Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

kaciatko215
1. sep 2012

@millatina jeeej tak super tesim sa ze dame stretko 🙂 ano prispevok som ziadala Sure start maternity grand na Job centre samozrejme ze ti to zamietnu+potvrdenie ze dietatko sa dozilo 28 dni a ze si navstevovala poradnu a o kolke dietatko sa jedna.Potvrdila mi to GP uplne v pohodicke.Tento list som ukazala tetuske na urade sice pozrela na mna ze to musim mat potvrdene na slovenskom tlacie tak som jej vysvetlila ze vsetko to ma v tom liste ze ak by som doniesla slovenske tlacivo anglickemu lekarovi ze aj tak by tomu prd rozumel a takto je to vsetko na jednom papiery a prilozim to k ziadosti.No niekedy ti slovensky uradnici uz nevedia ze co od radosti alebo co

sarifa
1. sep 2012

@andie25 ja pouzivam vanicku s kociara tiez ako moses 🙂 a je to super este sa to aj hojda 🙂

sarifa
1. sep 2012

@kaciatko215 tak tebe to uznali takto v anglickych papieroch?nemusela si to tad prelozit?

andie25
1. sep 2012

@radusiq @lu2112 @jeanka baby poradte, teraz maju akciu na little lamb osfa na ruzovu farbu len, co mne momentalne vyhovuje 6 plienok za 24£ to sa oplati, nie? a to ta plienka je uz aj s insertom alebo musim dokupit zvlast?

kale13
1. sep 2012

@andie25 akurat som to tu otvorila a vidim, ze aj ty nad tym istym kocikom uvazujes ako ja.. Tiez rozmyslam nad jane muum a matrix light car carrycot s tym, ze by som dokupila rebel carseat neskorsie a mohla zobrat ak by sme sli napr. na SR na par tyzdnou (lietadlom), lebo vraj matrix light je tazsia. Ja chcem kupit aj safety mattress do matrix light a pouzivat to aj vnutri namiesto moses basketu.

andie25
1. sep 2012

@kale13 ano, ano, presne tak, ono na cesty je to asi ovela pohodlnejsie, ako len car seat kde sa da sediet, aj ja dokupim matrac a tym padom doma nemusime kupovat extra postielku ked budeme u nasich 🙂 a ktoru farbu beries ty? teda vlastne vies co budete mat? citala som aj nejake recenzie,mne sa to zda velmi dobra kupa, dufam ze sa nesklamem.

cimage
1. sep 2012

@radusiq my mame postielku so stahovacou jednou stranou a to je super, lebo maly je v mojej vyske, tak ho len pritiahnem. Ale teraz u babky ma klasicku postielku a to musim vstat a vytiahnut ho, to je hrozne narocne ked este spim.

kale13
1. sep 2012

@andie25 no my budeme mat chlapca tak sme sa rozhodovali len medzi zelenou a hnedou a muz chce zelenu, vraj viac pozitivna. Kedy mas termin a kedy chces objednavat ? ja 2.12. a este sa my to zda skoro.. v oktobri planujem objednat nursery, lebo sa bojim, ze ten nabytok a cot budu citit zo zaciatku lepidlom a novotou, tak nech sa to vyvetra. a asi az v novembri ked budem uz doma poriesim ten kocik, hadam nebude neskoro.

mishka0508
1. sep 2012

@katie555 Ahoj zlato. Pytala som sa ta na ten pas. My tu budeme 5 rokov, ked sa malinke narodi. Ale nie suvislo 5 rokov. prvykrat sme tu boli 2 roky a 10 mesiacov a ked sa malinke narodi, tak druhykrat tu budeme 2 roky a 6 mesiacov. Takze neviem, ci sa aj to rata. Ale P60 mame a aj payslipy. Inac, ocinko dietatka je tiez Slovak, tak neviem. Pokial by bolo nase malinke Slovakom, tak je to uplne v poriadku. ale nevies mi poradit, ako to je potom s pasom pre babatko, ked budeme chciet ist na SR na par tyzdnov? Musime ist na ambasadu do Londyna osobne?

andie25
1. sep 2012

@kale13 ja som tiez decembrova 🙂 23.12. a budeme mat dievcatko, povodne sa mi pacil zeleny, ale ked uz budeme mat tu nasu Natalku tak beriem fialovy 🙂 aj mne sa zda skoro, ale tak medzitym este kopu inych veci bude treba, tak asi koncom septembra uz objednam

lu2112
1. sep 2012

@katie555 da sa zohnat aj lepsi John Lewis maju viacej druhov alebo online mas vela moznosti

kale13
1. sep 2012

a budes kupovat aj monitor dychu? ja asi panikarim, ale chcem kupit Babysense II Breathing Monitor do cot a ked bude baby v kociku alebo v aute tak pouzivat Tummy monitor dychu Snuza GO. A este chcem Lindam Clarity Digital Video Monitor. Ono to ide dost do penazi a muz nechape, ale ja sa bojim, ze budem stresovat bez tychto monitorov.. 🙂

lu2112
1. sep 2012

@andie25 ahoj snival sa mi strasny sen zobudila som sa s placom ale to asi vsetko kvoli tym stresom a stahovaniu inak moja najhorsia noc zatial bolo to take neuveritelne spat vo vlasnom 🙂. No ja tiez chrapem podla mna to je tehu priznak dalsi 🙂. No epi-no zvlastne je to ale manzel sa uz tesi na asistovanie je stoho viacej nadseny Podam informacie ked zacneme pouzivat

lu2112
1. sep 2012

@radusiq ahoj moja sme akurat v ikea dokupujeme co chyba 🙂. No prva noc bola hrozna ale snad tie dalsie uz budu lepsie. Este mame jedno auto velke vylozit a potom je to uz vsetko a ty ako sa mas vsetko v poriadku ?? Ja sa snazim setrit lebo je toho dost spavame v hostovskej lebo ani postel sa nam nechce este skladat asi az cez tyzden 🙂. Ozvem sa este vecer idem zase nieco pomoct

lu2112
1. sep 2012

@andie25 osfa mam podla mna su super maju dva inserty takze na zaciatok su super ale neskorsie budes musiet davat bambusove aby stacili co sa tyka savosti ale cena uplne uzasna 🙂. Urcite kup

zlatica36
1. sep 2012

baby ja nie som tehu,ale nie je niektora z vas tu z warringtonu,alebo blizkeho okolia ....len tak na pokec 🙂

radusiq
1. sep 2012

@andie25 to je super cena, Lucka potvrdi ale myslim ze aj su aj s insertami uz. Juj keby som chlapceka necakala zas by som naobjednavala 😅

@lu2112 juuj to je mi luto, verim ze to bolo z tych stresov a z vycerpania a uz bude len lepsie 🙂 dobre nakupte v Ikei a isto ozvi este 🙂

andie25
1. sep 2012

@radusiq
@lu2112 ano su aj s insertmi, uz som objednala lebo to bola len akcia na vikend, tak aby sa mi uslo 🙂 dakujem, moje prve plienky, sa tesiiim, inac Radka na ebay som nasla 4xDudeybaba za 27 libier :Each DudeyBaba pack will consist of:

4 cloth nappies (girl,boy,unisex, please state in checkout) 3 cotton poppers and 1 bamboo

1 wet/dry bag

4 paper liners

4 fleece liners, za kolko si kupila tu svoju? Sa len popozeram.

andie25
1. sep 2012

@lu2112 no dnes sa ti bude uz spat urcite ovela lepsie, ono trosku aj potrva kym sa udomacnite a tak, drzim prsty!

slivka233
1. sep 2012

@sarifa presne na lavom prse to mam aj jaaaaa.. to asi z mlieka ze? rodila som bez epiduralky, aj ked som si ju pytalaa, najdem si cas uz a napisem ako to bolo ok?teraz uz lepsie lebo maly dlhsie spi.my sme len teraxz prisli domov z mesta s tatinom, baba uvarila a cakame navstevu..tak ty pestujes malu co?ako ked mamka odisla?

katie555
1. sep 2012

@zlatica36 ja som altrincham ..to nie je az tak daleko...ako sa mas? 😀

katie555
1. sep 2012

@lu2112 ved musim este popozerat co a ako ohladom toho matraca ...Akurat dosiel draheho otec tak uz postielku mame ..A doniesol baby gym pre malu (to som mala na zozname ze kupim potom) a taku hracku ku posteilke co hra mozarta...takze vyzera tak ze uz moc vela toho nepotrebujeme. Dufam ze uz dnes budes spat lepsie
@andie25 no chlapi oni vedia trepnut - mala nie je ripe to come out yet...ach ...ale kamoska vypocitala vraj 6teho okobra moze bo vtedy nie je futbal 2 tyzdne ...
@mishka0508 no pokial mate 5 rokov bez viac ako 6mesacnej prestavky tak by to mohlo sa dat...ide o to ze co viem tak britsky pas je jednoduchsie vybavit nez slovensky...Ku slovenskemu rodnemu pasu - potrebujes najskor rodny list ktory trva max 3 mesiace...A bud on ides poziadat na ambasadu alebo ides domov a poziadas tam ...len sa moze stat ze budes doma tie 3 mesiace . ja osbone to budem riesit doma kedze my budeme mat bristky ja chcem slovensky len preto aby sme mali 🙂

millatina
1. sep 2012

@kaciatko215 a prečo ti tu vlastne zamietli Sure start maternity grand ? sorry ze sa tolko vypytujem ale zachvilu nas to čaká tieto vybavovačky a mam v tom tak trochu chaos 😠

katie555
1. sep 2012

@millatina sorry ze to toho skacem - na sure start mas narok len ked poberas aspon jeden benefit...ak obaja pracujete tak nemas nan narok.Ja mam teraz vypisane papiere idem poziadat len koli tomu aby som dostala zamietaci list a poziadam o to na svk...tam na to mam narok 😵

radusiq
1. sep 2012

@andie25 tusim okolo £5 ma stala Dudeybaba, normalne na stranke stoji £8 aj s 2 insertami, ale este mas ten wet bag navyse a liners, takze urcite dobra cena. Len rataj s tym ze oni su dost velke, aj ked sa daju zmensit tymi cvockami ale aj tak mi pridu velke na novorodena

jeanka
1. sep 2012

@andie25 inak tie OSFA mam aj ja - jednu zelenu, jednu bielu... zatial som len jednu skusala a vyzeraju ok - akurat ze pochybujem ze budu sediet uz od narodenia... vseobecne vacsina all in one nebude mat idealny fit az do minimalne jedneho mesiaca - nam su stale niektore velke, hlavne okolo noziciek - iba bumgenius sedi.... dokonca aj tie fuzzibunz ktore su "small" su nam velke na nozickach takze to tam pretecie... tak ich asi budem musiet predat...

s.i.m.k.a1
1. sep 2012

Ahojte baby, môžem sa pridať? 🙂 Ja mám termín 10.9. a žijeme v Doncastri 🙂 Je tu niekto odtialto alebo z blízka? 🙂

sarifa
1. sep 2012

@slivka233 no ale ja nekojim tak ja by som to nemala mat :( no uz nam musis napisat co a ako 🙂 tak je dobre ze maly uz spi.Zdviha ti uz aj hlavku?moja si ju pekne drzi kolko krat si aj flasku chiti haha no mame ju stale narukach veru.maminu sme akurat odprevadili na letisko a je mi velmi smutno :( citim sa taka sama velmi mi tu pomohli aj moja sestra a teraz si zase musime same zvykat.

sarifa
1. sep 2012

@s.i.m.k.a1 Vitaj medzi nami 🙂

millatina
1. sep 2012

@katie555 dakujem za odpoved uz v tom mam konecne jasno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre