Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

minius
4. mar 2010

Jarka ake mas krasnucke deturence 😵 😵 😵

jarka82
4. mar 2010

Minius dakujem za pochvalu. Dungannon je v severnom Irsku nedaleko Belfastu. 🙂 ja som maleho vynosila a porodila doma takze to viem porovnat,naozaj tie vysetrenia od spodu ak netreba ja by som ani nechcela tiez to vyvolava predcasny porod. Ja som ziadne problemy nemala ani pri jednom ale na svk uz by som rodit nechcela 😅 Uz sa ti to krati,odkial si?

minius
4. mar 2010

jarka ja som v londyne uz skoro 11 rokov.... ako ten cas leti!

ja som tie vnutorne vysetrenia chcela len zistit ci tam dole nieco neciha 😕. Ja sa teraz snazim urobit streptokoka test ale prepana to je akoby som si ziadala o nejake Brain surgery!

a co povies je to tunak lepsie? pocula som ze pristup je omnoho jemenjsi ako doma ale after care je bieda aspon v tej nemocnici kde rodim ja.
Ale vsak uvidime jedna kamoska si to tam minuly tyzden odrodila a druhu to caka uz co chvilku.

jarka82
4. mar 2010

jej v Londyne? 🙂 pekne tam je ze? ja som tade len prechadzala ked sme leteli london luton 😀 To si tam dobreeee dlho,uffff aha a mas nejake problemy tak preco ti nespravia? tu sa ma pytali ci je vseyko ok a keby sa mi ieco nezdalo vysetrili by ma. No na svk som zazila teror sestriciek doktor bol velmi zlaty ale tie sestry a na novorodeneckom no hroza. Akoze urcite doma ta starostlivost je lepsie aj ked sa za vsetko plati radsej by som si zaplatila len nech mam deti osetrene ako maju byt a nie odbit na vsetko paracetamolom. Hroza. 😠

minius
4. mar 2010

Londyn je super ... na chvilku ale uz som tu asi pridlho 😀 ja by som najradscej isla prec bud na SK alebo na countryside ked bude mat malicky tak okolo 3 rokov. Londyn je straaaasne busy!

inak ja nemam ziadne problemy (tuk tuk tuk) ale ja som pocula ze ten streptokok sa vacsinou neprejavy nicim a moze sa to nalepit na babo v priebehu porodu. Oni to tu iba robia iba ak by voda praskla priskoro.

A to mas fakt pravdu. Tu ked ides k lekarom tak vsetko je OK a paracetamol je najlepsi liek 😀 😠
Ja tu mam taku dobru polsu lekarku, ona je velmi zlatucka ale k nej dostat appointment to je riadny boj.
Tak dufam ze ked sa drobcek narodi ona ho bude vysetrovat

A ty si ako dlho v Dung...(jooooj dlhe meno to je 😅 )

jarka82
4. mar 2010

4 roky. tak to mas dobre ved snad sa vas ujme 🙂 ja mam svk lekarku vzdy na drate ak treba aj lieky mi vypisuje 🙂

elixia
4. mar 2010

Ahojte, tak sme sa konecne rozpisali,to je super 🙂

Tak ja som este len na zaciatku tehotenstva, prave dnes poobede mam prve stretnutie s midwife,tak som zvedava co nove sa dozviem. So zdravotnou starostlivostou tu nemam najlepsie skusenosti, tak preto sa trochu obavam ako to bude teraz. Ako ste pisali, najlepsi liek je paracetamol a ked uz je veeeelmi zle, tak ibuprofen.

Jarka, kde je ten Dunnganon? Som hladala na mape, ale nic mi nenaslo 🙂

Ja zijem v Crewe teraz, to je Cheshire, Noth West. Predtym sme zili 3 roky vo Walese, countryside krasna, ale do najblizsieho obchodu 5 mil 🙂 Takze teraz si zivot v meste uzivam 🙂

elixia
4. mar 2010

Jarka, naozaj krasne deticky, babulky su rozkosne 🙂

elixia
4. mar 2010

Tak podla predpokladu,vela som sa nedozvedela,kopa papierovaciek a mam cakat na list z nemocnice na prvy scan..

Lola, ty kde v UK zijes?

jarka82
4. mar 2010

elixia dakujem 😵

elixia
4. mar 2010

Ako to s nimi zvladas? Ja by som chcela dvojicky, ale nemame na to ziadne predpoklady...a navyse moj drahy ked to pocul,tak ze v ziadnom pripade 🙂 Akoby to este mohol nejako ovplyvnit 😀

lola79
4. mar 2010

ahojte, tak sa o rozbehlo. Ja som v Londyne, ale obidvaja by sme chceli ist niekde do countryside, ale kvoli praci nemozme. Aj na mna je uz toho v Londyne dost, chceme sa vratit domov, ale vyzera to tak, ze este asi 2 roky pobudneme. Povodne som chcela pockat, kym sa drobcek nauci poriadne po anglicky, aby to mal jednoduchsie.
So starostlivostou doteraz mam hrozne skusenosti. Preto som chcela utiect domov. Ale dali mi vybrat si nemocnicu a vybrala som si euston, kde minuly rok otvorili nove kridlo so zenskym oddelenim, takze je tam vsetko nove a vonave.. a malo ludi. Moje prve stretnutie s midwife trvalo 70minut, takze som spokojna. Vzali mi asi 7 skumaviek krvi a zucastnujem sa aj na nejakom vyskume Rh negativnych tehuliek.. kedze som Rh-. V stredu budem vediet povedat viac, ale zatial to vyzera fajn.
Minius, tak Ty to budes mat o chvilku za sebou 🙂 Budeme drzat palce. Elixia, skoda, ze nie si blizsie! ☹
A Jarka, to mas fakt babiky! Nadhera!

jarka82
5. mar 2010

Dobre ranko vsetkym 😵 Elixia ale dobre zvladam to,ale prvych 6 mesiacou to bolo nieco strasne ale teraz je to uz dobre. No my sme mali v rodine moja mama nala surodencou dvojicky.
Lola dakujem!

elixia
5. mar 2010

Ahojte,teda dobre rano 🙂
Lola,skoda,Londyn mam naozaj trochu od ruky 🙂 Moje stretnutie s midwife trvalo vcera asi 30 min, ale bola velmi zlata, nemozem sa stazovat. Mam vraj teraz cakat na list z nemocnice na prvy scan a tam mi aj vezmu krv na kadejake testy.
Jarka, mala si tu zo zaciatku niekoho na pomoc? Ja nemam nikoho,kto by moho prist,takze to budeme musiet zvladnut sami. Najvacsiu hrozu mam z toho, ci vobec budem vediet co mam robit 😀 Ale to je asi normalne, teda aspon kamoska sa zo mna smeje,ze sa spravam ako typicka prvorodicka, vsetko citam, studujem....no ale co ine mi zostava? Ona uz jedno dieta ma,tak vie co a ako..ja zatial len teoretik 😀
Lola, uz si aj nejake nakupy zacala? 🙂

minius
5. mar 2010

ahojte babeny,

jarka tak tebe sa matko narodil este na SK?

Elixia jooooj aj ja som citala na zaciatku vela ale zostala som z toho vsetkeho taka confused 😅 tak uz necitam a uzivam si tehu.
Pockaj ked budes mat ten prvy scan. Je to krasnucke 😵 nase sa tam riadne tocilo a kotrmelcovalo. 😀

Lola a kde si v Londyne? Ja byvam vo West London.

elixia
5. mar 2010

Minius, no aj ja uz zacinam byt.. 😀 Kde vam potvrdili ze cakate chlapceka? Lebo vraj tu v UK to nerobia..

jarka82
5. mar 2010

Elixia mne prisla na pomoc prve 3 tyzdne svokra kedze som bola po cisarskom a amame velmi ziveho 4rocneho sibala este ale potom...a neboj prides do toho. 🙂

Minius ano maly sa narodil na slovensku mal 5 a pol mesiaca ked sme sem prisli.

Elixia nam nechceli povedat cele tehu ze co cakame tak som sa aspon opytala ci su jedno ci dvojvajecne aspon som vedela ci budu pohavia dve ci jedno takze az na sale bolo to prekvapenie ze 2 dievcatka 😵

elixia
5. mar 2010

Jarka, tak to by som ja nevydrzala nevediet az do porodu co to bude...hlavne v dnesnej dobe,ked uz su take moznosti..takze ja som sa uz objednala na tu najnovsiu novinku 😀 - urcenie pohlavia babatka z krvi matky 🙂

Mne sa nechce vsetko kupovat v neutralnych farbach, chcem sa vytesit bud do modra alebo do ruzova 🙂

minius
5. mar 2010

elixa my sme to mali potvrdene 3x. Prvy krat na SK v 18tt ale potom aj tu nam povedali na 21 tt scane a este sme mali 3D v 27 a nase male vobec nie je hanblive 😅 ukazuje to svoje pohlavie kde moze 😀
Oni ti asi iba nepovedia kedy nebolo dobre otocene lebo v minulosti sa vraj stalo ze ludia sudili nemocnicu ked im povedali zle pohlavie.
A tiez ako ty nevydrzala by som to. Hlavne s tym kupovanim. Zakladne veci sme vyberali neturalne keby ze nahodou nabuduce bude dievcatko, ale oblecko mame takmer vsetko baby blue. 🙂

Jarka a tvoj manzel je zo SK? Len tak ze co vas tahalo s malickym do Irska 😅 ?

jarka82
6. mar 2010

Elixia ja som sa pytala pri kazdej prehliadke,proste som mala lekara cinana a ten to odmietol 😢 a doma som nebola ale nevadi oto bolo to prekvapenie intenzivnejsie a radost este vecsia ale urcite som tochcela vediet.

Minius ani on je z Sk ale uz by som s malym tak skoro neprisla keby sa to vratilo 😖 ale co uz no.

lola79
6. mar 2010

ja som s nakupmi este nezacala.. ale par kuskov mam, kedze som chcela babo uz dlhsie a ked tu boli take super vypredaje a kupovala som nieco pre kamosky, tak som sa nezdrzala a par veci som si kupila uz davnejsie. Ale to je uz na take vacsie dietatko. Ja idem este v aprili po velkej noci na tyzden domov a ked sa vratim, to uz bude asi 19.tyzden..tak vtedy by som chcela zacat nakupovat.
Inak s tymi dvojickami, moj otec ma sestry dvojicky. Myslite, ze tam je nejaka sanca? Ja uz budem mat 31, tak by mi celkom bodlo, keby som mala dve naraz 😀 Povodne som chcela mat 4 deti, ale snubenec si mysli, ze je to vela a chce 2. Tak som povedala, ze sa musime stretnut uprostred a budeme mat 3 🙂 Len dufam, ze si to po prvom porode nerozmyslim 🙄

elixia
6. mar 2010

Ahojte, tak asi zalezi aj od lekara, ci prezradi pohlavie alebo nie. V kazdom pripade, ja to chcem vediet 🙂

Minius, ten 3D ste mali tu v UK? Treba sa na to nejako specialne pytat?

Lola, ja tiez idem na SK,ale na Velku noc a tiez som si povedala, ze potom zacnem s nakupmi. Aj ked, tiez som par veci pokupila a teraz dost rozmyslam nad latkovou plienkovou vybavou,ktoru by som asi tiez kupila na SK. Vela veci vychadza tu ovela lacnejsie ako doma, ale nasla som par, ktore 'musim mat' a maju ich len na SK.
Odkial zo SK si? Ja z Ke.

No myslim, ze mate celkom slusnu sancu na dvojicky, keby si patrala dalej, urcite aj v dalsich generaciach by sa nejake nasli. Mne sa vzdy pacila predstava two in one 😀 Na zaciatku sice starosti, ale potom mas pokoj 😀
Ja som tiez vzdy chcela 4 deti... 😀 😀 Uvidime ci aj po prvom este budem chciet 😀 😀 A mas pravdu, v 30 zacinat so 4 detmi..asi bolo treba skor (aj v mojom pripade, kedze som cerstvych 30 😀 )
Pekny vikend vsetkym 🙂 🙂

lola79
7. mar 2010

Minius, zabudla som povedat, ze som z vychodneho Londyna, ale chceme ist na juh. Ja by som radsej na zapad, ale nemozme si to dovolit. Nechceme platit za najom viac ako tretinu platu, tak podla toho vyberame. Dnes sme si boli pozriet domek (spodok domu) v juznom Londyne, vo velmi peknej a tichej casti. Bolo tam sice dost vela starych ludi, ale to mi vyhovuje ovela viac ako anglicki tinedzeri.. 😉
Elixia, takze vychodniarky? Ja som z Presova 😀 Ja som chcela prve stihnut do 30, ale v maji mam 31.. nevadi, len nech je citronik v poriadku (tak ho/ju teraz volame, lebo podla internetu ma vyt uz vo velkosti mensieho citrina) 😎 Dobru noc vam aj drobcekom ;)

elixia
8. mar 2010

Lola, ak to nie je tajomstvo, ako sa asi pohybuje najomne v Londyne? Samozrejme, nie v centre 😀 , niekde napr. kde vy zijete..

Tak to je super, este aj povod mame podobny 😀 Chystate sa domov niekedy teraz?

Prave som studovala, co a ako treba vybavit po porode pre baby..teda hlavne slov.rodny list a pas..poviem vam, ze mam dost, na uradoch sa teda nepretrhnu 😀 😀 (ani na SK ani tu)

minius
8. mar 2010

elixia to 3d sme robili tu ale to ti NHS neplati iba sukromne. Ale ked sme boli na 21 tt scane v nemocnici tak nam to na 3 sekundy prepli na 3D ale maly sa akurat prekryval nozickami tak sme videli iba nostek a pusinu. Ale vraj oni to nemozu robit.

lola to je super ze budete v tichej stvrti. To uz akoby ste ani v londyne neboli 😉 Jooooj aj ja chcem. Aj my rozmyslame ze by sme sa tak v decembri prestahovali niekam do lacnejsej stvrti aby sme mali aspon 2 izbovy.

Jarka a rozmyslate ze by ste sa vratili naspat na SK? Ja by som hned posla domov ale mamina mi pride na koniec marca a potom po mesiaci by som chcela ist domov na par tyzdnov na viac nas tatino nepusti 😵.

Elixia ohladom tych papierov vraj je jednoduchsie vybavit anglicky pas a potom vybavovat vsetko slovenske lebo to omnoho dlhsie trva.

elixia
8. mar 2010

Minius a je problem najst niekoho kto ti 3d urobi? Nie zadarmo, samozrejme.. 🙂

Vy planujete zostat zit tu v UK? My by sme to zabalili najradsej uz hned,ale este tak rok musime vydrzat..

No anglicky pas...lenze, pokial viem, ten moze baby mat iba ak ma anglicke obcianstvo a to zas iba ked je jeden z rodicov Anglican..co nie je nas pripad.

Jarka, nemas s tym skusenosti?

minius
9. mar 2010

Elixia tak to s tym pasom potom neviem. 😕 Tak asi mi to budeme mat trosku jednoduchsie (dufam)
Ohladom toho 3D skus si to vygooglit daj si to niekde na okoli kde byvas.
Tu v Londyne to robia na vela miestach ale moze to byt medzi £100 a £200 zalezi co si vyberiete, my sme to mali blizko Windsoru za £85 iba scan. Ale mozno tam pri vas to bude lacnejsie. A moja kamska ide na SK a vyde ju to omnoho lacnejsie. 😉 tak ak sa chystate radcsej si to urob doma. A najlepsie je to robit medzi 26-30 tt. Vtedy je babo najlepsie vydiet ale na nase sa uz tlacila placenta tak nabuduce by som isla asi o tyzden skor.
A naozaj to bol krasny zazitok a odporucam. Tatino z neho bol uplne uneseny 😀

elixia
9. mar 2010

Tak som pogooglila a aj u nas najlacnejsia alternativa 85£..tak asi porozmyslam este 😀

inak babyscan.co.uk tam sa daju najst tieto 3D a 4D scany podla oblasti kde byvate...

lola79
9. mar 2010

elixia,najom naozaj ako kde. Moj kolega plati za jednu izbu v centre 800libier na mesiac a mala som tu znamu au pair Cesku, ktora byvala u ceskej rodiny a platili 2000 libier na tyzden!! Ale ten dom!! V obyvacke mal presklennu cast strechy a z kuchyne viedla obrovska terasa na strechu. 😵 No iny svet.
My byvame v 3.zone ale do prace v centre som to mala 25minut metrom, co je uplne v pohode. A cely dom stoji 1100 na mesiac. Mame 4spalne a 3 kupelne. Takze aj s uctami a vsetkym nas to na jedneho vychadza asi 320 libier. Ale byvame tam styria. Kazdy ma obcas navstevu a je to proste stale plny dom, tak chceme ist sami dvaja. No a nasli sme nejake pekne casti na juhu. Je to lacne, lebo tam nejde metro, len vlaky, ale do pol hodky si v centre. A 2bedroom stal 800libier (spodok domu so zahradou, hore uz niekto byva).
ja idem domov 10.4., to by som mala byt v 18.tyzdni a volala som svojej starej gynekologicke, ze ma vezmu, ale budem musiet zaplatit. Ked si pamatam, niekedy davno mi teta, co robi sestricku vravela, ze robia 3d za 2000Skk. Ale to bola novinka a mala konkurencia. Teraz nemam ani ponatia. Ale asi skusim doma, ked mi to nebudu chciet urobit tu.
My uz by sme tiez najradsej vypadli, ale ked mame pracu.. ja rozmyslam, ze pojdem rodit domov. Vraj len vyplnis nejaky formular a NHS ti to prepati. Musim zistit. Viem, ze by to pre toho mojho bolo strasne, ale aj on suhlasil, ze to asi bude lepsie. Prisiel by na dva tyzdne a potom by som ostala s nasimi.. vsetky tetky, babky, kamosky, brat... vsetci by boli okolo mna a tu budem sama (moje zlaticko je cely den v praci, niekedy az do 9tej-ved sa zlbaznim!). 😅

elixia
10. mar 2010

No teeeda..a ja som tu vyplakavala,ze ako zaplatime za byvanie,ked budem dostavat len matersku 😀 To su teda dobre palky..aj sa v Londyne zaraba tak dobre?? Lebo my keby sme zaplatili 800 len najom,tak neviem,neviem...zit by sme museli z lasky asi 😀

Neviem presne ako to je ak by si chcela rodit doma,ale urcite sa to tu niekde preberalo. Ja mam podobny problem,ze sme tu sami a ked je drahy v praci,tak na zblaznenie..ale zase chcem aby sme boli spolu,takze velmi neuvazujem ist rodit domov. Jedine ak by sme odisli na stalo uz.

Na ten 3D sa tiez popytam doma, tu za 85£ sa mi to zda teda dost..
Ako sa zatial citis? Mas aj aj nejake nevolnosti? Chodis normalne do prace?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre