Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

wewe8584
12. aug 2012

Ahojte babulky tehulky, dobre ranko 🙂
@radusiq @sarifa @lu2112 @slivka233 @jeanka @andie25 @monkka21
tak a mame to za sebou uz aj my, uz sme tu asi vsetky kompletne po anomaly skene 🙂 Vcera to bolo krasne, po dlhom cae vidiet malinke stvorenie, ako sa pohybuje 🙂 Zatial to vyzera vsetko dobre, merania dopadli dobre, tak som spokojna. Nepomerala nam vsak dlzku dietatka, neviem preco. Mame 362g 🙂 tak hadam dobre 🙂 Malicke v brusku santilo, otacalo sa, papalo rucky...krasne, az mi slzicky vyskocili. Troska som sklamana z fotecky, velmi si na tom ta nasa sonografka nedala zalezat, ale nevadi...tiez som nevedela, ze sa mera aj nuchal fold thickness a to mame na 4mm...takneviem ci to je dobre, nejak tomu nerozumiem. No ale povedala, ze je vsetko v poriadku, ze uz netreba dalsie skeny. Chcem ist este na svk na 3D, alebo aspon k mojej lekarke na vysetrenie...tak uvidim, co mi este ona povie. No a vyzera to tak, ze sa pridavame k vacsine 🙂 Vyzeralo to na pipika a bola si tym dost ista...dokonca nam ho ukazala..a ze ci vieme co to je...a ja trapka...ze umbical cord? :D 😀 😀 na 2x som sa jej pytala, ci to predsa len nemoze byt pupocna snura, povedala, ze nie...zdal sa mi ten pipik nejak vysoko ci co..no neviem naozaj..ale ked si ona bola ista..tak asi sa nemyli vsak? Pravdupovediac som bola troska v soku..stale ked som si predstavovala ietatko, videla som dievcatko....neviem si predstavit ako sa budem o chlapceka starat ... co s pipikom? 😀 ... aj vy ste mali take prvotne soky niekedy? Ja sa velmi tesim, len som v soku...och dievcata..je to v poriadku?
Tak sa pekne opatrujte a ty safirka uz by som bola najradsej, aby si tu nepisala 😀 a radsej vylihovala s kontrakciami 😀...len v dobrom, ved vies 😀

monkka21
12. aug 2012

@wewe8584 tak gratulujem,ze mate uspesne scan za sebou a aj k pipiku,neboj zvyknes si na to ze je chlpacek 😀

katie555
12. aug 2012

@wewe8584 gratulujem....ten nuchal fold 4 mm je velmi dobre..Limit je 5-6mm potom ta zacnu plasit ...my sme mali 6.2mm a mali sme dalsie testy koli down syndromu a cystickej fibroze...Takze pohoda..Ono by ti povedali hned keby nieco nebolo v poriadku...Tak vela stastia ...Podla vsetkeho tu prevladaju chlapci...Xixi babu mam zatial len ja a mozno @andie25

katie555
12. aug 2012

@kaciatko215 ja tiez poziadam o ten grant aj ked viem ze ho nedostaneme len koli tomu aby sme mali papier...Mne maminka pride asi tak mesiac po porode (teda dufam ze mala nebude vymyslat a pride nacas) a chcem aby to vsetko uz zobrala domov..Ona casto chodi na socialku (koli otocovi) takze ich tam pozna tak hadam az take problemy robit nebudu... Nevies nahodou ci to budu vediet vyplatit aj na zahranicny ucet? bo ja na svk uz nemam nic (okrem trvaleho pobytu)

katie555
12. aug 2012

Dobre ranko vsetkych...Normalne som sklamana ze tu este vidi @sarifa lol ...~Som myslela ze uz konecne pojdes...To su asi chlapci tvrdohlavi...
@slivka233 ty tiez toho uz nemas vela ...len ho pekne prehovaraj aby nevymyslal...Inak s tou svorkou to ti nezavidim.Ja som tu mala mamu a tiez mi nic nedovolila robit - hm tak som jej pekne povedala ze ci si mysli ze ked odide kto veci za mna porobi - ako napriklad obliecky, vesanie pradla a podobne...tak ma potom nechala ...

a ostatne ako sa citite? ja som mala dost zlu noc - hm teda nad ranom trikrat som sa zobudila z krikom od bolesti lebo som dostala strasne krce do lytka..Draheho som tym zobudila ten sa naplasil ze nieco z malou...Jedine pozitivum je ze je to druha noha nez minule a neostalo mi to zaseknute..takze chodim v pohode...(nastastie)

co mate dnes na plane varit?

monkka21
12. aug 2012

@katie555 ahoj.no ja tiez dnesna noc nic moc,cele rameno ma boli ani ruku zvdihnut nemoze a nad ranom som nemohla opat spat a este aj burka bola u nas.a dnes nemam na nic naladu 😖
dnes mame na obed rostenku s knedlou.aspon nieco v tento otrasny den a este sa chystam robit broskynovykolac so zelatinov 😀

lu2112
12. aug 2012

@wewe8584 to ze si v soku je uplne normalne ja som dve hodiny nic nepovedala ked nam oznamili ze cakame chlapca ja som bola presvedcena ze cakame dievcatko 😀 .no ale na 3 D sa ten pipik nedal pomylit z pupocnou takze aj ked som sa pana doktora trikrat pitala ze ci si je 100% isty tak mi nato povedal ze keby toto bolo dievca tak mame problem 😀. Ale vies co mi pomohlo kupila som prvy set modrych veci takych peknunkych a hned bolo lepsie a teraz by somho uz za ziadnu babu nevimenil nasho maleho 😀 a. Gratulujem k uspesnemu scanu

lu2112
12. aug 2012

@katie555
@monkka21 bavy nes asi bolo nieco v vzduchu ja som toho iez vela nenaspla mne mali tlcil na niakynerv tak som nevedela hybat ani nohou a rano som uz o5 rano strasila 😝

monkka21
12. aug 2012

@lu2112 no veru asi hej,ja tiez od 3.30 som bola asi hodinu hore som vobec nemohla zaspat a este aj ta burka do toho.ach dnes ma muz volno tak sa bude starat o malu aj ja si trochu oddychnem ked upeciem kolac.ten moj krpec v brusku by len kolace jedol 😀

sarifa
12. aug 2012

@lu2112 no veru veru ..moj priatel sa ho snazi vytlacit s mojho brucha ale nedari sa..kazde rano kyve z hlavou ze preco tu este nieje medzi nami 🙂

sarifa
12. aug 2012

@wewe8584 Ahoj ,nic si nerob stym zaberov.My sme tiez stastie stym nemali a musela nam urobit asi 30 zaberov aby sme aspon nejake foto mali..A stym chlapcom sa citim rovnako.My sme sa v rodine len o same dievcata starali a mne ked daju do ruk chlapca tak to bude trochu divne ale urcite sa dotoho clovek dostane.Budeme musiet byt viacej opatrne 🙂
Ja sa akoze nikam este nechystam som sa rozhodla ze necham Silviku ist prvu a hotovo 🙂

sarifa
12. aug 2012

@katie555 ja si kazdy den myslim ze uz konecne pojdem haha a zobudim sa zase bez nejakych naznakov.Ja uz som mala mat davno po tom a neviem co doma este takto z bruchom vysedavam :( Som si bola velmi ista ze porodim par dni skor ale tak som sa zmylila 😖

wewe8584
12. aug 2012

@monkka21 @katie555 @lu2112 @sarifa
dakujem dievcata, ze povzbudenie...velmi mi to pomaha....
@lu2112 takze to nebolo nic divne, ked som na tom bola rovnako ako ty, ze som len tisko isla z nemocnice a v hlave tisic myslienok a zaroven aj vycitok, ze mam vobec take myslienky..a na manzelovu otazku co mi je som povedala, ze ani sama neviem ......uplne mimo som z toho bola....som sa rozhodla, ze dnes pojdeme kupit nieco pekne a prve do vybavicky ...aby som sa s tym nejak stotoznila.... som hovorila manzelovi, ze budem rodit dovtedy, kym nakoniec nebude aj dievcatko 😀 😀 😀
dakujem baby naozaj 🙂

lu2112
12. aug 2012

@wewe8584 uplne normalne pocity zazivas uvidis ked nieco pekne kupis hned ti bude lepsie a nezabudni chlapci su maminy a dievcatka tatove takze budes mat svojho maleho princa ktory sa od teba ani nepohne bude na tebe prilepeny 😀 a potom budeme zle svokri lebo si svojich synacikov nebudeme chciet dat niakym cudzim babam 🙂. Bude to super uvidis ze ta to rychlo prejde a budes sa na neho neskutocne tesit 😀

wewe8584
12. aug 2012

@lu2112 och...ja naozaj verim, ze ma to prejde...strasne vycitky mam, ze som taka :( uz aby sme ho mali, aby som ho drzala...vtedy si uvedomim, aka som bola tava hlupa, ze ma to vobec napadlo takto pisat .... musim prepnut z kvetiniek na auticka a ine veci.... som rada, ze viem, ze si bola aj ty na tom podobne, ze nie som sama..lebo by ma asi kleplo 🙂 dufam, ze budem mat dobru nevestu, lebo ma fakt klepne 😀 😀 😀

katie555
12. aug 2012

@wewe8584 nemaj vycitky koli tomu... Ja som tiez bola nejako zatazena ze chcem babu, drahy bol oboma smermi...Ten sice tvrdil ze oni mali v rodine len chalanov, takze vraj nebude vediet ako 'handle a girl' no kym to bude malinke stale je to len babatko...Ale pravdupovediac asi tiez by som bola zmatena keby nam povedali ze je to chlapec...Tak to celkom chapem...
Kup nieco pekne malinkemu, to potesi aj vas dvoch ....

katie555
12. aug 2012

@sarifa no pekne poriadne stiplave curry na veceru a ananas ako dezert ..xixi to by mohlo pomoct... Kolegyna mala takto booknutu induction o 8mej vecer a v ten isty vecer porodila o 6.30 lol asi sa maly naplasil ...xixi
Ale uz len hadam pojdes dnes alebo zajtra...mozno len male chce aby si si kukla closing ceremony

katie555
12. aug 2012

@lu2112 mne sa to stalo len nad ranom, viem ze radka ma ten isty problem...Je to udajne pomerne bezne (aj ked zase nie uplne kazdy to ma) dufajme ze mi pride posta coskoro od mamky poslala mi sumivy megnezium plus nejake dalsie veci co doporucili doma v lekarni...Ale mimo toho ja sa citim fajn, normalne divne mi je to.. Kazdy sa ma len vypytuje ci som ok ci sa citim v pohode. Ja som sama prekvapena ze to zvladam..Este 4 tyzdne v praci- koncim 12.septembra...takze 5 tyzdnov do due date

lu2112
12. aug 2012

@radusiq ahoj moja ako si uzivas vykend? Ja sa musim pochvalit podarilo sa mi vyhrat esofix base £35 v purly takze sa vytesujem ale bolo to ochlp 😀

sarifa
12. aug 2012

@katie555 hahah uz som vyskusala vsetko ver mi.Uz to len nehavam na prirodu 🙂 No a ked skoncia olympicke tak uz sa nemam naco vyhovorit hihi Najprv som bola taka nervozna tyzden pred terminom ze by som chcel aj cas zastavit ako isiel rychlo no a teraz by som to vsetko chcela tak urychlit ze si ani neuvedomujem do coho idem haha

lu2112
12. aug 2012

@katie555 no ja sice nemam krce ale mne trapi vsetko ostatne takze ja uz sa tesim mam poslednych 5 dni v robote a potom materska uz sa neviem dockat takze si to konecne mozno zacnem uzivat

katie555
12. aug 2012

@sarifa u vas robia induction az po 14 dnoch ? ja sa spolieham ze tu je 10 dni, bo tym padom my to vyjde za vsetkych okolnosti pred narodkami..Ozaj by som nechcela rodit na moje 30 tiny..Kedy to mas ty narodky?

radusiq
12. aug 2012

Ahojte babule, ja sa zas hlasim z nemocnice, vcera som to prehnala s prechadzanim sa a dnes som sa dorazila na car boot saleoch...tava blba :( mala som trosku spinenie, ale hned to preslo - tak mi kazali prist pre istotu. Teraz som na monitore, potom ma pozrie lekar, snad bude vsetko ok...

@wewe8584 Gratulujem k chlapcekovi 🙂 neboj zvyknes si rychlo na tu predstavu a zachvilu zabudnes ze si aj dievcatko chcela 🙂 hlavne ze je zdravucky a robi vam radost

@sarifa no to vase male sa dajako neponahla...dnes som ta tu uz fakt necakala..aspon ta nic neboli, oddychnes pred dnom D 🙂

@lu2112 Tesim sa s tebou z domceka, uz je za chvilku vas 🙂 kde ste boli potom na vylet? Pekne fotky zas mate 🙂

sarifa
12. aug 2012

@katie555 no ja som uz mala 30teho jula a to som sa tiez bala ze aby som nerodila vtedy 🙂 No presne tak budem musiet cakat 14 dni a to mi ma mama prist 22heho tak to zase budu stresy...Skusim mojej MW dohovorit ci nemozem ist skor.Ja neviem preco by oni mali rozhodovat kedy ist ked uz ma zena po termine :(

sarifa
12. aug 2012

@radusiq no ja oddychujem ale ty by si mala trochu uz spomalit...Aby si nestravila viacej casu v nemocnici ako doma 😒

katie555
12. aug 2012

@sarifa co viem tak viac nez 2 tyzdne je pre babo nezdrave...bo vraj stress..nechapem ale ako niekto to moze urcit...Skus povedat napriklad ze male menej citis a ze sa menej pohybuje ze ci to nie je nebezpecne alebo tak nejako

radusiq
12. aug 2012

@sarifa ked ja neviem odhadnut ten limit kolko je v pohode a kolko uz nie 😒 Som ok, cakam na dalsi dose anti-D a mozem ist domov 🙂

radusiq
12. aug 2012

@lu2112 gratulujem k base, dobra cena 🙂 ja bidujem na dve teraz, mierne riskantne ale tak snad to vyjde...aspon jedna 🙂

sarifa
12. aug 2012

@katie555 no budem musiet nieco vymysliet 🙂

sarifa
12. aug 2012

@radusiq no uz sa budes musiet len setrit viac a viac. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre