? ked sa ludia chcu vzdelavat preco im by v tom stat nemal pomoct? ved aj tak ti mladi to vratia, plus omnoho viac v daniach 😒

sarifa
14. júl 2012

@katie555 keby sme len boli politikmi 🙂 ja sa snazim nerozculovat uz nad takymito vecami.Ja len setrim do ponozky 🙂a ked nieco potrebujeme zoberieme na splatky a hotovo...Mna len trapi to ze tieto skolky su nehorazne drahe to by som boola rada keby dostaneme pomoc.Ved ja neviem ako si rodicia mozu dovolit dat tieta do skolky na cely den..Ja som tu jednu nasla velmi peknu skolku ze ked pojdem do prace ..ale ked som videla tu sumu tak mi az zle zostalo ze to co?!

katie555
14. júl 2012

@sarifa ja som skor rozmyslala bad childmider. Tu Su skolky cca 50 na den , childminder je cca 25. Kolko u vas ?

sarifa
14. júl 2012

@katie555 No vies co ja som nato ani nepozerala .. nato som nepomyslela .Ale viem ze oni maju maximalne len niekolko deti nie? nejako 4-5?

lu2112
15. júl 2012

@radusiq dobre ranko no nekupili sme nic lebo ja si hovorim ze na vsetko este mame cas tak nechcem nic velke kupovat a tie male veci uz mame 🙂 dnes je na programe Londyn ideme za kamoskou na obed a potom bude ako dezert a prechadzka v jednom Harrods zboznujem tam tu zmrzlinu juuj tesim sa 😀 ja som vcera mala taku zahu ze zlc som vracala no strasne a nakoniec som zistila co mi zabera vsade pisu ze cola zabera len som nechcela kofein na noc tak mam bezkofeinovu a po pohari mi to uplne preslo tak tomu som nerozumela ale bolo to hnusne vcera 😒. Inak na ebay som zase neodolala plienkam si to normalne musim uz zakazat 😀 lebo nebude kto to vsetko vynosit 😀

katie555
15. júl 2012

@sarifa ano tak, a oni maju deti vo svojom dome, bezpecnostne prisposobenom (dost prisne podmienky) ofset certifikacia. Tu to je skor bezne. Ja som nad tym rozmyslala, ale az ked si najdem full time pracu. Tu ked sa vratim tak by som chcela flexi time. Bo z 20 hodinovej mzdy sa mi dat platit child care nebude dat 😎

radusiq
15. júl 2012

@katie555 26k ????? to je akoze nadpriemerny plat na rodinu???????? no pekne...ono vies sa mi paci ako vsetky taketo "opatrenia" su robene celoplosne, pritom v Londyne rodina s prijmom 26k musi mat problem zaplatit najom 😒 neviem sice ako je to inde a co brali do uvahy...snad im to neprejde 🙄

radusiq
15. júl 2012

@lu2112 ouuu to mi je luto ze az tak ale dobre ze to preslo a ze si mala tu kolu poruke aspon...ake plienocky si? uz si vyhrala ci len bidujes? ja som vcera po dovolenke pozrela na ucet a horko zaplakala 😅 takze mam pohov s velkymi vecami do vyplaty, ale stale pozeram vrchne nohavicky a vymyslela som si ze idem objednat rolety do obyvacky, lebo tie zaluzie co tu mame su priiiserne...
Juj v Harrods som veru dlho nebola, ja tam lubim v cokoladovom bare roztopenu mliecnu cokoladu mnami 🙂 pamatam este pred rokmi tam mali take velke sudy kde sa miesala 😝 tak si uzite vyzera ze pocasie vam dopraje 🙂 my asi skocime do obchodov drahemu nutne treba novy oblek aspon jeden, a mozno uz sa zveziem popri nom 😅

radusiq
15. júl 2012

a inak dakujem za vcerajsie rady uz nepamatam kto to bol ale banan proti krcom na noc pomaha 🙂

katie555
15. júl 2012

@radusiq to je uz od aprila ...vela rodin prislo o peniaze. Hlavne tie kde obaja rodicia pracuju. A ano 26k pre celu rodinu. Takze kto presiahol tuto hranicu prisli o work tax credits, childcare help a ak mali tak housing benefits. Podla mna je to velmi nizka hranica. My mame viac nez to a ked sa vsetko zaplati tak moc nam vela neostane a to ani v londyne nebyvame. A ked nemas rodicov ktory by ti postrazili dieta, tak sa ti lepsie oplati doma ostat. Kam chodim na forum (bounty) vela mamiciek hovori ze sa im neoplati ani na part time do prace bo koli childcare by boli worst off. 😢

slivka233
15. júl 2012

trosku od veci baby ale ... tak teraz som sa strasne zabavila pozeranim albumu na FB spomienky na ceskoslovensko konkretne kocikyyy...........videli ste tooooooo???? uzasne niecooo. kde sa hrabe silver cross, bugaboo a cvychytane znacky ....a nasla som tam vsetko co mi pripomina detstvoo uchvatneeeeeeeeeee.....pamatate sa na kuku ruku keksiiik s nalepskami jaaaaaaaaaaaaj...super.....

sarifa
15. júl 2012

@slivka233 ja nikdy nezabudnem na kuku-ruku 🙂 a kde si videla tie kociky?

radusiq
16. júl 2012

@slivka233 spicoveeeee 😀 😀 😀

@lu2112 bre ranko, ako po vikende? oddychnuta? kupila si si nieco v Harrods ci len zmrzku? Ja som vcera skoncila s kamoskou na obede a nakupoch vo Westfield Stratford 🙂

lu2112
16. júl 2012

@radusiq Dobre ranko
Vcera som to akosi prehnala stym pohybom az ma brucho bolelo no uz nevladzem vobec no co uz budeme musiet nabehnut na setriaci rezim a odychovat viacej 😠 . V Harrods bola hlavne zmrzlina ale nakoniec sme kupili aj niake blbosti ako vzdy 😀.
No ale domov sme dosli az o 19:00 a to som bola taka unavena ze som isla rovno do postele 😅.
No a ty si nieco kupila?? A ako sa dnes citis. MNa bolia rebra zase tak ani sediet ani chodit sa mi poriadne neda tak v robote je to uplna katastrofa ale niako to vydrzim a potom aspon skorej pojdem.
Zajtra mam mw tak som zvedava co bude na programe 😀

jeanka
16. júl 2012

@radusiq
@lu2112
tusim ste spominali ze potrebujete este nejake wraps - little lamb maju dobru akciu teraz - 7ks za £7... tak kuknite: http://www.littlelambnappies.com/fb-the-sequel
akurat je to tusim stara verzia... ale za tu cenu to stoji vyskusat a este si ich mozete aj podelit 🙂

lu2112
16. júl 2012

@jeanka no tiez som to videla vyzera to dobre mozno objednam lebo ja chcem objednat aj kapsove od nich.
@radusiq Ak chces mozeme sa rozdelit 😀

jeanka
16. júl 2012

@lu2112 ja keby som uz nemala 10 wraps tak to urcite kupim 😀

wewe8584
16. júl 2012

@radusiq @slivka233
babulky, moja kamoska, co tu ties ziju pozna nejaku firmu, cez ktoru tu vsetko posielala....stahovala komplet vsetko zo Ziliny, ale vravela, ze aj z vychodu mozem, ked budem chciet.....dokonca aj plazmu si sem dala priviest 😀 Keby ste chceli zistim cislo, kontakt a tak...ale stale si cez nich posiela..podla toho co povedala, tak pridu az k vasim domov, zoberu balik a prinesu az k vam, s tym, ze vam zavolaju den dopredu. Momentalne je kamoska na sluzobke, tak buduci tyzden by som sa jej opytala, keby ste mali zaujem....my sme takto premyslali nad prevozom postielky 🙂

lu2112
16. júl 2012

@wewe8584 nevies ci by doniesli aj z bratislavy??

radusiq
16. júl 2012

@jeanka vdaka parada, uz su objednane 🙂 mm bude mat radost, vykompenzujem tym tento uletik, akosi nevie prekusnut ze nase babo bude kakat do plienky za £17 😅

http://www.babipur.co.uk/shop/Cloth-Nappies-FLI...

jeanka
16. júl 2012

@radusiq ale tak treba mu vysvetlit ze 20-30x sa vykaka a peniazky budu spat..... 😀 nehovoriac o tom ze keby bol skor mozart a nie einstein tak ju stale mozete predat za minimalne 30% povodnej ceny! 😀 😀 😀

wewe8584
16. júl 2012

@lu2112 praveze neviem..ale tusim, ze ona vravela, ze chodia po celom SVK. Spytam sa, ked sa vrati zo sluzobky a isto napisem. Ona si nechava posielat aj baliky s potravinami a aj vsetko mozne....neviem kolko to stoji, ona aj spominala, ale nejak som to vypustila z hlavy...akurat si pamatam, ze spominala, ze cim tazsie posielas, tym lacnejsie ta to vyjde...cize lahke veci sa neoplati, ale taka postielka si myslim, ze by sa oplatila....tusim, ze plazma ju stala nejakych 10 - 15 libier 🙂 opytam sa a napisem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre