Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
18. sep 2012

@katie555 no kojenie stale tak vselijako - mliecka mam viac ale stale musime davat aj umele, neviem ci vobec niekedy budeme moct vypustit umele ale nevzdavam sa aj ked drobec mi dava zabrat, niekedy si az zakricim od bolesti - ozaj mam pocit ze mi to az niekde z paty taha 😀 budem ti drzat palce aby sa zadarilo lebo je uzasny pocit ked tymi velkymi okalmi na teba pozera ked cucka 😵 uz mas len chvilku... rychlo to ubehne 😉

@wewe8584 s tymi velkostami je to vselijako - kazda znacka to ma inak - napr mothercare newborn su az do 4.5kg - tie nam boli velmi velke... my sme vyuzili aj tiny baby/next first size - tie su do 3.5kg, george je tusim newborn do 4.1kg takze treba pozerat tie kila a mat z kazdeho nieco... a hlavne nie vela, my sme vacsinu veci ani nemali na sebe - nosil stale len dupacky, obcas ked bolo teplo tak vesticku...
@lu2112 podla toho ake velke babo ocakavas urcite by som doporucila kupit nejake newborn - resp pozri nejake bundle na nete za par libier, nove sa urcite neoplati kupovat... ale 0-3 bude obrovske ak bude mat okolo 3.5kg, my mame teraz asi 4.7kg a 0-3 su nam este stale trosku velke....

andie25
18. sep 2012

@wewe8584 ešte som ti chcela povedat, že sa budem neskutočne smiať ked to na nás príde narovnako🙂

andie25
18. sep 2012

@katie555
@lu2112 ja by som tiez chcela napiect, milujem tu vonu vianočného peciva a ked sa mala uvedomi a príde načas, tak ho aj budem jest🙂 juchuuuuu🙂 teraz dietka, ale potom si dam. No ale zase ked bude meskat, tak budem môcť jest aspon tu kapustnicu.Život je o kompromisoch :D

lu2112
18. sep 2012

@jeanka tak budem musiet ist nakupovat opat ja som ale povitala ze moj bude mat aspon tych 4kg ked sa narodi podla rodinnej hystorie my sme ani mensie deti nemali tak ja len nechcem vyhadzovat peniazky ale mozno niake dupacky dokupim aspon do nemocnice. 😉 dakujem za radu ako ide plienkovanie ja som akurat v strede prania vsetkych plienok len sa mi pracka pokazila 😒

lu2112
18. sep 2012

@andie25 tak presne zivot je o kompromisoch 😉 inak ja uz sa neviem dockat ked sa mali narodi ja si konecne dam steak z blue cheesse a velky syrovy tanier manzel ma musi zobrat niekam a predjedlo bude grylovany kozy syr mnam uz aby to bolo cele tehu o tom snivam nic ine my nechyba len moj syr 😉

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no mne uz nechceli dat lieky ze pokial to vydrzim na Gaviscone tak nech neberem takze mam teraz aj ja zase problemi ale nieje to az take silne ako na zaciatku 😀 . Budeme mat vlasacov inak svokra mi poslal fotky mojho manzela a on mal nadherne dlhe cierne vlasy a ja tiez tak mozno nieco na tom bude 😉.
No teraz som inak stim oblecenim na rozpakoch ze ci dokupim aspon dupacky a niake vest aj na new born 😒.
Uz som stoho Niaka zmatena vzdy si myslim ze uz vsetko mame a potom zistim ze nie.

andie25
18. sep 2012

Inac baby co ste v Londyne, hladaju zienky na strihanie zadarmo od Toni&Guy, teraz si pisem s kockou, ona je z ciech a musi ostrihat niekolko hlav, uz su tu iba tyzden a potom idu nazad domov. Ja asi idem, len som jej pisala, ze pokial to nebude nic kratke 🙂 Kto chcete kontakt, dam mail na nu do inboxu.

vladimira28
18. sep 2012

Ahojte ja som v 27 tyzdni a zijem v Brightone je tu nejaka buduca alebo uz mamicka v blizkosti? 🙂

wewe8584
18. sep 2012

@andie25 kamoska jedina co ju poznam a byva tu blizko ide v novembri domov, tak hadam sa pokusi doniest cele 😀, ale dakujem velmi za ochotu, len neviem moja, ci budeme my dve v tom case premyslat nad oplatkami 😀 😀
@radusiq juuuj...domace? ani ja nemam stroj..ale take hrubsieho ccharakteru by som veru aj brala....a mas este niekde recept ...osvedceny a odlozeny? 🙂
@katie555 no my sme vlastne minule vianoce boli prve vianoce ako manzelia, takze sme mali u jednych aj u druhych veceru 24 😀 este stastie, ze nasi byvaju od seba len 10 km 😀....no i tak to bolo obzerstvo riadne...ale nestazujem sa .... velku noc sme prezili rovnako...ranajky u jednych i u druhych 😀 tentokrat je otazne ci budeme dvaja, alebo uz traja...uvidime ako sa nas adamko rozhodne 🙂
@lu2112 ale uznaj, lepsie vianoce rozoberat ako nejake negativne veci...hlavne je to lepsie pre vas..tesne pred ocakavanim 🙂 ...a co sa tyka vone kolacikov...ja to tiez milujem, ked rozvoniava cely dom...tento rok som kupila svicku s vonou pernickou..pre istotu, keby sme uz nestihli napiect 😀 😀

wewe8584
18. sep 2012

@jeanka ja som tak kupila, ze v lastne z kazdej velkosti mame nieco....ale nie vela...povedali sme si, ze to nebudeme prehanat, ze ked uvidime aky bude malinky..tak potom sa dokupi a na zaciatok mame dost 🙂 dufam, ze robime dobre 🙂 neviem ake babo mam ocakavat...doktorka na svk podla stehennej kosticky povedala, ze bude dlhy...nemyslim velky ale dlhy..tak osm zvedava 🙂
@andie25 no veru....ale ked neviem ci by som chcela...stale tak dufam, ze keby som mala nejake pochybnosti alebo zle pocity, tak pisem tu o pomoc a radu...len neviem ci ty tu budes ked mas termin tyzden predo mnou ....uvidime....len nech su tie deturence pekne v brusku...nech sa netlacia von skor ako treba 🙂

lu2112
18. sep 2012

@wewe8584 no mas pravdu lepsie rozoberat vianoce ako veci ktore aj tak nemoze zmenit 😉.
No ty to budes mat tak na tesno ked nahodou to vide na 24.12 tak budes mat aspon o starost postarane nebudes mat na nic ine cas len n porod 😀. Ale dufam ze bud to bude pred tym alebo potom sice by to bol pekny datum. 😅

andie25
18. sep 2012

@wewe8584 no ale kebyze to vyšlo, tak ked ty budes mat Adama, ja musím dat Evu 😀 Alebo sa nám to pretiahne ba Silvester?

radusiq
18. sep 2012

@monkka21 preco sa budes musiet vzdat salatu? salat sa nesmie pri kojeni? 😕 😕 😕

monkka21
18. sep 2012

@radusiq no tak ked uz budem mat po porode a budem kojit ta by to babatku mohlo sposobit bolenie bruska.

radusiq
18. sep 2012

@wewe8584 nemam, to som len tak narychlo stiahla z netu vecer pred stedrym dnom...pamatam ze po lyziciach tam sli mnozstva, takze sa zdalo ze tak pomenej je ho, a ze sa lialo ako palacinkove. Chutili fajne akurat ze neboli chrumkave ale ohybne 😀

@andie25 pozerala som na nich na fb, a veru hned by som sla uz vyzeram ako strasidlo, ale Londyn mi je teraz ako Antarktida daleko 😅 daj vediet ako si dopadla ked pojdes 😉

@lu2112 pri vasich proporciach pockaj podla mna, vzdy mozes muza poslat ak by trebalo velmi, ale ono sa to aj strati si myslim...das plienocku na ritusu to hned zvacsi objem 😀 zajtra mam mw, skusim sa spytat ci mi nieco neda silnejsie na tu zahu, zhorsuje sa to a Gaviscon prestava pomahat

wewe8584
18. sep 2012

@lu2112 tak ja by som bola rada, keby to na vianoce nebolo..predsa len adamko....lepsie by bolo inokedy ako 24. ...ale uz to necham na nho..nech si vyberie, hlavne nech je v poriadku 🙂 .... ale ako pozeram, tak som tu z vas vsetkycch posledna...budem uzatvarat temu tehotne v uk a otvorime mamicky v uk 🙂
@andie25 Eva je pekne meno...mne sa to paci 🙂 ale tak ty si si vybrala uz ine 🙂 a tiez krasne 🙂 ja by som aj brala v novom roku prirastok....ja som januarova...chlapci zvyknu prenasat...ake mate vy v nemocnici skusenosti? ci sa to neda nejak zovseobecnit?

wewe8584
18. sep 2012

@radusiq to asi trebalo nechat dlhsie na panvici, alebo zopar dni obschnut 😀 pozriem na net a vyskusam dopredu 😀

andie25
18. sep 2012

@radusiq no ked som napísala že mozem v sobotu, tak mi odpisali, že uz tam nebudú, tak som sa pytala, že kedy budu a uz žiadna odpoved... No , takze tak🙂

andie25
18. sep 2012

@wewe8584 áno nám sa páči Natálka, uz ju aj tak volame, takze uz žiadne zmeny nebudú🙂 No chlapci sa zvyknú prenášať, ale tak vies každé tehu je individuálne, takze mi never 😉

lu2112
18. sep 2012

@radusiq no vypitaj si nieco ja uz to dobojujem bez aj tak uz to nieje take zle 😉. Inak ta bile retkovka zo sojovou omackou pomohla?? Mne zabera jablkovy dzus strochou perlivej mineralky 😉.
No asi mas pravdu pockam a uvidim sranda bude ked mali bude pod 4 kg to mi v rodine neuveria ze je nas 😀.
Vypchame plinkami aby nepadalo🙂. Mam myslim ze dve bodycka 56 zo slovenska tak tie nablim do nemocnice a zbytok nechame teda na potom 😉.
Zajtra idem piect asi mam chut na nieco dobre nieco jablckove by som si dala. Dufam ze tato moja mania na sladke skonci hned ako mali bude vonku ved tolko cukru mi ide na mozog 😀.

andrea2510
18. sep 2012

@lu2112 aj ja som mala ananas ale nefunguje to zatial ako este nemusi ale nefungoval

@katie555 gratulujem ze je mala otocena ja mam midwife v pondelok tak uvidim co povie ze ako je otocena
joj ale mam uz aj ja tu tehotensku demenciu schovala som niekam cokoladu a vobec si nepamatam kam tak si manzel robi srandu zo mna

katie555
18. sep 2012

Fuha to som len hodinu bola prec a uz ste toho stihli popisat, musim pochvalit ze pozitivne...Lol mne drahy prichystal teply bulbinkovy kupel, dala som si rasberry tea, precitala par stran z knizky what to expect when expecting ...ked som prisla dole tak ma cakali palacinky 😀 a teraz pekne zamotana v moje macikovej deke kukam futbal (aj ked mi drahy stihol ukradnut pohodlnejsi flek )
@monkka21 tiez ma to napadlo ze preco ale ked si das trosku zase take zle to nebude ... Ja uz svojeho naucila na majonezovy salat ten ho ma rad 😲
@lu2112 ved daj aj sem recept ... ale teraz ste ma dopanikarili tym oblecenim - ja mam dost vela oblecenia 0-3 ale newborn tusim len 5krat vest...a to mi dnes povedala mw ze Chloe nebude moc velka, ze nie je malinka zase ale tak normal...neviem sice co si mam pod tym predstavit
@andie25 kedy mas ty termin? bo tu to na teba neukazuje vobec nic, asi si specialna kedze si mw ...lol

andie25
18. sep 2012

@katie555 tak tomu hovorím relax ako sa patrí🙂 ja neviem prečo mi neukazuje... 23.12. mám termín 🙂

katie555
18. sep 2012

@andrea2510 xexe no u mna ked neviem najst cokoladu mam istotu ze mi ju drahy zjedol..bez ohladu kam ju v dome schovam ten ju vzdy dokaze najst 😀
@lu2112 ja tiez planujem nejaky ten ananas, len mala este musi vydrzat - drahy robi nejaku web stranku pre Waricka Daviesa (to je hadam ten najznamejsi dwarf v uk, co spolupracuje z ricky jevaisom ) tak by nebolo ktovieco keby sa teraz rozhodla na svet ... a dufam ze bude platit ze baby su nacas.. xixi 😀

katie555
18. sep 2012

@andie25 no len dufam ze minimalne remizu Manchester City uhra....aj ked Real Madrid zatial hra super xixi ..nepotrebujem mat ofucanu polovicku 😲 😲

monkka21
18. sep 2012

@katie555 no ja radsej pockam par tyzdnov kym zacnem zavadzat do svojej stravy take tazke jedla.aj pri bianke som postupne zacala s takymi vecami.potom jej uz ani segedinsky nevadil 😀 no a este je dost mozne ze na vianoce budem stale 2v1 a ja sa budem moc normalne najest. 😀

katie555
18. sep 2012

@monkka21 no ved ja budem mat do vianoc tak 2.5 mesiaca trenovat ....xixi
co sa toho jedla tyka na moje narodeniny ja som povedala ze chcem medium steak s chipsami a pohar cerveneho vina...mne tiez inak chybaju syry - moje naj su brie a chamembert - presne tie co nemozem... 😀

radusiq
18. sep 2012

@lu2112 no tak ta redkovka nie ze by nezabrala, ale nedala sa jest, strasne aromaticke pikantne to bolo, zjedla som tak po odrobinkach a viac som nemohla ☹

@monkka21
@katie555 rozmyslam nad receptom na salat a stale neviem prist na to ktora zlozka by mohla babu robit zle...
inak na syry sa tesim uplne neskutocne, zo dvakrat som si dala pizzu styri druhy syra s tym ze tepelne upravene by malo byt ok, ale tesim sa na poriadny cheese board s camembertom, kozim, nepasterizovanym zrejucim a chrumkavou bagetou a rockets...mnaaaam 😝 😀

lu2112
18. sep 2012

@katie555 dam sem recept hned ako vyberem kolac 🙂. Mm asi tri vybrate tak uvidim ktory spravim 😉.
No syry u tiez moje uz sa neviem dockat hned po porode draheho vyhodim nieco ist my kupit 😀
A tie veci ja to tak necham zatial a ako Radka povedala popripade poslem manzela dokupit 😀. Nechcem toho mat vela. Potom to ani nepouzijem 😀

monkka21
18. sep 2012

@radusiq hrasok,vajcia,majoneza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre