Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
10. aug 2012

@sarifa neporodim skor to sa neboj... Jedine ze by sme sa nejak na pol ceste stretli....co nie je vylucene..kedy ides k mw?? I ked one ti asi nic extra nepovie...

slniecko77
10. aug 2012

@slivka233 😀 😀 😀
..dokedy je u vas?
@sarifa aj mna vzdy len pomerala, popocuvala, poohmatavala, popytala sa na opuchy a ci mam nejaky problem, vysetrila moc a bolo po kontrole 😀

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 hahahah no viem ze to tiez nieje dobre.To aj moja mama tak stym jedlom.Radcej sa napcha ze jej bude zle len aby nemusela vyhodit haha A kedy odchadza? Mna veru nik neobskakuje tak preto mi to sem tam aj chyba a citim sa ako keby namne vsetci chceli len orat....Ale ver mi ze viem ako sa citis ja som to tak mala v praci co by ma jeden kolega aj na rukach nosil len aby som ani nechodila co keby sa nahodou potknem.A lubil to tak robit pred vsetkymi.Nic ine som nepocuvcala len "You need to be careful in your condition" Som mu musela pocvedat ze niesom postihnujta len tucna! Takze ta chapem ...

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 moja idem az 16teho to ked ty budes uz asi rodit nie? ty mas vtedy nejako termin

slivka233
10. aug 2012

@slniecko77 ono tie kontroly su vsade asi rovnake....ja som sice u mw dlhsie ale ona vela kecaaa. ale o inych veciach.
a inak je tu cely august 😒

lu2112
10. aug 2012

@slivka233 vidim ze mas kopec srandy zo svojrou 😉 dufam ze to este snou vydrzis no moja je vtomto este tak 100 nasobne horsia a vzdy potom doda ale nebudem sa vnocovat 😀 juuj normalne som si pri citani tvojich zazitkov spomenula na tu moju 😅

slniecko77
10. aug 2012

@slivka233 good luck 😉
..ozaj vy ste sa stahovali? myslim, ze si pisala, ze nakoniec sa nebudete musiet, ze landlord sa umudril...

slivka233
10. aug 2012

@sarifa no ja mam termin 19teho...ale do toho 16teho by som to uz chcela mat zasebou....snad...nedelu mam hosp. tour konecne nech si to omrknem tam. ty uz budes mat babo pri sebe uvidis....neboj moja bude to ok...takze tyy si sa uz aj o stenu suchala.?
a drahemu povedz nech ta trosku setri ked bude babo tu budes sa mam o koho starat....lebo to bude potrebovat, on ani mala teda velka 10rocna slecna by to mali zvladnut samu...ja sa na vsetko vybodnem bude, sa starat o maleho a ine ma nezaujima aj svagrove vylety ku nam na obedy skonci.. a basta

slivka233
10. aug 2012

@slniecko77 no nakoniec sme sa nestahovali, sice je byt na markete, ale lanlord nam da notice 3mesiace keby nieco ale on vraj len skusa, podla neho je market mrtvy ludia nekupuju a tento byt je drahy tak pochybujem...za to je krasny domisko.
@lu2112 takze to poznas co ti budem hovorit....a vies co sa bojim, aby mi nekafrala do maleho, myslim ze nebude zatial ma nazor taky ze ja som matka a musim si urobit rezim tak nech sa toho aj drzi.

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 no neboj moja ked male pride ja sa nicoho nechytim..ale si myslis ze im to bude vadit? Tym nebude vadit ze ci tu bude bordel a ci nie .... No daj mi potom vediet ako v tej nemocke .. Snad uvids aj bazen 🙂

slivka233
10. aug 2012

@sarifa len nech sa do toho bazenu aj dostanem, aspon to keby vyslo..uvidime...zajtra ideme do Leeds takze cely den budem na nohach, snad to trosku pomoze...a posunie sa porod.
inak som tak opuchnuta..nohy, prsty a tvar...som jak velryba a ramena mam ako rambo

slniecko77
10. aug 2012

@slivka233
@sarifa baby, no som zvedava ci vam ten bazen vyjde...prajem, aby ANO 🙂 a dost ma zaujima ako to budete mat z toho pocit..snad aj mne bazen na druhy krat vyjde 😉

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 no prechadzka ti pomoze.To stoho tepla asi.Ja som tiez ako baloooon ...hlavne nohy .ja som dneska ani na prechadzke nebola asi zajtra pojdem .. Ale ked si taka opuchnuta tak by si moc chodit nemohla .a tvar to nieje dobre ze mas opuchnute spominala si to tvojej MW?

slivka233
10. aug 2012

@slniecko77 ja som tiez velmi zvedava, mne to mw velmi odporucala, aj keby samotny porod nebol vo vode ale aspon nejaka doba tam stravena je vraj super. tak sa nechame prekvapit.
a kedyze to druheee???? 🙂

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 ak nam veru vide uvidime.Najhlavnejsie je aby bol volny 🙂 a potom aby neboli konplikacie ze nas odtial vytiahnu...Urcite dame hlasenie hned ako sa bude dat 🙂

slivka233
10. aug 2012

@sarifa spominala a aj ma videla, hlavne rano mam tvar opuchnutu, potom to postupom prejde... sa pytala ci chodim casto na vecko, ale ked su take tepla ta voda vomne nejak zostava. a na wc chodim pomenej.

slniecko77
10. aug 2012

@slivka233 druhe...no niekedy za rok 😉 nechceme jedinacika a uprimne uz sa dost tesim na tehu pocit a dalsi uzlicek stastia v rodine 😵
@sarifa normalne na teba kazde rano myslim, kedze si na rade 😉

..verim, ze to obe budete mat coskoro za sebou a zostanu len krasne pocity po porode

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 a co ti teda povedala ..ze je to ok? ze je to len privela vody v tele nie?

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 dakujem ze namna myslis ale nemyslim si ze pojdem nejako skoro.ja si myslim ze ma Silvika predbehne 🙂

slivka233
10. aug 2012

@slniecko77 bodaj by si mala pravdu a budu to krasne zazitky, .. takze zajtra @sarifa 3dni po termine a ja ja 8 dni pred terminom...uvidime o prinesie dalsi den....dievcata ja idem do hajan....vidime sa opat o par hodin..DOBRU NOC 😉

slniecko77
10. aug 2012

@slivka233
@sarifa aj ja uz idem zalomit..dobru noc dievcata 😉

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 dobru aj tebe 😵

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 veru uvidime 🙂 snad bude lepsi zajtrajsok ako bol dnesok.Dobru noc aj tebe

lu2112
11. aug 2012

Dobre ranko dievcata prajem peknu sobotu vam vsetkym. Nam uz je dobre niako sme sa stoho vyspali tak nas manzel bere von vyvencit tak sa ozvem ked dojdeme.
@sarifa dufam mpja ze tebe sa to uz rozbehne a mali ta uz nenecha dlho cakat

@slivka233 no dufam ze svokra sa bude drzat toho ze do vychovy ti nebude kecat ak ano tak ju nasad na prve lietadlo a hned posli domov 😀

slivka233
11. aug 2012

Dobre ranko dievcatka....pripajam sa k Lu. prajem krasnu sobotu.
My sa tiez ideme vyvencit dnes na cely den von...
@sarifa Leni snad si sa dnes zobudila do lepsieho dna a babu sa konecne zachce na svet, sadni si na zahradku, daj hore tricko, ukaz mu ako je tu krasne....mozno ho prehovoris...budem nateba mysliet a priebezne sa tu pozrem, inak na vecer som tu ako na koni. ( modrom hehe )
@lu2112 to si pis moja ze to urobim, a ked ma nasere pojde busom 😀

krasny den prajeme

kaciatko215
11. aug 2012

@sarrahmichelle pekne ta tu vitam medzi tehulkami a maminkami 🙂

kaciatko215
11. aug 2012

babulky dobre ranecko prajem 🙂 my sme spinkali velmi dobre 18.45-00.10 o 3.30 o 6.00 a teraz sa nabumbal a spi na brusku.Ja som stihla pozehlit napapat sa a vychutnat si cajik 🙂 idem este pripravit kuriatko na pekacik a sup ho do rury a cakam kedy pride manzel z prace a pojdeme na prechadzku
@andie25 dakujeme dari sa nam dobre.Vo stvrtok sme boli na ockovani baby maly tak reval ako tur mu sturila dve injekcie boze ja som plakala s nim.Ked sme prisli domov som mu dala hned vinovy obklad a cakala som ze ci bude nejaka reakcia ale chvalabohu nic.Aj pekne spinkal klop klop ani teplota ani cervene opucnute zda sa ze sme to prekonali bez nejakych problemov.Mliecka mam dost malemu staci v utorok ho pojdem dat prevazit som zvedava ze kolko pribral za 3 tyzdne ale urcite ma cez 4,5kg
@sarifa jooj moja kazdy den tu nakuknem ze ci uz a ty stale 2v1 ale raz drobcek musi prist na svet ja to prezivam normalne s tebou
Peknu sobotu vam prajem

sarifa
11. aug 2012

@lu2112 @slivka233 @kaciatko215 Ahojte...No ja stale nic ,uz si pomaly kopem do brucha ako je nizsko a staaaaale nic.
No tak zase mi zostava len cakat 🙂
Prajem pekny den uzite si to jednodnove leto co tu budeme mat 😀

slivka233
11. aug 2012

@sarifa jooooj mojaaaa tak ja teda neviem co to stebouuu.... ty si kamaratka ty chces pockat na mna ze ????

sarifa
11. aug 2012

@slivka233 ano silvika ja chcem nateba cakat ved uz ked tak spolu bruskujeme tak ako by to bolo keby ja pojdem prva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre