Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
23. máj 2012

@radusiq No neboj spanie na chrbte neublizi pitala som sa na to Lekara doma a povedal ze mam spat ako to vyhovuje obom. lebo keby my to nevyhovovalo male ti to povie alebo niake organy ta budu bolet a budeto nepohodlne. Takze kludne spi tak ako ti je dobre 😀
No stou stanovackou no trufas si asi by som sa priklonila k manzelovi budes uz v dost pokrocilom stadiu a keby to bolo v spanielsku tak ti poviem chod ale tu v UK kde prsi vela a vnoci tu nemas az tak teplo by som sa ja osobne bala co tak to nechat az ked male bude vonku a potom ist ako rodina? Keby si nahodou prechladla mohlo by to bit nebezpecne v pokrocilom stadiu ☹ skus este porozmyslat. My sme mali ist tiez pod stan ale zmenili sme to na chatu radsej potrebujes mat aj svoje pohodlie 😀

pacica
23. máj 2012

baby ked vam vysetrovali krv a moc na tie choroby,kedy ste sa dozvedeli vysledky?pretoze mne to brali pred 2 tyzdnami a doteraz neviem vysledky.ultrazvuk mam v utorok,vtedy mi ich povedia?alebo su v poriadku a nepotrebuju ma tym oboznamit?ako to bolo u vas?

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 hmm neviem stanovaciek som uz zazila a v zivote nikdy mi nebola zima, vybavu mam myslim celkom dobru, a keby bolo velmi zle vzdy sa da dvihnut a zriesit B&B alebo hotel...a prave ze by som rada sla kym sa male narodi, drahy je strasne overprotective myslim ze nehrozi aby drobca pustil na stanovacku...vcera na veceri mi nakazal pockat s jedlom, ze je horuce a malemu by bolo prilis teplo 😀 😀 😀 no chapes?
A kam idete na chatu?

radusiq
23. máj 2012

@pacica mne brali krv na ultrazvuku a potom az ked som sla k midwife mi povedali vysledky, ale vraj ak by bolo nieco zle tak ti hned volaju...

lu2112
23. máj 2012

@radusiq Ideme ku Lakeside v Juli aj znasimi znamimi len tak na predlzeny vykend tak dufam ze bude pekne pocasie 😀.
No manzel sa stara to je dobre. Pozri uvidis ako sa budes citit a pokial sa budes citit fajn tak kludne chod len si potom davaj pozor viem ze ti predtym nebola zima ani nic podobne lenze teraz ste dvaja 😀. ale urcite sa rozhodnes podla situacie ale urcite maj v zalohe niaky B&B mozno aj pre manzelovu istotu aby sa tolko nebal.
Moj mm dohovara kazdy vecer malemu nech ma tolko netrapi aj teraz pred chvylkou sa my ulozil tak zle ze som to ledva predychavala a jemu sa lubi ked snim chodim ale kto to ma vladat celi den ved aj v office musim robit niake veci tak som stoho zufala 😅. A hned ked sadnem ze nieco porobim je hore a kope ale tak zle ze zase musim sa ist preist 😒.
A ty ako male sa oziva kazdy den ??

lu2112
23. máj 2012

@pacica no mne to brali pred scanom ale vysledky som sa dozvedela od GP lebo midwife mi nevedela zobrat krv. Ale ked ti brala midwife dozvies sa to az na dalsom stretnuti ale keby bolo nieco zle tak oni volaju. Ale kludne si zavolaj ani ti to urcite povedia 😉

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 no hej ved nieco vymyslime, silit to nebudem 🙂
drobec sa hybe kazdy ken, vcera aj mm citil ked mi dal ruku na brusko, tiez viac ked sedim a najviac vo vlaku to nema rad, ale nemam pocit ze by to bolo zle, ze by mu to vadilo...ale este je to prilis slabe aby som to rozoznala

lu2112
23. máj 2012

@radusiq unas este manzel necitil kopance ale vieme vzdy nahmatat male kde je a potom je citit srdiecko ako bije. U nas to funguje tak ze ked mali velmi kope tak dam mm ruku na brucho a je klud tomu sa hovori prirodzena autorita 😀 a to je len v brusku. Uz vidim komu bude skakat po hlave krpec mali 😀 😝 Inak dnes je velmi horuco rozmyslam ze vybehneme z mm niekam na terasku na pivko samozrejme ze nealko sa schladit hruza 😅

monkka21
23. máj 2012

ahojte.dnes sme boli na scane.takze budeme mat vianocne babatko termin 21.12.2012 teraz som 9w+5d a pekne bylo aj srdiecko sa velmi tesime teraz uz mozem ist kludna na dovolenku 🙂

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 hehe no ja mam pocit ze nas mali si u mm bude moct robit co chce, on mu nedokaze povedat nie, neskutocne by ho v bavlnke nosil keby mohol 🙂 takze ja budem ta zla prisna...
ja som sa bola teraz cez prestavku prejst okolo rieky (ako by mi nebolo dost po vcerajsku), ani som nemala chut jest v tom teple...

monkka21
23. máj 2012

@pacica ahoj tak ja som dnes bola na scane a hned mi tam brali aj krv, moc ,merali tlak,tak som tiez zvedava kedy mi pridu tie vysledky.a spravili mi vsetky vysetrenia aj ked som este len 9+5.vascinou robia az po 12tt

lu2112
23. máj 2012

@radusiq no srasne teplo ja som sa najedla az teraz lebo som uz bola velmi hladna 😀 . ale cez vykend ma bit len okolo 20 stupnov tak dufam ze to tak ostane lebo toto teplo z nicoho nic mi vobec nerobi dobre v robote sa neda vydrzat 😝

radusiq
23. máj 2012

@lu2112 juuj tak mne to teda nevadi, mam rada teplo, len by som ho radsej travila na plazi 🙂 ale chystame sa grilovat tak dufam ze to vydrzi 🙂

radusiq
24. máj 2012

@lu2112 dobre ranko ako dnes? mna vcera zacali tak strasne boliet nohy ze dnes do roboty hanba-nehanba flip flopy (mam slusne topanky v zalohe keby trebalo nieco riesit ale tak pod stolom nevadi), inak vsetko v pohode, uzivam si leto 🙂 uz ste si nasli s malym polohu na spinkanie?

lu2112
24. máj 2012

@radusiq Dobre ranko
No aj ja mam rada teplo ale vrobote ho nemusim kedze muism bit sako nohavice kosela tak sa idem obcas uvarit za ziva 😎.
Dnes celkom fajn mali ma nechal spat do 6 takze som sa aj vyspala asi tusil ze mm odchadza dnes a vrati sa az zajtra vecer tak musi posluchat 😀. Zajtra mam scane tak sa tesim ze meleho znova uvidim a dufam ze je vsetko ako ma bit.
Tie flip-flopy zavidim aj mne by sa zisli 😉

radusiq
24. máj 2012

@lu2112 juj no to verim, to nie je prijemne...
o ktorej zajtra ides? mm sa stiha vratit na scan? ci sama pojdes?

lu2112
24. máj 2012

@radusiq Scane mam o 14:30 takze mm to nestihne ale nevadi ved maleho vydel tri krat na slovensku takze o vela nepride 🙂. Idem sama lebo nikto nema volno tak dufam ze budeme v poriadku.
Inak strasne ma trapi ta zaha tak sa chem na to spitat lebo ved toto uz nieje normalne mam to aj zvody obycajnej 😒

radusiq
24. máj 2012

@lu2112 skoda, ale no nevadi ked ho teraz videl 🙂 budem cakat netrpezlivo na spravy zajtra 🙂

hmm myslim ze antacid na zahu mozes, ked je to prilis silne...a mas to aj ked stojis/sedis cez den ci len v noci?

pacica
24. máj 2012

ahojte.tie co ste boli u zubara,tak aj sukromny mi to urobi zadarmo?a mozem si dat injekciu v 3 mesiaci?dakujem

lu2112
24. máj 2012

@radusiq mam to len cez den ale tak od rana az do vtedy ked nejdem spat ale obcas je to lepsie a obcas horsie. A to ani vela nejem a davam si na to pozor ze co zjem. No spitatm sa na to ale vlekarni povedali ze ak to neprejde mam kontaktovat GP nech mi nieco na to daju tak uvidime po vykende popripade v pondelok pojdem aj tam 😅

radusiq
24. máj 2012

@pacica ahoj pokial viem ako tehotna mas narok na zubara zadarmo, ale vramci NHS nie sukromneho. Mne povedali ze injekcia je v pohode v hociktorom stadiu, ze nema efekt na babo, takze mozes aj v 3.mesiaci (mne chceli trhat v 3.mesiaci, este v 1.trimestri). Osobne ale ak by slo len o vrtanie tak by som sa snazila tomu vyhnut - akakolvek anestezia je velky zasah do tela, a mozno uskodi viac tebe ako malemu...

cimage
24. máj 2012

Caute baby,dlho som sa neozvala, ale citam vas pravidelne pri kojeni 🙂 . Mamina uz odisla,strasne rychlo idu dni teraz. Malinky si rastie a silnie kazdym dnom, rad sleduje vsetko okolo seba,hlavne farebne veci ho zaujmu. Vela spinka a papa,najlepsie je ked ho chyti hlad vonku. Uz som kojila aj na WCkach a zastavke 😀. Teraz sa chodime slnit ked je tak krasne.
Ako som si vsimla uz ste sa prehupli do druhej polovice, tak teraz to bude uz zabavnejsie a rychlejsie.
Mne na zahu pomahalo mlieko, som mala velku spotrebu, ale po porode to preslo. A spala som asi na 3vankusoch, takmer v sede.

lu2112
24. máj 2012

@radusiq ja mam uz pocit ze ja si vtehotenstve dobieham vsetku choroby sveta ato som nemala nikdy velke problemi az na krv. Dufam ze to bude uz len lepsie 😀 😎

lu2112
24. máj 2012

@cimage Jeej super no chapem teraz vela casu nemas ved mali ta zamestnava. A nemas v tom jedeni niaky system prepac ze sa tak pitam ale viem ze niektore baby koja podla hodiniek ze kazde tri hodiny a podobne ci len si to neustriehla a musela kojit narychlo potom?
No nastastie v noci je to v pohode lebo ja po 18:00 uz nic nejem aspon zatial sa mi to dari dodrziavat uvidime do kedy to tak vydrzim.
no mlieko som pocula ale stoho mna uz od mala napina takze ho nemozem ani pit lebo budem zase vraciat 😒
A chemiu zase nechcem brat tak sa uvidi ze do kedy to takto vydrzime ale trochu mi to zmiernuje soda studena tak to teraz pijem 😀
A latkujes stale??

pacica
24. máj 2012

@lu2112 podla mna dieta sa ma kojit,kedy si ono same vypyta 🙂 aspon od kamosiek toto pocuvam bezne.podla mna je blbost budit dieta a dat mu papat.myslim,ze ono vie same kedy to chce...

lu2112
24. máj 2012

@pacica no podla mna ma mat rezim lebo nie vzdy ked sa zobudi je hladne tak aby si s prsa neurobilo cumel. Ale to je moj nazor viem ze to funguje ale vec nazoru 😀

cimage
24. máj 2012

@lu2112 Zatial system nemame, ale papa zhruba kazde 2-3 hod a na viac krat,lebo zaspinka alebo plienku treba vymenit. A vzdy ked mame niekam ist, tak na just ho to chyti. Casom si system urcite urobime,len este je skoro podla mna.
Ano, este latkujeme. Ale ked ideme von,tak davame jednorazove Natural Baby. Raz za den perieme a teraz pekne uschnu vonku na slniecku.

lu2112
24. máj 2012

@cimage no ved si spravite sistem urcite treba asi na to cas si aj zvyknut.
No mas stastie ze mali sa narodil na leto nas bude na zimu tak tie plienky budu schnut dni no ved nevadi hlavna vec ze bude male spokojne. A ako si spokojna stymi Natural Baby to su tie z mathercare ak sa nemilim lebo aj ja nad nimi uvazujem ako doplnok ked niekam pojdeme tak chcem vediet ci si spokojna. A ako vam ide kojenie nemala si problem zo zaciatku??

cimage
24. máj 2012

@lu2112 Tie natural baby su v pohode, dokonca aj tie sme prepisali, vela pisame a najviac nas to bavi pri prebalovani. Tata opisal, psa opisal a aj stenu 😀 , mna nestihol, ja ho vzdy vymaknem ked sa uz chysta.
Kojenie nam ide dobre, prvy den sa mu pacilo len prave prso, ale potom sme ho naucili s midwife aj na lave. To som mala potom aj bolave. Nevedel sa dobre prisat, takze som mala aj chrasticky a krvacalo, ale uz je ok. Bolelo to ako hovado, normalne hviezdicky som videla pri prisani, lebo zo zaciatku saje strasne silno. Ale hlavne ze mu chuti a mame dost mlieka 🙂

lu2112
24. máj 2012

@cimage no tak malima dobru musku ked mu to takto ide 😀 nas to tiez caka pri chlapcoch je to o boj niekedy stym prebalovanim 🙂 No tesim sa ze kojis v pohode ja sa toho asi najviac bojim ci nam to pojde ale nechcem sa stresovat myslime pozityvne ze to urcite zvladneme 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre