Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
9. júl 2012

@katie555
no na to vsetko uplne zabudni, my sme si to vyratali tak na par hodin , au au , trosku potlacit a hotovoooo...
realitu budeme riesit neskor....vitaj v klube

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 ok si to pojdem kupit teda ale ak mi to nepomoze uz aj sa pojdem stazovcat 🙂

katie555
9. júl 2012

@sarifa jj ja viem, ja nemam problem ze by ma nepustili kedze vacsinou robim az po 4tej poobede. Ide o to ak ak by som sla na denne drahy nemoze ist so mnou...A ja sa tam nechcem citit sama...Mne ponukali tusim utorky 11-1 tam kde chodim k local midwife a tusim na september to bolo, len tam je ten problem s partnerom.

klarinna
9. júl 2012

@katie555 ano ano to mam,to nie je problem

slivka233
9. júl 2012

@sarifa aspon to budeme mat na koho zhodit nie??...a zatial ziadny impulz ze by to bolo skor??? ci??

sarifa
9. júl 2012

@katie555 no ja uz som prestala pribehy o strasnych porodch citat a spolieham sa na vlstny pribeh.Neboj pozri kolko zien to zvladlo a nase mami nemali ziadne antenatal class a ziadne vyhody ake mame mi..nemohli sa nic docitat na internete alebo svoje babatko v brusku ani nevideli .. a klko deti nase babky mali 🙂 moaj babka mala 9 🙂

klarinna
9. júl 2012

@katie555 no neviem ci mi aj plat znizia,ale citala som na Directgov,ze ak zamestnavatel mi nemozeposkytnut bezpecie v praci a menje hodin je stalepoviny platit mi to co mi plati,hoci budem len sediet v izbe,takl neviem co je na tom pravda

katie555
9. júl 2012

@klarinna no zalezi aku pracu vykonavas? a ze ci tvoj zamestnavatel povazuje za rizikovu? ja robim 20 hodin tyzdenne, ale tak som uz rok koli univerzite. Odkedy som nahlasila ze som tehotna, tak manazment sice nerobil risk assesement, ale team leaders co mam su v pohode. Mozem si vybrat co chcem robit a co nie. .. (na rozculovanie par zavistlivych kolegyn) 😉

sarifa
9. júl 2012

@katie555 aha no to ano .tiez by som tam sama asi nechcela byt ...

lu2112
9. júl 2012

@klarinna vsetko zavysi co mas na znluve tam je presne napisane maternity leave ako je platena a kolko musis odpracovat. Vypoved nedavaj lebo stim vela nevyhras kludne odyst mozes na matersku a kludne mozes na slovensko len musia mat na teba kontakt a ked ti bude koncit materska musia ta kontaktovat co su tvoje plany a vtedy das vypoved

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 ja to zvalim na teba ze to bol tvoj napad s cajom hihihi 🙂 co tym myslis impulz ci bude skor ?

katie555
9. júl 2012

@sarifa ved prave to je to. Sla som do obchodu a milion patsto kremov, sackou, flasiek cumlov atd. Kedysi bolo jeden druh a muselo byt dobre. Ja som tiez povedala to iste, ze kedysi antenatal classes neexistovali a aj v sucastnosti na slovensku nie su bezne kym si ich nezaplatis a kazdy je v pohode. To len ja mam depkovy den. 😒

slivka233
9. júl 2012

@sarifa no ci necitis nieco ze by si rodila skor
kludne mozes to zhodit namna..pohoda ja vela znesiem

lu2112
9. júl 2012

@katie555 stym risk assesment pekne riskuju keby sa ti nieco stalo vysudis slusne peniaze ale oni sa vzdy poucia az ked sa stane tak davaj pozor nech nerobis nic co nemas 🙂

sarifa
9. júl 2012

@katie555 neboj moja my vsetky mame depkovy den ..ja som ich mala strasne casto ked som bolo okolo 5mesiacov ..

klarinna
9. júl 2012

@lu2112 a ako je to potom s poistenim na Slovensku?ak nedam vypoved,tak stale budem tu poistena a nemozem sa poistit na Slovensku

lu2112
9. júl 2012

Baby je tu niekto kto nechce na tie antenatal classe. Alebo nebol my z manzelom na to velmi nechceme ist. Ja mam strach aj bez toho

katie555
9. júl 2012

@lu2112 lol ja viem....no u nas to nechali tak ze sama mam uznat za vhodne co chcem robit a co nie ..Ono to ma vyhody, ked ma niekto nastve ani ma reportovat nemozu... mne to tak vyhovuje.... 🙂

klarinna
9. júl 2012

@katie555 no ja robim50hodin tyzdenne,to je problem,ze ja mam taku manazerku co je velmi nic nezaujima,zajtra si s nou chcem sadnut a porozpravat,tak som zvedava co ma caka

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no citim sa kazdy den ako keby som uz rodit isla 🙂

lu2112
9. júl 2012

@klarinna no to nemozes lebo zo zakona nemozes byt poistena v dvoch krajinach EU no stim budes mat problem ale ak das vypoved stratis narok na matersku z Uk a dostanes len minimum co je na slovensku

lu2112
9. júl 2012

@katie555 tak to mas dobre 🙂 aspon si mozes vzdy nieco nove vymysliet co nemozes

katie555
9. júl 2012

@klarinna no sorry ja mam blby den, ja som myslela ze robis 17hodin tyzdenne (co si spomenula ako kolko tyzdov si tehotna) hej povedz jej ze tolko hodin robis odmietas. Ja som rada ze robim len 20 aj ked financne by mi teraz pomohlo robit viac. Fyzicky sa mi moc neda, v robote sa citim ako slon, zle sa mi pohybuje. Neviem sa dockat momentu ked pojdem na matersku. A obdivujem vsetky baby tu ze robia normalne full time.

klarinna
9. júl 2012

@lu2112 no to som chcela vediet,takze na Slovensku si potom musim vsetko financovat sama porod atd.

klarinna
9. júl 2012

@katie555 no robim 50hodin tyzdenne a som v 17tt

lu2112
9. júl 2012

@klarinna no to ano vsetko by si si musela zaplatit sama ale aj tak na slovensku si toho platis dost ak chces niake lepsie zaobchadzanie

lu2112
9. júl 2012

@klarinna inak tolko robim aj ja ale samozrejme z viacerimi prestavkami a ked som unavena idem domov ale kludne si mozes vypitat menej ak nevladzes

klarinna
9. júl 2012

@lu2112 no to ano,len teraz som bola doma na dovolenku,isla som do zubara a nebol velmi ochotny ma zobra t bez zdravotnej karticky

klarinna
9. júl 2012

@lu2112 aj by som zvladla,ale mam mensi problem s placentou,mam ju dost nizko ulozenu a uz ked som dlhsie na nohach alebo dlhsie chodim ,tak citim akosa tlaci dole,lekar povedal ze by sa to malo upravit,

slivka233
9. júl 2012

@sarifa ale ty si doma uz nerobis ze???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre