Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
26. sep 2012

@andie25 mas pravdu stym sitim, hormony stastia zatemnia celu mysel, al aj ja tak mne bolo sitie a hlavne cistenie trosku neprijeme, sice to bolo umrtvene ale nejak som citila ze niekto tam nieco robi, a ten ujo doktor to robil tak ze som videla tu hrubu gucu tamponov a citila prud vody pri cisteni. pri tom vsetkom mi zadok a cela kostrc tak strpla ze som sa nevedela postavit, ale potom to bolo fajn. celkovo teda dojem ... nebolelo to ale bolo to trosku neprijemne. . a potrhanie ( ja som mala vnutorne ) vobec som to necitila celkovo porod myslim uz ked ide babo von neboli ... iba tie kontrakciee///
Andie aky mas pocit ked toto vidis den co den a zrazu to coskoto zazijes na vlastnej kozi .... ja neviem ako by som to vnimala.

sarifa
26. sep 2012

@jeanka no ono ked babatko vysi tak to je vaha na rozkroku.Ja som to chcela len ked budem letiet na slovensko aby som mala nieco na tu chvilku.

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa tak narodil sa kapanek skor, aj preto ta vaha 😉 ale je pravda, ze ani teraz nie je tazka vaha 😀
..super, ze uz ste zzity vsetci spolu 😵 tak uz sa len tesite...

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa ja mam carrier z M&P, vraj dobry na klbiky..lebo tam mal nozicky nasiroko..ja som s nim chodievala aj vonku takto, mne sa pacia aj tie satky, ale ako sa poznam ja by som sa do toho zamotala a dieta by mi vypadlo 😀 😲
..daj si pozor ked budes kupovat..kup si take co najmenej zatazuju chrbticu...ono sa to nezda, ale je to pekne vaha nosit babo aj na "par" chvil...ja som to velmi vela vyuzila na letisku, po prvy krat som letela s malym na SVK ked mal maly 4,5 mesiaca a to som sla sama s malym, kocarom, prirucnou batozinou a velkym kufrom 😀 carrier je na nezaplatenie 😉

grasia1
26. sep 2012

@slniecko77 aha. no dakujem. mne zas ide hlavne o to ze to mame do Londyna 8 hodin autom a to by sme museli ist este na 2krat. tak preto by mi vyhovoval viac ten britsky.

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 tak to sprav tak, staci ti britsky..ale slovenskeho obcianstva by som sa pre svoje dieta nevzdala 😉
..my mame do Londyna dve hodky autom...a kde byvate? To mate fakt daleko

grasia1
26. sep 2012

@slniecko77 ja som od vas vsetkych daleko predaleko v Glasgow. Ale dnes vsetky pisete uprsane pocasie a v Skotsku svieti slniecko, to sa casto nestava. No jasne ten slovensky rodny list to bude potom to najmenej.

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 aha, no skus si najst ci nema slovenska ambasada nejake zastupenie v Skotsku, mam pocit, ze nejaky britsky pravnici zastupuju Slovensko v takychto veciach

grasia1
26. sep 2012

@slniecko77 v Edinburghu je konzul ale ten tieto veci neriesi. treba ist az do Londyna. 😠

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 tak ake su dobre tie carrier?

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 ked chces zo SVK len slovensky rodny list tak na ambasaduvobec nemusis ist, staci ked niekto napr. tvoja mamina poziada o rodny list v mieste tvojho trvaleho bydliska, ale bude potrebovat tvoje Splnomocnenie, full birth certifikat z UK, ktory je apostilovany, prelozeny britsky rodny list prekladatelom, ak ste zosobaseny tak ak Sobasny list a fotokopiu OP tvoju a manzelovu..ak nie ste zosobaseni tak nevies ake doklady este bude potrebne olozit...dufam, ze som na nic nezabudla 😉
..najlepsie si je zavolat na matriku v mieste bydliska a nenechaj sa odbit, ze nech si to vybavis na Ambasade..niektore panie to rady..u nas som s tym nemala najmensi problem...my sme sa vyhli Ambasade, sli sme tam len maleho zapisat do pasu ked to este bolo mozne, dnes uz dieta musi mat vlastny pas
..ale s Ambasadou som mala velmi dobru skusenost 😉 na rozdiel od skusenosti ked me boli riesit veci pre jednu rodinnu znamu, ale o bolo pred 5 rokmi 😝
..snad som ti pomohla, ak ti nieco nebude jasne..kludne sa pytaj 😉

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa tu co mame uz nemaju, ale su take pevnejsie a fixuju ti aj chrbat...ten spoj vzadu na chrbte je zosunuty tak v strede chrbta, aby to nezatazovalo krize a maju taky ako opasok okolo pasa..fakt ma chrbat nezvykol boliet..len ked som ho velmi dlho niesla, ale to mi skor bol tazky

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 dakujem ja sa popozeram lebo ich je asi milion druhov 😖

andie25
26. sep 2012

@slivka233 ahoj Silvi🙂 takze Dominik si obľúbil prso🙂 dobry chlapček🙂
Ono ked sa pýtaš ako to vnímam tie všetky porody a okolo, ja neviem, mne to príde uz normálne, ale tak ja ešte nejak ani nerozmyslam nad tým, bude ako bude🙂 ono viac má niekedy straší myšlienka co všetko sa môže stat, kedže mám vedomosti, ale to potom hned zazeniem take myšlienky🙂 Bude dobre, musi byt, ved je to to najkrajšie a najprirodzenejsie, co nás môže postihnut🙂 a boli to, ja viem, ale naozaj ta bolest stoji za to 🙂 pozdravujeme Dominika, nech pekne rastie a priberá🙂 X

radusiq
26. sep 2012

Tak mame termin na 15.10 🙂 uz sa to blizi

katie555
26. sep 2012

@radusiq no gratulujem ...takze ma este mozes aj predbehnut xixix ...takze teraz je oficialne poradie @lu2112 potom ty a ja ...ale tak nikdy nevies...ako moja babenka sa bude ponahlat alebo posluchat 😀

lu2112
26. sep 2012

@radusiq jej no super tak mame aspon jeden termin teraz sa uvidi ze kedy budu ostatne oktobrovcata ja dufam ze to uz budem mat za sebou 🙂. A co ti este povedali v nemocnici nieco ako to bude prebiehat ci niake detaili??

wewe8584
26. sep 2012

@katie555 to naozaj tak boli, ked babatko tlaci? ja si to ete vobec neviem predstavit....v tt v akom som sa tesim kazdemu premetu a kopanceku.....od kedy zacnem citit nejake neprijemnosti? 🙂 dnes sa mi snivalo v noci, ze som rodila 😀 😀 boze...co sa mi bude snivat v decembri, ked uz teraz mam take sny....ale rodila som tak, ze behom 15 minut a ani som nevedela kedy male vyslo 😀 .... dokonca som sa videla aj ako som kojila a nevedela som ako dlho treba kojit... 😀

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 Chicco Go Carrier for Newborn tento bude dobry?

slniecko77
26. sep 2012

@andie25 presne take pocity som mala aj ja, porodu ako takeho som sa nebala, ale skor veci ktore sa mozu stat 😉
@radusiq takze datum mate jasny 😉 no maloktora ho pozname takto dopredu 😉
..my mame tento: http://uk.sotmau.com/Cybex-2011-2Go-Baby-Carrie...
..je tam vidiet aj ten "opasok" okolo pasa, s tym Chiccom som si nie ista

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 aha ten som videla na ebay 🙂 a ten je dobry vravis na chrbat ? aj na tvoj?

jeanka
26. sep 2012

@slniecko77 ja som si tiez na satku netrufla 😀 ale to co mam je taky kompromis... musela som sice prvych parkrat pozerat video aby som ho tam vedela dat ale uz je to v pohode a boli sme uz aj na prechadzke... teraz ho budem asi viac vyuzivat lebo ked bolo teplo tak sme sa obidvaja prehrievali ale ten problem by sme mali s kazdym carrier-om kedze sme obaja ako radiator... 😀

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa no ja som bola spokojna, len som mala jednu vyhradu..ked uz sme ho davali tvarou dopredu ten pas medzi nozickami mu bol este siroky a ked mal kratke bodycko tam mu trosku dral stehienka, ale ked vyrastol bolo to OK
..vekovo uz mohol byt otoceny tvarou vpred, ale este nedorastol 😀 tak by som to nenazvala chybou carrier
..co sa tyka chrbatu mna na beznych prechadzkach nebolel, ono ta to nuti chodit vystreta, vsak je tam aj popis, ze 79% vahy ide na hips..

slniecko77
26. sep 2012

@jeanka Vyzera tiez fajn 😉 mna u toho nasho presvedcili tie klbiky, v popise v M&P bolo o tom viac, a kedze mame v rodine anamnezu s klbikmi tak u mna nebolo o com 😉

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa a je to samozrejme 70% nie 79 pisem na dotykovom displeji 😉

lu2112
26. sep 2012

@jeanka ten chceme aj mi si snim spokojna?? Na satku si netrufam ale toto je dobry kompromis a velmi dobre hodnotenia ma

jeanka
26. sep 2012

@lu2112 zatial som spokojna ale velmi som ho zatial nevyuzila kedze bolo teplo... a zase to ze sme obidvaja ako radiator nie je chyba vyrobku 😀 drobcek v tom vacsinou hned zaspinka... vsak ked je maminke na hrudi 😉 riady sa v tom umyvat nedaju ale vyvesat pradlo alebo povysavat sa da 😀 😀 😀 len este neviem co s tym vymyslim na zimu lebo to by som asi musela mat o 3 cisla vacsiu bundu/kabat aby ho to obsiahlo 😀 ale zase ked bude mat na sebe snowsuit tak by to nemal byt problem...

lu2112
26. sep 2012

@jeanka no ved ked ho obleces tak by to malo bit v pohode🙂. No super tak mame ho na zozname ale az buduci mesiac potrebujeme dostat peniazky🙂

lu2112
26. sep 2012

Tak moj dnesny variaci maraton sa skoncil uz len manzel musi prist domov nech to ma kto pojest 🙂. Teraz idem odychovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre