Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
7. jún 2012

@wewe8584 vidis?este ze si mi pripomenula,ze mam doniest moc,teda dala mi ampulku,ale teraz neviem ci to mam doniest na jej stretko,alebo az na dalsie sono hm.budem musiet jej zavolat a opytat sa.ano moj manzel chodi so mnou,sama by som nesla,uz len kvoli tomu ze neviem anglicky a on chodi na nocne,takze cas si najde hocikedy 🙂vytok mam zlto-biely,taky aky som aj mavala,takze pohodka a bolesti,co ja viem,neviem ci to nazvat bolestami,ale citim sem-tam brucho.a ty si ako na tom?

cimage
8. jún 2012

Caute tehule, vcera sme mali mesiac, isli sme sa vazit a mame 4820g, co je +900g od narodenia 🙂 .
Akurat mame po papani a mne sa nechce spat. Malinky je dobre babenko, vela spinka.
Ako som citala,ze nakup plienok je v plnom prude. My sme sa dali na studovanie bezplienkovej komunikacnej metody. Deticky nam totiz davaju signaly ked nieco idu robit. Uz sme odhalili cikanie, strasne zacne kopat nozickami a vzdy po prebudeni potrebuje. Malinky dost protestuje pri zapinani plienky, akoby ju nechcel. Krci nozicky a rukami ju odstrkuje, tazko sa zapina. Som zvedava ako budeme uspesny.

lu2112
8. jún 2012

@radusiq Dobre ranko
No neuveris ale EVO som aj ja pozerala vcera ze je celkom vydareny je to model 2012 a celkom sa aj nam lubi. Len musime ho ist vyskusat ze ci vyska bude vyhovovat manzelovi takze chcem zavolat do oxfordu ci ho maju na predajni. Ahlavne cenovo je viacej dostupny 🙂

lu2112
8. jún 2012

@cimage Dobre ranko
No ja uz pomali budem mat plienky vybavene uz len par kusov nam treba a este cakam na niake co som si objednala 🙂. Bezplienkova metoda je super viem ze niektore baby dokazu takto vychytat vecsinu a tak nemusia tolko prat. Urcite sa aj mi na to dame ale bude treba cas tak ako ty pekne postupne. A pokial sa to dobre naucite mali moze bit kludne bez plienky od jedneho roka a davat mu budes iba na noc co si myslim je uplne skvele 😀
Vidim ze malemu sa dari pekne ti rastie ale ako to ubehlo ze uz mesiac neuveritelne ja zachvylku budem riesit matersku a stahovanie a to potom uz budem nervozne cakat na prichod maleho normalne ze scary 🙂

wewe8584
8. jún 2012

@pacica ano ano...moc mas doniest mw, to na kazdu kontrolu budes takto nosit...ja som prvykrat odniesla a neviem vysledky, ale hadam, keby bolo nieco zle, tak by mi volali, nie? ale isto viem, ze moc mam odniest mw teraz ked pridem....to mi povedala mw, ktora naposledy zastupovala moju Sarah (som z nej bola mimo, bola taka stara ako ja a anglictinu hltala tak, ze som mala co robit, aby som jej rozumela 😀). To ti dali hned aj termin na to druhe sono? Kedy mas? To by malo byt vlastne aj posledne, nie? Aj mna obcas pobolieva brusko, najma ked idem na wc, ale hadam to tak ma byt. Uvidime zajtra ako dopadneme, verim, ze bude vsetko v poriadku.

wewe8584
8. jún 2012

Dievcata, pri pozvanke na ultrazvuk mi prisiel aj letak, aby som sa zapojila do nejakeho vyskumu s vitaminom D. Co vy na to? mate s tym skusenosti? Dakujeeem 🙂

radusiq
8. jún 2012

@cimage ahoj ahoj, akurat vcera som na vas myslela, ze ako sa vam asi dari, tak som rada ze je vsetko ok a maly je dobre babo 🙂 Tu bezplienkovu sa chystam aj ja, ked sa bude dat a ked budem mat sil tak hned od narodenia, aj ked ratam s tym ze mi to potrva kym zacnem odhadovat signaly. Nechystam sa byt 100% uspesna, ale menej plienok denne bude fajn...ako si inak spokojna s Bambino Mio?

@lu2112 bre ranko, haha no parada, tak budeme dve 🙂 my rozmyslame ze sa tam skocime cez vikend pozriet, este nemame plan. A aku farbu by ste? Nam sa najviac paci biely, aj ked trosku neprakticky, ale je kraaasny 🙂 Oficialne to nemaju nikde napisane, ale uz som nasla v reviews ze Fun seat pasuje aj na Evo tak super 😀 Inak prave som dosla do prace - padol strom na trat tak vsetko bolo delayed 😖

lu2112
8. jún 2012

@radusiq No ja som od vcera uz taka nazhavena tak ja som nasla ze ho maju v oxforde a idem tam volat po 9 ci ho maju vystaveny ak ano tak sobutu tam chceme skocit pozriet sa na to aby sme porovnali a hlavne drahy aby bol spokojny. Ja som nasla hodnotenia a zatial je hodnoteny ako najlepsi kocik roka pomer cena a uzitkovost. Len ze kosik nieje velmi prakticky lebo nije velmi hlboky to je jedine negativum. A velke plus je ze fun set pasuje co je uplne skvele. Tak mne sa lubi ta biela ale manzel je za modru ale videla som na svedskej stranke ze maju aj bledo modri tak sa chcem spitat ci by mi taky nevedeli objednat 😀 lebo ten je uzasny presne podla mojichpredstav.
Dufam ze dnes stihas jogu ja uz sa tesim aspon pokecame 🙂
No manzel je zaseknuty na dialnici M25 je upchata az cez 4 junction tak nieje velmi nadseny☹

lu2112
8. jún 2012

@wewe8584 ja som nic take nedostala takze ja velmi neporadim 😝

radusiq
8. jún 2012

@lu2112 vidim ze dnesny commuting je uplne dokonaly 😀 tak nech mu to zbehne...s mojim sme sli rano spolu, on meskal este viac ako ja..mas stastie ze to mas tak blizko 🙂 aspon ze uz je piatok. Uvidim co bude vecer, ak bude busy budem musiet ostat kedze som meskala a vtedy nestihnem jogu, ale budem sa snazit vytratit 😀

@wewe8584 tiez som nic take nepocula/nedostala, ale bola by som opatrna - vitamin D je rozpustny v tuku, nie vo vode, takze prebytok sa uklada v tele a moze sposobit sarapatu...

katie555
8. jún 2012

Tak konecne uz mame vsetky vysledky z vysetreni - a vsetko negativne - ziaden down syndrom ( a tie zvysne chromozomove ochorenia) a ani cystifcku fibrozu!!! sa tesim ako mala. Posledne 2 tyzdne boli dost zlozite, to cakanie 😉

sarifa
8. jún 2012

@katie555 to je dobra sprava, aspon to cakanie stalo zato 🙂

katie555
8. jún 2012

@sarifa no ved prave , aj to uz sme cakali dhsie nez trebalo. dnes konecne aj to bolo na dlhe lakte, mne povedala ze moje su negativne, takze babu nehrozi nebezpecenstvo cystickej fibrozy. Ked som sa spytala na partnera tak mi nechcela povedat, musel zavolat sam - som sa dost doplasila ze jeho boli pozitivne, ale nakoniec vraj aj on mal negativne... Aspon je co oslavovat xixi

lu2112
8. jún 2012

😀 @katie555 Super tesim sa stebou ze vsetko je vporiadku teraz si uz len uzivaj tehotenstvo a tes sa na krasne drobca 🙂

lu2112
8. jún 2012

@radusiq Ahoj Tak zistila som ze mutsy EVO maju vystaveny v oxford pram centrum tak zajtra tam ideme to omrknut maju aj 4 ridera takze ich tam rovno porovname. Tesim sa 😀. Inak ja dnes nestiham jogu volala mi znama ze sa potrebuje somnou narychlo stretnut a nechcem jej povadat nie lebo som na nu nemala cas dlho tak sa asi chce vyrozpravat s frajera 😒. Takze ja urcite dnes nestiham inak som rozmyslal ze ak by si mala cas v nedelu ze by sme mohlli vybehnut niekam na kavu a aspon pokecat ked uz tak blizko seba sme ak budes mat chut kludne aj doobeda ved ja som hore uz od 5 rana 😀 😀

sarifa
8. jún 2012

@katie555 no oni tak cloveka vydesia ..Ja som dnes bola u mojej MW a ta ma tiez nalakala.Zle mi odmerala brucho a povedla ze moje babetko je velke uz teraz ... Myslela som ze z koze vyletiiiiiim .Som si hned vycitala to vsetko nezdrave jedlo a sladke co jem :( ale potom to odmerala este raz a povedala ze to zle zmerala ..tak taketo soky mi ona robiiiiii ....veru oslavuj ved je preco 😀 nech ste len zdravi.. 🙂

katie555
8. jún 2012

@sarifa ja teraz nemam ziadnu mw, tu som bola oficialne 16tt a potom 25tt- hned ked sa vratime zo slovenska. Ale vo stvrtok ma caka dalsi scan takze sa tesim ze uvidim malu. Priatel nemoze ist so mnou tak som zavolala kamosku. Potom myslim ze uz sa tie mw apoitment trosku zhustia, kdesi mam aj rozpis na to. A tusim volaco tocili ze budeme mat navyse scan v 28tt len skontrolovat koli tymto zlym original vysledkom ci je vsetko v poriadku.
No to oni vedia plasit, len mne pridu strasne mile tieto mws..Hlavne tu kde som, ono sa mi to paci ze z tehotenstva nerobia kovbojku, ked si zdrava a babo je zdrave tak veget. Nie ako doma na svk, ked ta povazuju dobreze nie za postihnutu len preto ze si tehotna

radusiq
8. jún 2012

@lu2112 jeej parada, mozno aj v Oxforde sa uvidime 😀 ja to s jogou tiez nevidim ruzovo, uz ani neberieme bookingy ako je busy na dnes, zas tu stvrdnem do vecera 😒 V nedelu mam nejake plany na poobedie ale doobedu by sme mohli niekam skocit, mozme zajtra potvrdit detaily este 🙂

sarifa
8. jún 2012

@katie555 No kazdy si chodi na tolke scany, ja som mala len 2 :( 12tt a 20tt a hotovo ... No na slovensku ked je zena tehotna hned ju daju na rizikove a sedi si doma celych 9 mesiacov co som pocula.

lu2112
8. jún 2012

@radusiq no ak pojdete do oxfardu to by bola sranda sa stretnut pri kocikoch 🙂 😀 😀. Kludne zajtra mi napis a mozeme sa dohodnut ja tiez len tak doobeda mozem aspon manzel sa vyspi lebo inak ho s postele taham prilis skoro a to on nema rad 😀 ved nech si zvyka 😝

lu2112
8. jún 2012

@sarifa ja som tiez bola len na dvoch tu v uk teda cez NHS ale sukromne som bola este dvakrat na viac a chystam sa na 3D scane 32tt. Ale doma ked sme boli na dovolenke som bola sa mi zda dva krat lebo mojmu doktorovi sa nieco nezdalo.
Ono to treba brat tak ze tu toho maju vela tak preto ta starostlivost je obmedzena ale zase ked je nieco zle tak si nedovolia zanedbat nieco. A pokial ma neotravuju ja som aj rada 😀

andie25
8. jún 2012

Caute tehulky, ja vás uz dlhšie čítam, no a dnes sa k Vám aj pripojim, ked má zoberiete medzi seba 🙂 A mimochodom študujem aj za midwife, tak ak môžem, pomôžem🙂 Držte sa a pokojne tehulkovanie🙂 x

andie25
8. jún 2012

@wewe8584 to je na tebe, môžeš sa zúčastniť ale nemusíš. Pravdepodobne si nemocnica robí výskum. Každopádne ti to nemôže uskodit ani babu, dokonca vela žien v tehotenstve má prave nedostatok vitamínu D, ale sú to väčšinou tie ženy, ktoré sa zakryvaju od hora dole.

radusiq
8. jún 2012

@sarifa ja som tiez mala mat tak, na dalsie dva som sla sukromne, este chcem ist na 3D niekedy v lete a na 20tt scane mi zistili ze stale mam velmi nizko placentu, tak ma hned bookli na extra scan v 34tt. Ja som sa na zaciatku strasne bala tej starostlivosti, zdalo sa mi ze je to take neadekvatne, ze robia malo, ale cim dalej tym viac sa mi to paci a mam pocit ze pokial je vsetko ok tak nechavaju tehotenstvo plynut, ale ked sa im nieco najmenej nezda hned skacu az velmi.

@andie25 jeej vitaj 🙂 super mat medzi nami lokalnu skoro-midwife 🙂 kde studujes, a aky sa ti zda ten UK system? asi o nom vies viac ako my tu dokopy...

radusiq
8. jún 2012

@lu2112 no prave aj moj nie je stastny ked zacnem skoro buchat vysavacom a pustat pracku 😀 my sme sa dohodli ze kocik kupime az tak v auguste, ale to Evo bola laska na prvy pohlad, u mna aj u mm, takze mozno si ho fakt pojdeme hned zajtra omrknut...objednat ho potom cez net nebude problem...
Inak niekto v Oktobrovkach dal vcera link na uzasne fusaciky s ovcim runom, rozmyslam rovno uz aj ten objednat a nechat poslat nasim, nech ho donesu rovno ked pridu...dufam ze sa nenahnevaju ked skopirujem aj sem: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6998234&tab=1 - chcela by som ten bezovy, do bieleho kocika...dufam ze sa to nebude bit

lu2112
8. jún 2012

@andie25 ahoj vitaj medzi nami aspon tu budeme mat odbornika na to nase tehulkovanie :- ) mas uz za sebou prvy scane ci este cakas 🙂

lu2112
8. jún 2012

@radusiq skus pozriet tu tiez maju pekne a mozes objednat primo domov. 😀 http://www.naturalbabyshower.co.uk/baby-toddler...
No kocik chceme ist pozriet ja ho objednam online v auguste ale chcem sa spitat ci by nevedeli zohnat ten bledo modri do augusta tak uvidime 🙂

andie25
8. jún 2012

@radusiq ahoj a dik 🙂 študujem posledný ročník v Londýne na univerzite, no systém je tu nastavený dobre, zbytocnosti sa tu nerobia, ved to mame zadarmo že áno? Ale zase ked je problém, tak sa to rieši promptne, doma z tehotenstva robia kolkokrat take halo, zbytočne veľa ultrazvukov a ako keby každá druha žena bola na rizikovom... A pritom je to take krásne obdobie v živote ženy, treba si ho užívať a nie stráviť pri doktoroch. Pôrod s midwife je iny ako doma s doktorom, a hlavne tie možnosti, ktoré sa tu daju využiť a zadarmo 🙂 Takze tak.

radusiq
8. jún 2012

@lu2112 pekne, len o kolko drahsie, ten zo SK stoji €19 🙂

no som zvedava, bledomodry moze byt velmi pekny, pozrem na stranku ze ako vyzera..mne sa ten biely tak neskutocne zapacil...aj ked to bude sialene neprakticke ale co uz 🙂

andie25
8. jún 2012

@lu2112 Ahoj 🙂 ďakujem, scan mám v utorok, uz sa neviem dočkať 🙂 Tak držte prsty!x

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre