Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
27. sep 2012

@tina33 @lu2112 no presne to som chcela napisat - ale ked spominala ze sa jej meni plat - tak predpokladam ze je platena od hodiny.. Bo u nas viem ze sme boli nastaveny roster na 13 tyzdnov - bo to je presne 3 mesiace, a napriklad ked sa to vzalo mesacne niekedy som odrobila viac nez 100 hodin a niekedy som mala len 80 ale vyplata taka ista...Nie som si ista ako to funguje v pripade ked si platena od hodiny...Ale kontrakt by mal zniet na tolko a tolko hodin - len vies aky su zamestnavatelia - u nas napriklad vela ludi ma 20 hodinove kontrakty - a na leto im vzdy davaju aj full time hours a na zimu ich vzdy spat hodia dole ..zmluvu im nemenia len v zmluve je zakotvene ze zamestnanec v busy period musi robit nadcasy 😀 a tym padom su v sulade zakonom 😕

sarifa
27. sep 2012

@slivka233 a neboj moja nestresuj,bude dobre,ja na nic zle nemyslim.. ja som jej rozpravala a ona sa usmievala 🙂 teda ten tvoj uz pekne dlho spava?

tinna333
27. sep 2012

@lu2112 Praveze ja mam taky plat ze mesacny ale kazdy mesiac iny - zalezi od toho kolko dni som pracovala ako housekeeper a kolko ako supervisor - housekeeper sme platene od poctu izieb ktore za mesiac odpracujeme a supervisor od hodiny (aj aj tie sa lisia kazdy den ci 7 ci 7.5 alebo 8) no zmatok strasny - doteraz mi to nevadilo len neviem co teraz ako tomu mam rozumiet ze mi ma ostat taky isty plat.

lu2112
27. sep 2012

@sarifa moja a co to znamena ze sa uzatvara rychlo aj ti to vysvetlil ci ani nie. Dufam ze malinka bude v poriadku. Inak by som na tvojom mieste zmenila lekara ja som mala podobneho debila a som ho vymenila lebo som na neho nemala nervi.

lu2112
27. sep 2012

@tinna333 co znamena mesacny plat? Aku sumu mas na zmluve hodinovu ci rocnu?

lu2112
27. sep 2012

@katie555 to sa robi bezne ze das mensi pocet hodin na zmluvu to je aby ked nemas robotu si nemusela zivit tolko zamestancov ono vsetko je o peniazoch. A zalezi od zamestnavatela a kde robis ale poviem ti vsade su rovnaky. 😉

tinna333
27. sep 2012

@lu2112 hodinovu

sarifa
27. sep 2012

@lu2112 nic nevysvetlil, este ze existuje google.uz som zmenila 3x moja a vzdy natrafin na nejakeho trula. znamena to ze mozog sa nebude moct poriadne vyvynut a potom by musela ist na operaciu rozrezali by jej hlavicku, a zasah do mozgu by jumohlo poznacit na cely zivot :( ja nemyslim na najhorsie ale ma to trapi...

a ty ako?povinne skusas metody aby si uz bala mamina?uz ta nedockavo ocakavame 🙂

lu2112
27. sep 2012

@tinna333 a mas tam aspon napisane ze kolko hodin do tyzdna mas robit ci nie. Ak to tam nemas tak ti moze dat 20 hodin tt a za to ti len zaplatia 😒 kolko hodin tyzdenne si robila priemerne pred tym ? A kolko ti dala teraz?

katie555
27. sep 2012

@lu2112 ved prave preto som spomenula - @tinka33 v tomto pripade moze na tom dost stratit ...len preto som to spomenula - a teraz pise ze je od hodiny a od poctu izieb platena...ked jej znizila hodiny neviem ako jej chcu zaplatit 😒

jeanka
27. sep 2012

ahojte babulky 🙂 tak sme boli dnes na tej kontrole a vsetko je v poriadku, ma presne 5kg, 59cm... bola tam sestricka, doktorka a este nejaky student a vsetci hovorili ze aky je strasne zlaty aj plienocku pochvalili (zeleny bg flip & flip stay dry insert).... ked sme im povedali ze ockovanie nechceme minimalne do 3. mesiaca tak hned zacali vysvetlovat ake je to dolezite a ze je to 100% bezpecne a ze este nikoho nezazili kto by mal nejake problemy po ockovani.... bla bla bla 😀 no nic ine som ani necakala, vsak za to surgery dostava urcite peniaze za kazde ockovanie, bodaj by to nepropagovali 😀 ale asi to spravime tak ze ho zaockujeme ked bude mat 3 mesiace....

tinna333
27. sep 2012

@lu2112 no praveze v zmluve mame ze praca na 20 hodin tyzdenne + nadcasi ak to company potrebuje ale realne pracujeme stale minimalne 30 a teraz mi to dala na takych 22 by som povedala takze netusim co robit

lu2112
27. sep 2012

@sarifa no uz aj ja by som sa ku vampridala mam toho obcas uz dost 😉. Dnes som taka unavena ze sa mi nic nechce len lezim vcera so mala tolko energie ze by som mola rozdavat 😉. Dufam ze malinka bude v pohode a mozno on to len nafukol jak ta tvoja MW ze mala bola prilis velka 😒

lu2112
27. sep 2012

@jeanka no tak mali je vporiadku super🙂. Tak plienocky vzdy zaposobia 😀. No oni to musia propagovat za to su peniaze a museli ste vypisat nieco ked ste odmietli ci len si to poznmenali?

jeanka
27. sep 2012

@sarifa drzim palceky aby bolo vsetko ok... a urcite bude 🙂 drzkajte sa...

lu2112
27. sep 2012

@tinna333 tak nechcem ta strasit to ze ti znizila hodiny ma na to pravo a ty proti tomu nic nespravis bohuzial. Tym ze si na light duties by ti over time ani nemala dat mala by sa drzat zmluvy. 😒 vela proti tomu nezmozes

sarifa
27. sep 2012

@lu2112 no ja ti verim moja..ved mas uz len taky tyzden ...ja som uz tie posledne tyzdne stale spala aj poobede.ja verim ze moja mala je v poriadku..

radusiq
27. sep 2012

zas sa hlasim, bojovala som s novym antivirom, vyhrala som po dlhom a tazkom boji 😀 teraz bojujem s ryzovym nakypom 😀

@sarifa neviem ako to tu funguje, ale nemozes akoby poziadat o druhy nazor ineho lekara? pri takom niecom si chces byt ista...mrkni na stranku NHS Choices a vyber si GPho v tvojom okoli podla reviews od pacientov - tak som vyberala zatial vzdy a vzdy spokojnost...drzim palce aby to nic vazne nebolo 🙂

@jeanka ono ja tu z toho systemu mam pocit ze NHS staff sa tu snad uz na skolach uci o tom ake je to spravne dobre potrebne, a o vedlajsich ucinkoch ani nevedia ak nie su nahodou osvetene duse co si to nastuduju sami 😒 no ale hlavne ze malicky je v pohode a robi vam radost 😀

@katie555 parada ja som pozerala ze tu mame v okoli nejake breastfeeding groups, tak sa snad aj pojdem pozriet, znie to zaujimavo a ako hovoris, pozitivne 🙂 vdaka za info

tinna333
27. sep 2012

@lu2112 ako mne to nejak extra nevadi, len som chcela vediet ci mam na to narok pytat od nej nieco viac koli tomu ze mi to skratila alebo nie, takze v pohode.. uz ci zarobim za tych par mesiacov o 100 libier viac alebo menej tak zo mna neubudne 🙂 takze dakujem za vysvetlenie velmi.. ale vas tu stale s niecim otravujem.. prepacte 😀

lu2112
27. sep 2012

@radusiq no uz som sa bala ze kde sa flakas celi den 😉 . Tak dufam ze uspesne dobojujes aj stym nakupom ja dnes len spim celi den ani som neupratala len tak zbezne niako mi dosli sili dnes 😉

sarifa
27. sep 2012

@radusiq dakujem pozrem sa nato

lu2112
27. sep 2012

@tinna333 v pohode kludne sa pitaj preto sme tu ked vieme poradime 😀.

katie555
27. sep 2012

@radusiq jj ona tie skupinky doporucala...bo vies ako je to tu ze malokto koji ...a vlastne mas tie skupinky aby ti boost up confidence ze je to to normalne aj na verejnosti a tak ...ja som spokojna...

@tinka33 no podla toho ti budu platit len 20 hodin ked mas taku zmluvu ...a ked vravis ze nie je kotvieako mila a prijemna - ona sa bude snazit ti dat presne 20 hodin aby oni na tom nestratili ..zial zakonne to je

@sarifa dufam ze je mala ok ...ako radka hovori skus si najst ineho gp len pre dalsie opinion

@wewe8584 neboj este mas cas ... my mame kvazi vsetko (jedine co nam chyba je changing mat) ale oblecenie napriklad ja som ziadne newborn nekupovala ...na cestu z nemocnice mam strikovany svetrik to by mohlo byt dost teple...
Tiez este budeme kupovat zimne veci - lenze na svk chceme ist v januari - mala bude mat tak 2.5 mesiaca a bolo mi povedne ze bude mansia ked sa narodi - tak sa bojim kupit 3-6 mesiacov aby sa v tom neutopila
list na to co potrebujes do porodnice nam dali na prvej antenatal class - ale tu sa to rozoberalo x-krat ...a co tu baby (z vlastnej skusenosti popisali co ptorebovali alebo nie ) sa na 90% zhodoval s tym co sme dostali ...plus ja ratam ze keby nam nieco chybalo nedeleko od nemocnice je asda tak poslem draheho bud tam alebo domov po veci ... 😎

radusiq
27. sep 2012

@katie555 no ja som prave rozmyslala ze cim to je ze to tu tak propaguju, nevedela som ze tu malokto koji (a pozerala som s padnutou sankou na kolegynu ktora bola tyzden v bolestiach kym nestratila mlieko lebo jej bolo hnusne kojit vlastneho syna 🙄 ). Tak super dufam ze budem mat mliecko aby sme mohli ist na to 😅

lu2112
27. sep 2012

@katie555
@radusiq no tu vela zien nekoji lebo potom nemozu pit a fajcit a musia sa dlhu dobu obmedzovat. Mna sa teraz MW pitala ci planujeme kojit aj mi to zapisala do papierov a povedala ze velmi podporuje taketo mamicky. Lebo vela zien sa rozhodne pre umele mliko lebo si myslia ze to je to najlepsie co mozu baby dat. Tiez som mala koleginu ked som sa pitala ci koji ze nie lebo jej sa to hnusi 😝 .
A pritom jeby si uvedomili ze kolko tym usetria casu a penazi🙂.

sarifa
27. sep 2012

@katie555
@radusiq ja som sa pozrela a nasa surgary ma najvacsie bodovanie haha..to len ja mam noveho doctora ktory stresuje ked si tam viacej nez 10min 🙄

katie555
27. sep 2012

@lu2112 @radusiq mna sa nikto nepytal ale my sme sa tak dohodli ..je to tak lepsie pre babo a z financneho hladiska ovela lepsie ..No ved dnes ma tam vytacala jedna polka co tam bola - okrem toho ze jej nikto nerozumel co sa pyta, tak vzdy sa jej akymsi zazrakom podarilo opytat otazku co sa niekto iny pytal 10 minut predty...A potom zacala ze ci moze fajcit bo ona uz 9 mesiacov nefajci koli babatku a ze uz jej to chyba...
Ja si tiez osobne myslim ze anglicanky nechcu kojit ( a nielen preto ze je to 'hard job') ale aby mohli behat vonku clubbing a pit a fajcit ...Mojeho draheho kamos - on nechcel aby jeho priatelka kojila ze on sa citi 'left out' a tvrdil ze aj tak to nema ziadnu vyhodu po 3 tyzdnoch ...sebecky..a to aj Paul povedal..Navyse nakoniec malemu sa vytvorila alergia na formula milk a musia chodit diabetologicke sna specialne mlieko bo jeho traviaci system nevie roztiepit tusim proteiny tak musi mat specialne mlieko...

lu2112
27. sep 2012

@katie555 je to svinstvo ked pocujes taketo nazory ludi. Mna napriklad rozculuju mamicky kocik a cigareta v ruke a hulime pri malom babetku a to som byvali fajciar dva roky uz vylieceny ale vzivote pri dietati by om si nezapalila ved tie male pluca to nezvladnu spravovatvstaci ze musia dychat ten tazky vzduch okolo nich 😒
Ja rozumiem ze niekedy to nejde a kojit sa nepodari ale snaha sa ceni ale niektori by j mohli ale kvoli tomu ze su pohodlny to nerobia. A tu v UK je velmi malo mamiciek co sa rozhodne kojit a na verejnosti je to take tabu tu som sa stym ani nestretla s mi zda

cimage
27. sep 2012

@lu2112 caute babule, ja som bola tiez prekvapena, ked vsetky midwifky boli happy ked som povedala, ze budem kojit. Neislo mi to do hlavy, ved to je snad normalne, ze budem kojit. Ale potom mi to vysvetlila kamoska, ze to tak normalne v UK nie je. Ja iba kojim uz vyse 4mesiacov a je to super. Nemam problem ist s malym hocikam, vzdy mame papat so sebou, spravne namiesane a so spravnou teplotou, nemusime zhanat teplu vodu, sterilizovat. Neviem co je na tom hnusne, ved to je krasne pozerat na toho mimiska ako mu chuti a ako ho to ukludni ked ho nieco trapi a nevieme ani za svet dojst na to, ze co to moze byt. Takze ja som 100% za kojenie 😉

lu2112
27. sep 2012

@cimage presne suhlasim 😉 a vy ako vratite sa do UZk lebo zostavate doma na slovensku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre