Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
10. júl 2012

@sarifa hmm vymysliet? neviem zo mna by len kravina nejaka vysla 😀 inak nemusis na slovensku dokazat ze take meno niekde existuje, ak davas nejake zvlastne?

sarifa
10. júl 2012

@radusiq Ja nedavam zvlastne 🙂 Len viem ze niektori ludia naozaj maju tazkosti s menami a ziadne sa im nepacia tak tvoria mena 🙂

jeanka
10. júl 2012

@lu2112 tak babulky uz su doma, tichucke a krotke, budem musiet na nich teraz davat pozor par dni ci papaju a bobeckuju ako maju 🙂

lu2112
10. júl 2012

@jeanka tak to som rada ze ste v poriaku teraz budu take par dni omamene ale urcite sa stoho dostanu a budu vam robit radost 😀

kaciatko215
10. júl 2012

@lu2112 ja som nebola na antenatal classes a nic sa nestalo.Midwife sa ma stale pytala ze ci uz som sa prihlasila tak som sa stale vyhovarala ale nevyhovoval nam casovo tak sme to potom nechali tak a nic sa nestalo a porod sme zvladli aj bez toho

slniecko77
10. júl 2012

ahojte 🙂
..ste tu spominali antenatal classes..ja som sice bola, ale nic mi to nedalo, z mojho pohladu uplne zabity cas,viac som si nastudovala na nete, vsetko co rozpravali som uz vedela..som myslela, ze nas tam budu ucit nejake prakticke veci napr. ako dychat pri kontrakciach a podobne, ale NIC! ..jedine co bolo fajn, ze som videla ako vyzera porodnica, ale kvoli tomu som nemusela chodit na classes, u nas sa robi aj samostatna prehliadka

kaciatko215
10. júl 2012

@slniecko77 vsak to ze mne tych 5 hodin pripadlo strasne dlho.Som mala problem obsediet pol hodku na jednom mieste a nie to este 5 hodin.A presne vela som sa docitala na nete a porodnica sa tiez dala pozriet hocikedy

slniecko77
10. júl 2012

@kaciatko215 Kati, pre mna uplna strata casu..u nas to bolo vo vecernych hodinach, tak bol 2x z troch so mnou aj manzel (ked som uz zacala chodit tak som to aj dokoncila)
..na jednej strane som to chcela absolvovat, kedze som bola prvorodicka a ocakavala som od toho omnoho viac - viem, ze na SVK ich ucia aj dychat a podobne, ale v konecnom dosledku to bola uplna strata casu 😉
..ako sa dari drobcovi? a ako si uzivas materstva?

kaciatko215
10. júl 2012

@slniecko77 ja ked som zahlasila manzelovi ze je to v sobotu na 5 hodin tak sa na mna pozrel a povedal ze ten cas mozeme stravit niekde vonku v prirode a mal pravdu 😀
Drobcekovi sa dari len ja som prekonala zapala prsnika cez vikend som mala 40-ky horucky prsnik cely cerveny na dotyk velmi bolestivy ale kojit som z neho kojila aj cez tu bolest.Len my sme z pondelka na utorok min.tyzden boli na A&E bo som mala zacinajuci zapal strasnu hrcu som mala a doktor mi dal ATB s tym ze zapal sa mi este len moze prejavit a mal pravdu tak som si to odtrpela.Az vcera v noci mi konecne maly vypil cele prsko s tym ze ani hrca tam neostala.Inac cez vikend som musela dat aj umele mliecko bo z toho choreho prska mu to velmi neslo a bol hladny chrobacik moj ale dnes uz pekne papal.Davala som si obklady z kapustovych listov tak aj to mi pomohlo .Boli sme sa dnes odvazit tak sme za 12 dni pribrali 440g tak uz mame 3660g 🙂 mam tu teraz maminu a aj ocina tak mi pomahaju ale inac vsetko v pohodicke zvladame

slniecko77
10. júl 2012

@kaciatko215 tak to je super 😉 ja som cca pred tyzdnom uz maleho odstavila
..aj ja som raz mala hrcu v prsniku a pomohli mi na to kapustne listy a Paracetamol (ale vraj sa moze aj Ibalgin) a snazila som sa z neho dojcit..ked pije tak bradicku by mal mat smerom k hrcke..velmi mi to pomohlo 😉
..tu si to kukni: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...
..inak, vynikajuca stranka o dojceni..maximalne odporucujem vsetkym maminam, ktore chcu bezproblemovo dojcit

lu2112
11. júl 2012

@kaciatko215 jeej no super lebo manzel je na tom podobne ze 5 hodin on nestravi niekde ked to je len zabity cas. Radsej mastudujeme ma internete a stravime tie hodiny niako prijemne. A nemali stym problem ze ste neboli?? Ci pri porode to nikto neriesil 🙂

radusiq
11. júl 2012

@sarifa ja som to nemyslela ze ty konkretne, ale ze ak niekto chce dat zvlastne, myslim ze sa to musi na slovenskej matrike dokazovat ze to meno existuje 🙂

@lu2112 bre ranko, ako dnes? zvladla si to vcera v praci? ako dopadla tvoja nahrada?
ja sa na tie antenatal classes chystam, mam ich utorky doobedu v septembri, takze to budem mat ako kratochvilu kym budem doma 🙂 ak to bude onicom pojdem raz a necham to tak, ale mam pocit ze niekedy uplne zaklady sa tu rozoberaju a ja nemam sajn 😕 😅

sarifa
11. júl 2012

@radusiq no na slovenksu sa musi vsetko dokazovat 🙂 my sme uz raz taki 😀

kaciatko215
11. júl 2012

@lu2112 absolutne to neriesili pri porode sice sa opytali ze ci sme boli na predporodnej priprave ale nic nepovedali a presne vela sme sa docitali na nete

slivka233
11. júl 2012

Ahojte dievcata, tak dnes som mala midwife a navstevu health visitora doma.
U midwife vsetko super, na 34tt+3dni mame brusko 35cm a vsetko je ok, hlavicka je uz dole a vraj nice little head xixix
Health visitor slecna bola velmi mila, prisla sa hlavne predstavit, a podiskutovat a babatku. Napr. ci planujem kojit a ked so povedala ze samozrejme tak som dostala brozurky a peknu prednasku, zotpovedala mi na vsetky otazky a myslim ze predporodnu pripravu uz vobec nepotrebujem kedze som sa dozvedela vsetko co som chcela. Bola velmi ochotna a dala mi na seba kontakt ak by som potrebovala hocico mam volat 24hodin aj ked sa maly narodi,
Prvy krat nas pride pozriet 10 dni po porode.
Povedla mi aj to ze niektore slovenky jej nevedie povedat ani hello v anglictine a su tu niekolko rokov, co som sa az zacervenala, ale sak no co uz, len sa cudujem ze na co su tu ked sa nenaucia komunikovat v jazyku. blee ( povedala to na margo toho ze ja som tu v auguste iba 2. rok ) .
Ale bola velmi zlata navsteva trvala cca 30-35 minut.

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 no vidis to ako vsetko dobre dopadlo 🙂 Aj ja by som veru taku navsevu prijala 🙂 Ozaj uz som si kupila ten caj a ako casto sa ma pit vies?

slivka233
11. júl 2012

@sarifa od 35tt sa pije jeden denne a potom kazdy tyzden zvysujes davku, 36tt 2xdenne, 37tt 3x denne ... max. je myslim ale 1liter caju denne na konci tehu.
Pije sa od ukonceneho 35tt ale asi uz od zajtra zacnem aj ja.

slivka233
11. júl 2012

@sarifa a uz si doma na maternity leave??uzivas si pohodu ze nemusis rano do prace?

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 no jasne aj sa zachvilku nudid budem :D V praci som dostala vela darcekov a kvety tak to ma velmi potesilo tiez .No a to rano si viem lepsie predstavit..Moj drahy s jeho dcerou dupocu jak sloni a trieskaju s dvermi ze ma ide porazit ale potom neskorsie dospavam 🙂 tento tyzden sa len vyvalujem a pomalicky si upratujem a chistam sa 🙂

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 a ja som si ten caj len do salky robila ..vonia dobre len cudne chuti haha a mam ho s tesca.

slivka233
11. júl 2012

@sarifa ja som ho kupila v hollad baret ci ako sa to pise..ale este radsej pockam a od piatku zacnem....ja si rada pospim odkedy som dom tak do 8:30-9:00 viem v pohode zaspat, ved kedy ked nie teraz potom toho uz vela nenaspime.
Midwfie povedala ze mam brusko uz dost dole tal snaad to bude aj skor dufam teda.mam app. 25.7. a potom 9.8. a hovori ze mozno toho 9. sa uvidime uz v nemocnici...no tak ale je to prve babo neverim ze by som isla skor...
a ty uz mam babo angaged?ja som sa jej pytala ale povedala mi ze to tak o 2 tyzdne.

slivka233
11. júl 2012

@sarifa a davam stavku myslim ze budes mat dievcatko...

lu2112
11. júl 2012

@radusiq ahoj rano som nestihala lebo sme zaspali ale na test sme prisli na cas 🙂. A musim povedat ze mne ten napoj velmi chutil ja by som si dala aj dva 🙂. Potom sme tam dve hodiny pockali a zajtra budu vysledky takze dufam ze dopadneme dobre 😀 A konecne tam na mna boli mily. Akurat som zistila ze zajtra mam dalsi apointment na ktori som uplne zabudla tak tam idem volat ci mi ho nemozu presunut 😀 a ty ako dnes

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 Bodaj mi si mala pravdu stym dievcatkom 🙂 ja si myslim ze to bude chlapec ... No ty ma este aj predbehnes moja 🙂 co sa tak ponahlas hihi No ja uvidim moju MW az 18teho naposledy mi povedala ze je zle otocene a ze sa musim valat na lopte ..tak sa valam valam kazdy den ... Este ale nieje engaged co u by aj mohlo
byt.Neviem ani ako je teraz otocene..pravu stranu brucha mam tvrdu tak si myslim ze tam je jeho chrbat uz a zadok 🙂 a na lavej citim kopance tak veru neviem ako je tam poskladane ... tak by sa mi zisiet scan aby som si to aspon vedela predstavit ako tam je ... aj s prvym babom mozes ist skor . Ja som bola narodena o 2 dni skorej ..A ako vravi babo moze prist kedykolvek ci je prve alebo tretie .Ja si myslim ze pojdem skor a ked nie tak sa budem snazit aby som nesla priliz neskoro 🙂

radusiq
11. júl 2012

@lu2112 ahoj no super tak fajne aspon ti nebolo zle 😀 drzim palce aby vysledky boli dobre. Co za appointment si mala mat?

slivka233
11. júl 2012

@sarifa citala som jeden clanok neviem kde to bolo uz , ale vraj ked babo nieje otocene da sa tomu pomoct. treba si napr. na mobile pustit pesnicky a mobil si prilozit k spodku bruska, vraj babo ide za zvukom a tym sa moze presunut dole, alebo babo ide za svetlom a tiez s baterkou si svietit na spodok brusko..ja viem znie to smiesne ale niekde som to citala.

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 no to je celkom zaujimave budem musiet nieco stoho vyskusat...ako prehovorit to babatko aby sa otocilo :D

slivka233
11. júl 2012

@sarifa urcite sa otoci ved este ma casu kopuu..uvidis..neboj..trosku si poskac na lopte, pusti brusku pesnicky presviet ho a bude dobre hehe...zartujem, bude to ok, babo ma este cas.a uvidis maminu posluchne a otoci sa

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 hahah to bude mat dobre disko 🙂 muziku a svetla a este ho aj ponatriasam hihi .. a tebe teda zmenili termin ked ti povedala ze sa uvidite v nemocnici 9teho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre