Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 ouu to nie je dobre ☹ ☹ beries nejake vitaminy aspon alebo vobec nic?

lu2112
6. mar 2012

@radusiq tak berem tehotenske vitaminy a potom teke multivytaminy a vela ovocia inak nic ine nechcela som si dat ani paralen lebo ked neumieram to vydrzim 😝

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 tak hej no paralen nie je idealny ☹ a ktore mas tehotenske?

lu2112
6. mar 2012

@radusiq Pregnacare original. A ty niake vytamini beres ??

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 ja som si v Holland & Barrett kupila 800-ku kyselinu listovu, a popri tom pijem sumivy multivitamin+mineral a magnezium. A teraz na tu nadchu som si este nasadila take cmulacie tablety s vytazkom z hlivy, to mam este zo Slovenska a zvyklo pomahat, ak do zajtra neprejde dalsi kaliber je tinktura z echinacey 🙂 ...tesne nez som otehotnela som dobrala kuru so zelezom, no a snazim sa minimum prazdych kalorii a maximum nutricne hodnotnych jedal, pokial mozno co najlokalnejsie a najorganickejsie (aj ked tehotenske zravky mi to obcas prekazia 😀 vcera som cestou do vegetarianskej restauracie prudko odbocila a zmenila to na anglicke ranajky) a inak to vobec neprehanam 😀

lu2112
6. mar 2012

@radusiq 😀 tak jaky zvrat anglicke ranajky same vyvazene hodnoty 😀 😀 to poznam ja sa snazim teraz kazdy den varit vsetko zdravo ale obcas ma prepadnu chute tak vcera som robila koprovu omacku zemiacky a dusene maso a dnes mam chut na segendin s knedlou. Ale snazim sa zmierou a nic vyprazane aj ked nikdy som nemala rada fast foody a teraz od kedy som tehu mi normalne ze vonia nejem v nich ale keby som nemala pevnu volu asi by som sa neovladla a to ja som v Mc donalde bola naposledy tak 5 rokov do zadu 😝 😝 asi chuda dieta ma uz plne zuby tej zdravej vyzivy 🙂

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 no ved...ja som raz spomenula ze by som si dala hamburger, tak som dostala vynadane poriadne od draheho, a prisny zakaz samozrejme 🙂 vyprazane som tiez nemala ani nepamatam...snazim sa dost varit s hnedu ryzou, a zemiakmi (vraj maju prirodzene vela kyseliny listovej, a na farme nedaleko nas maju vyborne Marys Piper). A inak uz mi dvakrat bolo hrozne tazko po ovoci, uz asi tiez leziem drobcovi na nervy 🙂

lu2112
6. mar 2012

@radusiq som zvedava kolko to snami tie male fazulky vidrzia a ci mi budeme mat pevnu volu do konca. ja ked spomeniem ze by som si dala nieco vyprazane tak drahy hned vysvetli co to vsetko obsahuje a ze to urcite nieje zdrave jedine co nezdrave mi dovolil boli zemiakove placky a to som musela davat pozor aby nebolo vela oleja 😅 obcas mam pocit ze on to bere az prilis vazne 😀 😀

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 jasne ze to vydrzime, musime predsa no 🙂 ono s tym vyprazanim - zalezi od toho co pouzivas. Kokosovy olej a olej z hroznovych jadierok su stabilne pri vysokej teplote, takze to vyprazanie je pomerne ok a ak pouzijes liatinovu panvicu tak ti este obohati jedlo o zelezo. Ale zas ten hroznojadierkovy sa tazko zhana a kokosovy ma silnu kokosovy vonu, takze syr by som si v tom nevyprazila 😀

lu2112
6. mar 2012

@radusiq no ten syr by som si asi nevedela predstavit 😀 uz sa ti to krati 🙂

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 ved pockaj ako vecer dostaneme craving na syr s kokosom 😀 😀 😀

radusiq
6. mar 2012

@radusiq tak sme po scane, bolo to uuuzasne 🙂 fazulka je ziva zdrava, srdiecko bije, vraj sme pravdepodobne uz v 9.tyzdni (takze par dni starsie ako sa ratalo). Ked sa prinutim vstat uploadnem fotky 🙂

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 som dala odpovedat na zlu spravu. Oops

lu2112
6. mar 2012

@radusiq gratulujem no super aspon nebudeme mat taky rozdiel od seba ma dobiehas 😀 😀 a aka bola ta klinika bola si spokojna ??

lillah
6. mar 2012

@radusiq @lu2112 wow baby ja ked vas citam.... vy ale mate pevnu volu. Ja som pocas prveho tehu tiez povedala, ze iba zdrave jedlo. Ale nepohrdla som ani vyprazanym...taky fajnovy rezen so zemiakovym salatom. Mne keby moj muz zacala vysvetlovat co taky rezen obsahuje...asi mu tresnem panvicou po hlave 😀 Ja som si dopriala vsetkeho... to nehovorim, ze som cely cas jedla len junk food. To nie. Poctivo som papala ovocie, zeleninku, ryby, steak (koli zelezu)...ale sem tam cina, sem tam rezen alebo segedinsky. Hlavne aby bola ta strava pestra.
A este pockajte v druhom trimestri ked vas chytia riadne cravings... 😀 aj rozum sa vam zastavi a pojdete aj cez mrtvoly k tomu jedlu... ja som jedla citrony a vsetko citronove pri druhom tehu...pri prvom som mala chut na mydlo...ale nejedla som z logickych dovodov.

radusiq
7. mar 2012

trosku neostra fotka, len odfotena iphonom...ale nevadi, je tam fazulka mala 🙂

@lu2112 nemozem sa stazovat...samozrejme nemozem porovnavat s nicim, ale boli velmi zlati, neponahlali sa, scan robila midwife takze kludne si sa mohla pytat co si chcela, pomerala co trebalo, povysvetlovala...akurat 4D sa velmi nepodarilo lebo ako to prepla tak bolo vidno len gestacny vak a babatko sa skrylo zanho vzdy...ale nevadi, ved chvilka do druheho scanu a bude vidno ovela viac 🙂

@lillah zatial sa snazim, uz nez som otehotnela som sa trosku detoxikovat a tu zivotospravu dat poriadne do kopy...jasne ze obcas si dam aj poriadne tazke jedlo ak mam nanho chut, ale snazim sa striedmo, a kompenzovat to zeleninou a tak 🙂 napriklad vcera som robila carbonara omacku, ale bez surovych vajec, s cukinou a hubami a k tomu celozrnne cestoviny...

lu2112
7. mar 2012

@lillah no ja sa tiez snazim to zatial rozdychavat ale nepohrdnem ani viac kalorickymi jedlami obcas z mierou pred tehu som sa stravovala velmi zdravo lebo som si musela davat pozor na vyvazenu stravu kvoli mojej krvy. mame totiz hemofiliu v rodine a zla zivotosprava moze vsetko nastartovat je to tak 50/50. ale od vtedy co som tehu my velmi vonaju vyprazane veci nejem ale keby som sa neovladala asi by som to jedla stale 😅. A domaca slaninka boze to normalne umieram ked zacitim zomna sa stava niaky mesozravec☹ a to som maso jedaval len dva krat do tyzdna chute sa menia ved uvidime co prinesu dalsie mesiace 😝

lu2112
7. mar 2012

@radusiq no pekne je male vidiet krasa gratulujem este raz a ja uz sa tiez tesim na dalsi scane 😀 a ko sa dnes citis??

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 no aj ja sa uz tesim...mi hovorila ta midwife ze ak mi do tyzdna nepridu papiere mam tam volat pre istotu...citim sa celkom ok, len ta nadcha ma hneva...mam pred sebou misu ovocia tak zobem od rana 😀

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 a ty ako dnes? zas v praci ci volno mas?

lu2112
7. mar 2012

@radusiq som v praci ale dnes chcem vypadnut o 12.00 a ist si domou trochu odychnut velmi som stej nadchy vycerpana tak extra odych mi len pomoze. A hlavne cajik z citronom a medikom to mi robi dobre kedze ziadne lieky nechcem. dnes rano mi bolo trochu zle od zaludka ale skor si myslim ze kvoli tej chorobe inak tehotenske priznaky ustupili len prsia stale bolia toho sa asi nezbavim 😀 😀

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 tak dufam ze ti to vyjde, ja uz odratavam do vikendu...nejako mame aj potichsie teraz v praci, takze nemam velky rozdiel si som tu ci doma - sedim za compom, popijam cajik, zobem ovocie a pod stolom mam zapnuty radiator 😀

lu2112
7. mar 2012

@radusiq tak som objednan na 10tt scane na utorok o 14.00 a v stredu mam midwife tak jej pekne mozem dat merania najnovsie ddo ruky nech vie na com sme 😀 😀

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 super gratulujem a tesim sa na nove fotky 😀

lu2112
7. mar 2012

@radusiq uz som doma idem odychovat a liecit sa z cajikom 😉

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 slepo zavidim, ja idem na obed a zasit sa do nejakej prazdnej miestnosti s gaucom 😀

lu2112
7. mar 2012

@radusiq akurat mi doniesli moju novu fit loptu na cvicenie tak mozeme zacat cvicit aspon doma 😀 😀 trochu pohybu nam nezaskodi

radusiq
7. mar 2012

@lu2112 jeej super, ja uz cvicim (viac menej poctivo), je to super na krize

mamculka
7. mar 2012

Ahojte baby, prosim Vas viete mi poradit? zijem v UK asi tak rok aj s partnerom.ja neviem ako to fungujue s danovym priznanim,viete mi povedat,ze ci si ho musim podat.aj ked som na slovensku v podstate nepracovala predtym? alebo ako to vlastne funguje ? dakujem za kazdu odpoved a radu vopred. pekny dnik 🙂

radusiq
7. mar 2012

@mamculka kedy si prisla do UK (ktory mesiac)? Pravdepodobne nebudes musiet - ak si na Slovensko nikdy nebola zaregistrovana na danovom urade, tak o tebe vlastne nevedia, a teda ani nebudu pytat ziadne priznania (je to aj moj pripad - raz som prisla z priznanim tak na mna pozerali ze co od nich chcem ked u nich nie som registrovana).
Ak by si naaahodou bola v danovom roku menej ako polovicu, skusila by som sa radsej opytat na danovom urade - kazdopadne SR ma zmluvu s Uk ohladom tohto nastavenu tak, ze podavas priznanie na sumu, ktora nebola zdanena v UK, tzn. ak tu odvadzas dane, danove na slovensku podas na nulu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre