Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

iwi9
26. júl 2012

@katie555 no ved prave v tom obdobi chcem letiet.. objednani nie sme, cakam do septembra, vsetko zalezi od toho ako sa budem citit, co povie doktor a tak... este ani letenky nemame. a kolko to stoji neviem...

lu2112
26. júl 2012

@wewe8584 to sa vsetko roztahuje ak to nieje na nevydrzanie je to v poriadku ale ak mas pochybnosti kludne zavolaj MW oni su nato zvyknute na vsetky podobne otazky ale jeto v pohode roztahujes sa a placenta sa zvecuje tak vsetko to tlacibude to len horsie nechcem strasit 🙂.

radusiq
26. júl 2012

@wewe8584 ja som teda v 2. trimestri tolko nechodila...teraz uz ano, niekedy mam pocit ze mi zbytocne odchadzat z kupelne, ale 18tt...nemyslim ze to bude ale nieco zle, mozno aj reakcia tela na to teplo. Skus pre istotu cinknut midwife, nech mas spokojne svedomie, a pripadne si kup v lekarni tie pruzky na kontrolu mocu a si skontroluj ci naaahodou nemas zvysene bielkoviny...

@lu2112 konecne dobre spravy 🙂 nasi dojdu vecer - o pol osmej maju prilet, ale segra tu bude kazdu chvilu, asi vybehneme do parku na slniecko trosku

lu2112
26. júl 2012

@radusiq tak sito uzite spolu a opatrne stim slnieckom to teplo je zradne 🙂 ja odychujem a dnes sa citim lepsie 🙂

wewe8584
26. júl 2012

@lu2112
@radusiq
dakujem babulky 🙂 to mozno aj to teplo..som len v 18tt a som ako korytnacka...mm sa smeje, ze co to bude neskor 😀

sarifa
26. júl 2012

@wewe8584 no to sa ti vsetko zacina roztahovat 🙂 Pamataj ze vsetky bolesti a pichance su normalne 🙂

wewe8584
26. júl 2012

@sarifa Tak to je teda do osalenia zeny....hadam aj aj to budem takto v pohode zvladat ako vy.....ja stale nejake ine pichnutie, alebo nieco neobvykle uz upodozrievam...ale potom si poviem, ze musi byt vsetko v poriadku a hotovo. Este som sa tu na nasom fore nepytala...da sa vysetrit krcom aj ultrazvukom, bez vaginalneho vysetrenia?

sarifa
26. júl 2012

@wewe8584 no kazdy ma obavy hlavne ked je to prve 🙂 Ja som raz mala bolesti na lavon vnutornom stehne ze som ani vhodit nemohla a to bola teda bolest.Najprv som si myslela ze som si natiahla sval,vies ako ked robis roznozku...A trvalo to dost tyzdnov.MW povedala ze aj to suvisi s tehotenstvom ze male tlaci na nerv a preto to tak boli.Ja som si spisala na papier co ma vsetko boli a co sa mi zda divne a som sa len pytala a ona povedala ze vsetko co som jej povedala je uplne normalne v tehotenstve.Telo sa meni a este budu bolesti pretoze sa bude vsetko roztahovat a pripravovat na porod.
No to neviem ci sa da aj UTZ vysetrit ale nemyslim si

slivka233
26. júl 2012

@sarifa peknyyy den,prave som prisla z obchodu teda je opat dusnooooo fuuuj....a poviem ti ze som nic nespala lebo vies co ma zobudilo?neuveris....zahradnik....robil s tou motorou vecou.....no teda. inak dnes mam brusko ako dive,stale nieco citim, nejake pichanie az tam dolee.joooj este 3tyzdneee

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 ahoj a co si dobre kupila? No mna tiez zase budia lietadla.Tu stale nejake male lietaju ..No vidis to aj ty mas zahradnika.To aj tu u nas susedia sa idu blaznit s kosenim travnika vzdy den chcem ist spat 🙂 ja som si zdriemla len take 2 hodky ..no maly sa tlaci to si cvic a prekonavaj ze tito bolesti su nic oproti tym ce este len pridu 😀

wewe8584
26. júl 2012

@sarifa 😀 presne tak robim aj ja..pisem si a potom sa pytam...a nic len pocuvam - to je normalne, to nevadi a bla bla bla 😀 a odkedy treba natierat telicko, aby neboli strie? a ako casto? Ja uz natieram, ale nie kazdy den :( asi to zanedbavam

katie555
26. júl 2012

@iwi9 som citala ze v hlohovci je velmi dobry doktor, vsetci ho chvalia a tusim to robi za 50 libier. Zalezi odkial si. My sme boli v gyn - fiv v blave a spokojni. Zobrali nas vecer aby nam to vyhovovalo a tak ... 😉

katie555
26. júl 2012

@slivka233 no bola som si vyzdvihnut ten pack so sainsbury's - tak relativne sa oplati - musis si kupit balenie huggies newborn pack za cca 3.70 (ktore tak ci tak budes potrebovat) a za to dostanes pack (udajne v hodnote 9.99) ale je tam balenie huggies wet wipes, vzorka breast pads, maly sprchovy gel tusim sanex, mala avivaz konfort a este nejake vzorky tusim papierove vreckovky a changing mat ale ovela lepsia nez z boots...
Som si aj vyzdvihla tu changing bag z boots - celkom v pohode a je tusim baby event takze balik pampers ma stal polovicku tusim 1.80 ak sa nemylim...

katie555
26. júl 2012

no a bola som akurat u midwife, tak povedala ze bump size mam tolko kolko mam a aby som sa nic nebala...
Okrem toho som sa jej pytala ze mam trosku obavy ze ma sa mi nepodarilo dostat antenatal classes az v oktobri, tak mi povedala ze ona ich robi a ze len aby sme kludne dosli o mesiac skor, ze s tym nebude problem len aby sme dosli 😉 takze pojdeme 4teho septembra 😀

sarifa
26. júl 2012

@wewe8584 ja som natierala od zaciatku a kazdy vecer.Malo by sa ze aj vecer aj rano ale zase s mastnym bruchom do prace sa mi veru nechcelo ist 🙂 A uz sa mi krem minul tak uz nenatieram.Strie sa mi urobili na stehnach a na jazve co mam na bruchu ale inak nemam vobec ziadne co som aj rada .

wewe8584
26. júl 2012

@sarifa uf...tak to budem uz aj ja kazdy den poctivo 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa vies co ani som nic extra nekupila, len zeleninku papriku, rajcinky, uhorku a cibikyyyy..hladala som mast ale nenasla som, tak aspon dobre masielko a cerstvy chlebik. strasne je teplo hned som letela domov.
inak ja som pouzivala ten krem cocoa butter ci jak sa vola na strie a je fanasticky ja zatial nemam ani jednu striu na brusku na stehnach mam ale iba trosku myslim ze to sa spravi len neviem ake to bude po porode ked sa brusko stiahne.
a co porabas ..dnes ten den tak letiiiii ze sa nestacim cudovat.

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no teda ty sa mozes napchavat....
Aj ja ten krem pouzivam..teda sompouzivala uz 2 velke som minula ale snad sa mi uz brucho nenatiahne tak hadam uz nepotrebujem.Ja som len pred telku zachvilku budem mojmu robit taxika tak sa aspon s gauca zdvihnem haha tu vysedim aj vajicka 🙂 Som sa rozhodla ze vsetku pracu si neham na vikend 🙂 Toho bude srasne vela coho som naplanovala ..uz som si vsetko na papier napisala aby som nezabudla ze co treba porobit 😀

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no s tymi vajickami ma to pobavilo, ale vysedis babatko....
teda mas nabity vikend aj ty...ale zase vsetko urobis a budes mat pokoj a este ti to aj velmi rychlo prejde a ani sa nenazdas a budes 39tt.40tt..a opat len cakat ze cooo a kedy kde..ja mam toho tiez vela len neviem kde skor zacat.
inak s tymi taxikmi vidim ze aj ty si za taxikara v rodine, veru aj ja..mozno sa nakoniec aj do porodnice same odvezeme... 😀 neviem sa dockat ked moj urobi skusky..koncom augusta ma nech uz jazdi on.
inak mi vobec nechuti jest v tom teplo ja len chlebik a vela zeleniny...nic teple nechcem teraz som si urobila ladovu kavu a neskor urobim nas caj aj to ho necham poriadne vychladnut...poobede zacalo strasne teplo byt vobec tak nebolo. ..
tak teda nech ti to z toho zoznamu co mas porobit rychlo veci ubudaju..done

slivka233
26. júl 2012

@katie555 super, ono ten balicek sa oplati podla mna, a plienky ako pises aj tak vuyzijes takze super, ja som sa zaregistrovala a musim cakat na tu kartu ja som ju nemala, ale zide sa...a taska z boots ja podla mna fajn, ja som spokojna, je v nej aj mats kde mozes prebalit babo, a pekne sa do nej vmestia veci tak je fajn. a dostala si aj flasku z boots??? ja som dostala aj to lebo to bolo na jednom z tych vouchers.

lu2112
26. júl 2012

Trip do obchodu a spat ma uplne odrovnal este ze som dnes nesla do prace to by som v tomto horku nezvladla ☹

katie555
26. júl 2012

@slivka233 som akurat este kukala co za poukazky su tam, tak advent buy one get one free. Len asi to nevyuzijem, kedze ja planujem kupit vsetky veci tommee tippee... 😉
Co si spominala ten pampers balik - co tam bolo a za kolko ti to prislo? bo ja sa registrovala na pampers village a nic mi neprislo... par dni dozadu mi dosla ta cuddly kravicka z cow and gate ... Este nejake freebies? 😕

slivka233
26. júl 2012

@katie555 v pampers bolo take mensie balenie wipes a 10 ks nappies a nejake brozurky a kalendar co som vyuzila lebo som si tam zapisovala vsetko ..su tam kolonky ohladom vahy, cm, a take vselico..to bolo prve co som mala pre mimi tak som sa strasne tomu tesila aj ked tam toho nieje vela..ja som si to balenie nappies zbalila do nemoznice prave take co vyuzijem tam... a prislo ta asi do 2 tyzdnov...este som dostala aptamil medvedika s penou do kupela pre tehotne na uvolnenie a relax. a este bepanthen mast vzorku. cow and gate mam aj ja kravicku. potom avent flasku na duedate.co.uk ale to ked nechces tak nic, a to je asi vsetko z ostatnych sranok chodia iba maily a sem tam nejaka posta do schranky.. a este mam bebivita som dostala umele lyzicky ked uz bude babo papat... som registrovana aj na hipp ale to by mal prist starter box ale este neprislo. a este dettol som dostala voucher na to mydlo zo stojanom co davkuje mydlo bez dotyku...50%...a to je asi vsetko myslim

slivka233
26. júl 2012

@lu2112 viem o com hovoriiis, ja sa citim ako z cokolady ...trosku tepla a roztopiim sa.

slivka233
26. júl 2012

@katie555 ja mam flasky aj tommi aj avent uvidim co bude lepsie, ale sa mi zdaju podla clanko v tommi lepsie lebo dudlik ma tvar ako bradavka a detom to je blizke, aj dudlik sa mi viac pozdava... uvidime co maly bude chcet

katie555
26. júl 2012

@slivka233 no ja som prave preto ze tommee tippee maju lepsie reviews....no tiez uvidim. Inak maju na tommee tippee akciu v argose - 6 flasiek 260 mil za 13 libier tusim...Inak uz mame aj postielku objednanu..Konecne sa otec draheho dokopal - len sa pytal aku farbu chceme a potom poslal link - takze cot bed sa kupuje nakoniec. nejakych 280 libier dokopy s matracom tusim ale nech si zaplati...prve vnuca - a hlavne prva baba v ich rodine po 84 rokoch... 😎

andie25
26. júl 2012

No caute babule, co mame nove? U nas furt take teplo, och. Ale uz som doma zo skoly a idem oddychnut, Tak co nasa jeanka, uz je mamina myslite? 🙂 Zajtra zacina olympiada, spoluziacka bola na skuske ceremonialu, a ze to bude stat za to, som videla aj fotky, tak som zvedava.

slivka233
26. júl 2012

@andie25 ahoooooooooooj a vitaj doma po dllhom a teplom dni....
ja pevne veriim ze jeanka je uz mamina a vsetko dobre dopadlo...alebo dopadne....
ja osobne sa mam fajn, stale 2v1 ale ja mam este cas snad...i ked niekedy si mysliim ze uz to pride, dnes som doslova utekala z obchodu lebo sa bojim prasknutia vody niekde vonku...mam novu nocnu moru.hahaha
a ty sa ako citis??? po takom dlhom dni, a este aj teploom.

andie25
26. júl 2012

@slivka233 Hned som utekala do chladnej sprchy sa schladit, lebo v metre mi pot stekal po nohach 😀 Ty si pipi s tou plodovou vodou 😀 Tak si daj uz normalnu vlozku , ked ides do obchodu, a nebojaj nebudes prva ani posledna ked sa ti to stane, ved ludia su tu taki liberalni, nie jak u nas doma 🙂 No ono uz teraz na teba moze prist naozaj kedykolvek, babatko je uz ready 🙂 tak ked nahodou, daj znamenie🙂 V skole bolo hrooozneeeee dlhoooo dneska, ale uz len utorok a mam prazdniny, ale za to budem aj tak ku deckam chodit do roboty poobede, lebo vsak aj oni maju prazdniny a este mi treba nahrasit nejaku prax z obdobia, ked som nesla do nemocky, lebo mi bolo zle v prvom trimestri 😀 Takze ja prazdninujem oficialne az od 4.8. no ale asponze na cely august 🙂

slivka233
26. júl 2012

@andie25 som pozerala reportaz na jojke o slovenskom stanku na OH je tak okolo 10 spickovych kucharov ktory tam budu varit slovenske sedliacke speciality, no keby nemam termin predodvermi uz sedim v aute niekde na dialnici ehhehehe.....a budu capovat slovenske pivo....prispevok trosku od temy ale ja za to nemozem ze snivam o takychto drobnostiach ..... baby a vam to nic nerobiii??? ja som sa na zaciatku tehu tak do 25tt isla zblaznit z jedla, moj drahy kazde rano skoro vstaval a chodil do co-operative uz o 6 rano na cerstvo upecene kolaciky este teple, ja som beztoho nemohla byt...som strasne rada ze toto obdobie skoncilo lebo to sa nedalo tazke obdobie...a nemohla som citit maso ani z dialky...az okolo toho 30tt mi to skoncila inak som mesiace maso nejedla nemohla som,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre