Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
23. sep 2012

@slavik79 no ved koli malym vytrpime vsetko...aspon ze vam nieco priznali na byvanie - 180 je lespie ako nic...kde to inak byvate bo 850 za ubytko pre mna znie dost - my mame pozicku a ta je menej nez co .....treba bojovat...Childs benefits dostavas nie? to je 20.30 tyzdenne na to mas na 100 percent narok .. 😀

sarifa
23. sep 2012

@grasia1 ahoj aj ja ta vitam.no ja som chcela tiez vodu ale sa priprav ze sa to nemusi stat 🙂 ale snad ti to vide...si myslim ze je to najlepsi sposob rodenia aj ked mne to nevislo :(

katie555
23. sep 2012

@radusiq ja mam car seat maxi cosy cabriofix, viem ze nie je compatibilne s isofix ale easy base 2 alebo family fix (aj ked netusim co je family fix) No ja mam nove ford fiesta auto a ked som pozerala link na maxi cosy webstranke (este davnejsei) tam mi ukazovalo tusim zadne lave sedadlo ale nie predne ...(nie som si celkom ista) Ved ja som ochotna tak do 50 aj s postovnym alebo 40 ked si musime ist vyzdvihnut . Gumtree tiez kukam - tam ale v nasej oblasti nikdy nikto nema len easy base. dokonca som uvazovala ze sem tam sa da natrafit na car seat plus easy base na gumtree tuto naokoli za cca 65 ze by sa to aj tak oplatilo mozno tak vziat a mat jedno navyse ...neviem 😀

grasia1
23. sep 2012

@katie555 opytam sa teraz mam aj tak vela casu a rada by som si to tam obzrela. No spoliehat sa na to urcite nebudem. Ved hocico sa moze zvrtnut, hlavne aby to bolo prirodzene. Tasku uz mas zbalenu. Ja si idem tento tyzden nakupit co do nej pre seba, a co pre babo to sa musim tiez opytat midwife. Lebo neviem ci brat aj plienky a ine veci pre drobca...

grasia1
23. sep 2012

@sarifa ahoj. Na to som nachystana ze sa to moze zmenit. Ja by som bola urcite viac psychicky v pohode keby idem do vody. Mam z toho mensi strach. a preco to tebe nevyslo?

katie555
23. sep 2012

@grasia1 Ano ja uz mam zbalenu,.... nam dali zoznam na antenatal classes ...plienky a wipes potrebujes, umele mlieko zavisi od nemocnice ...najdes zoznamy aj na internete...co ty mas za midwife ...ta ti nic nepovie ..inak ak chces tu sa tiez hospital bag rozoberala - skusk kuknut okolo mozno strany 200 (viem ze to nebolo zase az tak davno) ale priblizne 5 vest pre babo, 5 dupaciek, 2 ciapky, 2 scratch mits, plienky, wipes,nappy rush cream, cotton balls, uterak, oblecenie v com chces male zobrat domov. pre teba - ponozky, 2 pyzama, uteraky, papuce, vlozky, breastfeeding pads, toaletne potreby, potom nipple cream,
musela by som pozriet co mam zoznam podla ktoreho som sa balila.. 😕

lu2112
23. sep 2012

@radusiq ahoj my uz doma lebo pocasie je hrozne a kedze sme nechceli nic kupit tak je to tazke s manzelom po obchodoch. No neboj po porode sa das hned do poriadku mali ti nedovoli lenosit uvidis budes mat vela pohybu a budeme vas s Maxom otravovat nech nekysnete pekne pohyb.
@katie555 inak to by aj mna zaujimalo ako to riesia ponozky mam aj ja problem topanky zvladam ved vdaka bohu kto vymyslel obuvak 🙂. No a to holenie som vyriesila tak ze drahy ma holi lebo na to uz nemam nervy🙂. Ale ja sa citim uz asi tak dva mesiace ako velka velryba ktora ukotvila na susi hlavne ked chcem vstat s postele.

sarifa
23. sep 2012

@grasia1 ja som bola presvacena ze urcite pojdem do vody ja som si otom vela citala.ja som nemohla pretoze ked mi praskli vodu bola zelena tak to ma hned priviazali na postel a nieje nic horsie necitit si zadok tolko hodin :( bola som velmi sklamana ale zase aj tak by som to asi bez epiduralu nezvladla lebo mne trval porod 34hodin a mala bola trosku natocena tak sa to spomalilo

slavik79
23. sep 2012

@katie555 byvame v oxforde, kde je neskutocne drahy najom, to my sme na tom este relativne celkom dobre, mame 2 bedrooms flat, cize 3 izby na nase pomery, co je celkom fajn, plus samozrejme energie, council tax a kadeco ine...child benefit som este nedostala, len minuly tyzden sme on ziadali, tak cakame 🙂

katie555
23. sep 2012

@radusik no neviem mozno u mna bol problem v 'normalnych' ponozkach totiz koli nasim uzasnym 'uniform rules' som musela mat cierne ponozky - a tie su jedine z gumickami ...tieto maju len taku volnu tak nemam ziadne ...ale je tiez pravda ze odkedy nechodim do prace mi nohy opuchaju minimalne - sa to ani porovnat neda co som mala po 4 roch hodinach v praci.... a stym holenim - hruza...ja take nervy chytam - len nechcem draheho 'otravovat' nakolko on teraz ked pride z prace naveceria sa a robi do 1nej rana na tom druhom projekte - len aby to stihol skoncit kym pride mala .. 😒

grasia1
23. sep 2012

No ja ani nemam jednu midwife, neviem ako vy ostatne ale ja vzdy ked tam pridem mam inu...takze ich bolo 4 tolko krat som tam bola dokopy plus 2 scany tie som mala v nemocnici.Teba tu vazia alebo meraju brusko? Lebo mne iba tlak a postlaca brusko povie good size a je po prehliadke.a krv mi brali na testy na zaciatku a potom raz na zelezo. A co sa neopytam sama to neviem.Ale nebudem sa uz nad tym rozculovat zachvilku rodim a drobec je v poriadku tak to je hlavne. tak na piatok si asi napisem zoznam. 🙂

grasia1
23. sep 2012
katie555
23. sep 2012

@slavik79 tie ti musia schvalit na tie ma narok kazdy takze to budes mat k prilepseniu 20 tyzdenne...baby tu vraveli ze ak sa tvoje dieta narodilo tu tak to trva tak 2-4 tyzdne max ......no ved ano tie ceny chapem ..tu je to inak tiez tak - my sme mali predtym byt v podnajme 600 libier za 2 izbovy plus obyvacka a vsetky ucty navyse tak takmer do 1000 to slo..

katie555
23. sep 2012

@grasia1 ja mala doteraz dve plus 2 studentky...no ono je to tak vsade - kym sa neopytas tak oni ti nepovedia...teda aspon tu je tak sa ma vzdy pyta ci je vsetko ok a ze ci sa chcem nieco opytat...a ano bezna prehliadka - kontrola mocu, krvny tlak, odmeraju brusko, teraz uz aj stlacaju aby zistili polohu a potom popocuvaju srdiecko malej ...tot vsio...ale to ti povie kazda baba...

grasia1
23. sep 2012

@sarifa fuuh tak to si riadne potiahla. Dufam ze u mna to bude rychlejsie. Doma mame psika tak to aby ho isiel priatel este pomedzi to vyvencit 😀

radusiq
23. sep 2012

@katie555 Isofix nie je base, ale kotva v aute, toto co mas na zadnom sedadle (taky ako hruby drot o ktory pripnes base)
.
Easy Base 2 - najlacnejsia a najjednoduchsia, pripinas nie o Isofix, ale len bezpecnostnym pasom
Easy Fix - mozes pripnut aj o Isofix, aj pasom a na 100% je to kompatibilne s Cabrifixom, toto mam ja a odskusane oboma sposobmi v dvoch autach, je to ok urcite pasuje.
Family Fix - tiez mozes pripnut aj pasom aj o Isofix, ale je trosku drahsia lebo je akoze "luxusnejsia" a mozes na nej polohovat sedacku dopredu-dozadu

Inak ja som tiez vtedy pozerala combo sedacka+base, a som si hovorila ze keby mi take vyslo tak predam sedacku na ebay a necham si base...

katie555
23. sep 2012

@radusiq hmmmmmmm takze ja mozem hladat easy base 2 alebo easy fix? bo ja som z toho jelen ...

radusiq
23. sep 2012

@katie555 ano urcite mozes aj Easy Base aj Easy Fix 🙂 mozno ti to pojde lepsie ked mas viac na vyber aspon 🙂
inak som to pozrela radsej na maxi cosi stranke bo mi to nedalo a maju to tam dost confusing napisane, ale pozri tu, pisu sa tam vsetky tri:
http://www.maxi-cosi.co.uk/gb-en/products/car-s...

lydusska
23. sep 2012

@slavik79 Noooo tak vidis aspon ze ten housing benefit ste dostali. Myslim ze ten council tax benefit je iba pre pary ktore zarabaju fakt minimum ci ako to je ... Ale aspon tych 180 libier je nieco, tak som rada v tej vasej neblahej situacii. Drzim palce.

lydusska
23. sep 2012

@katie555 & @grasia1 pocujte baby a na zaciatku tehotenstva vam robili krvny test na imunitnu odpoved, co sa tyka Rubeoly, AIDS atd??? Myslim minule ked som sla na krv tak mi povedali ze to budem mat dalsi test ohlavne tychto chorob ze ci nebudem vplyvat zle na dietatko?? Pamatate si to baby? Neviem ci sa mam na to spytat, alebo to robia automaticky pri prvej prehliadke?

radusiq
23. sep 2012

@lydusska hej robili tie testy, vysledky mam zalozene v zelenej knizke...uplne na zaciatku sa to robilo 🙂

wewe8584
23. sep 2012

@slavik79 potvrdzujem tie ceny bytov v Oxforde....mam pocit, ze je to najdrahsia oblast v UK, byty su tu strasne drahe ci uz na prenajom alebo na kupu :(

katie555
23. sep 2012

@lydusska jj ale musis im dat suhlas..ked nechces niektore testy len povedz mw...ako ja osobne som nemala dovod a nevidim dovod odmietnut...ale je taka moznost ...

@wewe8584 to znie takmer ako londynske ceny... my byvame v dost drahej oblasti manchestru (byva tu vela futbalistov) a je to ratane za trosku posh - ale take ceny zase nemame...my sme tiez zaplatili vyssiu cenu za dom len preto ze sme chceli byvat tu - 5 mil dalej by nas 3 izbovy dom vysiel na takych max 120...to kolko potom u vas vychazdaju 3 izbove domy na kupu? 😲

katie555
23. sep 2012

@radusiq akurat kukam tie vsetky base - ked zadam do ebay easy base alebo easy fix dostavam tie iste vysledky ...ja neviem ...ja som bola presvedcena ze isofix je typ base bo ked som pozrela na kiddicare ktoru autosedacku mi presne mame tak tam bolo ze compatible with easy base 2 or family base (non -isofix) ...ale rozum mi nejako dnes nefunguje tak to budem musiet vsetko rano prestudovat ....dakujem ze pomoc hadam mi to zajtra klikne aky je v tom rozdiel..no dnes som nejaka nemastna neslana, mala ma priserne tlaci - cele brucho mam strasne tvrde, zase neviem co jej je ...rozmyslam ze sa hodim do vane aspon na hodinku 😉

wewe8584
23. sep 2012

@katie555 och netusim kolko tu stoji na kupu, ale viem ze raz sme s manzelom porovnavali byty tu a niekde na juhu tak to vysiel nenormalny rozdiel :( co som teraz len nakukla, tak som nasla 2 bedroom byt v nasom bloku na predaj za 180 000 a to ani nebyvame priamo v oxforde, ale asi 15 km zapadne. a cesta busom do oxfordu trva hodinu :( kvoli zapche...no a za byt platime len o 100 menej ako @slavik79. :( plus council tax, energie, net a vsetko mozne...ved vies....strasne draho tu je....a to ani nemame bohvieaky luxusny byt ....

lydusska
23. sep 2012

@radusiq & @katie555 dakujem vam baby, ja praveze neviem co mam vsetko ocakavat z prveho stretnutia s midwife. Mi slubili ze mi poslu vsetky mozne prospekty, ale uz je to viac nez 2 tyzdne a v poste mi nic neprislo, to su kecalkovia!!! Tak vobec neviem co budu so mnou robit a ako dlho to prve stretko potrva, mmmm som zvedava teda .... Neviem ci mam i manzela tahat so sebou aby videl bit srdiecko, alebo radsej ho nechat doma. Co myslite baby? Brali ste manzelov/priatelov so sebou na prve stretko s midwife? Mne to pride trosku, asi sa budem hambit hhhh 🙂)). Aku mate skusenost s manzelmi, oplati sa to ho vziat so sebou? Je to zaujimave, ci ani nie moc pre chlapa?

slniecko77
23. sep 2012

Caute 🙂
@lydusska tie krvne vysetrenia ti budu robit, ako napisala Katie musis im dat na to suhlas..v podstate ako na vsetko 😉 ja by som si to nechala spravit minimalne kvoli rubeole, ci mas protilatky 😉
..nemaj zbytocne iluzie, na prvom sedeni s MW si s nou len pokecat, objedna ta na scan v cca 12tt, popyta sa ta nejake otazky a da ti kopec letakov 😀
..ja som tiez mm chcela brat zo sebou, ale bolo bolo to zbytocne 😉

lydusska
23. sep 2012

@slniecko77 ahaaa no tak ale to ja uz budem skoro v 11tom tyzdni tak dufam ze ma nebude objednavat na dlasi scan a urobi mi ho hned boze, to by bol trapas keby zacinam v praci a hned prvy tyzden kontraktu budem 2x meskat do prace, ma z toho tehotenstva asi porazi, kokos vsetko sa mi komplikuje tou malou fazulkou hhh 🙂. Inak dakujem za rady baby!!!

grasia1
23. sep 2012

@lydusska ahoj. hej mne to robili, potom mi prisli domov vysledky.

lu2112
23. sep 2012

@katie555 my sme platili za jednoizbovy 750 libier za prenajom 🙂. A to v Croydone sice v dobrej casti ale ceny su prehnane. Teraz sme dalej od Londyna trosku a dom trojizbovy ta vide okolo 250 tisic takze nic moc ale da sa my mame stale do londyna 30 min v lakom takze pre manzela super ked musi ist.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre