Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 no pekne 😀 ja sice vodu filtrujem, ale brita asi proti bakteriam nepomoze...

drzim palce na ten scan dnes, dufam ze budete mat pekny den 🙂

@kattus78 vitaj, ja som tiez kusok dalej (surrey) ale nevadi 🙂

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 hehe naraz sme pisali 😀 dnes celkom v pohode, ani zle mi zatial nie je...ale kludne sa s tebou vymenim, ja som nevedela vstat. Urcite sa uz nevies dockat to preto

lu2112
13. mar 2012

@radusiq dakujem dufam ze budeme mat pekny den a vecr pridam par fotiek ako pekne rastieme 😀

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 noo na fotky sa tesim 🙂 inak ak do konca tyzdna nepridu papiere v pondelok asi budem uz volat k gp ze co sa deje 😒

lu2112
13. mar 2012

@radusiq tak ja budem mudrejsia zajtra ked pojdem midwife tak snad mi povie ohlade scanu ze kedy presne lebo papiere mi na to tiez nedosli 😒

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 no pokial to nemas naraz tak na scan ta objedna az zajtra midwife, takze ona ti povie

kaciatko215
13. mar 2012

@lu2112 tak to bolo povedane mojim rodicom ked sa boli informovat na socialke a aj dalsim znamym ze ked chces zaziadat o jednorazovy prispevok tak dietatko musi mat slovensky pas a trvaly pobyt na slovensku.A na anglicky pas ma dietatko narok az ked je rodic v UK viac ako 5 rokov

kaciatko215
13. mar 2012

inac dobre ranecko 🙂 jooj pamatam si aj ja tie zaciatky ked som cakala na scan bo 12 weeks sa miz dalo strasne vela.Ja uz vlastne maleho tiez neuvidim bo posledny scan bol v 21tt

radusiq
13. mar 2012

@kaciatko215 nechystate sa na ten 4D scan este? Ci uz vydrzis? 🙂

ako mne uz ani nejde o to ist na ten scan ci midwife, to viem ze bude a treba vydrzat, ja len chcem vediet by som chcela vediet ten datum - sa bojim ze potom nebudem stihat si to zariadit, hlavne preto ze ideme na dovolenku a nechcem to missnut

kaciatko215
13. mar 2012

@radusiq my sme vlastne mali 3D a aj 4D zaroven na SVK takze na slovensko uz sa nedostanem az po porode a tu je to velmi drahe tak mi neostava nic ine len vydrzat.Viem sa malinky je ok kopka o 106 vcera mi robil az vlny na brusku a vytrcal ritusku 😀 na pravej strane.Ja som mala early scan pretoze som mala bolesti na pravej strane vajecnika a vtedy zistili ze v ktorom som tt bo kvoli mojmu menzesu sa to nedalo zistit tak ma hned objednali na scan v 12tt

radusiq
13. mar 2012

@kaciatko215 jaaaj jasne ved si hovorila ze ste boli...zas sa ledva drzim aby som nezaspala a potom kraviny vypisujem 😀 na to kopkanie sa tak strasne tesim, musi to byt nadherne ked tho vidis a citis a vies ze je mu dobre 🙂

kaciatko215
13. mar 2012

@radusiq to je ok ja tiez trpim tehu demenciou 😀 zabudam a to sa mi pred tehu nestavalo.Veru je to krasny pocit ked citis ze babo kopka a hybe sa.Ja som maleho zacala citit zaciatkom 18tt 🙂

radusiq
13. mar 2012

@kaciatko215 krasne si to nazvala 😀
inak nebolieva ta chrbat? ja mam pocit ze o chvilu zosaliem, uz som lezala na stole, prechadzala sa po kancli, rovno sedela, krivo sedela, a nechce to prejst...

kaciatko215
13. mar 2012

@radusiq joooj moja ja keby ze je nejaka sutaz v kacacej chodzi tak asi vyhram a o krizoch mozem pisat aj knihu uz neviem ako by som si lahla sadla a o chodzi ani nehovorim a to mam este 3 mesiace pred sebou.Som sa rozpravala s midwife o tom a povedala ze ak to bude boliet viac tak ze ma posle k fyzioterapeutovi.
Ale na zaciatku tehu je bolest krizov ok to som mala aj ja ale teraz uz mi maly asi aj tlaci tam niekde dole tak je to o to neprijemnejsie

kaciatko215
13. mar 2012

no nist idem ja do prace este nakuknem vecer papa

radusiq
13. mar 2012

@kaciatko215 no, mam sa na co tesit 😀 inak kolegyna musela k terapeutke kvoli bolestiam a dostala taky popruh popod brusko, ze to vo vyssom stadu boli uz od panvy...

lu2112
13. mar 2012

@radusiq ahojki tak konecne sme doma mali sme pekny dnik a mame nove foto podla merani na scane sme 11tt a vsetko je ako ma bit

lu2112
13. mar 2012

@kaciatko215 no budem sa musiet ist asi spitat na to lebo na internete som k tomu viacej nenasla ale dakujem za info.
lebo mi chceme aby nase male malo UK pas a aj slovensky

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 krasny drobasik, gratulujem 🙂 kolko meria?

lu2112
13. mar 2012

@radusiq dakujem 😀 4.2cm takze pekne rastieme uz sme vacsi ako fazulka 😀

jeanka
13. mar 2012

ahoj baby, tak som sa konecne dockala druheho scanu, uz som bola dnes aj dost nervozna a musela som cakat az do 15tej ale ked som videla ze srdiecko bije a ze drobec poskakoval, maval rukami, krutil sa... 🙂 no bol to super pocit.... vsetko dobre dopadlo, vsetko funguje, vsetko je v norme.... ujo co robil ultrazvuk bol trosku zufaly z toho neustaleho pohybu a frflal ze nemoze skontrolovat srdiecko lebo nie je dobre otoceny... tak ma poslal sa prejst... nakoniec sa otocil tak ako ma a ukazal nam uplne vsetko 😉 na 100% to nie je nikdy z ultrazvuku ale vyzeralo to na dost jednoznacneho cervicka! 😀 moj otec sa nadejal ze je to vidno aj na fotke... ale nie... to je pupocna snura! 😀
povedali mi tiez ze placentu mam dost vpredu (+ vrstva tuku 😀) takze jednoznacne kopanie budem asi citit az neskor... ale nejake tie bublinky citim kazdy den (len neviem ci je to babo alebo creva 😀)

@lu2112 gratulujem! 🙂

@kaciatko215
@radusiq o bolestiach krizov by som tiez vedela rozpravat 😖 zatial som aspon ok ked sedim alebo chodim, horsie je lezat, na chrbte sa neda vobec a bolia ma aj obidva bedrove klby tak sa len celu noc prehadzujem z jedneho boku na druhy... tiez som zvedava co bude neskor.... ale kvoli tomu drobatku to vydrzim(e) nie? 😵

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 yey to uz je velikanska fazulka

@jeanka ja som vzdy spavala na bruchu, ale uz to prestava byt pohodlne...este som len v 9.tt a uz toto...jasne ze vydrzim, ale aspon si pofrflem 😀

lu2112
13. mar 2012

@jeanka jeej krasny maly cloviecik 😀 gratulujem

@radusiq ak si bola zvyknuta spavat na bruchu to sme dve ja som si kupila toho hada na spanie pre tehotne aby ma to neotacalo stale na brucho lebo po tom sa budim ze mi je to nepohodlne a musim povedat ze to pomaha 😀

radusiq
13. mar 2012

@lu2112 na hada som pozerala, ale nemyslim ze by sme boli kamarati...ja som videla raz kdesi taky ako mattress topper, z jednej strany hrubsi, a s dierou na brusko, taze mozes spat na brusku,,,uzasne vec mi to prisla ale som si nezapametala kde som ho videla a uz ho neviem najst 😠

lu2112
13. mar 2012

@radusiq no tak to ked nahodou znova najdes daj vediet to by bolo ze uzasne 😀

jeanka
13. mar 2012

@lu2112
@radusiq tak na toho hada som pozrela len raz a musela som to zamietnut kedze sa na nasu double bed ledva zmestime my dvaja nie este nejakeho hada tam tolerovat 😀 zatial si aspon ciastocne pomaham vankusom tak uvidim ako to bude dalej.. nastastie na bruchu spat ma nelaka - a okrem brucha by mi vadili este dalsie dva kopce tak ci tak 😀 za chvilu budem vyzerat ako slovensky znak bez kriza ked si lahnem 😀

kaciatko215
13. mar 2012

@lu2112 gratulujem krasne babatko ako si tam lezka 🙂 my sme mali v 12tt+2 5,6cm a teraz ked som bola u svojej gynekologicky mi ho pomerala a povedala ze to bude dlhe babo vsak ocinko ma skoro 2 m 😀
Inac k tomu prispevku fakt sa treba informovat bo kamosky tvrdia tak a na uradoch tvrdia tak a este ze musis mat trvaly pobyt na slovensku a dietatko sa musi dozit 28dni

kaciatko215
13. mar 2012

@radusiq no mna zacina pobolievat aj lonova kost no uvidim co mi povie midwife v pondelok 🙂

kaciatko215
13. mar 2012

@jeanka krasna fotecka ako si tam lebedi drobcek 🙂 ja zatial tiez neriesim ten vankus ale zevraj od 26tt by sme nemali spavat na chrbte ze sa vtedy tlaci na dutu zilu a nie je privod krvi no ale pomozem si ked sa kazde rano budim na chrbte.A rada spavam na lavej strane co je fajn

jeanka
13. mar 2012

@kaciatko215 povazujem za zazrak ze sa podarilo ho zachytit v tej podobe 😀 stale sa mrvil.... bude to mala hyperaktivna potvorka 🙂 tiez sa mi podari obcas zaspat na "polceste" ked sa tocim z jedneho boku na druhy - cize na chrbte 😀 snazim sa to odnaucit uz teraz ale nie je to jednoduche... ta lava strana je vraj idealna tak uz len limitovat ten chrbat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre