Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
18. júl 2012

@wewe8584 tak budes sama sebe odpovedat 😀
ale nie, sak urcite tu pribudnu dalsie tehulky a ty budes rodit skor ako tie 😉

radusiq
18. júl 2012

@radusiq tiez si myslim ze to bude ok - tvrdy bude ale podla mna nebude ako pricna...ano urcite budem tu plachtu objednavat, ziaaadne plasty nehrozia 🙂 a ten matrac je aj v tom dobry ze potah sa da odzipsovat a oprat, ak by nahodou...
s tou velrybou mi nieco hovor 😀 na ranajky som zozrala 6 malych zemliciek a balik cipsov (co teda fakt nemusim za normalnych okolnosti)

radusiq
18. júl 2012

@lu2112 toto bolo tebe, konik ma prvy april tusim 🙂

radusiq @radusiq tiez si myslim ze to bude ok - tvrdy bude ale podla mna nebude ako pricna...ano urcite budem tu plachtu objednavat, ziaaadne plasty nehrozia a ten matrac je aj v tom dobry ze potah sa da odzipsovat a oprat, ak by nahodou...
s tou velrybou mi nieco hovor na ranajky som zozrala 6 malych zemliciek a balik cipsov (co teda fakt nemusim za normalnych okolnosti)

radusiq
18. júl 2012

@andie25 dakujem, aj som si to myslela 🙂 placentu mam posterior low, takze ak s neposunie tak bude musiet byt cisarsky...inak by som rada ten home birth 🙂

andie25
18. júl 2012

@radusiq ale určite sa posunie, dali ti termín na ultrazvuk? Ešte má čas sa posunúť.

worthing
18. júl 2012

@andie25 dakujem velmi peknee za rady 🙂

andie25
18. júl 2012

@worthing za malicko, a uz ti je lepšie? Skúsila si teda nejakú Home made medecinku? 🙂

radusiq
18. júl 2012

@andie25 ano, 34tt, dufam velmi ze sa posunie...

wewe8584
18. júl 2012

@jeanka no ved aka trapka 😀 som si az teraz vsimla, ked som konecne docitala tych 5 stran....a to som normalne dala odpovedat...a moje meno mi tam naskocilo...nevsimla som si :-d 😀 .... to isto zas konik mal problem..hadam to nedam za vinu sebe 😀 😀 ..kazdopadne....ja cakam az do 28.12...ako som tak pozerala niektore fotky...tak baby v mojom stadiu mali nejake velke bruska...ja kebyze nevypulim 😀 tak ani nevidno, ze som tehotna..iba ak to, ze som pribrala z obzerstva 😀

andie25
18. júl 2012

@wewe8584 ja tu budem s tebou minimálne do 23.12. 🙂 a určite sa prida aj pacica 🙂 dotehulkujeme spolu🙂

worthing
18. júl 2012

@andie25 akurat pijem cajik s citronom a medom 🙂 a domaca medicinka skusim este raz cibulu s medom ved porazi mam 4 dni volna tak dufam ,ze pomoze 🙂

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 ano ano..na teba myslim 🙂 teba beriem ako druhu mw 😀 aj manzelovi som o tebe hovrila, ze tu si keby nieco 😀 Ja si myslim, ze pojdem skor ako 28.12....tak uvidime 🙂 neviem, ci si si vsimla na decembrovkach, ale pisala som ako som pochodila v piatok na emergency :( otras :(

andie25
18. júl 2012

@wewe8584 nie, co sa stalo? Ja som že skoro MW🙂 no ešte v novembri posledné skúšky🙂 no vidíš, len aby som tu neostala ja ako posledná🙂 idem si prečítať, ked to nájdem tam

slniecko77
18. júl 2012

@radusiq aj ja som mala nizko placentu, ale posunula sa na spravne miesto..presne ako mi povedal moj gynekolog na SVK 😉 nerob si starosti...ked budes rodit sekciou tak sa dieta nemoze nakazit tym streptokokom..mne robili ster na Slovensku, tu je to hroza s preventivou...a nastastie som nic nemala, ale je urcite lepsie ked ti to zistia, daju ti ATB do zily pocas porodu, lebo keby to zistili az neskor tak by tie ATB dostalo tvoje dieta...dalsia z veci co sa mi na UK systeme nepaci
..inak ja som chcela, aby mi zobrali tieto stery..boli velmi prekvapeni, ze na SVK sa to robi rutinne 😝 ale odobrali mi ho len z mocu..dost som sa na tom bavila 😀 nemam slov/pismen 😀

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 nie nie, nehladaj... 🙂 napisem ti tu

andie25
18. júl 2012

@wewe8584 no uz som si prečítala, stále ked budes mat nejaký problém do 24 tt tak chod normálne do nemocnice na A&E- pohotovosť. Maju tam aj vybavenie, vedia ti urobit vyšetrenia. A ešte máš tie bolesti? Alebo uz sa ustalilo?

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 vo stvrtok ma zacalo boliet brucho...v piatok rano som si to uz ale poriadne uvedomila ... vobec netusim co to bolo..este stale to mam..nikde som sa nic nedocitala...bolelo ma okolo pupka a nizsie..stale, ked som nieco robila, ked som sa zohla, napla svalstvo...stale pri cinnosti ...bola to taka bodava bolest, take stipanie..neviem to popisat...tak sme volali hadam na vsetky cisla, ake na mw dala, vsade odkazovka, na jedno sme sa dovolali priamo do nemocnice, tu nam povedala, ze nam sestra zavola o hodinu, lebo je busy :( to uz bolo 8 rano, tak sme sa vybrali k GP, ze hadam nas nam niekto zeberie...vzdy skor k nemu ako trepat sa do Oxfordu do nemocnice....prisli sme na recepciu a poprosila som, ci nemozem ist k GP hociktoremu, lebo mam bolesti od vcera a mam strach...spytala sa, ci krvacam a ja ze nie...tak mi povedala, ze musim cakat 3 hodiny....A ja nato, ale to je emergency....a ona, ze ano...na emergency maju cas az o 3 hodiny...som sa tam ako trapka rozplakala a odisla na chodbu :( mm ostal riesit az nakoniec mu povedala, ze mame pockat, ze nas vezme lekar. Cakali sme hodinu a cely cas k nemu chodili ludia, ktori teda nevyzerali na emergency....tak som si uz hovorila, ze ten system mi tu vyhovuje...ale zistila som, ze v pripade niecoho netusim co mam robit, neviem kam zavolat, neivem nic :( len sa modlim, aby som uz nikdy viac nemusela ist v noci alebo rano alebo hocikedy na prvu pomoc niekde :(, alebo prednostne vysetrenie ....

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 no..tak som uz aj napisala 😀 2-krat. Aj sme chceli, ze pojdeme do nemocnice, ale tam by sme sa dostali tak za hodinku a kedze to uz otvaral GP, tak sem si povedali, ze to bude rychlejsie...ale tak vidis....kiez by som mala normalnu nemocnicu blizko, vidim, ze klinika nestaci :( Este ma to boli, uz sice menej.. vlastne ani neviem ci menej..snazim sa nespevnovat brucho ani nic take nerobit :( nakoniec povedal, ze to bude nieco so svalmi, ked sa tam nieco roztahuje...ale neide mi to do hlavy, ved maternicu mam teraz este nizsie, tak preco by ma to bolelo tak hore aj keby sa natahovali svaly ...

andie25
18. júl 2012

@wewe8584 joj, toľko stresu, k gp nikdy nechoď s emergency, do 24 tt na pohotovosť a od 24 do porodnice, dúfam, že ti je uz lepšie, ked je to svalove niečo, daj si nagnezium, to pomáha uvoľnovat svaly.

radusiq
18. júl 2012

@slniecko77 mne sa ten system tu paci, ale urcite ma svoje muchy - rozdavanie ATB ako cukrikov je jednou z nich podla mna, ako pises urcite by bolo rozumnejsie nadopovat matku ako novorodena...zas treba povedat ze na Slovensku toho robia vela zbytocne - testy ktore sposobia viac stresu ako uzitku...zo zaciatku som bola skepticka, mala som pocit ze sa nestaraju, ale casom som si uvedomila ze ono je to vlastne aj dobre. A kupodivu na Slovensku vela veci co som povedala brala akoze co uz ja o tom mozem vediet a neriesila (napr. moja posunuta oblicka), tu na booking appointment midwife zapisovala vsetkoooo uplne do detailov vsetko vsetko a na vsetko bookovala navyse testy a scany pre istotu, takze celkovo mam dojem ze pokial nie je dovod, neriesia, ale ak sa potencialny dovod objavi, tak to riesia vcelku promptne...

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ja sa nesmejem 🙂 hlavne ze nepozeras TELENOVELY! 🙂 Dneska som ako zbyty pes.Ja som vobec nemohla spat.som extremne zvysila navstevu svojej kupelky a nemohla som spat ani na jedne ani na druhej strane som ako zombi dneska:( A dnesna navsteva u mojej MW ma nepotesila takisto..Zajtra mam scan lebo mam asi priliz velke babatko ,co som aj tusila ale pri kazden navsteve mi povedala ze nieje velke ! Ja sa zblazniiiiim ☹

jeanka
18. júl 2012

@wewe8584 bud rada ze este nemas brusko - potom sa budes zase pre zmenu stazovat ze si ako velryba 😀 inak ja by som na seba nepovedala ze by som mala tento tyzden rodit 😀 a to som si myslela ze pri mojej postave budem ozaj ako slon.... ale nastastie sa este viem presuvat normalne a nemusim sa kotulat 😀
inak s tym GP to je sila... ja som zatial nastastie nemala zlu skusenost (ale v podstate som ani nemala nejaky problem)... ale vsade hovoria ze treba hned ist na A&E (a najlepsie este prehanat aby ta brali vazne 😉), GP aj tak prd vie - len si otvori nejaku knizku a nastuduje - to uz cez internet sa lepsie diagnostikujem 😀

@radusiq
@lu2112 hodila som fotecky mojich plienociek do albumu 😅 este mi tam chyba tych 8x TotsBots co su na ceste a 2x Bumgenius, snad dojdu dnes....

domak2
18. júl 2012

ahojte mozem sa vas opytat ci ma niektora skusenosti s vybavovanim slovenskeho obcianstva pre babatko, s tym ze manzel je cudzinec a brali sme sa v UK. Na ambasade mi poradili si prestudovat info na nete, z coho mam fakt chaos. Dakujem

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 no..kiez by som toto vedela...vobec mi nikto nepovedal kam sa mam obratit v takom pripade :( ...dokonca som sa pytala aj mw dva dni predtym ako s ato stalo, tak mi dala dve cisla..na jednej odkazovka a na druhej mi povedala, ze o hodinu...nic take, ze treba prist a vysetrime vas...chapes :( budem vediet nabuduce :( ... mozno som len zbytocne stresovala, ale ktora matka by sa nebala :(, nie som z tych, ktore by kvoli kazdej malickosti stresovali, ale toto ma vylakalo. Pozitivne je, ze sa mi zda, akoby som citila nejake pohyby...stale je to castejsie, take akoby zblnkotanie..neivem, pride mi to dost skoro na prvorodicku .... mas aj ty uz neico podobne? 🙂 A dakujem za rady🙂

jeanka
18. júl 2012

@sarifa to si mozeme podat ruky - ja som mala dneska tiez velmi zlu noc - obidva boky otlacene a kazdu hodinu wc 😀 drzim palce s tym tvojim "velkym" drobcom... snad nebude az taky velky/velka....

slniecko77
18. júl 2012

@radusiq mne sa tiez pacilo, ze nie vsetky vysetrenia je nutne tu robit, napr. OGT..ten len v pripade nutnosti, ale aj na SVK je to uz inak..ked som bola doma radsej som sa nechala vysetrit aj zospodu, lebo nie vzdy mas bolesti a problemy ked sa otvaras..a je toho este mnoho..ja som zase mala zlu skusenost s jednou mladou midwife ohladne mojho Rh faktoru.ja som mala viac info nez ona..vyslovene zavadzala a nevedela..a zabudla na veci na ktore ma mala objednat..ale je to individualne
..aj na SVK mozes odmietnut vysetrenia ked sa to zdaju zbytocne a zalezi akeho gynekologa mas...holt anglosasi maju iny edukacny, socialny aj zdravotny system ako my, Nemci, Rakusaci a byvaly vychodoeuropsky blok
..v UK ta nikto do 12tt neriesi..neoplati sa z financneho hladiska, dovtedy je najviac potratov..ale zase na SVK sa z toho robi prilisne halo

radusiq
18. júl 2012

@wewe8584 nie som si ista ci to bolo to iste ale tiez som to mala (a vlastne obcas este mam) - bola som s tym na early pregnancy clinic (bolo to v 19tt, tam sa chodi do 20tt). Tiez mi povedali ze su to ligaments - vaziva/svaly ktore drzia maternicu, a tym ze rastie maternica sa roztahuju, a to boli - vacsinou to boli vraj po "obvode" brucha - z boku, alebo dole. U mna to bolo take pichanie, teraz ma obcas chyti take akoby som vela behala a potom ma z toho zacalo pichat v bruchu. MW mi povedala ze ak je to silne mam si dat paracetamol a lahnut...ale s gp hrozna skusenost 🙄

sarifa
18. júl 2012

@jeanka no ja neviem co sa dialo ..to prvy krat takuto strasnu noc som mala ze som nechapala ze co sa deje.. No dakujem.Ja som stoho uplne nervozna lebo co ak bude velke ..este mam 3 tyzdne :(

wewe8584
18. júl 2012

@jeanka no vidis....keby som bola vedela to co mi pises ty aj andie25 ... ale mw mi nepovedal :( uz budem vediet...och..uz tento tyzden ... tak to kazdu chvilu moze prist...drzim prsty a isto vsetky budeme cakat, kedy si najdes cas popri drobcekovi a napises nam, ako sa mas 🙂

andie25
18. júl 2012

@wewe8584 ty to ti mala MW povedat na booking že ked niečo tak na koho sa obrátiť :( no, ja neviem, ja som pri sebe bola ešte pred tehu, tak asi tie pohyby budem cítiť trosku neskôr? Ono niekedy večer sa mi zda, že niečo cítim, ale nie som si ista. Čakám na prvý veľký poriadny vykop 🙂 neboj mimi je určite ok, a je normálne že si sa tak obávala, ale teraz uz kludik, lebo mimi všetko cíti🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre