Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
13. aug 2012

@katie555 no dufam ze pride vobec niekedy..to uz bude mesacne babatko ked sa narodi 🙂 Ta nasa tinegerka ma 11.Od 9 hodiny ju zabavam a teraz sme si len konecne sadli a ona po 5 minutach mi povie ze sa nudiiii .Ide ma porazit....

andrea2510
13. aug 2012

@katie555
no o tom nam nic nepovedal ten poradca o tom prvom a druhom paymente mi mame na papiery vsetko rovnakej sumy tak neviem o tom sa vobec nezmienil. sa ho opytam na buduce ked sa s nim stretneme neviem preco mi pripada strasne neschopny

katie555
13. aug 2012

@radusiq no ved na ebay som videla vela polskych...xixi som kazala mamke zistit ze kolko je doma. Popozeram este ebay a kiddicare, bo vyzera ze par veci z kiddicare budem objednavat vyzeraju tam dobre ceny....Ja cakam len na navrat depozitu od majitela bo tie penaize su urcene na veci co este potrebujeme

katie555
13. aug 2012

@andrea2510 no kamosku tiez to zaskocilo ze museli platit viac..Nastastie sme si vsimli tie datumy bo asi by nebola sranda keby sa zrazu tolko penazi z uctu vytratilo.. ale ked sme volali na nationwide boli velmi mily a vlastne oni viac vysvetlili ze keby sme dali prve prachy len 1.veho sept aj ked tu zvysenu sumu stale by nam chybal payment za august.... 😀
len tak mezdi recou kolko uz je odvtedy ked ste sa dohodli na cene?

katie555
13. aug 2012

@sarifa tak to ti nezavidim...hlavne ked ty mas aj so sebou starosti dost...zober ju do kina..ja uz stratila prehlad co 11 rocne deti robia. Sice co som robila nanny tak tam 'maly' ma uz takmer 12nast ale fagani hravaju futbal ked neprsi tak ich je problem zo zahrady zavolat dnu aby sa minimalne aspon najest prisli 😀

sarifa
13. aug 2012

@katie555 vies co ona ma vsetkeho a hry plnu skrynu a stale sa nudi..s ostatnymi detmi sa nechce hrat a ona len s tatinkom sa chce hrat 🙂 lenze ten tu nieje ...Ja len na hodiny pozeram kedy uz len pride nech si mozem vydychnut ..To dnesne deti ani ja neviem co by chceli robit . To uz neexistuju take skromne deti co sa pohraju aj s kamienkami na 2 hodiny hahah 😀

andrea2510
13. aug 2012

@katie555 no koncom juna nam dal rozpis ze co budeme platit ale o prvych splatkah tam nie je vobec nic ze by boli vyssie

lu2112
13. aug 2012

@andrea2510 nechcem sa motat vam tu do toho ale suhlasim z
@katie555 aj nase prve splatky su vacsie teda respektive taprva sa lisi o 400 libier od tych odtatnych tak sa na to spitaj alebo pozri tu offer este niekedy to tam nieje jasne napisane 😀

monkka21
13. aug 2012

ahojte.mam taky problem,ze neviem ako vyzera tvrdnutie brucha?teda skor ci je pri tom aj neaka bolest alebo len brusko stvrdne.pri malej som nic take namala,ale teraz dost casto dostanem do brucha taky stahujuci krc,je to ine ako ked citim ze sa roztahuje maternica.neviem ci je to ono alebo? ☹

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 Ahoj ja ti mozem povedat ze ja mam stale tvrde brucho A neviem ani ako mi tak stvrdlo.Ja som okrem natahovania ziadnu bolest necitila.To stahovanie je neprijemne ale da sa to vydrzat.Teraz mam uz len tvrde brucho ako kamen

monkka21
13. aug 2012

@sarifa dufam,ze to je v pohode.aale niekedy to teda dost boli ☹

andrea2510
13. aug 2012

@lu2112 musim sa ho opytat lebo on vobec nic nespominal a cena ze co mame platit za prvy rok a druhy rok je taka ista tak sa ho opytam

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 a to ta akoze boli brucho? ci mas tvrde brucho a to ta boli? ci ako..Ja som mojej MW spominala ze ked sa mi brucho strasne natahovalo a tvrdlo ona povedala ze je to normalne (ved co nieje podla MW) Ze to sa vsetko vnutri natahuje.Ja som sa citila ako keby sa mi malo brucho normalne natrhnut

monkka21
13. aug 2012

@sarifa no mna boli taka bolest stahujuca taky krc.teraz som sa postavila a krc o chvilku som sa postaila a znovu ale o chvilku to prjde ☹ ja som to spominala konzultantke a ta mi tiez pobedala ze to je normalne ze to sa roztahuje maternica ale podla mna toto je ine.

lu2112
13. aug 2012

@monkka21 ja som mala krce hlavne tam dole ked som sa postavila zo sedu a mam to do teraz taky strasny krc akebo tlak tam dole. Podla mw je to uplne ok ja mam obcas pocit pri tom ze mali mi vypadne 😝

monkka21
13. aug 2012

@lu2112 ja raz na pravo a raz na lavo v oblasti kde su vajecniky.podla nich je tu vsetko v poriadku.midwife mam az o 3 tyzdne ale vsak aj tak mi povie to iste ☹

lu2112
13. aug 2012

@monkka21 pozri ak si myslis ze to nieje v pohode tak chod do nemocnice mna tam vzdy pozreli ked som uz nevedela ci je to v pohode a hlavne sa ukludnis ze to nic neni. Povedz im ze mas blby pocit ze nieco nieje v pohode a ze mas bolesti trochu to nafukni a oni ta pozru. Ale ja som mala podobne a to sa len vsetko roztahuje uz viete co cakate mozno to bude chlapec a ty potrebuju vela miesta 😀

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 To vravia ze kazde tehotenstvo je ine.A ta to asi vydesilo lebo si to predtym nermala,Ale ono to prejde.Mna pichalo tiezraz na pravej a raz na lavej.Aj som si myslela ze mam nieco zo zlcnikom .dokonca mam aj jazvu po slepaku a to ked sa mi natahovalo tak som si chcela moje vlasi vytrhat.Ale uvidis ze ti povie len to iste ,ze to je dobre ze sa to len roztahuje a pripravuje.Lebo ja som mojej MW tolko bolesti opiasala zakazdym a ta mi na vsetko povedala ze to je normalne v tehotenstve. .Len odpocivaj a zbytocne sa nenatahuj s niecim ...

monkka21
13. aug 2012

@sarifa to je navacsi problem,ze kym mala nejde spat tak moc toho nenaoddychujem,este treab varit pratat,a aj ked chodim tak sa mi to stava.ja viem ze midwife mi povie to iste .ja uz jej radsej nic ani nehovorim,lebo to nema ani zmysel. ☹

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 a nema ti kto pomoct ?:( s malym dietatom to nieje lahke ja obdivujem mamicky ktore su tehotne a maju male deti ,ja by som to asi nezvladla.Ja mam dost s nasou 11rocnou 😒

monkka21
13. aug 2012

@sarifa no mam tu sestru tak ta sa s nou obcas pohra ale je mi to sproste ze ja lezim a ona sa s nou hra,manzel robi do noci a celi den som s nou.a teraz je stale umrncana.nic ju nebavi.

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 ked sa necitis dobre tak co by ti malo byt nieco blbe ..

monkka21
13. aug 2012

@sarifa uvidim ci sa to bude casto opakovat,ale dnes mi nieje bohvieako dobre teda ☹ este aj ma zaha pali

monkka21
13. aug 2012

😀 nasa dnesna mnamky vecera.odkedy som tehu tak kuraie prska mi nechutia ale toto je vynikajuce.aj malinky si pochutnal lebo hnd zacal kopat

slivka233
13. aug 2012

dobry vecer bruska je tu este vobec niekto???

slivka233
13. aug 2012

@monkka21 veru mnamky veceru ste mali dnes.....ja sa musim priznat ze dnesny den je nejaky divny, vobec mi nechuti jest skoro sm ani nejedla, ale napriek tomu som bola 3x na wcku...neviem ci su to stresy alebo sa nieco chystaaaaa.....

@sarifa ahoj moja ako sa citis vidim ze dnes si mala o program postarane....ale teda tvoje dieta fakt nejak nechce prist na svet....ja som dnes cely den skor oddychovala, este som sa aj chytila s mojim , sak on je viac nervozny a stresovy ako ja, tak ma nic nebavilo, pri porode ho asi vyhodim z izby mne zrat nervy nebude...potom som asi 50 minut vysela na tmobile linke kde mi pustili asi celu hitparadu ale aj tak som sa nedockala prepojenia na operatora sak nacooo nie??? asi budem musiet ist do mesta zajtra nervy moje...
inak maly sa mi tlaci neskutocne, svokra aj kamoska mi hovorili ze oni tiez mali taku stav pred porodom ze im nechutilo jest, stale len na vecko akokeby sa precistovali a na druhy den islii...no keby tak bolo fuuuu...u nas padla stavka 15.teho porodim neviem ani preco sa tak stavili ale ja to just pretianem neurobim im tu radost aby sa na moje bolesti oni stavili nie???
a brucho je pernamentne tvrdee na pravej strane kde je babo...asi kazdych 15-30 minut, cely den/
@andie25 slecne studentke sancu dam ak to namna pride cez vikend ak nie bohuzial... svokru tu mam stale co sme dnes pozerali letenku tak asi az 6.9.odide, nervy moje...ale sak nieje to take zle zatial....len ma stve ze mi nechce dovolit nic robit, ja som tehotna a nie chroma...
a k tvojmu babanku neboj sa vsetko bude ok, ci je to chlap alebo baba je to jedno. hlavne nech je zdraveeee...a nezlosti ta ako nasu sarifu...ze sa mu nebude chciet na svet hehehe

slivka233
13. aug 2012

@katie555 a ty slecna nebezpecnaaaaaa....ako sa vam byva s odstupom casu v domceku vsetko ok??? susedia su dobrii???a brusko poslucha???

monkka21
13. aug 2012

@slivka233 no dnes som si pochutnala.aj ja ked sa mi rozbiehal porod som bola na wc ,je to precistenie.ja som aj vracala aj to druhe 😀 moja ty este aj sarifu asi predbehnes 😀

slivka233
13. aug 2012

@monkka21 veruu mozno to tak aj bude, ale ja som kolegyalna a pockam na nu... popripade si to dame v jeden den heheeh 😀

monkka21
13. aug 2012

@slivka233 to by bolo super,to tu este nebolo asi ze dve v jeden den 😀 no nechame sa prekvapit.idem uz aj ja zalahnut,lebo dnes otrasny den bol.dobru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre