Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
5. sep 2012

@monkka21 ved prave to ...si myslim ze pri druhom dietati clovek si uz rozmysli co bude robit ked male spi 😀 moja mama je stara skola tiez ale mi povedala ze podla nej v dnesnej dobe je to uz blbost

monkka21
5. sep 2012

@katie555 to mas stastie ze tvoja mam zdiela tvoj nazor 🙂 hadam sa neako vyvleciem z toho zehlenia 😀 pri malej som to v pohode stihala lebo ona do 7 mesiacov stale len spala a jedla.takze som sa nudila. 😀

jeanka
5. sep 2012

pomoooooooooc! 😲 😲 😲 baby poznate pojem "growth spurt"? moje drobatko je uz druhy den nekludne a stale hladne..... ho krmim pomaly od rana, len ho prehadzujem z jedneho prsa na druhe.... medzitym este flasa... na 15 minut si zdriemne a potom zase 😨 sak uz sa to do neho nemoze mestit! 😀 a to este nekakal uz vyse 24 hodin... ale to je vraj len dalsi priznak..... sa desim co bude v noci... uz som totalne vyzmykana... ak mi toto nezvysi produkciu tak uz nic potom 😀 😀 😀

sarifa
5. sep 2012

@radusiq waw ja takych ludi obdivujem co radi zehlia.si to neviem predstavit ..nasa generacia tusim naozaj nerada zehli 🙂

sarifa
5. sep 2012

@katie555 no je dobre mat takeho cloveka prisebe.mamina tu bola len na 10dni uz odisla cez vikend a tak mi chyba lebo varila nam a nemam ja teraz ani cas kedy nieco urobit,prala mi a ZEHLILA 🙂 mamini su na nezaplatenie

sarifa
5. sep 2012

@jeanka hej aj moja mala robi to iste.kazde 2 hodiny jej davam flasu a potom mrnci a je nekludna cely den,chvilku pospi a zacne revat uz som jej aj vodu davala co jej nechcem tolko mlieka davat lebo potom mi vraca.okupana prebalena najedena a stale sa vrti a prehadzuje a mrnci no neviem co snou je ...

jeanka
5. sep 2012

@sarifa nema nahodou 3 tyzdne? 😀 😀 😀 😀

jeanka
5. sep 2012

@sarifa este si pamatam ked nas mal 3 tyzdne - Marek uz hovoril ze si zacne trieskat hlavu o stenu taky bol zufaly 😀 uz sme nevedeli co s nim mame spravit vtedy..... treba krmit mensie mnozstva a castejsie a hlavne vydrzat, nebude to trvat dlho...... nas vzdy grcka ked sa takto vela napapa ale dneska si len parkrat grckol..... asi to potrebuje a novorodenecke oblecenie mozem definitivne odlozit a 0-3 mesiace mu konecne nebude velke 😀

slivka233
5. sep 2012

@katie555 slivka je tuuuuu heureeeka rano ide svokra domov, dnes sme mali mw a boli sme cely den u kamosky aspon nam to zbehlo svokra kecala s ludmi ... lebo mna uz boli hlava tolko keca,je tu mesiac a stale ma o com.... od xajtra som tu ako predtym, moja babika je kludnaa ani o nom neviem tak budem mat cas konikovat a konecne napise vsetko co som chcela...tak baby zajtraaaaaa?a dam aj nejake fotoooo

slivka233
5. sep 2012

baby co stoji apostila neviete ale na slovensku

lu2112
5. sep 2012

@sarifa u nas zehli len manzel ale teraz nestiha ma toho vela tak zehlim maleho veci ja ale ked mali bude vonku bude to jeho starost ja neznasam zehlenie a jeho to bavi 🙂

sarifa
5. sep 2012

@jeanka ma zajtra 🙂

sarifa
5. sep 2012

@lu2112 no klobuk dole!!! ze manzel zehli.To moj zehlil raz v zivote jedno tricko a to som si musela normalne natocit na kameru lebo nik by neuveril.. to mas dobreho manzela 🙂

sarifa
5. sep 2012

@slivka233 ty uz tolko neslubuj a uz piiiiis 🙂

andie25
5. sep 2012

Tak ja som teraz došla domov, uz nefotim plienky, ale urobím tak čoskoro. Ináč @jeanka tea tree olej neurobí skvrny? Ale take sú krásne ružové🙂 Zajtra idem oficiálne na škole oznámiť že som tehu, tak uz to aj tak vidno aj z 5 metrov🙂 A vidím, že sa tu rozoberalo zehlenie, tiez neznasam, zehlim naozaj len nevyhnutne, ked si idem ja alebo Rolo niečo obliecť a naozaj treba ozehlit, tak to robím vtedy🙂 ináč zehlenie ignorujem, a dari sa mi🙂 to moja mamka ešte aj spodne pradlo zehlila niekedy... No co uz, fakt sme ina generácia 🙂 tak pekny večer a @slivka233 uz sa neviem dočkať tvojej story z pôrodu a aj fotecky malého Dominika!

lu2112
6. sep 2012

Dobre ranko vsetkym tak ja uz ani budik nepotrebujem lahnem 22:30 a stavam kazde rano o 6:05. Dnes sa mi snivalo ze uz nemam brucho tak ze som si chcela lahnut na brucho tak som dostala kopacku od maleho🙂. No hned som vedela ze to bol len sen 🙂. Vsetkym prajem pekny den ja dnes vybavujem postielku dufam ze sa jej uz dockame 🙂

slivka233
6. sep 2012

Dobre ranko, ale nam ten den pekne zacina....ja doma s malym, krasne mi uz 3 dni papa z didi( opat ), svokra vysoko vo vzduchu o par minut a vsetko sa vrati do starych kolaji len s rozdielom ze je tu drobec. PRAJEM KAZDEJ KRASNY DNIK.......BRUSKAM AJ BABATKAM A MAMKAM. B-)

lu2112
6. sep 2012

@slivka233 no siper vytaj spat konecne sa dozvieme aj tvoju story 🙂. Svokra vysoko vo vzduchu a teraz konecne klud a mozes si uzivat maleho a pokoja domova 🙂

slivka233
6. sep 2012

@lu2112 presne Lucy, dnes si poperiem, dam si linku do povodneho stavu lebo vsetko mam naopak.....dnes si este uzijeme den s tatinom je to posledny den jeho paternity leave. drobcek sladko spinka sice maminke ma ruckach ale nevadi ... milujem sa na neho pozerat ako sa smeje zo sna alebo mraci....sa hovori ze anjelickovia sa snim hrajuu.

ako sa mate mamky a bruskaaa?
coskoro je tu oktober a s babatkami sa na nasom konikovi roztrhne vrecee...velmi sa tesim.

andrea2510
6. sep 2012

@slivka233 ani nehovor ze je tu oktober ja sa tak strasne bojim porodu. a este to vyzera ze sa moja mala otocila horizontalne takze ju mam asi sikmo cez brucho tak ak sa neotoci tak to bude asi cisarsky alebo doktor ju bude otacat.

radusiq
6. sep 2012

dobre ranko 🙂 ja som nevedela spat dnes akosi, a teraz rano sa mi tak dobre zachrnelo na slniecku, akurat ze som mala dohodnuteho estimatora na opravu okien, tak ma zobudil 😠 nevadi, dobehneme

@lu2112 perfektny sen 😀 daj vediet ako ti to ide s postielkou, som zvedavaaa...hlavne nech dojde pred vikendom nech mozte stavat

@slivka233 vitaj spat uz si nam tu chybala, super ze Dominik je kludnucky a pekne papa, uzivaj si ho a isto daj fotky nech sa aj my mozme potesit 😀 ten oktober sa veru blizi, strasne rychlo to leti...ved na @lu2112 to moze prist kazdu chvilu (nie ze by som chcela strasit 😝 😀 )

@andrea2510 neotacaju sa nam drobatka simultanne?aj minule si pisala ze bola tvoja tak ako moj - na lavo hlava napravo nozky, presne aj teraz je moj trosku otoceny, ze hlava vlavo dole a nohy vpravo hore. Tlaci mi na rebra, obcas to riadne boli...

radusiq
6. sep 2012

prave som mala rannu preberacku, na balkon sa mi dostala veverica 😀 netusim ako, cely balkon mame poisteny sietou proti holubom...skoda ze sa mi ju nepodarilo odfotit

lu2112
6. sep 2012

@radusiq ahoj no postielka dnes nepride az zajtra a to zevraj uz naizaj uverim ked uvidim len potom som zvedava co spravia ak nie 😒. Som povedala ze je to darcek a musi to byt postavene cez vykend takze urcite o mne budu pocut este 😉. Velmi zvlastne je ze vcera som objednala plienky a uz ich mam aj doma ale to je rozdiel v dorucovacich company. Tyto my volali rano o osmej upresnit adresu lebo stale to neukazuje cez GPS lebo nova ulica a nasli nas bez problemov. Uz sa vytesujem z novych plienociek 4 bumgenius a jednu my pribalili zadarmo. Tak super nakup a tobolo este ze kup jednu a jednu mas za polovicu 😀.
Inak objednala som aj liners flushable LL a tots bots a tie LL sa my pozdavaju viacej tak uvidime ze ako to bude v praxi 😀. A este mi dosla ta plachta a som velmi prekvapene velmi jemny material a da sa prat az na 90 tak super este stale musim objednat ten matrace tam som sa este nedostala 😀.
Co planujes na dnes ? Ja zehlim a periem a po obede budem odychovat

radusiq
6. sep 2012

@lu2112 nebolo by ti jednoduchsie ist si tu postielku vyzdvihnut do depa? nic moc ale aspon by si ju mala a nemusela cakat cely den doma a trpnut ci pridu ci nie. Aspon si dobre si obstala s tymi plienockami, dufam ze pofotis 😀
Ja som liners kupila v Mothercare, potom si pridem k tebe osahat ine ci je nejaky rozdiel. Ale chystam sa vyskusat aj tie fleecove z nastrihanej deky ako @jeanka pisala, uz su tie modre na sklade v Purley Way, tak chcem ist kupit par kusov
Dnes dojdu tie kamosky tak pockam na nich, zatial poperiem pozehlim daco tiez a potom uvidim podla aktualnych schopnosti, mozno vybehnem na prechadzku niekde...

@jeanka tie nastrihane liners z deky potom vyhadzujes ci peries?

wewe8584
6. sep 2012

Ahojte babulky tehulky a novopecene mamicky. Tak a sme opat v UK :( Na svk bolo uplne uzasne, krasne teplucko. Skoda, ze tie dva tyzdne zbehli ako voda a ja uz ani nemam pocit, ze sme tu v uk neboli :( Hned by som ostala doma. Boli sme na ultrazvuku na svk. Doktorka mi urobila morfologicky aj 3D, takze vsetko dopodrobna merala...od mozgu, cez ocka, nos, usta, az po kazdy prstek. Musim povedat, ze ten pristup bol uzasny. Vsetko nam hovorila, krok po kroku, krasne nafotila, mame aj videa. Dam tu potom foto nasho drobceka krasneho. Opat raz som si uvedomila, ze sa to neda porovnat s tym ako je to tu....naozaj som sa doma citila istejsia a pokojnejsia.... :( tu mam pocit, ze so zenami zaobchadzaju ako na beziacom pase :( Tie ultrazvuky sa fakt nedali ani porovnat :( Co uz. No..ale bolo nam doma vynikajuco.
Blahozelam mamickam k prirastkom. Sofia a Dominic su krasne deturence, nech sa vam pekne chovaju 😀 😀
Zajtra mam GP, tak napisem ako dopadnem. Inak termin mi aj po prehliadke na svk ostava....takze 28.12. 😀

lu2112
6. sep 2012

@radusiq nepamatas si tu web stranku na tie matrace asi som si to uzila do pocitaca a tam nemam internet ☹

lu2112
6. sep 2012

@radusiq ono stou postielkou by bolo asi lepsie ale nechcem tam ist sama jedine z manzelom cez vykend a to pochybujem ze tam niekto je. No ved uvidime no urcite musis doist pochytat aj nove plienocky su uzasne sa snimi prave mojkam jake su skvele 😀

radusiq
6. sep 2012

@lu2112 akurat som skontrolovala svoju objednavku od nich, kupovali sme odtial postielku a sedacku - a mi tak doslo ze aj oni pouzivaju City Link...

http://www.preciouslittleone.com/product-inform...

jeanka
6. sep 2012

ahojte 🙂
tak noc sme zvladli vyborne - len raz bol hore, potom sa mu sice nechcelo spat ale bol tichucko a pozeral okolo seba 🙂 teraz pekne spinkal 2 a 1/2 hodinky (akurat sa prebudza tak bude dalsie krmenie 🙂)
@sarifa vy ako? uz kludnejsie?
@radusiq periem samozrejme 🙂 susit netreba - ked ich vyberiem z pracky su uz suche...
@andie25 nie, ziadne flaky - ale kvapkam este do prazdneho kosa 😉
@slivka233 tiez som tu mala svokru (a svokra) dva tyzdne tak viem ako sa citis teraz 😀 tiez som si musela spat re-organizovat kuchynu 😀

wewe8584
6. sep 2012

@andie25 ahoj ahoj 🙂 uz sme naspat. Dala som fotecku bublika do albumu, tak kuk 🙂 Inak som sa ta chcela spytat ako je to tu v UK s balenim na siroko..vies na svk sa tak bali stale kvoli nozkam, som si kupila aj ortopedicke nohavicky doma pre malicke. Kontroluju tu vobec nozicky a tak? A vies co, uz asi mesiac 3 tyzdne ma boli kostrc. Stava sa to v tehu? Neviem ci je to normalne, nejak mi to nepride logicke, iba ak vacsim tlakom na chrbticu...ale naozaj neviem..niekedy si ani sadnut poriadne neviem. :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre