Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
24. júl 2012

@slivka233 myslim, ze dnes mala ist k midwife, ked si dobre pamatam, no mozno si ju uz nechali? alebo to na nu naozaj prislo a uz je mozno aj stastna mamina?

slivka233
24. júl 2012

@andie25 asi to tak bude, vzdy na vecer aspon napisalaaa...ked je tak nech jej vsetko dobre dopadne...a hlavne aby to nemala na dlheee hodinyy...
ked to pride namna budete to hned vediet, lebo tu nebudem nakolko ja som tu kazdy deen 😀

katie555
24. júl 2012

@slivka233 mala si starter kit zo sainsburys?
ked ste tu spominali tu asdu baby club - nedalo sa mi zmenit adresu musela som sa registrovat znova a dalo mi to dalsi voucher...lol takze budem mat dva ...
ja som teraz uplne unavena, to stahovanie sa mi nejako nepaci..A zajtra uz o 7 mej musim byt na novom dome bo ma dojst pracka ...
toto teplo ma ubija 😒

slivka233
24. júl 2012

@katie555 teploo co by sme za to dali v inej situacii ze???? nezavidim ti to stahovanie ale zase budete mat pokoj vsetko urobene podla seba a hlavne domov a to stoji za tooooo..a chvilu si ani nespomenies.
ale verim ze si znicena ja som doma len mala navsteva kamosky a obchodu ma znicila..
nemala som pack zo sainsburys...ty mas ?? ten asdovy je dobry, zajtra si pon skocim je tam 27 plienok je dost, ja utierky a aj nieco wool neviem co...
skusim sainsburys...namas link?

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 jaj som sa musela vzdialit lebo som pozerala telku...Ja sa budem musiet kuknut este raz na tu asdu zajtra.Oni poslu ten kupon emailom? na to sainsburys to som tiez mala ale tusim to musis mat to nectar card alebo co...

sarifa
24. júl 2012

ja uz idem kade lahsie 🙂tak sa majte pekne dobru noc

lu2112
25. júl 2012

@andie25 Dobre ranko ziadnu neplechu sme neporobili davame si uz pozor stacilo akcnych situacii do konca tehu uz nic extremne nechcem zazit 😀. Na chrbat pomaha cvicit jogu mne osobne to pomaha od zaciatku tehu tak vyskusaj satcia ti niake tri lekcie a potom mozes doma sama 😅 Ja inak v pohode az na to ze mali zacal mat malo miesta alebo sa chce dostat von nesparvnou stranou lebo tlaci natahuje sa a ked sa zohnem nahodou tak dostanem kopacku do rebier tak musim chodit a vsetko robit vystreto lebo ocividne nema rad stiesnene prostredie 😀

lu2112
25. júl 2012

@radusiq dobre ranko ako prve rano na materskej ?? ja sa trapim v praci ale uz iba 23 dni jupii 😀

radusiq
25. júl 2012

@lu2112 ahoj fajne sme sa vyspinkali, aj drobik je kludnucky, perieme, pratame a tak 🙂 akurat vcera pri upratovani som si udrela koleno, tak mam modrinu zas a boli nenormalne ked po case vstanem...vcera som sa zas rozculila, zas sa pokazil robot vysavac, pisala som im maila ze chcem vratit peniaze (3-ti krat ta ista chyba), taks om zvedava ci vobec odpovedia...
mavas teraz volno stale cez vikendy? a co povedala sefka na tu tvoju nahradu uzasnu? dalo sa to nejako dokopy?

radusiq
25. júl 2012

@slivka233 akej farby su dvere? ak biele mozes pouzit farby na sklo - kupitelne v art shopoch, hobbycrafte alebo hrackarstve 🙂

katie555
25. júl 2012

@slivka233
http://www3.sainsburys.co.uk/littleones/ ale musis sa registrovat z nectar card ak nahodou nemas. Potom mne to trvalo asi 5 tyzdnov mi poslali poukazku - je to podobne ako v boots ze si musis kupit balik newborn plienok co stoja cca 3.50.
Pojdem vyzdihnut pravdepodobne buduci tyzden tak ti dam vediet co tam bolo.. Ja uz jeden asdovy balik mam takze viem ze pohodicka ze sa to oplati - aspon par do nemocnice. Ked som vcera drahemu to vravela tak povedal ze aj on sa registruje na oboch adresach xixi ...

No tu mame dnes pod mrakom ale stale teplo je... Dnes som este musela vstat skoro koli tej pracke ale uz nastastie doniesli tak mozem pokracovat v baleni...Aj to zbalim 2-3 boxy a mam dost....Ale uz to konecne trosku ubuda...Som myslela ze ked nemame nabytok tak to bude rychlovka ale zatial to tak nevyzera... ☹

jeanka
25. júl 2012

Ahojte babulky, tak len v skratke, vcera mi midwife namerala tlak 140/110 + protein v moci tak ma hned poslala do nemocnice a odvtedy ma sleduju ;) tlak uz mam(vraj) stabilny, drobec je fajn, zacali mi aj kontrakcie tak snad coskoro budeme mala stastna rodinka 🙂 drzte sa

jeanka
25. júl 2012

Ahojte babulky, tak len v skratke, vcera mi midwife namerala tlak 140/110 + protein v moci tak ma hned poslala do nemocnice a odvtedy ma sleduju ;) tlak uz mam(vraj) stabilny, drobec je fajn, zacali mi aj kontrakcie tak snad coskoro budeme mala stastna rodinka 🙂 drzte sa

sarifa
25. júl 2012

@jeanka tak sa drz a nech ide vsetko hladko. 🙂

lu2112
25. júl 2012

@radusiq Jeej no zavidim to vyspatie my sme dnes dobre nespali a mali vymysla uz od rana ako vzdy 😀. Sefka moc nadsena nieje lebo bude to musiet ona vsetko riesit a tiez si mysli ze je neschopna ale povedala som ze jej dame este tyzden a ked nie tak to budeme musiet riesit inak. Ale mne dni ubiehaju a oni chytaju paniku ale ja uz sa nerozculujem nestoji to za to teraz len odychujem spravym nevyhnutne a potom idem domkov 😅.
No dufam ze sa ti podari dostat peniaze naspat a co sa stale na nom kazi??

lu2112
25. júl 2012

@jeanka Drzim palceky nech to mas skoro za sebou a maleho pri sebe 😀

lu2112
25. júl 2012

@katie555 no to poznam my sme balili pred troma tyzdnami a bolo toho dost aj bez nabytku ale hlavne sa nenamahaj a odychuj postupne to zvladnes s prestavkami 😀 drzim palce nech to skoro pobalite

sarifa
25. júl 2012

@katie555 a s tej asdy poslu oni email s voucher?

slivka233
25. júl 2012

@jeanka ja som to vedela jeanka drzkajte sa, dufam ze budes mat lahucky porod a hlavne nech je maly zdravucky a ty v poriadku...myslime na teba a budeme cakaaaat novinky o drobcekovi. 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa dobre ranko sarifka tak ja uz doma od midwife aj z obchodu
ako sa mame??

slivka233
25. júl 2012

@katie555 ahoj aj u nas je pod mrakom ale staale horuco, ubuda ti krabic...to je na dobrej ceste a ste vo finale...dnes uz aj ja idem vypratat skrine a cez vikend stahujeme do vedlajsej izby...
ja uz som sa tam vcera zaregistrovala tak pockam co to bude ako to bude....
@sarifa z asdy ti pride hned o minutku email z voucher len vytlacis a ides

slivka233
25. júl 2012

@radusiq dvere biele niesu su oak.... len vymyslam co ??? ale tak chcela by som to pozrem teda v nejakom hrackarstve a ked nie asi to nejak sama vyrobiim
a dakujeem

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ahoj moja a ako bolo u MW? Ja sa tu roztapam na gauci boze ako mi je teplo ..poobede by sa slnko malo otocit a by tu nemalo byt tak teplo....ale ledva dycham ..Mne ziadne vouchers nedoslo 😠

slivka233
25. júl 2012

tak dievcata som doma od midwife...vsetko bolo super vysledky su vraj ukazkove tak sa tesim,
drobec je uz aj engaged 4/5 neviete co to znamena??som sa jej z tej radosti zabudla aj spytat neviem ci to zacina 4/5 alebo konci je uz teda viac ci menej neviem///ale dobra sprava...nieje velkyy tak sa nemusim bat velkeho babatka co som strasne radaaaaaaaaaaa.
ako sa mate inak?? ako sa citite dnes mame pekne pod mrakom ale dusnoooo
@andie25 ako je to stym engaged prosiim. dakujem

slivka233
25. júl 2012

aaaaaaaaaaaaa tak uz som to nasla mozte kuk obrazok dole
http://walkingwithdancers.blogspot.co.uk/2012/0...

slivka233
25. júl 2012

@sarifa uz som pisala kuk nizsie....u nas nieje az tak horuco ako bolo vcera ale je dusno...no da sa to zniest...urob si trosku prievan mozno pomoze ci??
a ako sa citis? spala si???

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ty sa mas mojemu sa nejako nechce engaged :( Tak je dobre ze je vsetko ok a nebudes mat valibuka 🙂
Citim sa ok .Dnes som si prekvapivo vstala skoro takze mam uz poupratovane a nemusim nic robit.Az poobede si pojdem lahnut a dovtedy sa budem len vyvalovat.Spalo sa mi dobre ,mojho som ulozila na malu roztahovaciu postel a tam bol.Keby nebolo take teplo v noci aj by som sa super vyspala.A to ani ventilator nemam nic :(
Vcera som kecala s mamou a vies co som sa dozvedela?Ze moja mama mala presnte taky termin somnou ako aj ja mam 🙂 teda ten prvy termin.Ale som sa narodila a par dni skor a moja sestra tiez.Takze ked moje male sa narodi skor tak ako ja tak sa mi narodi na moje narodeniny 😒 hahah sranda nie?

katie555
25. júl 2012

@slivka233 to co sa stahujete do vedlajsej izby? ci sa moc nudite??? ja mam midwife zajtra ..dufam ze mi povie za baby nie je moc velke....
krabic trosku ubuda, len my mame neskutocne vela knih - jednak moje na univerzitu a jednak kucharskych...to je nafigu balit ked si musim davat pozor aby to chalani potom zdvihli...hlavne ked sme teraz na prvom poschodi ...ale kuchyna je uz takmer kompletna (maminka pobalila a vybalila) este v piatok mame dorucenie postele, a potom uz len oblecenie ...pomaly sa to hybe ...v sobotu v noci by sme uz tam chceli spat - teda ak moj drahy nemotorny zvladne postavit postel 😉

katie555
25. júl 2012

@sarifa s tymi datumami - totiz ja mam termin 17teho a budem mat narodky 29teho (30te) a som bedakala ze hadam tak neskoro to nebude - ale co som pocula inducing je podla nemocnice 7-14 dni ...V tej kde som ja je 10 dni, tak to hadam stihnem 😎 Ale maminka mi tiez hovorila ze ona mala termin so mnou 17teho .... 😉
Ja v tomto teple spat nemozem celu noc som sa prehadzovala a teraz ani nemozem draheho vyhodit do spare room kedze tam je maminka 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa fakt??? sranda, ako toto su veci co sa dedia takze je to mozneeee, si spominala ze mas narodky pondelok ze? takze 30.7. mozes cakaaaat to by bola sranda...ale v kazdom priprade mozete oslavovat naraz lebo aj tak budete na tesno...teda dobre ste si to naplanovali ze presne rovnako ako ty sinarodena...ale tvoj drahy ma teraz stastie nezabudne na vas sviatok eheh....
no tesim velmi ze nieje velky, som si vygooglila ze to 4/5 je engaged na zaciatku , ale ved on ti moze klesnut naraz.midwife mi hovori neviem sa docakt uvidiet toto dieta...neviem tak si ma nejak oblubila, ale ona je taka zlata...uz z daleka namna kricala v cakarni medzi tolkymi ludmi ma videla ked utekala do auta kde si zabudla tlakomer a to scim pocuva srdiecko heheh...
pytala som sa aj na toho streptokoka, vraj mam velmi dobre vysledky krvi aj mocu vsetko a keby nieco uz by sa nejake tie symptomi prejavili takze vraj je namne ci urobit alebo neurobit test...tak teraz neviem...urobit ci neurobit???
inak dnes som aj ja vstala 5:50 potom som este na pol hodku zaspala a inak sa nedaa..sak teplo je...a to mam otvoene okna celu noc.
dnes uz vazne urobim tu skrinu a kufor nech je vidno pomne nejaku tu pracu...inak nic ine nerobim teraz len kavicku si urobiiim...
takze draheho si vystvala? chudacik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre