Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
20. mar 2012

@radusiq este nezacal posunulo sa mu to na 2.04 vcera akurat podpisal papiere tak dufam ze uz bude vsetko ako ma bit 🙂 no dufam ze sa vycasi v londyne trocha slnka potrebujeme ale asi skoncime behanim po obchodoch ked bude zimnka 🙂

radusiq
20. mar 2012

@lu2112 dufam aj ja, sla by som sa prejst cez obed...
a kde bude robit? snad uz nebude cestovat tolko ako predtym...

lillah
20. mar 2012

Nahodou dnes je v Londyne krasne slnecno (aspon v nasej casti). Super den na prechadzku po parku alebo mensi vyletik 😀 A baby.... v lete byt tehotna (druhy a treti trimester)...nic mooooc. Ja som nastastie v lete bola len prve 4 mesiace tak sa dalo. Ale co mam kamosky a boli v lete v poslednom trimestri...chudence umierali od horucav. Tie tuniky su pekne ale vam bude tak teplo, ze budete len v plavkach behat. Najlepsie su vtedy tie volne maxi dress 😉 A god bless osobe, ktora vymyslela flip flops.

jezibosorka
20. mar 2012

juj, babenky, tak Vam zavidim,, ja som uz rok a pol na SK, a Londyn mi strasne chyba,,,, 😢 ajaj, co snad ked drobec podrastie trosicka, tak sa vratime.....
@lillah v ktorej casti si? nech zaspominam 😅

lillah
20. mar 2012

Sever.... Turnpike lane/Wood Green... predtym Tottenham

lu2112
20. mar 2012

@radusiq tak akurat sme dirazili domkov ani neviem kde sa vo mne tolko energie nabralo 🙂 nadherny den bol aj vonku prijemne stretli sme sa z par znamimi tak vsetci v soku ze som tehu no krasny den. A mm bude robit skor na telefone nebude mat fixne miesto firma ho moze poslat kamkolvek v okoli londyna a bude mat company car a flexi pracovny cas takze omnoho lepsie pre rodinku 🙂)

lu2112
20. mar 2012

@lillah tak este ze v uk niesu tropicke leta tak dufam ze to vydrzime 🙂

lillah
20. mar 2012

@lu2112 neviem, ja som bola v zime v poslednom trimestri 2x .....a stale mi bolo teplo. U nas v byte zima ako v ruskej rozpravke, muz zabaleny do deky a ja som behala v kratkom tricku a bez ponoziek po drevenych podlahach. Ale asi kazda zena zvlada tie navaly horucav pocas tehotenstva inak. A kamosky co boli tehu pocas leta tiez ziju v UK...ale horuco im bolo ako keby na Sahare zili ;0)

lu2112
21. mar 2012

@radusiq dobre ranko ako dnes??
Ja opat v praci a uz sa tesim kedy odtialto vypadnem lebo sa mi tu nechce byt 😉 inak konecne sa mi vratila chut do zivota a energia sa citim ako za strych cias az na to brusko co mi uz vykuka 😀
@lillah ja dufam ze to budem zvladat ja zboznujem teplo a najradsej mam tak 35 + to vtedy som ako ryba vo vode tak dufam ze tento krat mi UK nebude zima cez leto a konecne ponosim aj nieke kratke veci bez bundy 😀 neznasam zimu 😠

radusiq
21. mar 2012

@lillah no mas skusenost takze pravdepodobne budes mat pravdu 😀 ale zatial sa tesim, a vzhladom na to ze je mi vkuse zima sa celkom tesim...skor mam trosku obavy z dovolenky, budem akurat v 5.-6. mesiaci a naposledy sme odchadzali v riflach a v bundach a prileteli sme do 42 stupnov, som mala co robit aby som neskolabovala aj netehu...

@lu2112 ahoj ahoj, tak super ze ste mali pekny den, krasne sa vycasilo, tiez som sa bola prejst okolo rieky po slniecku 🙂 s tou robotou to budete mat super, velmi handy
dnes lepsie, akurat som nove lodicky zobrala blba, skoro som nedosla do roboty...uz som prezuta a mozu ist rovno do kosa...inak ranajkovala som Pilau Vegetable rice + roztopeny cheddar na vrch a prikusovala som Pepperami 😀

lu2112
21. mar 2012

😀 @radusiq no vidim ze ta chytaju rozne chute ja som vcera zase mala kysli den vsetko kysle este som aj virgin mojito pila 😎
no dnes je opat krasne tak asi vytiahnem mm a pojdeme na prechadzku dlhu normalne mam chut chodit po vonku a nesediet doma 😀

radusiq
21. mar 2012

@lu2112 to ti celkom zavidim, ja dojdem domov o pol siedmej, obcas nieco navarim ak mam silu, lahnem na gauc a do pol deviatej spim 😖 cez vikend k nam ale dojde kamoska tak dufam ze niekam vybehneme na vylet, mm s nou ide na boat party na Temzi - ja radsej nejdem, je to 6-hodinova plavba a nestoja o ceste, tak radsej neriskujem a miesto toho pojdem do Westfieldu na nakup 😀

radusiq
21. mar 2012

@radusiq inak mam v robote kopec limetiek a vkuse si tlacim do vody s hnedym cukrom, matu a lad bohuzial nemam 🙂

radusiq
21. mar 2012

@lu2112 zas som dala odpovedat sama sebe 😀

lu2112
21. mar 2012

@radusiq no ja uz som doma boli sme sa trochu preist ale taky hlad ma prepadol ze sme sa museli vratit sa najest tak pojdeme este na vecer 😀 Tie limetky aj ja prektizujem ale bez cukru potrebujem kysle 😝.
ale dnes mi manzel doniesol kyslu kapustu tak dnes nieco vymyslim na veceru 😀 No mas pravdu ja by som si tiez asi netrufla na niaku party radsej tie nakupi to ti neuskodi 😀

radusiq
22. mar 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, ako sa dnes mas? Vyvertrana? Tak ja som vcera chytila strasnu migrenu, z poslednych sil som pozrela Apprentice, a dnes ma este trosku drzi...mam uplne stuhnuty krk, asi to bude od chrbtice...
Inak na dalsiu party dufam pojdem, v polke maja, bude Ladida a zas na lodi 🙂 druhy trimester, pokial mi nebude nejak extremne zle a pokial nebudem kazdu chvilu chodit na WC tak asi pojdem trosku sa ponatriasat s babatkom 😀

lu2112
22. mar 2012

@radusiq Dobre ranko dnes mam velmi busy den idem z jedneho meetingu na druhy tak som zvedava ako to zvladnem dlhy den bude 😖.
Inak sa citim dobre konecne mam energiu a chut do roboty ako za starich cias az na to ze som stale hladna 😀 Inak mna vcera skoro seklo v krizoch strasna bolest nastaste som sa stoho vyspala a to sme len na zaciatku. Tak ja by som isla tiez na niaku party ale to asi bude az v lete lebo momentalne sa este bojim ze co keby nahodou ale urcite si treba ist zatancovat 😀
Zajtra idem na krv dufam ze tento krat sa im to uz podarispravne. Uz ti dosli papiere ci este nic

radusiq
22. mar 2012

@lu2112 uff busy den, tak sa drz a neprepracuj sa 😀

papiere stale nic :(

lu2112
22. mar 2012

@radusiq konene mam pol hodinku na nic nerobeniem este som aj obed mala pracovny toto uz normalne nieje 😀

radusiq
22. mar 2012

@lu2112 no pekne pekne...ratas ze este dlho budes? ja uz pomaly odpadavam za stolom a odratavam minuty

radusiq
22. mar 2012

@lu2112 inak vcera som spominala tie nove lodicky - tak uz su kolegynine, a ma taaaaku svalovku aku uz davno nie, nechapem...

lu2112
22. mar 2012

@radusiq no ja uz to tiez pomali balim a idem lebo som uz hladna 😀 no super aspon kolegina sa potesila ja som si kupila vcera nove boty tiez ale take pohodlne do prace 😀 zajtra mam volno tak musim nieco vymysliet kam pojdeme 😅 co planujes na vykend?? 😀

lu2112
23. mar 2012

@radusiq dobre ranko ta ja zase hore velmi skoro ale co uz. dnes ma byt velmi pekne tak chceme vypadnut niekam k moru trochu sa ist preist na plaz obedik a trochu relaxu 😀 o 10-tej mam krv a potom vyrazame 😀 pekny den ti prajem a ako sa dnes citis??

radusiq
23. mar 2012

@lu2112 jeej no pocasie vam vyslo nadherne na dnes 🙂 uzite si to...dnes bolo v novinach ze v Bournemouth postavili obrovske plazove lehatko na plazi 😀 pozrela by som si to...

Nam zajtra pride kamoska zo Slovenska na tyzden, takze ideme po nu na letisko, odveziem ju s mm na tu party a pojdem nakupovat, a v nedelu tiez chceme niekam na vylet ju zobrat...ma byt pekne cely vikend tak sa tesiiim 😀 a akurat som si dala request, ked sa podari zoberiem este v pondelok alebo v utorok volno nech som trosku s nou, aj tak do materskej nestihnem vybrat vsetku dovolenku...

lu2112
23. mar 2012

@radusiq no ja si dovolenku setrim aby som nemusela potom ten posledny mesiac pracovat a budem sa len povalovat na zahradke noveho domceku 😀 inak ja si od vcera uz hladam nahradu na seba mali sme meeting tak som to vsetkym managerom povedala tak mozeme hladat od pondlka to uz bude aj na nasej webside. Sa aj tesim len nas GM stym velmi nevie vyrovnat 😀

lu2112
23. mar 2012

@lu2112 tak si uzi nakupovanie a dufam ze sa ovladnes pred detskymi vecami lebo ja stym uz mam velky problem hlavne ked vidim vypredaje 😀 😀 😀

lu2112
23. mar 2012

@radusiq ja uz si tiez sama sebe odpovedam 😅

radusiq
23. mar 2012

@lu2112 drzim palce nech najdete niekoho schopneho 🙂

vies co ak najdem nieco comu nebudem vediet odolat, a este ktomu vo vypredaji, tak sa asi ani uz nebudem chciet ovladat...preco, spravim si radost 🙂 ale vybavicku este nenakupujem urcite

lu2112
24. mar 2012

@radusiq Dobre ranko prajem peknu sobotu 😀 vcera mi bolo zase zle ale asi to bolo uz zhladu neviem si naist niaky system bud nemam chut a potom mam velku chut a musim hned jest a ked nie tak mi je zle no je to take zvlastne snad v tom najdem niaky system 😀 dufam ze budete mat pekny vykendik a uzijete si krasne pocasie mychceme tiez niekam este dnes vypadnut tak dufam ze nieco vy myslime 😅

worthing
25. mar 2012

ahojte babyyyy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre