Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
20. máj 2012

@pacica no tak to je tazko.ja taketo hadky ak sa netykaju vaznych veci hned ukoncim s tim ze odchadzam do inej miestnosti alebo si manzela nevsimam,prosto ja sa zbytocne rozculovat nebudem aj ked je to tazke.neboj babo bude v poriadku len sa nestresuj viac.vsetko bude fajn neboj.

pacica
20. máj 2012

@monkka21 no akoze potomto vystupe si budem davat urcite bacha,lebo nemienim riskovat.inak ako sa citis?mne akosik schudli oprsia teda citim to tak a neviem co si mam o tom mysliet

monkka21
21. máj 2012

@pacica ja uz ani neviem ako sa citim chvilku dobre,potom zase zle 😖 o 2 dni idem nna scan sa neviem dockat.dufam,ze je vsetko v poriadku.to sa ti mozno zda ze ti schudli,mozno len pozmenili tvar a preto sa ti zdaju mensie.moje zmenili tvar hned na zaciatku aj pri malej som to tak mala

pacica
21. máj 2012

@monkka21 a bolia ta prsia?mna uz moc nie,iba ked ich zmacknem a to z bokov inak nic.tesim sa s tebou na vysledok,neboj vsetko bude v poriadku 🙂

lu2112
21. máj 2012

@radusiq dobre ranko tak uz som spat v praci akurat este riesime emaili 1000 neprecitanych tak to mi zabere asi tak celi den 😀. Akurat som si nastavila odratavanie do materskej uz len 100 dni takze kazdy den mi to pekne odrata 😀.
A ty ako?

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 dobre ranko, dufam ze si rychlo zvyknes, tie nastupy do prace po dovolenke su najhorsie 🙂 100 dni? Boze to sa riadne krati, ja este neratam radsej kym nemam oficialny due date na MATB1 , potom sa budem tesit 🙂 dnes mi bolo trosku blbo vo vlaku a v robote sa mi hlava tocila, ale dala som si misku ovocia a lepsie ovela...
Este je len pondelok a uz sa nemozem dockat na jogu 🙂 ides tento tyzden?

lu2112
21. máj 2012

@radusiq urcite pojdem teneto tyzden na Jogu. Mam scane v Croydon Hospital a potom pojdem vecer na Jogu 😉 Tesim sa uz. Aspon pokecame o domacom porode povies mi co si zistila.
Stym tocenim hlavy si nic nerob ja to mam tiez a musim si okamzite sadnut inak skoncim na zemi ale zevraj uplne normalne ako povedal doktor na slovensku bude sa to len zhorsovat takze si mam zvykat 😀. Treba to predychat a hlavne sa napit a sadnut najlepsie je ak si nohy mozes dat hore na chvylku 😉.

monkka21
21. máj 2012

@pacica mna tiez nebolia len obcas mam citlive ale uz nie tak casto,dnes mi je troska zle tak si varim ten cajik.aj si uz nieco pribrala?

pacica
21. máj 2012

@monkka21 hahaha ze pribrala,no to u mna nejako nehrozi.praveze som schudla kilo,nechapem,ale tak co uz.a pritom jem normalne.ty si pribrala?a prsia ti nejako narastli?mne vobec,iba o par milimetrov 😀

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 no super ja som dufala ze to tiez je len take chvilkove...mam otoceny bednicku pod stolom na vykladanie noh, obcas to zrobi dobre...
Inak ja mam zmenenu pracovnu dobu, robim uz do 17.30, takze jogu stiham dost natesno, nesmiem zmeskat vlak alebo ostat dlhsie...

monkka21
21. máj 2012

@pacica ja som tiez nepribrala co je fajn lebo ja moc nepotrebujem pribrat kedze som zacala na vysokej vahe,teraz uz asi tolko nepriberem ako predtim.mne troschu sa zvecsili alebo skor otazeli ale nieje to moc viditelne.

lu2112
21. máj 2012

@radusiq No na to vykladanie ja pouzivam stol 😀 😝 . a to pomaha ale obcas mama co robit ustat ked sa i hlava zatoci.
No dufam ze stihnes Jogu bolo by super aspon pokecame trosku 🙂
Ja idem v nedelu na koferenciu zase na dva dni tak som zvedava ako to zvladnem lebo sa mi vobec nechce 😒. Teraz ked som tehu mam rada svoje pohodlie domka a nie Hotely 😝.
A preco sa vam pracovna doba zmenila?.

lu2112
21. máj 2012

@pacica
@monkka21 Dievcata zavidim tie prsia mne sa zvacsili behom jedneho mesiaca o dve cisla a neskutocne ma boleli do 14tt teraz su len velke a tazke. A vsetci si myslia ze mam plastiku za sebou 😀

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 niekam daleko ides? ak len londyn alebo tak nemozes sa vratit na noc domov?
My mame otvorene od 8.00-20.00, a kazdy robi nejaky cas v tom rozmedzi, ja som mala 8.00-17.00 lebo rano mi treba vela porobit, ale teraz zacalo byt strasne busy poobede a ked odidem tak sa tu isli umlatit, takze miesto toho aby som ostavala vkuse nadcasy som obetovala pol hodku rano a radsej budem koncit o pol hodku neskor...inak rano mi ta pol hodka dlhsie v posteli robi neskutocny rozdiel 🙂

lu2112
21. máj 2012

@radusiq Je to len tu kusok Weybridge ale ked skoncime vecer okolo 20:00 ci 21:00 sa mi nebude chciet autom sa trepat 45 minut na to budem uplne hotova. No niako to musim vydrzat zoberem si moj tehu vankus kedze idem autom a snad to pomoze 😀
No podstatne je ze ti to vyhovuje ja rano neviem dlho spat lebo nas mali je hore o piatej kazde rano a kedze o uz aj citim tak sme hore spolu. Ale zistila som co ho ukludni staci dat mm ruku na brucho a mali sa ukludni takze to teraz praktizujem a potom este zaspim tak na hodku 😉

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 hehe uz si ta trenuje na neskor vidim 🙂 vidis nejaky pattern v tom kedy spinka, kedy kope?
ja stale nic, nekope, ale urcite sa uz coskoro dockam 🙂

monkka21
21. máj 2012

@lu2112 mne sa tak velmi zvacsili v prvom tehu,teraz som prekvapena ze len minimalne mam ich len o nieco tazsie ale kosiky su mi stale tie iste dobre 😀

lu2112
21. máj 2012

@radusiq no cez den zacal bit viacej activnejsi ale podla toho co robim ked chodim alebo sme v aute tak je spokojny ked sedim alebo lezim tak to sa mu nepaci. Ale vecer som zistila ze okolo 21;00-22;00 uz spinka a vstane rano o piatej teda to ma zobudi 😀 Ale to sa podla mna este upravy. 😉
A urcite sa dockas aj ty a potom uvidis ze aj obcas bude vadit lebo niekedy su to poriadne kopance hlavne ked schytam do rebra alebo mocoveho mechuru az hviezdicky vidim 😀

lu2112
21. máj 2012

@monkka21 Si ma potesila ze o iste nebudem zazivat v druhom tehu lebo to by som mala problem kupovat podprsenky 😀

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 ale viem, ze to nebude take ruzove ked to zacne, no aj tak sa velmi tesim 🙂

inak s tymi podprsenkami mas pravdu, uz mam 5 kusov od zaciatku tehu co som si musela kupit a uz ich nemozem nosit - jednak prsia 3 cisla vacsie a jednak hrudny kos, obvod mi je vsade maly, vsetko ma tlaci 😖

lu2112
21. máj 2012

@radusiq no ja mam asi tiez uz 5 ale zase ma zacinaju tlacit tak uz asi kupim rovno aj na kojenie nech to mam uz aj na neskor 😝 A tie kopanceky dojdu ako strela a potom to budes mat kazdy den to tak necakane zacina 😀

monkka21
21. máj 2012

@lu2112 no tak u mna je to zatial tak ze sa mi nezvacsili ale uvidime ake budu ked zacnem kojit 🙂 to este len budu tazke potom.juj budem mat zase co nosit.ty mas tu smolu ze ich musis nosit uz teraz 🙂

radusiq
21. máj 2012

@lu2112 uz zacalo, vo vlaku ked som sla z prace, ale necitila som 10 pohybov za 2 hodiny, vtrdy asi 5krat kopol a az teraz zas zacal trosku..

lu2112
22. máj 2012

@radusiq Dobre ranko
No sa tesim stebou ze male uz kopka uvidis ze kazdy den sa to bude len zvysovat 😀 . Uzasny pocit ze??
A ako sa citite dnes moj mali huncut dnes akosi rano spinka takze som bola rada spala som az do 6 takze som sa aj vyspinkala.
V robote dnes bude trasne vela toho ale tak snad to vydrzime aspon nam cas pojde rychlejsie 😉

radusiq
22. máj 2012

@lu2112 Ahoj, no nam dnes do 10tej nesiet net, takze este stale tu mam kopec e-mailov, DHL mi stratili balik, nic nestiham uz len cakam kedy dobehne kolegyna co zacina o 11tej nech mozem aspon na wecko vybehnut 🙂

lu2112
22. máj 2012

@radusiq dnes uplana katastrofa u nas v praci som rada ze som doma som uplne mrtva 😉 a konecne mame teplu jupiii

lu2112
23. máj 2012

@radusiq Dobre ranko dnes sme si zase pristali uz od 6:00 som v robote aspon som stihla veci na ktore som uz nemala silu vcera.
Podaril sa mi vcera uspech do postele som isla az po 22:00 sama som nechapala 😀 Inak sa citim dobre vcera ma trochu potrapila zaha ale na vecer to preslo vzivote som nemala stym problemi tak mi trvalo zistit par hodin ze co to je 😅. Manzel mi oznamil ze ide na sluzobku buduci tyzden od pondelka do piatku tak budeme sami ale aspon si odychneme trochu od seba aj to pomaha zdravemu vztahu 😀
A ty ako dnes.

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 uff sikovna veru, zas ta drobec zobudil? ci sama od seba?
Ja som uplne wrecked dnes, vcera sme mali vyrocie a kedze bolo pekne tak sme sa stretli pri London Eye ze sa trosku prejdeme popri rieke a pojdeme na veceru. Akurat ze popri rieke ziadna restika co by sa nam obom pacila nemala volne, tak sme skoncli az v nasej oblubenej v St Katharine's Dock pri Tower Bridgi...akurat som to ratala, asi 8km sme presli...dosli sme domov o 11.00, tak 11.05 som uz chrapala 😀

lu2112
23. máj 2012

@radusiq no pekne ste mali teda. Tak verim ze dnes musis bit velmi unavena. Mna zobudil mali niako sme sa nevedli zhodnut aka polaha spanku nam vyhovuje obom 😀. Lebo aj ked sa hovori ze sa ma lezat na lavom boku ale nas syn to akosi nevei pochopit lebo ked tak lezim my kope do rebier a tlaci na chrpticu najradsej ma ked lezim na chrbte 😀

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 hehe si musite na seba zvykat 😀 ja mam inak s tym spanim dost problem - vzdy objimam vankus a sa snazim spat na lavom boku, ale akonahle zaspim sa pretacam na chrbat...dufam ze to nemoze nejako ublizit...
cez vikend (ked si to zase nerozmyslime kvoli pocasiu) pojdeme kupit spalnu vratane noveho, tvrdsieho matracu, mozno pomoze...
Inak kamosi organizuju kemping v Cornwalle v juli a mam veeelku chut ist...uz velmi davno som nespala pod stanom, mm este nikdy, ale celkom mi to chyba 🙂 akurat mm vymysla ze stanovacka nie je pre tehotne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre