Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
12. júl 2012

@sarifa mas foto super sa tesim, a kde si sa fotila,mna napadlo len to mothercare, a v com si sa fotila??ja som si nasla nejake zabery co jej chcem ukazat ale neviem co na seba. a co s dvoma vanickami??? rychlo druhe babo heheh
no zatial mam iba jedno to cot bedding, my sme objednali tmavu detsku a velmi by som dotoho chcel ten bedding littlle circus co je zlto biely a cerveny krasny farebny sa mi to paci v kombinacii s tmavou hnedou, ale zatial som nenasla dobre rozmery lebo sme kupili cot bed a nie cot.ale mam klasicke take blede macikove,. a do kociaru neviem ked bude zima ku kociaru mam taky fusak co bol k tomu a ked bude tak ako teraz hadam len deku neviem este to nemam premyslene. klasicku nase zavinovacku teda jednu mam, dnes sa to tu niekto pytal aj som asi 2 strany dozadu dala foto zavinovacky s kokosovou vystuzou, ktoru som si ja kupila , nechcela som tie klasicke biele s volanikmi a toto sa mi pacilo, som kupila ked som bola doma, aj klasicke kosielky som si kupila aj ortopedicke nohavicky pre pripad, ja chcem maleho davat do perinky aspon doma a aspon par tyzdnov.

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 moj priatel ma jedneho znameho co foti tak som bola tam lebo i ked moj foti ten nema studio .Ja som si zmenila oblecenie tam 2 krat .a potom som sa fotila len v leginach a takom bolerku co bolo len pod prsia aby som mala aj fotku bruska ...
hej dak pokoj s dalsim 🙂 nato ani len nemyslim ....
Mne uz sa zacali objavovat strech marks :(divne je ze nie na bruchu ale na nohach presne pod bruchom .no hroza!

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no ja zatial strie nemam, aspon co sa pozorujem na brusku nemam , ale mam na nohach resp. na stehnach z vonkajsej strany, ale niesu velmi viditelne az tak, natieram sa ako sa len da aj 3x denne tak uvidime ako to bude potom ze ako budem vyzerat ci este dam na seba dvojdielne plavky hehe...po orode chcem sa dostat do nieze povodnej vahy ale este menej..ja viem moc si fandim ale ja to dokazem.....
ten krem co mam som spokojna je dobry...
horsie je ze teraz na noc zacinam citit zahu...to z toho ako sa maly poprehadzoval..
som zvedava na foto potom sem nejake zaves....mi ideme v sobotu tak snad to bude ok, nejaky ten ohoz povyberam. .
musim vyuzit ze moj bude doma piatok a v sobotu lebo v nedelu ide opat prec a pride az piatok....takze tajne dufam ze ked to namna pride pride to od piatku do nedele obeda....ak nieeee smola hehehe...ale zase ak keby to prisla urcite ma znemocnice vratia ze pridite ked budete viac otvorena sak klasika

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 jaj neboj to aj ja si tak fandim 🙂 ze jaka budem jak modelka ...vysoko rubem haha
Neboj fotky sem urcite dam az ich budem mat na disku samozrejme 🙂 aj ty sem daj dake foto ked ta odfotia..nevedela som ze to tam aj robia take nieco
ja mavam hrozne bolesti v bruchu musela som sa presunut na loptu.No to oni tak robia preto nam na ant.class povedali ze neutekat hned do nemocnice..to sa im povie hlavne ked niektore mamicky su same doma ...az na 4cm otvorena a az potom si ma nehaju v nemocke tu....

idem ja do postele lebo som nevladna ..maj sa pekne zatial papa

slivka233
12. júl 2012

@sarifa ok dobru noc, ja uz som tiez uvelebenaaa...len este potiahnem pat minut lebo rano skoro buntosim.....

lu2112
13. júl 2012

@cimage no dva mesiace by ti mali stacit na vybavenie vsetkeho co potrebujes aj drahy bude tak dlho?? Aspon si rodina uzije maleho 😅.
No stim nakupovanim mas pravdu keby to tu bolo drahsie asi nemenim satnika kazdy rok ale tak nepomozem si. Ale aspon tento rok som na tehotesnske vela neminula ale zase vsetko co som usetrila ide na maleho 😀

lu2112
13. júl 2012

😀 @radusiq Dobre ranko ako dnes.
Tak ja konecne lepsi den v praci v pondelok mi nastupuje moja asistentka takze nakoniec sa rozhodli ze ma nenahradaia ale posilnia department a moja managerka bude 3 dni v tyzdni ako suport takze celkom dobre nakoniec a ja uz od pondelka nemusim nic robit vsetko budem led riadit z officu dorobim papierovacky a posledne veci co mam rozrobene a mozem relaxovat 😀
Vykend mam volny takze rozmyslam co budeme robit

radusiq
13. júl 2012

@lu2112 dobre ranko, no parada, konecne sa to nejako vyriesilo, som rada ze si spokojna 🙂 a volny vikend je pekny bonus 😀 ako ti dopadli vcera vysledky?
Ja mam o 11.00 Obstetrician, som zvedava ci mi povie nieco nove, podstatna je hlavne ta oblicka ale tak uz sa popytam aj na ine ked tam budem. Potom musim ist na spravu nasho bloku, objednavala som nahrady cip od brany a sup do prace a trcat tam do 7mej 🙄 vcera som sa bavila so supervisorom call centra, ma poprosil ze mu vypadne jeden clovek od dnes do utorka tak ci mozem robit jeho shift (10-7) - ale v podstate sa to tyka len utorka a stredy takze to nejako prezijem...

jeanka
13. júl 2012

ahojte 🙂 tak zajaciky maju kontrolu za sebou a vsetko v poriadku, aj nas sestricka pochvalila ze mame "happy bunnies", ze su zdrave, pekna srst, zubky v poriadku, ze malokedy take vidi... ze ludia sa nevedia starat o zajaciky, len ich strcia do klietky, nedavaju im seno len granule a ani ziadnu zabavku/vybeh im nedaju..... ono sa to zda jednoduche - ved je to len zajacik ale je to cela veda 🙂 a taky "bezproblemovy" zajacik akeho ma @lu2112 sa len tak lahko nezadari 😵
inak vcera som myslela ze asi vzlietnem taka som bola nafuknuta..... neviem co som zjedla 😀 som bola zase v meste na prechadzke a pomaly kazdych 10 metrov som musela zastat ako mi tvrdlo brusko 😖 ...... ale uz sme zase vyfucali, hned je lepsie, aj ked najst prijemnu polohu ci uz sediacu alebo leziacu je priam zazrak... vydrzim este tu chvilku nie? 😎

lu2112
13. júl 2012

@radusiq No Vysledky su v poriadku takze som to oslavyla patricne zjedla som polku bananoveho kolaca 😀.
No aj ja som rada ze sa to uz konecne vyriesilo lebo stale som bola v takom strese ze co bude a uz naozaj nevladzem tolko vela veci riesit 😒. Musim si davat pozor lebo nestoji to za to 😅.
Inak buduci tyzden mas posledny tyzden ak sa nemylim ci az ten dalsi?? Sa ti to krati ked ty pojdes ja potom uz len chvylku a idem tiez tak ked budeme na materskej aspon mozeme dat stretko castejsie pokial sa neodstahujeme 😀

lu2112
13. júl 2012

@jeanka Jeej tesim sa tak sa malim dari dobre to je super ze ziadne komplikacie nie su.
Ako si pisala je to cela veda ako sa starat o zajciky to je ako male dieta tiez mu vsetko nevyhovuje a musis mu davat spravnu stravu a vela pozornosti a hlavne hraciek. Nas ma z bytu detsku izbu vsade ma pristup okrem spalne lebo pod postelov sa rad schovava a potom nechce von 🙂. Ale tiez pravidelne chodime na kontroli nech vieme ze je zdravy a spokojny 😀. Inak ako casto strihate pazure lebo u nas je to vzdy velky problem a robota pre dvoch strasne to nemame radi?? Inak ja vzdy poviem kazdemu ze zajaciky su tie najlepsie domace maznaciky a hlavne je ze nevydavaju skoro ziadny zvuk 😀.
Inak ja mam problem tiez ked sa vela premozem tak mi tvrdne brucho ale vidim ze sa toho asi nezbavym az do konca a z coho ta tak nafucalo ci si nezistila. ??

jeanka
13. júl 2012

@lu2112 no nase mozu len v obyvacke/jedalni - ale aj to je dost velky priestor a treba na nich stale striehnut, lebo v kazdom rohu by spravili dieru do koberca (uz sa im aj zadarilo 😀), vsade mame nejake kartony/krabice a tunel aby sa mali na com zabavat a neokusovali to co nemaju 😀 akurat som si uvedomila ze majka bude mat o dva dni presne rok, mima je o 2 tyzdne mladsia....... pazuriky sme im strihali len raz aj to sme asi nemuseli - pytali sme sa sestricky a chceli sme aby im ona ostrihala ale povedala ze by sme zbytocne platili ze nemaju dlhe... oni obidve vela hrabu takze si ich opotrebuju... nastastie...... lebo majka velmi zle znasa prenasanie - dokonca co je u zajacov velmi zriedkave - zacne tak jemne stonat... a to potom velmi hlboko do srdiecka sa vedia zarezavat take zvuky 😅 tak sa snazime ju zdvihat co najmenej.....
vcera to bola asi kombinacia - neodolala som marhulam a este potom na to hrachovu polievku 😀 ale ked ja rada marhulky aj hrasok 😀
a nechcem ta strasit ale to tvrdnutie bruska bude len castejsie a silnejsie... 😝

lu2112
13. júl 2012

@jeanka no nas je taky flegmos on sa rad nosi a mojka a ked lezim na gauci vzdy vyskoci ku nam mozno preto ze je sam potrebuje od nas pozornost viacej. Ale od malicka bol navyknuty na ludi mameho od jednej pani ktora ma zajace ako hoby a vela sa im venuje takze od malicka su zvyknute na ruku cloveka a na hladkanie a nosenie. My ho mame ako dieta manzelov myslacik moze vsetko co chce a nic mu nezakaze a ja som potom ta zla 😀 😀.
A davate ich aj von na travu ci len doma su ??

jeanka
13. júl 2012

@lu2112 nase sa tiez nechaju pohladkat (hlavne ked si myslia ze dostanu nieco papat 😀) ale majka obcas aj pride mi "poumyvat" (oblizovat) teplaky, zlata.... a keby sa mi chcelo lezat na zemi tak urcite aj celo mi pride oblizat 😀 ale skor sa vacsinou staraju jedna o druhu a tak sme to aj chceli kedze sme vedeli ze na nich nebudeme mat dost casu... aj ked obcas by sme sa chceli trosku pomaznat 🙂 ale takto je to pre obe lepsie.... a tiez uvidime co to s nimi spravi ked prestanu byt take hormonalne, mozno budu aj ovela pritulnejsie...... len doma su - o zahradu nemame teraz cas sa starat a hlavne macky si z travnika spravili zachod tak nechcem aby od nich nieco chytili 😖
a to ti je jasne ze tym padom aj ked bude babo tak budes musiet byt ta zla... 😀 😀 my sa obaja snazime byt prisni, ale ked vidis tie "nevinne" ksichtiky, nie je to lahke.... 😀

lu2112
13. júl 2012

@jeanka no to mi je jasne ze ja budem ta zla stale lebo na manzela traba spravit nevinny kukuc a hned vsetko je v poriadku. Aj ked prekusol tesnenie na dverach pracky manzel to z radostou vymenil ved to sa stava 😀. Nastastie to potom uz neurobil ale vytopilo celi byt 😀 Ale naozaj su to zlate tvory hlavne ked mam tazky den v praci je zlate mat niekoho doma 😀.
Som zvedava ako to pojde ked budem na materskej aj z malim 😀. Mas uz inak vsetko nachystane??

jeanka
13. júl 2012

@lu2112 no prave preto tie nase dve potvorky maju volnost len pod dozorom... 😀 hlavne by som sa bala ze najdu nejaky nechraneny kabel.... vsak uz jedna predlzovacka isla do kosa... nastastie nebola pod prudom... ale az mi zle prislo ked som to videla............ a zlatucke su neskutocne, prve 3 tyzdne co sme ich mali sme ani tv nemali pustenu, len sme sa na nich stale pozerali 😀 a aj teraz je take ukludnujuce sa na nich pozerat, vzdy sa musim usmievat....
este uplne vsetko nemam, treba mi este co-to poprat (a hlavne musim cakat kym to uschne 😀 uz netrpezlivo cakam na druhy susic 😀), tiez poupratovat a este musime doriesit kde ho budeme prebalovat, ale to sa da riesit priebezne, uvidime co nam (a hlavne mne 😀) bude vyhovovat... a urcite nam este nieco chyba o com nevieme 😀

lu2112
13. júl 2012

@jeanka No ja akurat zacinam vsetko postupne zhanat a hlavne chcem aspon zoznam mat ze co budeme vsetko potrebovat lebo v auguste sa stahujeme do svojho vytuzeneho domceka tak nic velke nechcem zhanat aby sme co najmenej stahovali 😀.
Aj nabytok vsetko je uz objednane do noveho takze stare zo sebou nic nenesieme rovno vsetko nove dojde. No ale ja som od 18.08 doma tak potom vsetko snad stihnem dorobit zariadit a vybalit 😀
A mas pravdu aj ten nas mali je taky balzam na nervy vzdy ma dokaze ukludnit a hlavne musis sa stale usmievat ked vidis ten zlaty kukuc inak co maju vase najradsej nas zboznuje jahody a banan vela toho nemoze ale ked dostane ako odmenu ze bol dobrucky celi tyzden tak normalne skace od radosti 😀 a zo zeleniny mame brokolicu a petrzlen 😝

jeanka
13. júl 2012

@slivka233 ta changing bag od boots je ok? ja stale neviem ci si nejaku kupit alebo skusit tuto..... nechcem do toho dat vela penazi lebo ja som demolator tasiek - mi vydrzi tak maximalne 4 mesiace taka taska cez pleco 😅

jeanka
13. júl 2012

@lu2112 tak bananik je asi droga pre kazdeho zajacika 😀 tie nase dve sa tiez idu zblaznit - vsak aj po operacii to bolo jedine co spapkali 🙂 jablcko a mrkvicka tym tiez nepohrdnu a dnes dostali kusok melona (ale tu uz skoro zelenu cast 😀) prilis vela cukru im neprospeje takze taketo len zriedka...... a inak mame pre nich take tie natural treats - alfalfa crunchies, carrotys a 5 a day salad sticks (poznas?), tym ovocnym a sladkym treats sa radsej vyhybame..... zo zeleninky zboznuju brokolicu, karfiol, uhorku a ked robime slepaci vyvar tak sa im ujde aj zeleru a petrzlenu 🙂
s tym stahovanim to mate dobre vymyslene ze to nebudete musiet prenasat.... a casu mas este dost takze pohodka 🙂 a ako ja vzdy hovorim - babo bude potrebovat hlavne teba, plienky a niekde kde bude spat... ostatne sa podla potreby podokupuje 🙂 ale tiez som mala zoznam... teraz som uz relativne spokojna a uz len aby porod dobre dopadol a maly bol zdravy.... 🙂

radusiq
13. júl 2012

@jeanka 😕 😨 co robis s tymi taskami preboha ?????????? 4 mesiace ja povazujem este za novu 😅

@lu2112 tak super som rada ze same pozitivne spravy.

Ja som teraz dosla domov, najedla sa a utekam do prace, odpiekla sa mi jedna aukcia lebo som nevedela zaparkovat a akurat koncila :D nevadi, vyhrala som dalsie dve, dalsich 6 fluffy Tots Bots mi pride, a uz flask po rukach mi a staci! 😅 ale este mi treba boostre a vrchne nohavicky 😀

Inak baby nemate nahodou Little Lamb boostre? Su za dobru cenu na Ebay, a nie som si ista ci kupit velkost 1 alebo 2 - ci by som 2-ky nevyuzila dlhsie, ale nebudu prilis velke do plienok 1-tiek? Drobec bude chlapec takze bude treba v predu vypchavat viac...

jeanka
13. júl 2012

@radusiq obavam sa ze tie tots bots som ti uchmatla ja! 😀 😀 😀

jeanka
13. júl 2012

@radusiq ta sak nosim tasky nie? 😀 ale asi to bude o tom ze vela chodim a pouzivam hromadnu dopravu a nosim v nich vela veci... tak si uziju tasticky 😀 nakoniec som teraz skoncila s ruksakom... nevyzera to sice velmi elegantne ale aspon ma to vyvazuje a mam lepsiu rovnovahu 😀 😀 😀

slivka233
13. júl 2012

@jeanka taska je v pohode ma aj termo vypln, aj po boku su termo vacky na flasy,podla mna je fajn a neinvestujes tu nic,len kupis plienky cca za 4libry staci to najmensie balenie ktore aj tak vyuzijes.ja som spokojna a aspon ti nebude luto ked ju po chvilu potrhas.

radusiq
13. júl 2012

@jeanka zas mi vymazalo spravu ked som dala odoslat 🙄

takze ty si to bola 🙂 super tak sme sa podelili, bolo to tych 6 bielych (alebo kremovych?) Tots Bots za tu uzasnu cenu? ja mam vo zvyku v poslednej minute zacat prihadzovat, ale tuto jednu som nestihla...ale hlavne sa mi strasne pacili tie modre tak som rada aj tak. Inak som pisala tej babe aby mi skombinovala postage a mi odpisala ze ich ma viac ze mi prihodi dalsie dve za £7.50 do toho isteho balika, len tak ak by si chcela 😉

radusiq
13. júl 2012

@lu2112 koncim 24.7. naobed, a 26.7. pridu nasi na tyzden, ale potom som free na stretka kedykolvek a kdekolvek (kde je neobmedzene parkovanie) 😀
mnaaaam bananovy kolac 😝 aky si mala? dala by som si nechutne nezdravy banofee pie so slahackou

lu2112
13. júl 2012

@radusiq ja som objednala LL bostre maju doist v pondelok tak ti potom napisem ze ci sa opalatia alebo kupit vecsie 😀. NO pekne si sa dusovala ze uz neobjednas a aha zase dalsie do zbierky 😀 Ja tiez tomu neviem odolot a hlavne ked su za dobre ceny len aby ich mali potom vsetky vynosil 😀. Ale tak snad ano este aj tak mam pocit ze by sa niake zisli ale uz naozaj chcem pockat az kym budeme vediet co chceme 😀.
A ako si dopadla vsetko v pohode?? 😀

jeanka
13. júl 2012

@radusiq tak tomu hovorim ina nahoda 😀 inak 12 som mala maximum takze to bolo velmi tesne 😀 aj mne ponukala dalsie dve modre 😀 ale ja som uchmatla aj dalsie 2 kremove takze 8 mi staci 😀 a minuly tyzden mi od nej dosli dalsie 2 fluffle, teraz tam boli dalsie 2 a tie nikto nevyhral (mimochodom som zirala ze mi vyschli ani nie za pol dna, asi preto ze je to 100% polyester 😀 ale su strasne jemnucke...)... este som sa jej pytala na tie terry cotton liners/boosters tak uvidim co ponukne. Mala tam 2 aukcie 4.99 za 4 ks ale to sa mi zdalo vela...

lu2112
13. júl 2012

@radusiq no presne taky nechutne dobry som mala 😀 😀 ved trebalo oslavit 🙂
No super ja aj tak koncim az 17.08 takze potom mam dva tyzdne nez sa budeme stahovat tak nieco vymyslime a hlavne tu jogu by sme mohli oprasit co ty na to 😀

radusiq
13. júl 2012

@lu2112
heeej no uz fakt stacilo, hlavne vsetko objednavam male velkosti tak sa bojim ze mi z toho za mesiac vyrastie a mozem nakupovat znovu 😀 musim prejst na wrapy teraz, nemam ziadne este len tie tri z Bambino Mio packu. No OM mi vlastne povedal co som si aj myslela - ze ak budem mat normalny porod tak je to ok pokial je oblicka plne funkcna (bola som aj na krvne testy ci tam nie je nejaka skryta infekcia), jediny problem bude ak budem musiet na cisarak - co je vdaka placente dost velka sanca, takze mam velkym v karte napisane ze cisarsky mi moze robit len skuseny lekar co na to vie dat pozor. V 34tt mi budu kontrolovat tu placentu a v 36tt mam ist zas na kontrolu k OB.

@jeanka to je dost, neviem ci si videla tie LL - je tam Buy it now 5ks za 3.00 + 0.8 postage, rozne velkosti. Pockam asi na @lu2112 ze ake su velke a podla toho kupim...

lu2112
13. júl 2012

@radusiq NO tak dufam ze sa placenta umudry nech nemusis na cisarsky a bude vsetko dobre 😀. Na ja wrapy dva flip tie su univerzalne a teraz som objednala jeden LL smal a mam size 2 z toot bots tak dufam ze to mi bude stacit ale baby doporucovali ze aspon 5 ale tak este uvidime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre