Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 ked je porod prirodzeny - nie asistovany (klieste alebo vakuum) tak nastrihava MW, vtedy aj MW zasiva. Pri asistovanom porode epis.robi doktor a takisto aj sije doktor. Na to aby bol potrebny nastrih, musi byt velmi dobry dovod, MW urobi nastrih naozaj len v pripade emergency, alebo v pripade prolonged labour, ale ti poviem, ze prirodzene natrhnutie zalezi aj od dovery zene k MW a o ich komunikacii. Krasne sa da porodit aj prve dietatko bez natrhnutia alebo nastrihu, ja som sice len student, ale v mojich porodoch mam prvorodicky bez nejakej ranky 🙂 Hej, nie kazda zena znasa dobre Entonox,a Pethidine je vlastne opiat, niektore mamicky zaspia a zobudia sa na 10cm, a niektore ho vobec neznasaju. Ono on vie pekne uvolnit, ale musi byt podany vo vhodnej dobe.

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 ja som ''stastny'' priklad bez natrhnutia a nastrihnutia 😉
..ty si nieco pocula/citala o Epi-No?
..ved to, ze je to opiat..co sa mi vobec nepozdava, ale verim, ze za urcitych okolnosti ma vyznam..ale nechcela by som byt ucastna tej okolnosti 😉 😀
..aj mate studiu o tom, ze ktory porod (klieste alebo vakuum) je bezpecnejsie? opat, info mam..len ma zaujima ake info sa podavaju studentom 😉
..prepac, ale dufam, ze ta nezatazujem otazkami...snazim sa preniknut do britskeho systemu co najviac 😉

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 a nasla som aj v kniznici tu studiu od Corka, idem si ju celu precitat 🙂 original je original 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 suhlasim 😉
..preposles link, pls

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 neviem ci ti otvori, kedze to mame pristup cez uni, skusim ulozit a preposlat

lu2112
28. júl 2012

@radusiq no tak vy st si aspon odychli my sa chystame zajtra odychovat. No vylet to bol ale skor to bolo dost tazke na psychyku kvoli tej navsteve v nemocnici nastastie je ok ale vyzera strasne a osobne sa ma to niako dotklo hormony sa buria asi vo mne berem to niako citlivo. Si neviem predstavit taku situaciu male dieta ona robi na 18 hodinovy uvezok a on bude 6 mesiacov off sick by ma asi porazilo ☹
Mna dnes niako chrbat boli tak dufam ze to povoli do zajtra

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 posli mi do IP mail na teba, ak ta to zaujima, viem ti poslat PDF, ono asistovane maju obidve rizika, kedze ich robi doktor a nie MW my iba asistujeme, ale tak vakuum sa v niektorych situaciach neodporuca, a takisto vie zanechat na hlavicke taku bozulu 🙂 ale ta zmizne. No a klieste niekedy ked je babo zle otocene, tak pomozu otocit hlavicku a potom mamicka pekne zatlaci a ide to , alebo aj nie... zalezi od situacie, ja si myslim, ze klieste su lepsia alternativa - ale to je len moj nazor. Nezatazujes ma, ale aj ty mas dobry prehlad, sudiac podla otazok🙂 ty pracujes tiez v nemocke?

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 nenadarmo je britsky vzdelavaci system - pre zdravotnikov vseobecne - velmi dobry 😉
..posielam IP 😉

jeanka
28. júl 2012

ahojte dievcence, zajtra dufam budem mat cas vas precitat a aj nieco napisat... mame toho teraz vela a aj malinky ma trosku problemik s vetrami tak sme vela nespali poslednu noc a dnes nevyzera ze to bude lepsie..... ale aj tak sme happy a mat takyto maly zazrak je ta najuzasnejsia vec na svete... pridavam fotecky 😵

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 mas nejaky nazor na Epi-No? resp. vedia tu nieco o tom?

slniecko77
28. júl 2012

@jeanka srdecna gratulacia 😵 vela mliecka a zdravicka 😵
..priznam sa, ze som zvedava na tvoje dojmy z porodu 😉

sarifa
28. júl 2012

@jeanka Jej ten je zlatucky a aky maly drobcek 🙂 drzte saaaa 🙂

andie25
28. júl 2012

@jeanka jeeej Jeanka naaadhera, gratulujem zo srdca! 🙂

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 myslis ako epiduralku?

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 ahaa uz som to nasla, nevedela som o tom nic, my davame info o masazi hradze v tehu,ale toto je pre mna novota, idem si to pozriet, dik 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 ja som s tym cvicila, aj ked neviem ci to pomohlo..ja mam zrejme dobru elasticitu koze..pocas tehu ani jedna stria
..ani moja MW to nepoznala, bola dost prekvapena ked som jej to spominala a ukazala 😉

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 suhlasim, ked sa koza vie pekne natiahnut, ide to vsetko lahsie, ale zase trebalo by asi urobit vyskum na to epi-no. Dost pekne vysledky su s masirovanim a precvicenie panvoveho dna tu vtlkame maminkam do hlavy na kazdej navsteve, ale tak nie kazda to robi 🙂 to uz je na kazdej zene ako sa rozhodne

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 Epi-Nom si precvicujes aj svaly panvoveho dna (su tam dva druhy cvikov), tiez som si masirovala hradzu...ale je mozne , ze ma aj placebo efekt a clovek je potom pokojnejsi pri porode 😉 netusim, ale nelutujem, ze som to vyskusala 😉

lu2112
29. júl 2012

@jeanka mali chrobacik vela zdravicka a nech tych veteov je co najmenej potom nam napis dojmi z porodu 😀

lu2112
29. júl 2012

@lu2112 dobre ranko prajem tak dnes opat vyzera ze pocasie je pekne tak uvidime co vymyslim🙂. Ale nic narocne dnes je odychovy den 😅 a ty ako sa citis

lu2112
29. júl 2012

@slniecko77 citala som vas pozorne a si ma zaujala stim Epi-no cvicila si stym osobne?? Velmi zaujimave vzivote som o tom nepocula ak mozes viac info stvojej strany to by bolo super dakujem

lu2112
29. júl 2012

@radusiq

dobre ranko prajem tak dnes opat vyzera ze pocasie je pekne tak uvidime co vymyslim. Ale nic narocne dnes je odychovy den a ty ako sa citis

slniecko77
29. júl 2012

ahojte 🙂
@lu2112 ja som si nasla dost info tu na MK, je tu tema o Epi-No: https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/epi-no-balonik-2/
..tu oficialna UK stranka: http://www.epi-no.co.uk/
..ak budes mat dalsie otazky, kludne napis..rada poradim ak budem vediet 😉
..z mojho pohladu to je fajn vec, tym, ze som cvicila som zhruba vedela co ma caka - pocit pri roztahovani hradze, bola som pokojnejsia, kedze som sa pripravovala - urcite to toho pojdem aj pri dalsom tehu 😉 tiez som masirovala hradzu

wewe8584
29. júl 2012

@slniecko77 no tak s tymto si zaujala aj mna ...myslim, ze asi kazdu z nas...ja som o tom tiez nic nepocula, az teraz som si nieco precitala. Odkedy je dobre s tym zacat? Kto ti to odporucil? Lekari na svk o tom vedia viac ako tu v UK, ked ani andie ani tvoja mw o tom ani nepocula 😀. A odkedy sa masiruje hradza? Dievcence...nalakali ste ma...ja zatial ani necvicim, ani nemasirujem...🙂

slniecko77
29. júl 2012

@wewe8584 nemusis sa lakat, myslim, ze sa zacina okolo 38tt, ale uz si presne nepamatam...treba si to prestudovat 😉
..ani lekari na SVK o tom moc nevedia, ja som na to narazila na Modrom koniku, skor o tom vedia asi ceske a slovenske porodne asistentky, aj ked asi nie vsetky
..skus pozriet aj toto: http://www.epino.cz/
..v UK sa MW riadia vyslovene guidlines, oni ti nic ine okrem toho neporadia..takze nic extra necakaj 😉 ja som sa dost venovala samostudiu, nie som uplny laik..vedela som zhruba do coho idem - myslim tym porod, ja som rada pripravena na vsetky mozne alternativy, teda aspon teoreticky 😉

lu2112
29. júl 2012

@slniecko77 dakujem urcite prestudujem zaujalo ma to znie to dobre urcite sa ozvem z otazkami ak budem mat. A ty si to od kedy cvicila?

slniecko77
29. júl 2012

@lu2112 uz si presne nepamatam..ale zacala som cca o tyzden skor ako odporucaju...nastastie...maly sa narodil o10 dni skor..ale ro s tym nemalo suvis 😉 aby som niekoho nevystrasila

lu2112
29. júl 2012

@slniecko77 a objednala si si to v tej uk stranky? A pouzivala si to ako ak sa smiem spitat niektory sterilizuju a niektory pouzivaju condom a lubrigant. 😅

lu2112
29. júl 2012

Odbocim od temi tie co ste v okoli Londyna viete o Sofa zone ?. Trochu domova ak by mal niekto cestu do londyna http://www.sofa-zone.com/sofa/ 😀

lu2112
29. júl 2012

@slniecko77 este jednu otazocku bola si na tych pripravnych kurzov?. Cez NHS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre