Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
20. feb 2012

@lu2112 Ahoj citala som na sukromnej, normalne som sa zlakla za teba ale nechcela som stresovat ked o tom nic neviem 🙂 urcite to bude ok, ked sa to nevratilo a ked to nebola krv...daj potom hned vediet ako si dopadla na scane, ja cim dalej tym viac rozmyslam ze tiez pojdem sukromne, aspon to srdiecko vidiet 🙂
Dned mi zacalo byt malinko blbo (tak malinko ze keby som to necakala tak by som si to asi ani nevsimla 😀 ) ale tak snad sa to rata...inak som este ospalejsia ako doteraz - vcera v B&Q som klekla uplne a odvtedy som taka...
Skrinu sme nekupili, nakoniec nepasuje a pride nam slaba kvalita, takze hladame dalej 😒

lu2112
20. feb 2012

@radusiq no dam ti vediet urcite ideme na piatu aj mm tak vecer ti napisem a dufam ze bude aj foto🙂 no mna tie unavy tiez prepadli tak nahle a dnes ked som si umyvala zuby tak ma naplo asi tak 5 krat mm sa smial ze to co ma bit a ja ze to mi sposobil on tek nech sa velmi nesmeje 😀 😀. Ak hladas skrinu skus este Hombase mozno tam nieco najdes co ti bude vyhovovat 🙂

lu2112
20. feb 2012

@lucia198307 tak blisko niesme ale mozeme sa aspon podelit zo zazitkami 🙂

oranzada
20. feb 2012

@radusiq pravdu mas, vela veci je nakoniec inak ako sme si predstavovali, ja som napriklad vzdy neskutocne odsudzovala ked som videla ako mamicky v UK daju detom hranolky a ľaľa, dnes mal moj maly hranolky, sice len asi 3 ale mal :D a prezil to a bol klud. Ani dudliky som nechcela a ma ho a aj druhemu ho dam hned od zaciatku, ma ho len na spanie a pekne sa vzdy ududla k spanku, naco sa trapit s nim mozno aj 2 roky, ked potom sa to za tyzden odnauci. Ale par zasad mam- ked ho dam uz do postielky na noc, tak ho z nej nevytiahnem- jedine na mlieko, ked ho tam najdem jak reve a toji, tak ho polozim, prikryjem, pohladim a odidem a kludne to opakujem aj hodinu. Alebo ked mu nieco zakazem, tak nepovolim, napriklad dotykat sa pocitaca...naucil sa rozpoznat moj prisny hlas a niekedy staci len pohlad prisny (casto mi je to ale smiesne ked tak s placom posluchne a odide, ale nemozem sa zasmiat, aby ma nevidel :D

radusiq
21. feb 2012

@lu2112 hmm vidis v Homebase sme este neboli, skusime, vdaka 🙂

inak hlasim prvu rannu nevolnost - nic strasne, bez zvracania, ale trosku ma ukludnila ze je vsetko ok

@oranzada uff tak hranolky aj mna vedia vytocit, hlavne ked este bezzube babatko ich zuzle 😖 s tym ma nestras, tam som zatial pevne presvedcena ze nepovolim 😀

lu2112
21. feb 2012

@radusiq mne vcera vecer v praci bolo strasne zle stale ma napinalo kazdy 20 min na zachode a vsetci si mysleli ze som nieco zle pojedle 😀 😀 ale mas pravdu aspon nas to ukludnuje ze je vsetko ako ma bit 🙂
a hranolky?? v ziadnom pripade mi nejedavame vo fast food vobec mm je zasadne voci tomu a teraz ked som tehotna to vobec neprichadza do uvahy vzdy mi pripomeie ake je to nezdrave takze nase dieta chuda hranolky ochutna az v skole 😀

radusiq
21. feb 2012

@lu2112 ja mam rada hranolky, ale 99% doma robene a pecene v rure, nie vyprazane...a samozrejme nie velmi casto 🙂 este v robote kolegovia nevedia?

lu2112
21. feb 2012

@radusiq nie v robote to velmi nechcem spominat dozvedia sa az ked to zacne na mne vidiet 🙂

radusiq
21. feb 2012

@lu2112 no som zvedava ako dlho sa ti to podari ututlavat 😀 ja som dnes dosla do roboty a kolega ze "no, nechces mi nieco povedat?" tak nanho pozeram ako puk, ani v spolocnom office nerobime, a on ze si vsimol uz minuly tyzden, uz aj zene to spominal doma ze ma pocit ze som...

lu2112
21. feb 2012

@radusiq aky vsimavy kolega 😀 😀 tak ja si myslim ze vela ludi si mysli ze sa nieco somnou deje z mojich 16 hodinovych smien lebo ja som sa velmi domov neponahlala vzdy bolo co robit je teraz 8 hodin a ide sa domov a vobec sa nenervacim vzdy som usmiata a nic ma nerozhadze a to umna nebolo normalne 😀 😀 no som zvedava kdo sa prvy spitat u mna to ve GM HR a ostatny to zatial nemusia vediet vela by sa pitali 🙂 🙂 🙂

radusiq
21. feb 2012

@lu2112 hej no lepsie tak sukromne 🙂 my sme pomerne mala firma a vsetci su zlati tak mi to az tak nevadi...
akurat mi pisal mm, vybila sa nam baterka na aute, rano nenastartoval 😒

oranzada
21. feb 2012

@lu2112 ani my nejeme vo fast foodoch a doma sme hranolky nemali hadam aj rok a ked hej tak len tie do truby, ale tu ich dostanes v kazdej restauracii skoro ku vsetkemu 🙂 tiez som bola neskutocne proti tomu a povolila som, dajte vediet, ked buddu mat malicky vyse roka a budete mat za sebou par navstev takych podnikov :D dufam, ze budete mat pevnejsiu volu ako ja 🙂

lucia198307
21. feb 2012

@radusiq dakujem, aj ja gratulujem 🙂

lu2112
21. feb 2012

@radusiq uspesne sme absolvovali navstevu a scane v sukromnej klinike vsetko je vporiadku srdiecko nam bije ako zvon aj sme ho poculi bolo to uzasne prikladam fotky

lu2112
21. feb 2012

@radusiq fotky nasej fazulky 😀 😀

radusiq
21. feb 2012

@lu2112 nadherna fazulka, gratulujem a tesim sa s tebou 🙂

lu2112
21. feb 2012

@radusiq dakujem stalo to za to bol to uzasny zazitok 🙂 🙂

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 vcera som zas odpadla ... Takze teraz ides az k gp v tom 12tt alebo menis a uvidis co povie novy? Mne zatial nic postou neprislo a co pozeram uk fora tak v 8-9.tyzdni by mala byt prva midwife..a dnes sa chystam pisat do tfl ze chcem baby on board badge (netreba mi ho, vacsinou aj tak sedim ale pre pocit)

lu2112
22. feb 2012

@radusiq to mi je luto ale to budes mat asi stlakom no ja som bola vcera u GP rano zmerela mi tlak a povedala ze posle vsetky papiere do nemocnice a prvy scan je 12 tt a midwife tiez niako okolo toho terminu ale mi sme sa rozhodli ze budeme chodit sukromne na vsetky tieto pripravy lebo vela som o tom citala a co sa tyka NHS mas narok len na dva sceny 12tt a 20tt a 5-6 stretnuti z midwife 15-20 min to sa mi zda malo na to co ja mam otazok ako maku a hlavne ked sme tu sami a je to nase prve dieta. chceme si bit isty ze nic sa nezanedba a vcera ked sme boli na to scane ma presvedcilo to ze treba si priplatit a hned sa ktebe chovaju ako ku cloveku 🙂 a dnes sa ako citis ja som fajn ale ja som rano vzdi vporiadku 🙂

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 a ako budes chodit sukromne, ako ze budes mat independent midwife alebo sukromne popri NHS? Lebo ja som chcela independent midwife na vsetko, akurat ze tych appointmentov mas presne rovnako, scany su tak ci tak v nemocnici (ona moze ist maximalne s tebou) a takisto su len dva. Ak si nasla niekde nieco ine prosim daj hned vediet 🙂 Ale teda co som ja citala a pocula od kolegyn a tak tak tych midwife mas ovela viac (najprv raz za mesiac, potom raz za dva tyzne a posledny mesiac raz za tyzden) a trvaju okolo hodiny...

Kazdopadne rozmyslam nad tym ci sa mi oplati dat 3500 za to ze by som mala sukromnu midwife cely cas - plus scany jeden-dva navyse si dam sukromne zrobit naisto, plus sukromny scan a nejake testy na slovensku. Inak co som pozerala tak tie 12tt a 20tt scany su tak ci tak v nemocnici a sukromna midwife moze maximalne ist s tebou. Chcem ale rodit doma, tak uvazujem, lebo z nemocnice cez NHS poslu domov 2 midwives, ale zas ta jedna by ma poznala...

Inak skus sa prihlasit na cowandgate.co.uk - maju tam midwives a inych odbornikov nonstop online, mozes im volat pisat cez chat alebo mail a pytat sa co len chces

lu2112
22. feb 2012

@radusiq ja co som nasla teraz na tej klinike je taka moznost ktora nieje az tak financne narocna ale pomoze ti pomoct to prekonat z vacsou potporou. mas v tom 4 scane a plus samozrejme NHS takze dohromady 6 scanov za celu pregnency a potom mas 5 konzultacii z vlastnou midwife ktora ti spravy celi plan a pomoze ti sa rozhodnut co chces potom samozrejme ti spravia vsetky odbery aby vedeli ze vsetko je vporiadku a potom mas tam este konzultacie cez telefon a jedna navsteva po porode kvoli kojeniu a celkovemu tvojmu stavu cena je 875 libier nieje to az take strasne ale je to taky kompromis nieco medzi tym celkom sa mi to lubilo aspon si viac sledovana

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 wow tak to je velmi dobre, do toho by som teda sla hned. Bude ta midwife aj pri porode ci len na konzultacie? Posles mi prosim do IP kontakt na tu kliniku?
Inak ja vazne uvazujem nad laktacnou poradkynou na 6 tyzdnov, uvidime ci bude treba..

lu2112
22. feb 2012

@radusiq urcite sa to bude dat za niaky priplatok maju rozne moznosti treba im tam zavolat a oni povedia co sa da mi ideme urcite stouto moznostou a co som pozerala maju dobre review na nete poslem ti kontakt do IP

slniecko77
22. feb 2012

dievcata nechcem vam do toho velmi vstupovat 😉
@lu2112 tych stretnuti s midwife je viac ako 5-6, ked sa ti tvoja midwife nebude pacit mozes ju s kludom vymenit
..scany platene cez NHS su dva, ale pokial mas nejaky problem daju ti viac scanov, ja som mala tri..dalsie dva som mala na SVK ked som bola doma..z mojho pohladu je scanovanie zbytocna ''zataz'' pre mimco, vzdy ked pojdes k midwife tak ti doplerom popocuva srdiecko..vzdy som ho pocula aj ja 😵 vsak zvaz co sa ti zda najidealnejsie pre vas a rozhodni sa 🙂
..nie je to vela, ale ani malo penazi za ''extra'' starostlivost...ale asi by som ich vyuzila inak 😉
@radusiq ak chces laktacnu poradkynu skus sa nakontaktovat na Sure Star alebo Home Start v tvojom okoli, robia to for free ale ja som nic take nepotrebovala...vsetko potrebne som si nastudovala na http://dojcenie.wordpress.com/ kedykolvek tam mozes kontaktovat laktacnu poradkynu, su tam velmi mile dievcata...mnoho ich je aj na MK a velmi radi poradia 😉
..sa mi paci ake ste ''nabudene'' na vsetko nove 😵

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 tie laktacne uz mam pozistovane, ani to nie je nejake drahe - okolo £600 na 6-8 tyzdnov ked dobre pamatam. Ja este stale uvazujem nad tou sukromnou midwife aj ked 3500 je fakt dost (hlavne na to ze mimo Londyna to stoji okolo £2000) a tam by to uz bolo zahrnute, ale mozno by fakt stalo za to mat NHS midwife na porod a radsej mat viac scanov a kontrol...

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 no mozno tych stretnuti je viac ale zakazdym ta vidi ina midwife tu unas kde ja byvam je nedostatok midwife a nemaju velmi cas a zakzdym mat niekoho ineho sa mi zda trochu blbe a kedze ja mam strach stoho ze v nasej rodinne je vela zlych anamnez a moze to zavazit a ked som to spominal GP tak povedali ze ma budu monitorovat blizie az od 30 tt co sa mi zda ze to je dost neskoro ja som nemala velmi pozitivnu skusenost zatial dufam ze sa milim ale radsej si to priplatim a nebudem si nic potom vycitat ze som nieco zanedbala ale dakujem za postrech a za nazor 🙂 asi velmi zalzi kde sa aj nachadzas

lu2112
22. feb 2012

@radusiq ja som rozhodnuta manzel povedal ze radsej to zaplati ako keby si to raz vycital ze pre to sme nespravili vsetko co sme mohli skus si to pozriet a uvidis ja som bola velmi spokojna a hlavne som sa velmi upokojila od toho scanu a ze sa somnou niekto normalne porozpraval a vysvetlil par veci a hlavne mal na mna cas 🙂 🙂

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 urcite je rozhodnutie na tebe 😉 viem, ze robis vsetk najlepsie pre svoje dieta
..suhlasim, ze je to o tom kde byvas, ja som na zaciatku tiez mala vzdy inu midwife, lebo ta moja mala stale dovolenku..dost ma to rozculovalo
..s pozitivnymi skusenostami v NHS..nooo 😀 ja som mala nastastie vsetko v poriadku a uprimne som viac verila SVK systemu, preto tie kontrolne scany na SVK..ale ja som mala dobru sonografistku a vsetk nam vysvetlila
..ale co skutocne zabera ked mas nastudovane a davas otazky ''k veci'' (teda ak rozumies), myslim, ze sa vtedy spravaju trosku inak 😉

radusiq
22. feb 2012

@slniecko77 vstupuj kolko mozes, kazda rada a skusenost dobra 🙂 vdaka za tie laktacne kontakty, isto sa zidu 🙂
@lu2112 viem ze som jedna z velmi mala, ale odkedy som v UK s NHS som mala len dobre skusenosti (klop klop), mas pravdu velmi zavisi na tom kde si. Ja som nikdy nemala pocit ze by niekto na mna nemal cas alebo ze by nieco zanedbali, skor naopak, ale extra istota ked ide o prve dieta je asi namieste. Poslala som link mm uvidime co povie 🙂

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 keby sme byvali inde asi by som im verila ale tu mi to naozaj pripada ako keby som bola len cislo a velmi ma prekvapilo ze prvy appointment mam az 12tt z midwife ved to je cela vecsnost ked mas otazky a potrebujes sa niekoho spitat. ja nebudem mat moznost ist na slovensko keby som mohla vyriesim to tak isto ako ty lebo nedam dopustit na svk zdravotnictvo ale neda sa mi sme len opatrny 🙂 a dufam ze na konci budem moct povedat ze aj ja som mala len dobre skusenosti s NHS zatial to bohuzial nemozem povedat ☹ ale nastastie sa stahujeme v auguste do noveho domu a tam som zistila ze ta starostlivost je 100 lepsia ale to je strasne este daleko ale aspon porod bude lahsi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre