Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 radsej zavolaj mw, ked som bola v nemocnici tak sa ubezpecovali ci nemam menstruacne bolesti, tak radsej sa opytaj nech si kludna ked to tak dlho trva...
ja dnes nic, kvasila striedavo pri pc a na gauci, taka som otapena nejaka nic sa mi nechce...

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no bola som si zmerat tlak tak mam zvyseny ale strasne mi kolise no uvidime MW som sa uz nedovolala a som si povedala ze do rana ak to neprejde zavolam rano a spitam sa ze co to je mali sa hybe ako vzdy tak to nepripisujem k nicomu zlemu ale pozerala som aj na nete a vela bab sa n ato stazuje okolo 33-34 tt a vsetci tvrdia ze je to ok. Ked ja obcas uz neviem co je ok a co nieje 😖

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 nemas opuchy nikde?

cimage
21. aug 2012

@slivka233 tak za chvilu sa to uz rozbehne. Mne odtiekla zatka den pred porodom. Vela stastia a sil 😉

radusiq
21. aug 2012

http://www.baby2see.com/medical/pre-eclampsia.html

Ak mas opuchnute clenky a nohy radsej chod do nemocky. Ak nemas muza doma este mozem ist tebou. Pre istotu...

slivka233
21. aug 2012

ahojte dievcata, hlasim sa stale z domu, po tej zatke nejake tie bolesti boli ale znesitelne, dala som si kupel a polavili...uvidime co prinesie noc....
prajem peknyyy vecer

lu2112
21. aug 2012

@radusiq nohy mam v pohode a prsty na rukach mam trochu ale to mam kazdy vecer ale nic take ako ze extrem

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 dobre, tak sa len drz a ak by daco pis volaj kedykolvek 😉

radusiq
21. aug 2012

@slivka233 typujem ze zajtra nebudes otvarat na koniku rano 🙂 drzte sa obaja xx

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no tiez ma napadla preeclamsia ale nemam zase tolko priznakov a mali sa hybe clenky mam v pohode a dycha sa mi tiez ok tak neviem ci ma neotocia jned vo dverach ze ved to je normalne. najhorsie je ze vzdy sa nieco deje taketo ked mam ist k MW a potom ta mi povie ze to je uplne normalne tak sama uz potom neviem ze co robit 😒

lu2112
21. aug 2012

@radusiq Dakujem Radka si poklad urcite dam vediet keby sa pritazilo 🙂.

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 dufam ze zajtra na konikovy otvaram sama 😀 tak skoro rano drzim palce nech vsetko je v poriadku 😅

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 ved to, ale radsej byt opatrny, hlavne ked to tak trva cely den..vrelo dufam ze to je normalne 🙂 Mas niekoho doma ak by nahodou?

soni1
21. aug 2012

Ahojte, baby, poraďte mi, prosím. Dnes ráno som sa zobudila tak, že som spala na bruchu, mohla som nejako ublížiť bábatku?

monkka21
21. aug 2012

@soni1 ahoj.urcite si mu neublizila,pokial ti to brucho dovoli tak kludne mozes spat na brusku.mne uz to bohuzial moje nedovoli a to je moja najoblubenejsia poloha.

soni1
21. aug 2012

@monkka21 Ďakujem za odpoveď.

radusiq
21. aug 2012

@soni1 ako hovori monkka21, urcite je to ok, ja stale niekedy spim ma bruchu (32tt) - pokial babo nekope ze mu to vadi

andrea2510
21. aug 2012

@katie555 ahoj no este som nebola na tour neviem asi si ju naplanujem ked budem najblizsie v nemocnici alebo na nejaky volny den este uvidim. zatial nam banka potvrdili mortgage offer ale zase adviser je na dovolenke nevadi uz som s tym zmierena ze to bude niekedy v polovici alebo n konci septembra. objednala som si kocik ma prist v sobotu a boli sme kupit vanicku, kazdy tyzden minam peniaze ☹

lu2112
21. aug 2012

@radusiq nastastie mam takze ak by nahodou zobudim a ideme do nemocnice ale dufam ze to je zase len jeden z tehotenskych priznakov 😉

slivka233
21. aug 2012

@cimage juuuj bodaj by si mala pravdu, kontrolujem sa ale nejako to ustalo ale snad v noci ked zaspim a nebudem nato mysliet to pride
@lu2112 lucy ved ja to tu rano otvorim spolu stebou a potom pojdem.....nenecham ta v tom samuuu a mozno to otvoriim niekedy v hlbokej noci 😀

predpokladam ze Lenka s vlasatou Sofiou asi este nieje doma ked sa dnes neozvala, dufam ze su obe ok.... myslim na ne staleee

lu2112
21. aug 2012

@soni1 uplne v pohode netreba sa stresovat spi tak ako ti je dobre babo a telo ti povie ze co mu vyhovuje a co nie neboj to zistis velmi rychlo 😉

monkka21
21. aug 2012

@radusiq mojmu malemu to stale vadi.co i len kusok som na bruchu uz kope 😠 krpcek jeden.takze paplon medzi nohy a tak spim 😀

soni1
21. aug 2012

@radusiq @lu2112 Ďakujem dievčatá. 🙂

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 no dobre teda tak ale uz len rano otvoris a potom uz dufam ze mi prenechas stafetu 😀 nech tu strasim sama rano. dufam ze to pojde rychlo.
Na lenku som aj ja myslela asi si ich tam nechali dlhsie dufam ze su v poriadku alebo uz je doma a nema cas pisat lebo ma tolko roboty akolo malej 😀

sarifa
21. aug 2012

Ahojte tak mi sme uz doma.Som uplne znicene,nevyspata ubolena .... Stale sa neviem rozhodnut o krmeni malej .Podlahla som velmi zlej depresii asi lebo stale len placem...Asi si zase potrebujeme zvyknut doma na seba...Len sa onu strachujem ci vsetko dobre robim ,ci dycha ..no baby sibe mi ...co som tu zmeskala?

andrea2510
21. aug 2012

@monkka21 ja spim tak isto ak sa dam na bok zacne kopat tak musim na chrbte alebo s paplonom medzi nohami

monkka21
21. aug 2012

@andrea2510 ja som zistila ze sa rano budim na chrbte ale to nieje moc dobre lebo polovicou tela lezim cez manzela 😀

andrea2510
21. aug 2012

@sarifa gratulujem k sofii, snad ta ta depresia prejde ale podla mna ak bude mala v poriadku a zvyknete si na seba tak bude vsetko ok aj teba ta depresia prejde

andrea2510
21. aug 2012

@monkka21 kym si nestaziuje tak je to ok 😀

slivka233
21. aug 2012

@sarifa vitaj naspat moja, neboj sa bude to ok, neplac, hlavu hore, mala ta potrebuje, si a budes dobra mamina....a vlasata Sofia ta potrebuje, ked je mamina pri nej vsetko bude ok....ved ked ju mas v naruci musi to byt uzasne....je taka krasnusna len sa na nu pozerat a bozkavat cely den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre