Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
7. sep 2012

@radusiq super tak ak by sme neuspeli buduci tyzden tak to objednam cez nich a snad sa mi to podari uspesne sem dostat

katie555
7. sep 2012

@wewe8584 no viem ze kolegyna vcera vravela ze jej povedala mw ze ma nizke hodnoty zeleza ale tabletky jej vraj nedala bo vraj by jej z nich bolo zle...Tak sa mna pytala co moze varit z brokolice...alebo spenatu...Neviem ale ci priemerne hodnoty su ine pre 20tt a 30tt. Ja tabletky brat nebudem len som nakupila kopec zelene (na radost mojeho draheho) Ja sa inak zle necitim - bo vraj ked mas nizke hodnoty tak sa ti toci hlava a tak ...je to na tebe ale ked ti to sposobuje zapchu - musis si vybrat - inak mne na zapchu najviac pomohli hroznove stavy a hrozno a jablcka...teraz som uz v pohode. Teraz dva bananny denne zjem (koli krcom v lytkach) a zapchy nemam...Jedine ked mam ranne sluzby v praci - bo rano potom nic nestiham a mne to pretoci cely rezim...

@lu2112 ty mas teda stastie, ja bych uz asi hucala na kazdeho na fone ...

lu2112
7. sep 2012

@katie555 to nepomoze ale aspon som hovorila z niekym vyssie ja som vzdy kludna ked vybavujem niake staznosti mna nerozhadzu ja mam dobry trening z roboty 😀 . Uvidime ci pochopili v pondelok sa uvidi

sarifa
7. sep 2012

@slivka233 mozes na predu ale eirbag musis mat vypaty.ja mam malu vzadu lebo mudry ludia nenainstalovali vypinac a ja ho nemozem vypat tak ju musim mat vzadu alebo zaplatit 200 libier aby mi to tam dali...moja len fuft reve ked sa naje reve za dudlom stale ale ho furt vypluva a potom zase za nim reve ja len pri nej sedim a davam jej ho do huby idem sa stoho zblaznit 😠

wewe8584
7. sep 2012

@katie555 ja som tiez premyslala, ze nebudem brat, ze hufne skocim na zeleninu.... len neviem, ci to nemoze poskodit babatku, ked su nizke hodnoty....nevies ako to ovplyvnuje male?

andie25
7. sep 2012

@wewe8584 tak to ked je GP mna ani neprekvapuje :D ale s tymi tabletkami na stitnu, tak to uz je vrchol. A consultant ti co povedal? Lebo s tymito vecami okolo stitnej atd sa dealuju consultants. On ti nepovedal ako mas brat tabletky? No plienocky som kupila z oficialnej stranky littlelamb.com popozeraj, to su uz take nohavickove plienky, mas na vyber bambusove, organic cotton, microfibre, a potom je este vela stranok ohladom plienok, jeanka mi poslala jednu tiez kde maju teraz tie little lamb len 6£ za kus, to sa oplati. a potom treba skusat aj na amazone, a na ebayi, no a su rozny vyrobcovia ako napriklad: itty bitty, dudeybaba, bambino mio atd... len zadaj do googlu a mozes prezerat, citat, vyberat 🙂 A ved zelezo mas celkom dobre, no ked ti dali tabletky tak ich ber, a ked ta zapchava, skus viacej vlakniny, zeleniny, vody, kazde rano si daj flaxseeds do jogurtu alebo na vlocky alebo to proste do niecoho zamiesaj. a ked ta velmi zapchava, tak si popros zelezo v tekutom stave, existuje taky ako keby sirup. Inac nemala by sa kava ani caj popri tom, lebo to zabranuje vstrebaniu zeleza, a naopak mala by si ho zapit s troskou pomarancoveho dzusu, kedze vitamin C pomaha vstrebaniu zeleza. Adamko je takisto krasne meno, nasa Natalka bude mat aj druhe meno a to Lola 🙂 a ona ma svoje kopacie intervaly, je to krasne, velmi ju lubime uz teraz nasu lasku 🙂 Esej? sodoma gomora, ale snad sa to dotiahne do stvrtka, ja som taka na poslednu chvilu vsetko.... ja viem, strasne, no co narobim, ked moj zivot je taky pestry 🙂

andie25
7. sep 2012

@slivka233 Dominik je nadherny a ty Silvi taka spokojna 🙂 uz sa tesim na tu dlllllho ocakavanu birth story! Kedy? 🙂 ale nie, v pohode, Dominik na prvom mieste, my pockame. Ste krasnucki! Vela zdravicka celej rodinke!

katie555
7. sep 2012

@wewe8584 no presne neviem ale vlastne babo ti odobera calcium a zelezo ...podla mojeho laickeho nazoru tym padom ty mas malo a babo ma dost...@andie25 hadam vecer pride a ta bude vediet...
Tiez si myslim ze lepsie jest zeleninu a maso nez tabletky..akurat varim brocolicovu polievku a ja mam rada spenat aj maso...
ako sa citis? uz citis aj pohyby? 😀

andie25
7. sep 2012

@lu2112 Lucka, to nemysis vazne ze ta cely tyzden tahaju za nos ohladom delivery.... tak to ja by som uz naozaj robila cirkus, za co platis? za take sluzby, joj, no. Takze uz ste zabyvani?

andie25
7. sep 2012

@katie555 presne tak, babatko si berie vsetko od nas a potom my mame malo, tak treba spravne papat a ked uz mate tabletky tak aj tie brat, uz som pisala wewe ze co a ako. Rozdiely v 20 a 30 tt nie su, proste ide sa normalne zelezo medzi 10 a 16.5 alebo potom ktora nemocnica ako, jak som pisala my mame od 11.5 do 15.5.

andie25
7. sep 2012

@wewe8584 ale ved 11.5 mas , to nie je nizka hodnota, to si v norme, neboj sa, papaj zelene vsetko, takisto fazulu, sosovicu, susene marhule, slivky, oriesky bude dobre 🙂 obmedz cokoladku, caj, kavu 🙂 No a este to balenie na siroko, neboj MW sa nebude pohorsovat, raz je to tvoje dieta, a ak to chces tak ty, tak nikto ti nemoze zakazat, uskodit to nemoze, takze pohoda 🙂

andie25
7. sep 2012

NENAVIDIM ESEJE!!!nechem, nevladzem....davam si pauzu, lebo ma poraziiiiiiii!

lu2112
7. sep 2012

@andie25 presne uz od pondelka cakam kazdy den a nic 😠 . No ale nastastie je to zadarmo inak by som si hned pitala peniaze ale sere ma to lebo nechcem nikam chodit aby somto nezmeskala tak som len doma alebo vonku na terase. 😝 no davam im este pondelok.
Zabyvany uz ako tak sme len spalnu este manzel neposkladal ale chysta sa na to tento vykend kedze postielka nedosla. A potom uz len tri krabice vylozit a budeme ready ale nechce sa mi do tych poslednych krabic tak to necham na pondelok ked opat budem cakat na postielku 😀.
Vydim ze ty sa moris esejami hlavne si to priebezne zalohuj do dnes si pamatam ako my bakalarka sa vymazala poslednou vetou. Den pred odovzdanim vyhorelo nam nieco v pocitaci a kedze som si to priebezne neukladala tak som stratila vyse polky 73 stran som musela pisat znovu. Tak preto teraz zalohujem vsetko 3 krat 😀

andie25
7. sep 2012

@lu2112 preboha, nestras, keby sa mi toto malo stat, tak j aneviem 🙂 ja zalohujem pribezne, este aj na e-mail si posielam a aj na kluc 🙂 spoluziacka raz ties stratila komplet vsetko 4000 slovna esej to bola, musela pisat odznova..... no tak ja pevne verim, ze vam vsetko pekne dojde, skoda len, ze musis doma sediet kvoli tomu, no.

katie555
7. sep 2012

@andie25 no aspon som to ako tak dobre pochopila...ja neviem cim to je ale ja sa citim cele tehotenstvo fajn...tkaze mi asi nic nechyba 🙂 okrem tych par normalnych veci co tu ti povedia 'common in pregnancy' uz mi dokonca aj krce prestali potom co som zacala brat sumive magnezko jeden den a druhy den sumivy horcik s ktorymsi vitaminom B ( to dali mame v lekarni na svk) a dva banany denne.. Xixi hadam mi to vydrzi este tak 5 tyznov a bude lahky porod...
S tym zalohovanim si davaj pozor - inak najlepsie je google documents ... 😀

lu2112
7. sep 2012

Neuverite baby co mi prislo Postielka a to dnes som uz ju necakala jupiii no predsa len pomohlo trochu pritlacit 😉

radusiq
7. sep 2012

@katie555 vedela som ze mi s tym cajom daco nepasuje...kedy ty mas termin? Ked hovoris ze v utorok mas ukonceny 34tt. Ja mam koncim zajtra, bola som v tom ze som az po tebe 😕

andrea2510
7. sep 2012

no som sa tesila ze sa budeme stahovat uz koncom mesiaca sme zaplatili peniaze a vsetko a ta s prepacenim krava dava ten dom na prenajom a nemoze nam ho predat do 18 oktobra ja mam termin 25 oktobra som zvedava ako ja budem stahovat nieco alebo pripravovat pre malu. 😠

@katie555 odkial beries tie hodnoty kedy ti merali ake mas zelezo a tak ja take informacie od mojej midwife nemam.
a aky caj sa to ma pit? a na co ? leniva som citat vsetko co ste popisali

katie555
7. sep 2012

@radusiq ja v stredu zacinam 35tt ..takze teraz som v 35 tyzdni ...podla papierov by som povedala dnes som 34+2 ...ja mam termin 17.10 a ty? ono inak tu na MK to pise o tyzden popredu

@andrea2510 to je pekne blbe....no to uz mozno aj mala bude narodena 🙂 ten caj to je raspberry leaf tea - maju ho v holland and barret...Pitie toho caju by malo pomoct pri porode, urychlit a vlastne zmakcit to tam dolu aby si sa nedotrhala ...Nikto ti nepovie presne ci to funguje ale za pokus nic nedas, vraj chuti dobre ako tu baby vraveli, zase neviem kolko to nestoji (ja platila tusim 3.80 za 50 vrecusok) a su aj horsie veci 😀

katie555
7. sep 2012

@andrea2510 s tym zelezom - to original mi povedala ked mi vzala krv v 28tt ze mi zavolaju a povedia cislo - a to mam sama zapisat do zelenej knizky...lenze boli problemy z mojim nhs cislom..tak ona volala do labs v utorok ked som tam bola 🙂

katie555
7. sep 2012

baby help !! ake su rozmery bumpera na cot ? bo ja mam cot bed a vsade pisu suitable for cot ..ale nikde neviem najst na cot bed ☹ jeden co mam co sme dostali pasuje ale neviem ci ten ma byt na cot alebo cot bed ☹ bo ked som bola dnes kupovat plachtu rozdiel tam bol - boli na cot a cot bed ..Je to tak aj z bumpermi alebo je to to iste

andrea2510
7. sep 2012

@katie555 aha no to s tym zelezom zase mne nic nepovedali len mi vzali krv a hotovo

lu2112
8. sep 2012

Dobre ranko baby tak vsetkym prajem pekny vykend. My fnes robime bbq pride nas pozriet par znamych Ma pomoct drahemu dokoncit veci takze aj Maxovu izbu mozeme dokoncit tak sa tesim. Uzi te si pekny vykend lebo asi jeden z poslednych peknych 😀

@katie555 ja som si myslela ze bumperi su jedno ze tam nemas rozdiel len v plachte a matraci ale teraz som si neni ista 😝

katie555
8. sep 2012

@lu2112 dobre ranko... 😀 ja zase krasne prespala celu noc 😉 no a zase uz periem..tento tyzden som nejaka rozbehnuta - kazdy den minimalne raz...Kopec ludi doma ti nezavidim ...Nas to caka inak buduci tyzden - mame officialnu housewarming party a tusim okolo 20 ludi...ach..
S tym bumperom ja tiez vobec nie som si ista bo vsade je specifikovane ze 'suitable for cot' pri inych veciach je napisane 'suitable for cot and cot beds' ach ..no ale ved mozem kupit a prinajhorsom vratim. 😝

andie25
8. sep 2012

@katie555 bre ranko 🙂 ja v plnom zbroji, idem pisat dalej, len nech mi to ide a paaali 🙂 inac nepisu tam rozmery na tom bumper? ked ano, tak si to pomeraj a hotovo, a prinajhorsom ked aj kupis a nebude dobre, tak vratis .
@lu2112 dobre ranko Lucka 🙂 aj vam krasny dnik a nech sa barbecue vydari, mnam dala by som si, ale tak ine veci musim robit, posles mi nieco? 😀

radusiq
8. sep 2012

dobre ranko prajem 🙂 dnes sme vcelku dobre vyspinkani, vcera mi vecer zas zacalo byt zle, vsetko ma tlacilo bolelo tak som sla spat snad o deviatej ☹ dnes nas caka grilovacka u kamosov, dufam ze to zvladnem 😅

@katie555 konik pise v ktorom si tyzdni, nie ktory tyzden mas ukonceny 🙂 uz chapem takze ty uz mozes pit cajik tym padom...ja mam termin 21.10.

katie555
8. sep 2012

@andie25 tak vela zdaru v pisani..kedy to mas odovzdat??? neboj to uz nejako zvladnes ....ja nic moc toho naplanovaneho na dnes...a s drahym sa nic neda ani robit bo robi nejaky freelance project takze len som relativne sama...ale dnesna misia je pobalit tasku do nemocnice
@radusiq no tak potom som 4 dni pred tebou ..asi zacnem v pondelok ...sa celkom tesim bo ja rada cajickujem ..Co mas ty dnes naplanovane? 😝

andie25
8. sep 2012

@radusiq dobre ranko Radka 🙂 aj vy robite bbq, teeda, aj od teba ocakavam balicek 😀 inac neviem preco, mne neukazuje ziaden tyzden tehotenstva, ukazovalo to a potom to niekde zmizlo.... tak nech sa bbq vydari a dobru chut 🙂

andie25
8. sep 2012

@katie555 vo stvrtok odovzdavam, len v pondelok uz idem do skoly, takze by som rada dokoncila do zajtra, nech mam pokoj na dusi. Ja som povedala uz Rolovi ze nech sa ma nic nepyta, nerozprava, len nech mi podsuva pitie a jedlo 😀 to bude vikend..... no ale potom si vydychnem konecne 🙂 dufam aspon

andrea2510
8. sep 2012

@katie555 no mne modri konik pise o tyzden viac ako som tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre