Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
17. sep 2012

No akurat som vstala dospali sme skore ranne vstavamie🙂.
@katie555 No moja cez vykend sme mali vela boli sme vyzdvyhnut kocik konecne som zbalila hospital bag a dokupila vsetko co treba takze officialne mozem potvrdit sme nachystany. Inak mavam obcas take bolesti ze uz si myslime ze letime do nemocnice no ale potom to prejde. A trpnu mi ruky a prsty na pravej ruke si velmi necitim no ale dnes mam MW tak snad sa dozviem ci to je normalne🙂.
@radusiq no tak to nieje zle teda kocik no ja uz som tiez zvedava ked ho budem pouzivat aky bude ved ked nebude podla predstav vymenime zatial ale sa nam lubi a ty davaj na seba pozor neprepinaj sily

lu2112
17. sep 2012

@katie555
@andie25
@radusiq
@ms238
Babulky to co tu teraz rozoberate velmi nepomaha na psychiku. Ja vam pridam nasu skusenost. No nieje to az take katastrofalne. My sme zili dva roky v bite kde suseda black lady z svoma malimi detmi chlapec 7 a mala mala asi 3 sama mama ta terorizovala svoje deti pravidelne my aj susedia sme volali socialku aj policiu asi kazdy mesiac a ty ju len mobitorovali vzhladom na to ze deti nemali ziadne poranenia a na nic sa nestazovali bolo im jedno ze ich terorizuje psychycky a my vsetci to musime pocuvat☹.
Osobne si myslim ze vsade je nieco ja som si vybrala zit v UK system je iny ale vyhovuje mi viac ako doma a bat sa o moje dieta? Budem matka a snad budem vediet co je dobre pre moje dieta. A zit v strachu nemienim 🙂

katie555
17. sep 2012

@lu2112 s tymi rukami to mam aj ja - rano ked sa zobudim tak 2 hodiny bolesti a ani prstami neviem poriadne ohnut...Ja som sa pytala na to mojej midwife ale povedala mi ze to vsetko je len cirkulacia (to iste ako puchnutie clenkov) a vlastne je to sposobene tym ze vlastne ruky mas nepohnute v noci ...takze zase jedna z tych veci co je 'common' Ale ved uz si prichystana tak neboj....ja tiez sem tam bolesti - hlavne dole - ale neviem ci som moc precitlivela alebo co...ja mam dnes presne mesiac do EDD 😀

@andie25 aspon ze ty nepanikaris....nechcem uz tu temu preberat, ale podla mna reci ako ze bojim sa ist tam a tam su podla mna prehnane...Kuknem si dnes ten document co bol vcera na joj... (teda ak je v archive) A s tym nafuknutim - podla mna ohladom tych ciganov - neviem ci sa gogolovi ci ako volali - to bolo vsetko umele od joj...Ved logicky - ktora mama tehotna 7 mesiacov by sa vybrala do UK hladat si pracu a zobrala polovicu deti? eh, kto by ta uz len zamestnal? 😀
dufam ze ti prax rychlo ubehne 🙂 Ja som bola dnes v meste - trosku pochodit po obchodoch pokukat co maju, ale teraz uz som dost unavena ...takze oddych cele poobede 😵

lu2112
17. sep 2012

@katie555 ja som si aj myslela ze to je normalne ale je to take neprijemne. No mne sa tie bolesti stupnuju ako ze su silnejsie ale niesu pravidelne takze este nestresujem. Ale obcas ma boli aj krcok maternice a to je taka silna ostra bolest az slzy mi idu do oci no som zvedava co mi MW dnes povie uvidime potom napisem 🙂

katie555
17. sep 2012

@lu2112 no Maxik uz asi nemoze vydrzat...vlastne co viem ked uz hlavicka zacina byt engaged tak vtedy mas bolesti..ja sem tam teraz mam krce v bedrach (teda ak som si to dobre prelozila Hips) a to je tiez sposobne hlavickou ...Daj vediet ako si dopadla..Ja mam mw zajtra tusim...si uz nachystana tak sa niet coho bat xixi 😎

andrea2510
17. sep 2012

@radusiq
@katie555 dakujem no tu ho moc ani nemavaju to meno ale tusim na slovensku je dost popularne ale to je uz jedno . uz ju cela rodina tak vola tak to uz nebudem menit. jedine ze by sa doktory zmylilli a narodi sa chlapec 🙂

uz len 10 x do prace a mam volno aj ja sa tesim len neviem co budem doma robit asi sa nudit a pomaly balit.
dnes sme mali mat breast feeding class a nikto neprisiel prednasat tak budeme mat o tyzden na viac hodinu asi.

katie555
17. sep 2012

@andrea2510 tak prid k nam xixi ...trafford general zatjra vecer - aj tak drahy asi bude vymyslat ze on nejde - bo totiz je futbal manchester city v real madrid 🙂 jeden z dni ked mala je banned narodit sa

lu2112
17. sep 2012

Tak som spatu od MW takze sme engaged mali je nachystany ale hovorila ze to nic neznamena lebo teraz tak kludne moze odtat par tyzdnov kym sa rozhodne ist takze cakame kedy sa mlady pan rozhodne 😉. Inak vsetko v poriadku mam trochu nizke zelezo tak mam si upravit stravu ale ze nic kriticke. A tie bodave bolesti dole sa budu uz len zvysovat to mali naraza na krcok kedze je uz dole. 😀. Opuch ruk aj trpnutie je normalne takze vlastne na co sa ja stazujem vsetko ako ma bit. 🙂. Ale musim uznat ze tu su tie MW omnoho mylsie a lepsie a vsetko pekne vysvetlia. Tak dalsiu kontrolu mame o dva tyzdne ak samali do vtedy nerozhodne prist.

radusiq
17. sep 2012

@lu2112 gratulujem k engaged a budem netrpezlivo cakat kedy to pride, musis to stihnut predomnou 😉 juj uz sa to blizi 🙂) super ze je vsetko ok, daj si na veceru steak so salatom a aj to zelezo sa spravi..

radusiq
17. sep 2012

@andrea2510 boze obdivujem ta neskutocne, ze co budem robit, pre mna je tazka namaha ist si spravit caj do kuchyne dakedy, a keby som mala este do prace chodit tak maly by uz bol davno vonku si myslim, dakedy mam pocit ze ho tam drzim len silou vole 🙂) trosku si oddychnes pred porodom, nazbieras sily, dokupis posledne drobnosti, dobalis hospital bag, a zvysok casu mozes stravit s nami na koniku 😀

katie555
17. sep 2012

@lu2112 super ..takze uz len cakat - no sice cakat na chlapa to je nadlho xixix No s tymi rukami a nohami ti vlastne povedala co aj mne moja, ja som viacmenej spokojna vzdy ked mi povedia ze to je 'common or normal in pregnancy' aspon sa moc nevymykam z normalu 🙂 To ti brali teraz krv? A este ma napadlo - kolkokrat denne je normalne aby babo malo stikutku?
@andrea2510 no uz mi drahy zahlasil ze ci nemozeme vynechat zajtrajsok, ale nie koli futbalu ale ze pracovat musi bo vo stvrtok musi prezentovat to co urobil ... Ako mne je to relativne jedno bo ja mam booknuty este extra breastfeeding workshop o 2 tyzdne takze pohodicka

lu2112
17. sep 2012

@katie555 no mas pravdu cakat na chlapa to niekedy trva🙂. No na stikutku som sa pitala uz minule je to individualne zalezi od dietata a rodicky. Maxik ma aj 5 za den podla toho ze co ha jem a aky den ma on. 🙂. Ale hovori sa ze tym vies ze dieta je zdrave tak ja sa tym ukludnujem 🙂.

@radusiq dakujem moja no som sa aj zlakla ked povedala ze mali je ready to go len ja sa tak stale necitim este musime docvicit epi- no sme len na 20 cm takze treba nam este trochu casu. Ako sa inak dnes citis??

lu2112
17. sep 2012

@andrea2510 moja obsivujem ta ja by som to v robote uz nezvladla pre mna toho bolo vela a ten stress ma vycerpaval. Ale uz aj ty to mas za par tak nech ti to rychlo ubehne.

andrea2510
17. sep 2012

@katie555 povedali nam ze nam daju extra hodinu asi pondelok potom co by sa nam to malo skoncit ten kurz a ty ides rodit v trafford general hospital? a hovorila si ze byvas ako je Sale manchester alebo sa mi iba zda?
inak o tej stikutke nasa mala ma dost casto po kazde ked zjem tusim nieco sladke.
@radusiq no ked ja som viac menej taka aktivna ze stale niekam chodim a nieco robim tak mi to pride take blbe ze zrazu mam tolko volna a co teraz 🙂 ale nie budeme stahovat dom tak asi budem mat co robit.
a moja mala nie je engaged ako @lu2112 moja sa stale vrti tak mozno aj ja skoncim na section jedine ze by si to na poslednu chvilu rozmyslela. teraz ako to pisem to nie je dobre ze som aktivna moja sestra bola taka po cely cas tehotenstva a teraz ma hyperaktivne dieta 😖

andrea2510
17. sep 2012

@lu2112 dakujem ja si to tam odsedim tych poslednych 10 dni a potom budem sedet doma 🙂

slniecko77
17. sep 2012

ahojte 🙂
..ja velmi narychlo, mame na navsteve mm otca tak stale niekam chodime
..na dovolenke bolo super, maly si uzival slniecka, piesku aj mora 😵 😎
..drzim paste vsetkym tehulam 😉
@katie555 zadaj si do googlu forced adoption a uvidis co ti vylezie ☹ len velmi narychlo som si precitala vasu debatu o forced adoption @andie25 myslim, ze nepanikujes, ja som na tom rovnako 😉
..ono sa to netyka len romov, ale aj britskych obcanov
..pred par dnami som videla auto nejak organizacie s napisom Must stop forced adoption! neber to ako utok na teba 😉 je to skor o tom, aby bol clovek pripraveny a vedel ako konat ked sa nieco podobne stane nedajboze nam

radusiq
17. sep 2012

@andrea2510 podla mna je dobre ze si aktivna, hyperaktivita s tym nic nema, budes mat lahsi porod ked budes rozhybana, a rychlejsiu rekonvalescenciu. Ja dom tiez vkuse lietala az kym som nezacala krvacat, a teraz sa velmi rychlk unavim, vkuse ma nieco boli, a vobec so sebou nie som spokojna...takze bud kludna a uzivaj si kym to ide. Moj inak tiez je prekruteny ako paragraf, ziaaadne engaged, ma cas 🙂

@lu2112 citim sa dobre, stale ma boli panva a krize ale trosinku som sa presla v parku, teraz uz lezim..v stredu mame midwife tak uvidime co povie..

andrea2510
17. sep 2012

@radusiq no v to dufam v ten lahsi porod 🙂

slniecko77
17. sep 2012

@radusiq no ako sa mas/mate? 😉
..inak ked si pisala, ze sa porodu nebojis..ani ja som sa nebala 😉 mala som len respekt len pred moznym nadtrhnutim a nezvladnutim porodu zo strany MW..ale vsetko dopadlo v najlepsom poriadku 🙂

lu2112
17. sep 2012

@radusiq ja som vcera musela sa ist vecer preist uspat maleho lebo tak tlacil na krcok az my slzy tiekli po prechadzke zaspal a mala som klud az do rana kym sa nezobudil. Ked chodim alebo lezim je fajn hned ako si sadnem zacne vystrajat asi ho nieco tlaci a ta panva mna tiez boli ako by my ju roztahovali zverakom ☹. Ale tak dufam ze to bude dobre a velmi zvlastne ze podla tejto MW mali je normalnej velkosti tak dufam ze bebude obrovky ako hovorili v croydone. Uz mas vsetko inak nachystane?? Ci ti este nieco chyba

katie555
17. sep 2012

@andrea2510 byvame v Altrinchame, rodit budem vo wythensahawe hospital ...To len antenatal classes mame v trafford general (to je urmston) Neviem preco je to tam ale je to dokopy pre St.Mary's a Wythenshawe - vzdy dve midvwifes jedna z kazdej nemocnice. Trafford uz teraz nema maternity unit - zavreli asi 2 roky dozadu, v podstate len rodit tam nemozes, maju tam sono a doktorov atd. .. 😀
neboj mala sa ukludni...Moja mala sa vrti stale akoby nepokojna bola, ale stikutka vzdy dole tak som kludna ..dufam ze zajtra bude engaged..
@lu2112 no mne tak 3-4 krat denne ..Tiez som citala ze je to znamka dobreho zdravia ...ale na druhej strane kdesi som videla (este straasssne davno) ze to moze byt aj znamka omotanej pupocnej snury okolo krku . To som este strasne davno googlila ked som mala nocne mory ze malinka tym ze sa pohybuje sa moze zamotat
@slniecko77 citala som, ja nehovorim ze je vsetko v poriadku ...Mna len stvu tie nazory co chcu odist ze sa boja, alebo ze nezoberu dieta na A&E ked padlo zo schodov, alebo sa boja ist k GP alebo do skolky....Popripade ze ci sa ja nebojim ze mi vezmu dieta ked ho porodim tu...Nie nebojim ..Verim tak ako kazda ina baba co chodi sem pravidelne na forum budem dobra mama a v zivote nepridem do kontaktu zo social services ci uz v tejto krajine alebo doma na svk 😕

andrea2510
17. sep 2012

@katie555 no ja mam az o tyzden midwife aj nemocnicu a som citala ze od 36 tyzdna ak nie je engaged tak ti ponuknu section neviem uvidime co mi povedia mozno sa do toho tyzdna umudri a bude tak ako ma byt.

lu2112
17. sep 2012

@katie555 nestras to dufam nie idem na google ale verim ze to je len prejav dobreho zdravia 😉 ja si nechcem pripustat nic zle. 🙂.

katie555
17. sep 2012

@andrea2510 ja mam 36tt v stredu .. o tej c-section som este nepocula ..teraz uz mas mw kazdy tyzden? 😲

andrea2510
17. sep 2012

co ste kupovali do prace ked ste odchadzali moji kolegovci ak niekto odchadza donesie sladkosti ktore nikto nikdy neje neviem co im mam doniest ked odchadzam a este ked u nas sa to tam meni jak ponozky polovica ludi ma uz ani nepozna co len teraz zacali robit v nasom teame tak nechcem kupovat nic extra

andrea2510
17. sep 2012

@katie555 este nemam teraz vo stvrtok zacinam 35 tyzden tak v pondelok mam midwife zase po 3 tyzdnoch mozno teraz uz od pondelka budem mat kazdy tyzden

katie555
17. sep 2012

@andrea2510 ja nic...hlavne koli tomu ze moje posledne 3 sluzby boli v inom time nez normalne patrim... 😀 Kup plechovicu celebration to ta vyjde 5 libier a kasli na to ...lol

lu2112
17. sep 2012

@andrea2510 ja nic som nenosila ja som vela dostala 🙂. Jedine co som doniesla boli cokolady pre moj team lebo som snimi mala posledny department meeting ale to so vzdy robila a oni my dali pekne darceky 🙂.

katie555
17. sep 2012

@lu2112 neviem to co si spominam predtym...tiez sa ukludnujem je to preto bo babo je zdrave...a ohladom tej pupocnej snury to sa mi zda ze bolo skor z us (a ti tiez radi prehanaju) nepanikar ...

lu2112
17. sep 2012

@katie555 no nenasla som nic o tom tak bereme ze je maly zdravy🙂. Stale neverim tomu ze uz je to tak blizko ved len pred chvylkou som sa nevedela dockat prveho scanu a druheho trimestra a teraz dva tyzdne a maly tu moze byt kazdu chvylku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre