Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
18. apr 2012

@radusiq V priory Farm maju take velke biele v skle teda minule som to tam kupila a fakt su dobre, pre deti budu uzasne 😉 Tak skus nabuduce pozriet nieje to ta ista znacka ale tiez su velmi dobre

lu2112
18. apr 2012

@radusiq inak chcela som sa spitat tuto sobotu je ten trh alebo bol minulu sobotu ten co si spominala ze je len raz za mesiac chcela by som ho skusit pozriet

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 hmm skusim, kym nebude farmarska sezona tak sa tam nechystam, nic som tam v sobotu nekupila len jogurty a olivy, vsetka zelenina bola dovozova a maso drahe

trh uz bol, ale neviem ci minuly tyzden ci tyzden pred. Minuly som sa chystala a na stranke nebol napisany datum, len ze dalsi az v maji...tak neviem. Ale nasla som tuto farmu, robia vlastny market kazdu tretiu sobotu, takze tento tyzden bude:

http://www.farmshop.uk.com/events/shabden-farme...

lu2112
18. apr 2012

@radusiq no skusim pozriet a mozno vybehnem z drahym v sobotu mam chut na nieco dobre len este neviem naco 😀 ach to tehotenstvo 😉

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 ja tiez rozmyslam ze skocim, dosli mi vajicka, a tiez by som si nejaku mnamku dala 😀

akurat som poslala kolegu co ide na obednajsiu skor ako ja nech mi ide kupit obed a donesie ku compu, lebo ja teraz nemozem odist kym nepride kolegyna 😀 😀 chudak, uz som mu kreslo ukradla, davam mu zabrat

lu2112
18. apr 2012

@radusiq no ma to tazke chudak ale tak nepomoze si 😉 Ja terorizujem nasho sefkuchara dnes nemal chudak cas mi nic dobre spravit len sendwich tak ale teraz to vynahradil z homemade cookies no budes sa hnevat ?? no nie tak hned som spokojnejsia aj slniecko nachvilku vyslo aj ked tam stale fuci ako besne brrrr uz nech som doma pod dekou 😉

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 juuuuuuuj tak to je ineeee....vlastny sefkuchar v praci...by som sa len tak gulala 😀 😀 😀 v Londyne je stale hnusne

lu2112
18. apr 2012

@radusiq No len casu vela nieje na jedenie chvala bohu inak by som v kuchyni bola stale 😀 😀
No uz aj tu sa to opat pokazilo ale aspon nachvylku vykuklo slniecko aspon som mala lepsiu naladu 😉

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, ako sa dnes mame? Ja citim ze sa mi rozbieha migrena...dufam ze to prejde, inak celkom fajn 🙂
Akurat som sla objednat plienocky z Mothercare, a 3 for 2 uz skoncilo 😠 som zas dlho cakala...

lu2112
19. apr 2012

@radusiq dobre ranko tak ja som dnes zacala zase nad zachodovou mysou nic prijemne. Ale vcera som citila male ako sa nam pohybuje cise to boli len bublinky ale uzasny pocit slzicky nam tiekli 🙂.
Tak dufam ze to zacne bit itenzivnejsie 😉
No to mi je luto ze si nestihla ale tak dufam ze este bude niake sale ved casu dost do octobra ja tiez budem striehnut na tie bio jednorazovky lebo tie som nestihla tiez 😉

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 jeeeeej gratulujem musi to byt uzasny pocit 🙂 🙂 🙂 ja sa na to taaak tesim
nevadi, ako hovoris casu dost, ked budem mat cas chcem popozerat co najviac stranok, do nedele je ten tyzden latkovych plienok tak by mohlo cosi byt...

lu2112
19. apr 2012

@radusiq je to uzasny pocit uz to aspo je take realne ze tam sa nachadza take male stvorenie a nieje to len bruchu 😉.
No ved skus tie stranky mne by mali dnes prist tie moje plienky co som objednala tak sa uz neviem dockat potom zavesim sem foto.
Inak manzel mi oznamil ze buduci tyzden musi na sluzobku na styri dni tak toma velmi nepotesil ale radsej teraz ako pred porodom 😉

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 nuz stava sa...urcite pofot vsetko a zaves, nech poobzeram 😀 V Mothercare bude v sobotu display plienok, mozno si pojdem "osahat" 😀

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 Mothercare vo Valley Park, pri Ikey

lu2112
19. apr 2012

@radusiq no tiez rozmyslame ze skocime nach si pochytame ale uvidim co este moj mm vymysli na vykend kedze mame dva dni spolu volno 😉 Ale pocasie ma bit zle tak asi len pobehame po obchodoch lebo potrebujeme niake kosele do roboty a neviem si nic vybrat 😒

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 no skoda toho pocasia, aspon sa konecne (mozno) dokopem k prataniu...

lu2112
19. apr 2012

@radusiq tak tak to aj ja by som mala ale tak sa mi do toho nechce 😒

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 inak som nasla, aj nas council ma scheme pre rodicov co pozivaju latkove plienky - £35 cashback 🙂 potesi

lu2112
19. apr 2012

@radusiq no to je super aspon nieco potesi aspon pri dobrej akcii aj tri plienky stoho budu 😉 Inak nestretavas sa z nazorom ze to zbytocne prehanas?? mne moja krsna volala bratranec ma syna a som jej spominala ze nech nam nekupuju plienky ak by nahodou nieco chceli nech su to skor drevene harcky alebo niake oblecenie ale na vecsie babo. A ona ze ci sme normalny v dnesnej dobe platene plienky normalne ma tak nasrala ze az 😠

cimage
19. apr 2012

caute baby, aj u nas je hrozne pocasie, uz 2hy den prsi ☹ . Vcera sme boli v Mothercare pre nase objednane plienky, ale este jednorazovky Natural baby. A dnes si objedname nase Bambini Mio, v obchode mali aj vzorku, tak som si to ochytala. Ta plienka mi pripada hrubsia oproti klasickym nasim plienkam, ale inak sa nam pacili. Ved potom vam dam vediet ako sme spokojni.
Ja som tiez nasla ten cashback, u nas to je 30£ ak nakupis nad 50£, alebo ti mozu poslat vzorku.
Uvazovali ste o ockovaniach pre male? My sme sa rozhodli na 100% neockovat, strasne vela videi a clankov sme si nastudovali. Dokonca sme zistili, ze na SVK tiez mozu mamicky odmietnut ockovanie, ale mnohe o tom ani nevedia, je to aj v zakone. Mozu ich sice pokutovat, ale nasilu nikoho nemozu nutit.

cimage
19. apr 2012

akcia v mothercare skoncila ☹ , no nic hladame dalej, alebo pockame, na zaciatok aj tak mame plienky

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 ze to prehanam? Na to som si uz zvykla, vzdy musim mat vsetko ine ako ostatni, mm uz to povazuje za vtipne (predtym obcas aj hadku nacrtol), ostatnych si uz nevsimam 🙂 nic si z toho nerob, to je bezny prejav stadovitosti

@cimage aj tu prsi a ma pokracovat cely vikend 😖 este som na to velmi konkretne nepozerala, ale vseobecne som za neockovanie. Musim pozriet zlozenie vakcin takych tych klasickych detskych - rubeola, atd., ale "novodobe" protichripkove a pod su u mna jednoznacne No No

lu2112
19. apr 2012

@cimage No pocasie nic moc a ma bit takto az do polovice Maja tak ma slak trafi 😒. Mne tiez dnes prisli plienocky co som si objednala takze mame 7 a su take uzasne ze som sa zamilovala hned do nich teraz budem cakat na dalsiu akciu aby sme mohli dokupit dalsie a samozrejme musim vychytit akciu aj na nie eco jednorazove lebo ved aj chodit von ked budeme ci ku znamim tak budeme pouzivat tie inak domka sa budu platene. Inak tie Bambino MIO su hrubsie a hlavne je ze sa daju s kombinovat aj do vypchavat sinymi vlozkami tak tiez rozmyslame nad par takimi.
Juuj uz sa ti to blizi ty budes taky nas predskokan a vsetko nam potom napises a vyskusas
😀 😀

lu2112
19. apr 2012

@radusiq Plienocky dosli a uz je ppo robote sa tu v praci z nich vytesujem zavesym fotky vecer su uplne dokonale makucke juuj uz len babenko do nich chyba 😉

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 jeeej super tak sa tesim na fotky 🙂
Inak...dostala som sa v svojej organickej tehu knizocke k flasiam a cumlov, a vraj silikon je bezpecnejsi ako guma. Tak som z toho jelen a idem hladat studie a statistiky 😀 a nie, fakt to neprehanam 😀 😀 😀

lu2112
19. apr 2012

@radusiq no pocuvaj my asi studujem rovnake veci dnes ja som ti akurat chcela pisat ze som sa to iste dopocula ze silikon je lepsi ako guma na a tiez hladam studia ale nic som este poriadne nenasla 😀 😀 neboj este sme v norme ja som dnes studovala tie bio jednorazovky a tiez mam dilemu lebo ich je vela ale tak na tych par noseni ked niekam pojdeme to asi az tak nezavazi.
tak daj vediet ked nieco najdes ja idem hladat este tiez este tu musim vydrzat 1.5h a ide sa domkov jupiii 😉

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 slepo zavidim, ja do 5tej ako vzdy 😒

vela som nenasla, vsetko len clanky a clanky su subjektivne, chcem povodne odborne studie s vysledkami. Vychadza mi ze 1.) prirodny latex za predpokladu ze baby nema alergiu na latex, 2.) silikon 3.) guma radsej nie. plus kontrolovat vyrobcov lebo EU ma ovela prisnejsie standardy voci BPA, PVC a ftalatom ako USA a samozrejme azia. K tej gume chcem najst co povazuju za gumu - ci oridzo kaucukovu, alebo nejaku umelinu, alebo...neviem.

Na bio jednorazovky treba davat pozor aby nemali gelove jadro, inak je to v podstate jedno ze ktore, rozlozit sa nerozlozia ale spotrebuju menej materialu, vody a su jemnejsie k pokozke.

A inak, kedze matrac bude prirodny, bude ho treba odizolovat voci possible nehodam (pohanka sa vlhkostou znici). Ako hladam organic nepremokave mattress protektory, tak hladam, najblizsie co som nasla bol superorganic prirodny uzasny z biobavlny, a na konci info ze biobavlna je pretkavana polyuretanom 🙄 skoro ma slak trafil

lu2112
19. apr 2012

@radusiq ja som nasla link na eco nepremokavu plachtu tak skus pozriet http://www.fill-your-pants.com/baby-bed-and-bat...

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 hmm...Tencel fibre..zaujimave 🙂 vdaka...dobre to vyzera, aj o dost lacnejsie ako to co som ja pozerala...

lu2112
19. apr 2012

@radusiq neni za co ked mi obe to obcas prehaname 😉 niekedy ani mm vsetko nehovorim len mu poslem email ze toto sme sa rozhodli ze budeme pouzivat 😉 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre