Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

saza007
13. feb 2013

@mape Pokial vychovavas dieta bilingualne, tak je to zatial v poriadku. Nas si nedavno zavolali do skolky, vraj syn zaostava vo vyvoji reci 🙄 , to uz mal vyse troch rokov. O necele dva mesiace na rodicovskom uplna zmena, vraj sa mu usta cely den nezastavia. Tvoje dieta ma este cas. Na usnom sme boli, ak mozes, tak ju zober, aspon budes mat istotu, z nema glue ear. K

mape
13. feb 2013

@saza007 na usne ideme. A potom speech therapist aj ked si myslim, ze mohli pockat az ked bude mat tri rocky, ale nic pojdeme tam a uvidime. Lebo vraj uz teraz zaostava aj ked ja si tiez myslim, ze sa do troch rockov rozrozprava.

gombicka
15. feb 2013

@smallyell ano, urcite sa mas odhlasit, no ako to je s pridavkami to ti neporadim, lebo ja deti nemam, tak neviem.

katie555
16. feb 2013

@smallyell tu v Uk mas na pridavky narok mat nebudes - myslim tym matersku - ked si tu neodpracovala 26tyzdnov pred 25tyzdnom tehotenstva ..a rodicovsky tu neexistuje...Jedine na co mas narok je rodinne pridavky (childs benefits) 20.30 libry tyzdenne

smallyell
16. feb 2013

@katie555 a teda co mam robit s rodicovskym tu na svk, mam zruzit alebo co, a ked budem zamestnana tak na tax working nemam narok? nejake to je moc komplikovane, neviem co skor...

katie555
17. feb 2013

@smallyell zrusit budes musiet nakolko nebudes doma z dietatom ale budes pracovat....
working tax narok mas len ak vam to medzi tebou a partnerom vyjde financne - teraz u malokomu kde obaja pracuju - ked dokopy budete mat 26tis rocne pred zdanenim uz nie je narok...
do ktoreho mesta v uk idete?

smallyell
17. feb 2013

@katie555 dakujem za rady, no s tymi uradmi je to katastrofa, ideme do shefieldu snad o dva tyzden by sme mali byt v uk, tak uvidime, este len sa nam vybauvuje robota, byvat zatial mame kde, len ta robota musi byt, lebo na blind tam nepojdeme...

katie555
18. feb 2013

@smallyell ako nemam moc skusenosti s uradmi nakolko ja som tu stale pracovala...ale pocula som ze ked dieta ma slovensky rodny list tak childs benefits sa vybavuje dlhsie ..asi tak 3 mesiace...ale vsetko spatne doplatia ..

misska1515
20. feb 2013

ahojte mám taký problém asi pred tyzdnom som prišla do uk a dnes som zistilA že som tehotná. zajtra nastupujem do práce aj s priateľom práca je v sklAde. v práci to povedať nemôžem lebo by má najskôr asi vyhodili keďže je to cez agenturu. poraďte mi čo robiť lebo by to tu ani dobre nepoznám ďakujem. bývam vo warringtone michaela

gombicka
23. feb 2013

@misska1515 ak ti mozem poradit, drz sa roboty co najdlhsie. Naco by si to v praci chcela hovorit? Mas to o tom horsie, ze si cez agneturu, takze tam nemas ziadne istoty. No ak ti to zdravotne bude dovolovovat, pracuj co najdlshie, aby si mohla mat narok na matersku, lebo na to musis mat isty cas odpracovany.

zlatica36
2. mar 2013

@misska1515 ahoj, ja tiež vo warringtone. Vydrz v robote aspoň mesiac, ale potom povedz,dones papier od lekára, ako tehotnú ta nemôžu vyhodiť.u nás jednu vyhodili práve preto, že nič nepovedala a robila nočné... Aj teraz máme jednu tehotnú a je cez agentúru a úplne v pohode to zobrali, môžme dať kávu niekedy, ked chceš 😉

extrate
5. mar 2013

Ahojte súrne potrebujem poradiť ! Čo treba na sobáš v anglicku? jedná sa o sobáš na matrike, slovenka plus cudzinec, t.j. ani jeden nie je angličAn. čO Potrebuje nevesta zo sk? myslím doklady a tak
Ďakujeeem

už som to písala do inej témy ale tam asi nikto nechodí 😒

gombicka
6. mar 2013

@extrate neviem ti povedat co na sobas v UK, ale keby si chcela zivu hudbu na zabavu, jednu velmi dobru poznam 🙂

extrate
6. mar 2013

@gombicka ty si super 😀 😀 😀

to sa fakt nijaká slovenka nevydávala v UK ??? šak sú vás tam húfy 🙂
poraďte mi aspoň kde to zistím, aj to gúglim od včera a nič. stačí na civilnú svadbu občiansky/ pas alebo treba rodný list alebo čo.... 😨

domak2
6. mar 2013

@extrate mne bolo treba asi len pas a mozno obciansky, uz si nepamatam, ale nic take nezvycajne 😉

domak2
6. mar 2013

@extrate hlavne zajdi na tu matriku, kde sa chcete brat, tam ti povedia kedy maju volno , daju ti papiere co , kde , kedy ako , kolko to v ktore dni stoji a podobne .

extrate
6. mar 2013

@domak2 Ďakujem 🙂 inak ja sa nevydávam len zisťujem pre kamošku lebo ona robí a nemá čas 🙂 🙂 hlavne mala stres že či nemusí letieť na SK kvôli rodnému listu

domak2
6. mar 2013

@extrate Aby mala cas sa vydat 😀 Inak myslim, ze jedine ako zisti co a ako je ist na tu danu matriku, my sme stravili asi 3 mesiace len chodenim na ne kedy maju vobec cas sa s nami bavit, najprv sme mali s nimi taky rozhovor a tam sa potom dohodol datum a vsetko okolo toho. 🙂

denisa1986
6. mar 2013

@avonka88 ahoj..ja idem prvy krat k midwife zajtra...prosim ta nnapises mi co ti robila vlastne ako prebiehalo cele stretnutie..mam neake stresy z toho... 🙂mna sa tiez pytali ci sa mam dat zaockovat a tiez neviem ci mam alebo nemam 🙂

avonka88
8. mar 2013

Ahojte. Chcem sa opytat kolko su detske pridavky v uk? Alebo ako to je?

monkka21
8. mar 2013

@avonka88 na prve dieta 81£na mesiac a na druhe a dalsie tusim 53£.

avonka88
8. mar 2013

@monkka21 dakujem pekne

monkka21
8. mar 2013

@avonka88 nie je zac 😉

sarifa
10. mar 2013

@monkka21 to naozaj? to mi tolko nedostavame ☹

lulu_uk
10. mar 2013

@extrate ja som sa vydavala v uk 🙂 trebalo mi pas, vodicak ak mam, birth certificate prelozeny a tusim to bolo cele.. Ono ti vsetko povedia na mieste

lulu_uk
10. mar 2013

Ahojte babule, sto rokov som tu nebola 🙂 pozdravujem kazdu z vas 🙂

domak2
10. mar 2013

@sarifa child benefit je pre kazdeho rovnaky nie? teda to co pisala @monkka21

sarifa
10. mar 2013

@domak2 vlastne ano , mna to doplietlo lebo my sme museli platit naspat ale inak to je tak ak to myslela ze mesacne a nie tyzdenne 😀

monkka21
11. mar 2013

@domak2
@sarifa to je na mesiac co som pisala 🙂

janulik_81
11. mar 2013

@extrate ahoj. Ja som sa vydavala v UK a tiez sme obidvaja cudzinci. Bolo to uplne jednoduche. Musis si zavolat na matriku booknut si termin na pohovor. A potom na tom pohovore chceli od nas pasy, preukazat sa anglickou adresou (utility bills,alebo anglicky vodicak), popytala sa na nase zamestnania, mena a zamestnania otcov (na matku sa vobec nepytala), zaplatili sme zalohu za salu a to bolo vsetko. Viem, ze niekde pytaju aj rodne listy,ale od nas to nepytali, fakt to bolo velmi jednoduche.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre