Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
11. jún 2012

@wewe8584 inak velkost plodu je v norme,ved v 11 t je velkost plodu 4,1cm 🙂 aspon v tabulke to tak ukazuje takze ho mas o par milimetrov vacsie 😀

lu2112
11. jún 2012

@radusiq tak ich mozes objednat mne budu stacit aj tri ja uz dve mam takze mi to doplni do 5 to mi bude stacit 😀. ak chces kludne objednaj to zvladnem aj tento mesiac 🙂
No bola som aj rada ze som si pospala ale to pocasie je hrozne dnes to bude celodenne nic nerobenie 😀. Ako sef aj ti nieco pripravil ked si dosla ci ani nepomohol vidrz to tam do vecera dufam ze ti to richlo utece.

@wewe8584 ak chces dobri vyber kocikov anie tych klasickych oxford pram centrum je super mi sme tam uz bali dvakrat a naozaj maju dobri vyber urcite sa tam zbehni pozriet ak to mas kusok 😀

lu2112
11. jún 2012

@pacica ak nemas krcee je to v poriadku ja som to mala tiez ak by si mala krce kup si magnezium ale spitaj sa ci je vhodne pre tehotne mne to pomaha ja stim mam stale problemi a hlavne ked sa prejem 😀

akwee
11. jún 2012

@wewe8584 Ahoj a gratulujem k prvemu scanu! ;) Ja som mala prvy v 13+0, takze na dalsi idem az na ten anomaly scan. Ale je super, ze ta objednali este na jeden kvoli tomu NT. Tu v Cambridge (a myslim, ze vobec malo kde to robia) objednavaju iba raz na prvy scan a ked nemozu zmerat NT, tak to ani nerobia a namiesto toho ti ponuknu tripple testy, ktore sa robia od 14 - 20tt. Mne aj tak ten NT nemerali, lebo som to odmietla, rovnako ako aj krvne testy. Ja som tieto testy odmietla pri predoslych tehotenstvach tiez. No a to je dobre, ze sa vo vsetkom rozhodujes podla seba.
Co sa tyka tych pover a kupovania veciciek dopredu... su to fakt len babske reci. Ked som bola tehotna s dcerkou, dostavala som vecicky od kamaratov a znamych este ked som bola mozno sotva v 8tt. Naopak, ked som bola tehotna so syncekom (uz sme dokonca aj vedeli, ze je to chlapec), nic som nekupovala a ani nedostavala. No a predsa sme onho prisli :( Vies predsa ako to je: co sa ma stat sa skratka stane. Hlavne treba mysliet pozitivne. Pri tomto tehu som dost v strese, prekonala som opat nejaku virozu s miernymi horuckami... ale teraz si uz radsej nic nepripustam a uvidim, ako dopadne zajtrajsia kontrola u midwife, kde mi ma prvy krat pocuvat srdiecko v 16tt nasho babatka. O mesiac idem na anomaly scan a ked sa dozviem pohlavie, zacnem nakupovat co treba.
Inak dam ti dobry tip. Ja viem, ze to mozno znie divne, ale ja som sa v prvom tehu poucila. Na prve mesiace sme pre malu mali vsetko kupene a vacsinu veciciek ani neobliekla, prip. obliekla iba raz-dva krat. Mne sa potom na vecicky osvedcil car boot sale, kde som jej nakupila takmer vsetko: vecicky, spacaky, knizky, hracky... dokonca som bola aj na jednom vypredaji v children centre (bolo to este v Oxforde), kde som kupila autosedacku BEBE comfort za 5 libier! No a musim povedat, ze to vyuzivam doteraz. Vecicky su ledva nosene, krasne, znackove, len ich supnes do pracky. Naozaj sa neoplati kupovat nove. Velmi dobry car boot sale je na futbalovom stadione v Oxforde, kazdu nedelu rano. Vyskusaj, ak nemas voci niecomu takemu predsudky ;)

radusiq
11. jún 2012

@lu2112 no, makam ako fretka, pan riaditel ako prve dnes rano omylom zmazal celu moju databazu asi 12tis. e-mailov, pokaslal dve zasielky co som musela napravat hned ako som dosla, a jednu vec co mala byt zrobena do 12.00 zrobil len napoly a nikomu nic nepovedal, vsimla som si to 11.57 😕 teraz tu mam jeho dceru ktorej som musela vysvetlit ako sa posiela fax, a pomaha mi nahadzovanim podpisov dorucenych balikov do systemu - zufala som skoro volala ITckarom ze mam glitch v systeme, ked som zistila ze to ona mi vypisuje do policka "podpis" obsah zasielky (takze par klientov dnes dostalo e-mail ze gratulujeme, vas balik bol doruceny a podpisany "dokument" alebo "vzorky tkanin".) 🙄 🤐 uz teraz sa neviem dockat vikendu

kaciatko215
11. jún 2012

@lu2112 no uvidime kedy sa vypyta na svet chrustik moj 🙂 ano bude aj mamina pri porode
- inac vcera ci kedy to bolo si sa pytala andie na heartburn ze co pomaha tak mne pomahal obycajny popcorn,mlieko a ked uz ani to nezabralo tak som si kupila TUMS tabletky v Superdrugs a aj Gaviscon tak vyskusaj snad ti nieco zaberie bo zaha je svina a som si teraz ku koncu uzila az som mala pocit ze mam rozozrany pazerak z tej kyseliny a spalene nielen chlpy v nose ale aj obocko a mihlanice

pacica
11. jún 2012

@lu2112 aha takze to musim mat krce aby som vedela ze bvtedy mi brucho tvrdne z toho?

kaciatko215
11. jún 2012

tu je moje brusenko v 38tt+2 z min.tyzdna 😀

katie555
11. jún 2012

@sarifa Aky bol vikend? som dnes bola vyzdvihnut ten mum-to-be bounty pack, par vzoriek ale celkom dobry guide ako vyberat postielku, pram, atd atd. Co sa oplati - zaregistrovat sa v asda parenting club - zadarmo newborn huggies pack - 1 balenie newborn plienok, wet wipes pack a cotton soft pack. Mas este nejake dalsie kde sa daju dostat nejake freebies? aj ked pre mna sa uz sprare room to trosku kopi - vcera sme boli u starej mamy (no prababky pre malu) tak ta nam nakupila kopec oblecenia, kopec veci ustrikovala...len tak dalej tak nebudem uz musiet oblecenie kupovat ziadne 😉

radusiq
11. jún 2012

@kaciatko215 jeeeej aka si chuducka okrem toho bruska 🙂 krasne je. Ja stale vyzeram ako by som bola v 2. mesiaci...zacinas aj stresovat uz takto blizko, ci uz sa len tesis ako to budes mat za sebou? nech ide vsetko ako po masle a hlavne podla tvojich predstav potom 😉

@lu2112 ok, ked ma mm nezahlusi tak ich objednam (zacina mat pocit ze to prehanam, neviem kde to nabral 😀 ), ja mam jednu podobnu takze tiez mi zo 4 stacia, ale plus minus jedna je ok, takze ako chces 🙂 vecer objednam, nechala som kartu doma 😠

wewe8584
11. jún 2012

@lu2112
@radusiq juch, dakujem dievcence, uz som si ich pridala k zalozkam 😀. istotne sa pojdeme pozriet, ked nastane ten spravny cas 🙂

wewe8584
11. jún 2012

@pacica ano presne, hned ako som prisla domov, pozerala som na nete tabulky primernych velkosti 😀 😀 😀. Mna obcas zapicha v brusku, tak hadam je to normalne a stvrdnute brusko mam akurat tak z prejedenia 😀 😀

wewe8584
11. jún 2012

@akwee ahoooj 🙂, presne ako pises, co sa ma stat, sa stane a my s tym nic nespravime. Termin este nemam samozrejme na ten nuchal scan, povadela mi na recepcii iba, ze sa mi ozvu. Ci sa ozvu to je otazne. A preco si nechcela ten sken? To predsa neublizi dietatku, vsak? Hm... mozno preto mi dali este moznost prist, lebo ma vysetroval lekar a ten to odporucil, tak hadam tam nevidel nic zle. Do spravy napisal, iba ze odozvy srdiecka pritomne, ale nic ine nezmeral, ani hlavicku ani brusko, nic...tak neviem teda... My s manzelom takto tiez rozmyslame, ze niektore vecicky nebudeme kupovat uplne nove, nieco bude po krsniatku 🙂 a nieco z netu kupim a potom sa chystam vsetko popredat. Ale v tom car boot sale sa isto zastavime, ako sa poznam, tak tam nieco istotne najdem 😀 Tiez este musim pohladat, kde nakupi tehu veci na seba. Ty si kupovala tu v Oxforde? Ako sa vravi - Babo raď 😀 Dufam, ze nam vsetko dobre dopadne, som teda zvedava teraz.

lu2112
11. jún 2012

@kaciatko215 jeej ake pekne brusko a dakujem za rady no zaha ma trapi a zatial mi pomahaju jogurtove napoje alebo milk shake tak na to ficime ale je to tazke lebo ked to mam nemam chut na nic jest ani pit a to tiez nieje zdrave tak sa stim trapim. Ale nepotesila si ma ze to bude este horsie ku koncu 😅. No dufam ze potom napises nam tu ako si dopadla pri porode nech sa mozeme aj mi pomali chystat 😀

lu2112
11. jún 2012

@radusiq no vidim ze teda toho mas vela 😒 v praci tak to ti vela teda nepomohol vydrz to tam uz si zachvylku mozes povedat ze uz iba stiri dni to prejde rychlo. Mne uz tiez s prace voalali asi 10 krat ale vsetko riesim zdoma ani za svet tam nejdem 😝. Ale zajtra budem musiet ist skorej to tam dat vsetko do kopi ale tak co uz zvladneme 😀 .
Mne 3 budu naozaj stacit lebo ja chcem este objednat tie kapsove co mam vybrate a potom uz koncime s plienkami lebo mame celu zostavu dnes som este pozerala na ebay tak ak mi vydu niake bits tak budem mat aj bambino mi 15 prefold do flip cover tak sa tesim.

lu2112
11. jún 2012

@pacica no nemusis mat krce ale vecinou to tak je ked ti maternica tvrdne ale mozes to mat aj zo stravi ak chces kludne si davaj preventivne magnezko dva tri dni a uvidis ci bude lepsie len ho neber stale. 😉

pacica
11. jún 2012

@wewe8584 tak na tom sme rovnako.to pichnutie je normalne,sa zvacsuje maternica.ozaj vy byvate sniekym,alebo samy?

wewe8584
11. jún 2012

@pacica no tak to by sa uz aj zvacsovat mohla, teda u mna ... brusko zatial ziadne, iba ak tuciky z papania 😀 😀. Byvame sami v 2 bedroom byte a pravdupovediac, netusim ako sa tu vtrepeme s celym detskym prislusenstvom. A vy?

pacica
11. jún 2012

@lu2112 v anglicku kontroluju krcok?ci vobec?

pacica
11. jún 2012

@wewe8584 ja mam tiez male brusko,teda ja si to myslim.prsia ziadne 😀 a co sa tyka byvania,tak zijeme 7-mi v dome 😀 budeme musiet neskor najst cosik 😒

radusiq
11. jún 2012

@lu2112 drzim palce nech ti vyjde 🙂 moja uzasna pomoc o 10 minut odchadza tak mozem zacat napravat 😀 prezijem to v pohode, trosku si pofrflem na MK a bude, aj tak nemam na vyber 🙂

cimage
11. jún 2012

caute baby, dnes mame 5tyzdnov 🙂 . Uz sme presli na Bambino Mio Medium size. Necakala som, ze small vyrastieme za mesiac. Je na nich 5-7kg a nas ma teraz okolo 5 a uz sa mu otvaraju, ale posluzili dobre. Bezplienkova u nas zatial padla, to sa neda stihat, ved pisa viac ako ja v tehotenstve. Ale istym sposobom mame bezplienkovu metodu, lebo zakazdym fontankuje ked ho prebalujeme 😀.
Rodny list mame uz prelozeny, dali sme ho prelozit na slovensku, tak nam to aj znami odporucili. Dnes nam to mama odoslala, takze este tento tyzden by nam mal dojst a buduci tyzden mozeme na vylet do Londyna 😉 .

lu2112
11. jún 2012

@pacica nie v anglicku nekontroluju krcok pokial nemaju ktomu dvovod

lu2112
11. jún 2012

@radusiq to tam vidrzala dost dlho 🙂 no aspon budes mat klud na pracu a mozes poopravovavt vsetko co treba 😀

wewe8584
11. jún 2012

@pacica uf...takze shared house 🙂, tak to sa aspon necite sami..vies 🙂, ale na druhej strane...istotne by som nechela takto aj s babom fungovat. Ved uvidite, ako sa vam to poriesi. A pracujes teraz?

lu2112
11. jún 2012

@cimage no super to niako rychlo rastietet 😀 No aspon nieco stihas z bezplienkovej ono cikanie nieje az tak zle keby sa ti kakanie podarilo tak to si myslim by bolo super. ono cikanie sa bude dat az tak okolo druheho tretieho mesiaca vtedy aj mali uz bude mat rezim. A budes ziadat aj ten prispevok na slovensku?? 😀

radusiq
11. jún 2012

@cimage ahoj 🙂 wooow, za mesiac z nich vyrastol???? ja som cakala ze do 4 mesiacov minimalne vydrzia small. Kedy sa chystate s malym prvykrat na slovensko?

pacica
11. jún 2012

@lu2112 hmmm a nevies ako zistia,kedy nastane ten dovod aby vedeli v akom stave je krcok?

pacica
11. jún 2012

@wewe8584 no ja to tak vidim,ze budeme este pred porodom musiet riesit byvanie samy,lebo predsa budem potrebovat klud aj babo a ti ludia tiez kedze pracuju,ale este mam 4 mesiace cas 🙂 aspon usetrime nieco.kedze ja nepracujem a len manzel taha za nas,takze moc veru nesetrime ☹

kaciatko215
11. jún 2012

@radusiq dakujem no mam na sebe +13kg a citim sa ako velryba chvilkami uz mi brusko zavadzia.Na porod sa tesim ale mam aj strach ale to je asi normalne a snazim sa mysliet pozitivne a hovorim ze vsak bolest k tomu patri a kazdou kontrakciou bude maly ku mne blizsie a blizsie.Zvladli to nase maminy bez nejakych oblbovakov tak to zvladnem sice mam nahlasenu EPI 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre