Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
8. jún 2012

@lu2112 to je pravda len to mohli aspon od seba oddelit ked su len 2 scany,nie tak vedla seba.Mne by nevadilo ist este raz 🙂

sarifa
8. jún 2012

@radusiq No ved ja som u mojej MW tak 10 minut a cakam takych 45min na nu 🙂 Viem ze su vzdy busy ale potom zabudaju aj na podstatne veci ako ta moja MW ta ma vzdy nejaky chaos.

sarifa
8. jún 2012

@andie25 Vitaj ...steba bude dobra MW 🙂 ty budes vediet ake to je porodit.Vsetky MW by mali mat deti hned by boli milsie a ohladuplnejsie 🙂

andie25
8. jún 2012

@sarifa ahoj, dik🙂 ono ja aj tak prezivam každý pôrod s mamickou🙂 aj s nimi dokonca tlacim :D a ver mi, nie je nic krajšie ako pomôcť bábätku na svet🙂 teda okrem pôrodu zatial nepoznám nic krajšie a plne lásky a šťastia.

sarifa
8. jún 2012

@andie25 ja by som radcej pomohla tlacit mamickam nez tlacila to moje 🙂

andie25
8. jún 2012

@sarifa :D no ono je to trosku ťažké, ale tak výsledok stojí za to🙂 takze mysli na ten malinky batoztek co budes držať v náručí a na ostatne sa rýchlo zabudne x

lu2112
9. jún 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja uz od 6 v robote aby som stihla vsetko do druhej lebo ideme kuknut kocik uz sa tesim ako mala. Manzel je nadseny tiez tak dufam ze vyska bude sediet a nebude moc nizky. No ten fusak je drahsi to mas pravdu ale tiez velmi pekny🙂
A ten bieky kocik kamoska na slovensku ma biely a nezda sa mi az taky spinavy a myslim ze ked nieco vacsie bude poumyvas. Ale je krasny u nas zatial vyhrava ten bledo modry a ked nebude mozne zohnat tak asi ten tmavo modry alebo cerveny 🙂

lu2112
9. jún 2012

@andie25 Tak drzime palce nech je vsetko v poriadku na scane t cakanie je strasne ale potom prvom scane sa ten cas tak rozbehne mne uslo 10 tyzdnov ani neviem ako tak dufam ze to tak pojde dalej nech uz mali je vonku pri nas. 😀 A Ako zvladas tehotenstvo ?? Ja som mala velmi tazky 1 trimester ☹

lu2112
9. jún 2012

@sarifa Z MW si nic nerob moja stale zabuda na nieco tiez tak jeje to uz pripominam a vzdy sa spitam to je vsetko nic ine nebude?? A ta moja este je aj tehotna takze budem mat novu na dva krat a potom sa zase stahujeme tak zase novu aspon ich oskusam viacere 😀

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 bre ranko, ja uz periem, umyvacka slape, pratam, plienocky pozeram, vcera som chcipla pri filme velmi skoro tak dnes o 6tej uz vyspata...o hodku sa chystam na Farmers market do Wallingtonu, mm sa snad zobudi kym sa vratim, a chcem ho dokopat bud do Oxfordu alebo aspon niekam na nakup, do Westfieldu alebo tak, treba nam zas dokupit nejake veci (nohavice co som ratala ze budu do konca tehu uz nezapnem, uz mam iba 3-je pouzitelne, z toho jedny su rifle co do roboty nemozem)

@andie25 budes mat scan s niekym koho poznas? drzim velmi palce, ale urcite bude vsetko v poriadku 🙂 pod ktoru nemocnicu patris?

lu2112
9. jún 2012

@radusiq No sikula vidim ze aj ti si dnes akcna uz od rana. Tak ja dufam ze oblecenie uz nebudem musiet riesit az do konca tehu ale budem si musiet kupit niaky sveter ked sa takto ochladilo lebo kabat uz nezapnem 🙂 no ale zatial dufam ze sa otepli este 😅.
Vidim ze plienocky mas ako ja denna activita ja uz si obcas hovorim ze uz ma nic nove neprekvapi a stale nieco nove najdem 🙂

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 no prave aj bundu mi treba, jednu este zapnem ale je prilis tepla na leto, a druhu tak tak este ale uz tlaci poriadne. A na Slovensku som si kupila tehu sako take hrubsie, akurat ze mi odvtedy cici narastli tak ze cez brusko ok ale cez prsia tlaci 😒
Hej no akurat ja to zatial obmedzujem na Amazon, kedze mam vela voucherov takze za plienky skoro neplatim, len ten vyber nie je az taky. Akurat preratavam kolko mi bude treba, lebo vlastne budem mat 12ks Bambino Mio, a teraz mam 2 x Itti Bitti (tie su super, ale zatial nechcem viac kupovat lebo je to dost uzky strih a nie vsetkym babatkam sadne), 2 x kapsovky Birth-to-Potty (tie zas akoby som ani nemala lebo su prilis velke na novorodenca), jednu Tots Bots novorodenecku a jednu Nature Babies frote (k vrchnym nohavickam). Neviem sa rozhodnut na zostave co este dokupit 😅 Ta Tots Bots je uplne naj, ale zas mi pride trosku draha na to ze je na par tyzdnov, lebo to je fakt malinkate...

katie555
9. jún 2012

@andie25 tak vitaj...Uz si v poslednom rocniku?

Pre vstekych len ma tak napadla otazka - planujete hovorit doma oboma jazykmi? u nas je to nevyhnutne, ale mam z toho strach ze male sa slovensky nenauci. Ja po slovensky velmi malinko rozpravam - len ked telefonujem domov alebo segre. Inak vsade anglictina. A hlavne mne to pride take divne - kezde som predtym este pracovala asi 7 rokov ako nanny tak mne je prirodzene rozpravat s detmi po anglicky.... Ma niekto skusenosti? 🙂

sarifa
9. jún 2012

@lu2112 No len aby ta posledna co budes mat bola dobra.Ja tiez mojej musim pripominat vsetko.Keby si nic nenacitam na nete tak by som asi ani ja nevedela co treba ;;;

sarifa
9. jún 2012

@katie555 No ja som natom podobne.Nemam kde rozpravat Slovensky.Ale moje dieta urcite budem ucit Slovensky kedze to bude lahsie aj pre moju rodinu.Ti by boli nestastni keby nerozumeli malej/malemu.Co som citala tak niektory rodicia ucia deti aj viacej jazykov a od mala sa naucia viacej .Ked su mali tak sa im to pletie dokopy ale po case zacnu rozdelovat jazyky.Neviem veru ci to bude lahke naucit ale ja sa budem snazit ako len mozem aby sa naucilo aspon rozpravat Slovensky .🙂

cimage
9. jún 2012

@katie555 Skus s mimcom hovorit len slovensky, nauci sa, bola by skoda ak by vedel len anglicky. My zas rozpravame skoro stale slovensky. Obaja sme slovaci, takze anglicky len s kamosmi alebo ak nieco vybavujeme. Snad sa nieco na maleho nalepi. Mame aj anglicku detsku knizku, tak mu obcas citam, citala som mu ju este pocas tehotenstva 🙂

andie25
9. jún 2012

@lu2112 Dik, ved to cakanie ma ubija... Lebo o prve mimi sme prisli pred rokom a pol v 11 tyzdni, tak som chcela mat early scan, lenze MW bola premudrela 🙂 nepoznala som ju do frasa, a pritom som sa zabookovala do mojej nemocnice, kde praxujem. No co uz, musim vydrzat, verim, ze sa oplati, uz iba do utorka 🙂 Mne uz je teraz celkom dobre, len ta unava je neznesitelna, zle mi bolo len par dni, taky zaludok na vode. 2 mesiace som sa nedotkla chleba, vajec, parkov, cestovin a co ja viem este coho, nechutilo mi nic, ale schudnut som nic neschudla 🙂 ja som aj tak plnsej postavy, takze telo si vypyta samo co chce a zasoby mam 🙂 Teraz mi je uz fajn, posledny tyzden ziadne priznaky okrem unavy...takze tak 🙂
Inac to je dost blbe, ze ty musis pripominat MW ci na nieco nezabudla... no ale este si ich vyskusas zopar, tak dufam, ze nakoniec budes spokojna 🙂 a uz mas predstavu ako a kde chces rodit?

andie25
9. jún 2012

@radusiq ahoj, dakujem pekne 🙂 ja som sa zabookovala do nemocnice kde praxujem, aj preto, ze tam este stale chodim na prax a vyhovuje mi to tak, nemusim odbiehat nikam. Takze tam vacsinu kazdeho poznam, no len prave na scan department nepoznam nikoho okrem recepcnej 🙂 Tak ale nevadi

andie25
9. jún 2012

@katie555 ahoj, ano v poslednom, este 9 mesiacov.... takze budem musiet prerusit studium na chvilku :(

andie25
9. jún 2012

@katie555 A este k tomu jazyku, mam kamaratky, ktore maju uz starsie deticky narodene tu, no a rozpravaju krasne po slovensky, doma s nimi rozpravaju po slovensky. No a tie ktore chodia uz do skolky, tak mixuju anglictinu so slovencinou. Deticky sa podla mna rychlo naucia hociaky jazyk, len sa treba venovat, lebo ked sa prestane komunikovat, tak aj rychlo zabudaju. To sa mi zase potvrdilo u znamej, sa prestahovali nazad na Slovensko a jej syn teraz 4 rocny uz malo co vie po anglicky, rozprava len slovensky.

lu2112
9. jún 2012

@radusiq A nemaju tot bots easy fit ci ako sa vola ja ich mam a su uplne skvele a aj ked ich zmensim maju pekny strih ved ak vide zajtrajsok donesem ukazat stoja za to 😀 A hlavne su bambus v nutri takze nasaju dost 😀

lu2112
9. jún 2012

@katie555 My na maleho budeme rozpravat ja Slovensky a manzel madarsky a opatrovatelka anglicky takze chuda nase troj jazicne bude mat co robit. Ale je velmi dolezite aby vedel aba nase jazyky lebo sa inak nedohovori z babkov a dedkom 😀.
A co sa tyka anglicko slovensky rodin mam tu kamosku a ta na maleho hovori len slovensky a otec je anglican takze ten anglicky a ak chces aby vedelo male po slovensky musis to tak praktizovat od mala aby si zvyklo na ten jazyk inak sa ti stane ze ho moze neskorsie odmietat skusenosti mojich znamich 😀. Dieta sa samo nauci rozoznavat kedy a skym moze aky jazyk preberat a partnerovi tiez nezaskodi trocha slovenciny 😀 😀

lu2112
9. jún 2012

@andie25 NO chcem rodit v Maidstone hospital kedze to bude najblizsia nemocnica ku novemu domu🙂 a tam sa stahujem v auguste boli sme sa tam uz pozriet vyzera to tam slusne aj MW boli mile tak uvidime ako dopadneme. Lebo zatial som v Croydon hospital a tu uplna katastrofa tu musim este aj recepcnej pripomenut aby na mna nezabudla ze tam uz cakam. Cakam teraz na ten glukozovy test kvoli cukrovke v rodine tak som zvedava ci mi stihnu poslat na cas pozvanku. Mne totizto prvy scan robili az koncom 14tt tak tiez si dali na cas 😀

andie25
9. jún 2012

@lu2112 no tak to je teda "starostlivost"... Ale ten prvy ultrazvuk sa v pohode robi od 11 tyzdna do 13+6. Radsej sa pripomen na ten glukozak, tusim v 28 tyzdni ti to maju robit, aj mne budu, uz sa tesim na ten hnusny lucozade... A uz vies co budete mat? alebo bude prekvapko?

lu2112
9. jún 2012

@andie25 ziadne prekvapko bude To chlapcek ako repa 🙂. Boli sme doma na slovensku na 3D a aj keby doktor nic nepovedal bolo to tam jasne vidiet 😀 nedalo sa to pomilit z nicim inym.
Ja som velmi chela vedetiet nech som nachystana nemam rada prekvapenia 😀
No netesim sa na ten glukozak vobec tak ale radsej nech mi spravia a nech to je vporiadku ako o tom nevediet a mat potom problemi. Inak kde byvas v UK ??

katie555
9. jún 2012

@lu2112 Fuha, tak to male bude mat co robit. Ja som kedysi davno (2001) robila aupair v talianskej rodine, a maly v pohdoe na mna reagoval po anglicky a starych rodicov po taliansky. Ked sa prestahovali do Milana, tak chodil do akejsi sukromnej skolky a tam bolo bezne ze 3 rocne decka rozpravali plynule 3-4 jazyky.
Ja som doma na svk vsetkym povedala ze nech mi nekupuju oblecenie na babo, ani podobne ze chcem slovenske knizky. Ved ostatne vsetko tu kupim a este aj lacnejsie...
Som na internete nasla ze tu v Manchestri existuje ceska skolka/skola, aj pri nedeli. Dufam ze to za nejakych 4-5 rokov rozsiria aj na slovensku.

radusiq
9. jún 2012

@lu2112 tak som zistila ze Mutsy kociky maju aj v Baby Shope v St Albans, takze o dost blizsie ako Oxford, a pisu ze maju 6 farieb. Volala som - maju ho vystaveny. Pojdeme ale az buduci tyzden, lebo auto je pred servisom a mm sa boji uz na dlhsie cesty, kedze minuly tyzden uz malo na male...

Zajtra urcite plati, mozme tak okolo 9.30-10.00? Ci to je prilis skoro? Presne nad tymi Easy Fit som rozmyslala, dones ich prosim, nech si ich este pozriem ale asi skoncim pri nich, este rozmyslam ze aj BumGenius vyzeraju super...

@andie25 to mas dost prakticke 🙂 mas to aj blizko k domu?

katie555
9. jún 2012

@andie25 no tak to ti nezavidim. Ja som akurat tento tyzden skoncila undergradute na manchester university. A priznam sa uz teraz dokonca som stracala dych a motivaciu. Nakolko pracujem 20 hodin tyzdenne, full time na skole a byt tehotna tak som mala co robit. Teraz sa uz vytesujem ze mam v podstate len do prace chodit, aj ked to robim 4 hodiny denne vacsinou, takze cely den som doma a cca o 4-5 poobede idem do prace. Takze oddychujem a mozem konecne zhanat vecicky pre babatko.
To je smutne ze aj ked si v nemocnici kde praxujes ti nedaju extra scan a starostlivost. Jedna znama robi midwife tu v nemocnici v manchestri, a stalo sa jej cosi podobne. O prve babo prisla aj ked v podstate poznala kazdeho v nemocnici. Teraz sa jej asi 2 dni dozadu narodila dcerka.
Takze vela zdaru a nech sa dari

lu2112
9. jún 2012

@radusiq no super skusim pozriet teda tu blizsie simi pomohla aspon sa nemusime trepat do oxfordu 🙂
Zajtra uplne super ja som hore od 6 rana tak mne to vyhovuje o 9:30 kde sa stretneme mne je to uplne jedno necham to na teba 🙂 A donesem nove plienocky urcite nech sa mozem popozerat 😀

lu2112
9. jún 2012

😀 @katie555 no chceme aby mali zvladol plinule 4 jazyky do 5 rokov manzel hovori 4 jazykmi a to len vdaka tomu ze od mala donho hustil jazyky a nema problem sa ucit nove hned si zapamata slovicka a vyrazi takze to chceme aj od nasho maleho a bavila som sa zo psychologom a on hovoril ze dietatu to vobec neublizi prave ze mu to moze ale moze sa stat ze neskorsie zacne hovorit lebo si to bude musiet v hlavicke vsetko upratat ale to nam nevadi ved ked bude pomne tak ked zacne sa nezastavi uz asi nikdy 😀 A Ak bude po manzelovi tak to je este horsie 😅 A mi tiez uz mame niake knizky slovenske aj madarske a samozrejme aj anglicke tak budeme citat na striedacku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre