Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
19. sep 2012

@katie555 @radusiq @lu2112 @andrea2510
ak to bude 14.10. tak sa pridavam k oslavam 😀 😀 😀

katie555
19. sep 2012

@jeanka a ty mas co vtedy? svoje narodky?

radusiq
19. sep 2012

@jeanka ja som chcela pytat dokiho o 14.10 lebo stryko ma vtedy narodky...akurat ze to bude nedela to neviem ci mi daju... 😀

jeanka
19. sep 2012

@katie555 tak tak... v ten den sa len sikovni, inteligentni, mili, vtipni a hlavne skromni 😀 ludia rodia 😀 😀 😀 😀

radusiq
19. sep 2012

@katie555 a co je vlastne 11.10? ci mi usla nejaka podstatna informacia zase?

katie555
19. sep 2012

@radusiq to bolo od kamosky ta ma vtedy narodky plus Paulov otec vyrocie svadby 😀

lu2112
19. sep 2012

@katie555
@radusiq no baby ja by som najradsej bola skorej ja mam poziadavky na04.10 to su meniny mojho otca tak byoslavovali naraz ale ja by som prijala aj september 😀

radusiq
19. sep 2012

@lu2112 @katie555 tak zas neprehanaj 😀 😀 😀 ale ty by si fakt mala cim skor, maximiliana je 12.10. , nech ma aspon trosku casu medzi narodkami a meninami

lu2112
19. sep 2012

@radusiq no kolacik by vydrzal ved sa zase treba krotit stim sladkym 😀 Len neviem ci bude este dobry no tak zajtra poobede spravim a uvidime 😉

lu2112
19. sep 2012

@radusiq no ved to ze meniny ma v octobri tak aspon narodeniny by mohol mat koncom septembra 😉 . Blbe bude ked sa narodi na svoje meniny to budeme mat trochu problem lebo meno nemenim 😉

katie555
19. sep 2012

@radusiq @lu2112 no tak dobre ja sa pridam k 04.10 ... aj ked dnes sa ma snazili z domu nahovorit aby som malu popohnala a prehovorila uz na tuto sobotu, ze otec by si nemohol priat lepsi darcek k jeho 60tim narodeninam nez vnucatko 😀

inak spominala som ten vyssi krvny tlak, teraz neviem ci fakt mam nabeh na preeclampsiu alebo som len paranoidna...Citim sa priserne unavene, mam bolest hlavy (miernu), cosi ako menstruacne krce a hnacky a nohy opuchnute - tie v podstate stale - teraz je to vsak menej viditelne bo som nasla ponozky ktore mi nerobia ciary (tesssscooooooooo - so comfy) Vcera vzorka mocu bola ok...MW ma upozornila ze ak budem mat bolesti hlavy mam hned volat do nemocnice.Mala sa pohybuje tak ako zvycanjne nemam pocit ze by menej aj stikutku uz dvakrat dnes mala....A ja fakt teraz neviem ci je to v mojej hlave alebo by som mala zavolat a radsej tam ist nech sa nic nestane 😒

slniecko77
19. sep 2012

ahojte
..dievcata nemate skusenost s nakupmi cez tuto stranku? budem vdacna za akykolvek prispevok..mam v plane tam kupit malemu topanky..dik
http://www.vertbaudet.co.uk/
@lu2112 no parada 😉 neboj pomalicky to pojde..ja som sa tiez obavala, ono aj hlavicka sa zmensi ked pojde porodnymi cestami, tiez hormony urobia svoje 😉
..kazdopadne ja som bola velmi spokojna
..ozaj kde si nakoniec kupila gel? na ebay ako som ti dala link?

lu2112
19. sep 2012

@katie555 moja ja som to tiez mala ale nic sa nepotvrdilo pokial si mala vcera moc v poriadku asi by som pockala ale pokial si stoho nervozna zavolaj mw a uvidis co ti povie. Obcas si veci nahovarame ved chceme vsetko aby bolo dobre🙂.

@slniecko77 no objednala som to stade🙂. No ved tiez si myslim ze urcite hormony spravia svoje a urcite lepsie aspon niako cvicit ako nic aj keby sme sa nedostali na niake velke cislo uz aj to malo je lepsie ked si zoberem prve cvicenie tan sme ledba nafukli 8cm a teraz 20 🙂.

monkka21
19. sep 2012

@katie555 ahoj KLM to je aka spolocnost prosim ta?

slniecko77
19. sep 2012

@lu2112 pravdu mas 😉 zastavam rovnaky nazor

katie555
19. sep 2012

@monkka21 holdanska kralovska letecka spolocnost..ja som robila pre nich checkin 5 rokovo skoro...Spojeni su s air france a deltou...Ako musim povedat ze letecka spolocnost na urovni - lepsie nez lufhansa ...Napriamo na svk neletia musis prestupovat v amsterdame ale servis a customer service je dobry 😀

monkka21
19. sep 2012

@katie555 aha skusim pozriet lebo ten ryanair je riadne na hovno 😠

katie555
19. sep 2012

@lu2112 ved som si sla lahnut a naspisala drahemu smsku ze boli ma trosku hlava idem si lahnut. Volal mi as 10 krat medzitym ze aby som zavolala mw. Vraj on googlil obrazky tie nohy ako mavam ja opuchnute su znamky preeclamsie .Ja sa az tak zle necitim, slabe bolesti hlavy, unava a krce v lone (co si myslim ze je lebo mala tam ma hlavu) tak neviem. Po hodine ked som sa zobudila som mu volala spat ze co sa deje ...a on len svoje aby som zavolala do nemocnice...tak som slubila ze ak sa budem citit horsie 😔

lu2112
19. sep 2012

@katie555
@monkka21 ja vzdy hovorim radsej pojdem peso nez Ryainarom 6 rokov na stanstede stacilo nikdy viac 😉 jedine co vedia je zdierat ludi

katie555
19. sep 2012

@monkka21 ako ja ti tak poviem ze chodime my ryanairom bo je na priamo, ale nemam ich rada...ked sa mi zadari dostat lacne letenky tak mi to az tak nevadi ale platit za ryanaira pre mna plus malu takmer 200 libier sa mi zda dost...
My sme uz aj minule vianoce nesli ryanairom, ale drahy siel s lufthansou a ja british airways (totiz nekupovali sme letenky naraz a cenovo to vyslo tak potom nakoniec lacnejsie) Pre teba mozno aj jet2.com by nemusel byt zly do budapesti - ti su v pohode, - nieco by som ich porovnala skyeurope co sa tyka servisu ale drahsie letenky ...(teda ja som zo sky nemala nikdy problem) 😀

lu2112
19. sep 2012

@katie555 no pozri pre pokoj zavolaj aspon sa ukludnis tie nohy mam aj ja a ruky k tomu bolest hlavi mozes mat aj z tlaku ale aj z nedostatku tekutin pila si dost?? A pokial sa citis slabo mozno len naozaj potrebujes odych skus este polezat a ak sa to nezlepsi volaj. Dufam ze ti bude lepsie a skoro to prejde bolesti v lone mas z malej aj mne tam uz Max obcas tak tlaci ze az slzy mi tecu. Uz lepsie to nebude ver u mna je to tazsie kazdy den ☹

monkka21
19. sep 2012

@katie555 my pojdeme az v maji buduceho roka,ale ryanair je otrasny.ja to mam z bratislavy zase kusok domov.ale keby nieco lietalo z bristola do viedne tak to by bolo fajn.a ryanair od novembra zase nelieta bristol -bratislava 😖

katie555
19. sep 2012

@lu2112 ved vody a inych tekutin ja pijdem dost (denne tak 3 litre) keby som uz viac sa snazila tak neopustim zachod 😀
ono u mna je to z tou psychikou skor - doteraz ani raz som nemala zle na mw meetings a zrazu moj tlak siel hore (nemam ho vysoky 120/80 ale zvysil sa oproti tomu co mavam normal) a ja som z toho zaskocena ze 8 mesiacov mi nic nebolo (teda okrem tych 'common in pregnancy things') uvidim ako bude neskor...To skor moj drahy panikari sa mi zda bo evidentne miesto prace googluje...ja sa citim momentalne len unavena co si skor myslim ze je normal...

@monkka21 my tiez nemam priamu linku z manchestru do blavy. Jedine z liverpoolu - co je cca 40 mil od nas, (co zase nie je az taka tragedia, ale my sme rozmaznani tym ze mame na letisko 5mil tu) ale aj to na zimnu sezonu 2krat tyzdnenne a aj to ryanair. Potom jedine ryanair manchester-budapest. A nas musia prist zobrat rodicia teda vybavit niekoho kto by nas prisiel zobrat a teraz aj zaviest bo isto nepojdem busom z malou ... mate to daleko na luton?

monkka21
19. sep 2012

@katie555 ja mam daleko do londyna vsetky letiska .sme boli s biankou ked mala 6 mesiacov .sme isli busom a to bolo strasne ju celi cas drzat na rukach.ja radsej nepojdem ani na slovensko ked nebude lietat nieco z bristolu

andrea2510
19. sep 2012

@katie555 inak je mi jedno kedy sa narodi ale nech sa prave nenarodi toho 18 ked sa budeme mat stahovat

lydusska
19. sep 2012

@radusiq oh dakujem velmi pekne za privitanie a nasmerovanie ;)). urcite sa poprihlasujem, uz len kvoli tym goody bagom hhhhh ;))) to ja mozem 😝 ....

A ako to ze budes mat na isto C-section? Vies aj reason? Drzim ti palce, nech vsetko dobbre dopadne.

lydusska
19. sep 2012

@andie25 beh no ten tlak som mala trosku vyssi ... ale to ja mam vzdy ked vela vykladam a smejem sa hhhh ... som hrozne ukecana, neviem preco?! Hlavne ked sa snazim nieco vysvetlit. Uf snad mi dneska ten moj krvny test dopadne OK, lebo som si dala kavu s cukrom p0redtym, uplne som zabudla ze idem na krv uuuf ;((((. Dufam ze ten cukor sa mi do krvneho obehu az tak skoro nedostal, uuuf .... a nezmenil mi glyko index ;((.

Ty si mala cukrovku tiez v rodine?

lydusska
19. sep 2012

@katie555 vies co radsej im zavolaj a necakaj kym to bude horsie !!!!

katie555
19. sep 2012

@lydusska ahoj uz sa citim lepsie ..budem vidiet nasledujucich par dni ..dfuam ze nebudem mat bolesti hlavy alebo podobne..
Ako ty ? ako sa citis?

@andrea2510 @lu2112 @radusiq tak potom 4.10. moze byt ked to aj andrei vyhovuje xixixi
a ty andrejka ako? vsetko v pohode? zvladas stale pracu? 😀

@monkka21 ja bych busom ani neuvazovala ist ...my chceme isto ist v januari, bo inak by otec malinku nevidel... 😕

radusiq
19. sep 2012

@katie555 juj Katie radsej fakt aspon zavolaj midwife, to neni sranda...radsej byt kludna...

@lydusska mam nizko placentu, za normalnych okolnosti sa pocas tehotenstva posunie hore, mne sa ale neposunula, takze babo sa nevie zavrtat do panvy a pripravit na porod, a keby som rodila prirodzene placenta by bola v ceste a mohlo by to sposobit silne krvacanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre