Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
19. aug 2012

dobre ranko bruska a maminky 🙂
@sarifa tiez mi slzicka vyhrkla pri vasom pribehu, odtrpela si si to riadne ☹ hlavne ze uz to mas za sebou a ze vlasata Sophinka bude robit o to vacsiu radost aby ti pomohla zabudnut tu bolest 🙂 vela zdravicka prajem, nech je skoro v poriadku a nech si ju mozte uzivat v pokoji doma 😉

@lu2112 dobre ranko kde ste boli pri mori? My sme sli dole na Camber Beach k Hastings, ale ten traffic sialeny, kym sme sa tam dostali bolo pol piatej! A vyrazali sme hodne pred obedom ☹ znies ze ste obstali lepsie ako my 😀 co mas dnes na plane?

@slivka233 dufam ze Sarife nechas jej prenasaci rekord a pojdes coskoro 🙂 stale bez priznakov? uz si skusala tie "zarucene metody"?

slivka233
19. aug 2012

@radusiq rada necham lenke jej rekord, len s malou dusickou dufam ze ju neprekonam. Najradsej by som utekala rodit hned tak ako som,v pyzame rovno z postele do bazena...Zatial ziadne priznaky,trosku bolest v podbrusku ale inak nic...mozno do vecera sa nieco zomelie aby uz priatel nemusel na nocnu 😉 ale ked tomu mojmu chalaniskovi sa nechce.....
@andrea2510 aj som rozmyslala ze na to skocit, ale este pockam, ked citim bolesti panvovej kosti, a kosti medzi nohami akoby ma presiel vlak..tak sex je to posledne na co myslim.fakt to je najhorsie,ledva sa otocim z boka na bok a to nehovorim o vstavani z postele...ale ked to nepride do 2 dni asi to risknem.

monkka21
19. aug 2012

@sarifa ahoj gratulujem k malej bambulke a zelam vela zdravi aby ste co najskor mohli byt spolu doma.je mi luto ,ze mas zle spomienky na porod.a nevies presne co ma malinka s oblickami?

slniecko77
19. aug 2012

Ahojte 🙂
...zase sme sa zobudili do krasneho dna 😎 vcera s,e chceli ist k moru, ale naklniec sme napustili bazenik na zahrade a maly sa clapotal, bo som potrebovala ostrihat mojich dvoch chlapov a zacat pomaly balit na dovolenku 😵 juchuuu
..uvidime ci dnes odskocime k moru alebo dame verziu s bazenikom...este nie sme pobaleni
@radusiq ooooo Camber Beach 😵 😵 😵 tam to milujem, krasne pieskove plaze , plytke teple more...supeeeer vidim, ze to okolom Hastings naozaj poznate...boli ste uz v Rye? Odporucam..krasne mestecko
@sarifa gratulujem k malemu pokladiku 😵 tak predsa len slecna 😵 😵 😵
..drzim paste, aby bola malicka co najskor v poriadku a sli domov...nech si mozete uzit ako rodinka vsetci spolu 😉
@slivka233 tak este tu...som zvedava kedy sa rozhodne tvoj chlapcek 😉
..hlavne pozitivne mysliet 🙂

slivka233
19. aug 2012

@slniecko77 ako som pisala s radusiq,len dufam ze lenkin rekord neprekonam......ale este som stale v termine do vecera sa moze stat hocico.... ako vam bude fajne coskoro na dovolenke...hlavne si to uzite, oddycnite a nacerpajte novej sily...

katie555
19. aug 2012

Dobre ranko vsetkym..Dufam ze je kazdy v poriadku, dnes nam to zase vyzera na pekny slnieckovy den..
@slivka233 hadam nejako uz aj ty coskoro pojdes....nech ti uz drahy moze ostat doma 😀
aspon ze sarifa to uz ma za sebou aj ked nie velmi dobre ..Dufam ze ich pustia v utorok domov ako pisala 😔

kaciatko215
19. aug 2012

@sarifa gratulujem k bambulke a po precitani tvojho pribehu z porodu som mala az zimomriavky.Prajem vam vela zdravicka nech je Sofinka coskoro zdravucka a mozete si uzivat vsetci spolu doma pohodicku

lu2112
19. aug 2012

@radusiq ahoj no my sme boli dole v Portsmouth vyrazili sme tak o 10:00 a tiez bolo trochu traffic ale niako zme to zvladli poprechadzali po plazi trochu posedeli a odychly a boli sa najest kde sme narazili na slovenku ktora bola mangerkou restiky kde sme jedli tak sme kecali. Taky pekny dnik a dosli sme vecer unaveny ako kone 😀. Dnes sa chystame do londyna hned ako sa naranajkujeme trochu sa pomotat a samozrejme zmrzlinovy pohar musi byt 😀. Chceme ist pozriet k olympickemu stadionu tak ale uvidime. 😀 a vy co dnes na plane ?.

slniecko77
19. aug 2012

@slivka233 mne velmi pri porode pomohlo ked som myslela na maleho, aby sa mu zdravotne nic nestalo..na seba som az tak nemyslela...
..na bolest treba byt pripraveny (aj ked to uplne nejde), bude to boliet (vacsiu bolest som v zivote nemala), aj som zvracala, mala triasku, hnacku (telo sa potrebovalo precistit), ale pocit drzat v naruci svoje dieta 😵 😵 😵 je neopisatelny 😵 mysli hlavne na toto 😉 ja mam na porod krasnu spomienku 😉 nevaham ist do toho opat
..fingers crossed....vela stastia 😵

kaciatko215
19. aug 2012

@jeanka skus kapustovy list si vlozit do podprdy a vymenit tak po 30min fakt to pomaha na zapal alebo tvaroh alebo slivkovy lekvar a kojit co najcastejsie z toho choreho prska ...nech si coskoro fit ja som mala 40-ky horucky 3 dni

lu2112
19. aug 2012

@slivka233 ahoj moja drzim palce nech sa mali rozhybe a manzel nemusi na nocnu 😅 hlavne sa opatruj toto teplo ti asi tiez nerobi dobre

kaciatko215
19. aug 2012

@slniecko77 @slivka233 ja som mala tiez triasku bola mi neskutocna zima napinalo ma na vracanie a pri kazdej kontrakcii som myslela na to ze maly je blizsie a blizsie ku mne 🙂 to mi pomahalo velmi ked som pozitivne nyslela.Ako pise @slniecko77 je to poriadna bolest ale ked budes drzat v naruci babo tak je to ten najkrajsi pocit a na vsetku bolest zabudnes

radusiq
19. aug 2012

@slniecko77 Rye vyzeralo velmi pekne co sme cez neho prechadzali (resp. prestali - ten kusok cesty cez Rye nam trval vyse hodiny), sla by som tam niekedy mrknut ked nebude az tak teplo (kamosi sa chceli stavit v obchode tak zabocili v Rye z cesty, pridalo im to hodinu a 40 minut). Z Camber Beach som nebola nadsena - straaasne tam fukal studeny vietor, a bol odliv takze k moru trebalo slapat aj 5 minut aj to sme sa clapkali vo vode po kolena...este na clapkanie pre deti ok, ale tie 2 hodinky co sme tam stravili mi boli aj dost...bola si na Winchelsea Beach? Ake je to tam?
Inak uzite si dovolenku, nech vam vyjde pocasie 🙂

@lu2112 no super tak ste mali pekny den, aj dnes vam snad vyjde 🙂 my dnes chceme trosku zas porobit v byte, poznasat veci do pivnice, vymenit zaluzie za rolety a tak...

slivka233
19. aug 2012

@kaciatko215
@slniecko77 @lu2112 baby dakujem za podporu, presne toto mi aj sarifa napisala ze si velmi vytrpelaale ked jej dali vlasatu Sofiu do narucia na vsetko zabudla. a citila uplne uzasny pocit...neviemsa toho dockat, som pripravena na bolest, bez toho to nejde, aj ked neviem aka velka bude ale nevadi...len nech uz mam drobca v naruci....pozitivne myslenie, a mysliet na maleho o mna nejdee....uz nech to pride.

slniecko77
19. aug 2012

@radusiq tak ste asi mali smolu na odliv 😀 vtedy je more ozaj dost daleko, more je tam plytke, ja to tam mam rada, krasne pieskove plaze, jemny piesok, teple more - teda ak sa v UK da hovorit o teplom mori 😀 fuka vsade na pobrezi, niekedy viac inokedy menej...bezveterno je minimalne
Ray je krasny na prechadzky a aj Lewes..je tam pekny hrad a aj okolie...vo Winchelsea sme boli, ale len raz..je to mensie a velmi podobne Camber Beach 😉
..na dovolenku ideme az buducu nedelu, ale uz sa velmi tesime...pobalit sa musim ked je mm doma, lebo s malym by to bol nadludsky vykon 😀 😀 Joj baby alo vam s @lu2112 zavidim - v dobrom samozrejme, ze ste tak blizko seba..hned by som sla ak by ste ma zobrali 😉
@kaciatko215 Kati..presne ako pises, clovek si vytrpi, ale potom to stastie a radost s dietatka je neopisatelna 😵
..aj vam sa uz blizi den odchodu 😉 do kedy s drobcom zostavate?
@jeanka skus prikladat kapustove listy, velmi pomahaju a ked mas teplotu mozes Paracetamol, je aj od bolesti
..ja som tu prednedavnom davala jednu stranku kde popisuju ako pri zapale dojcit, bradicka babatka by mala byt tam kde hrcka na prsniku...alebo napis strapco13 ona velmi ochotne a judro poradi 😉

radusiq
19. aug 2012

@slniecko77 no asi, viems i predstavit keby bolo more blizsie ze by to bolo o dost lepsie 🙂 aj sme sa smiali ze more bolo kym sme stali v Rye 😀
Veru s @lu2112 sme sa nasli - prakticky hned na zaciatku tehu, tak spolu vsetko prezivame 🙂 ak by si mala cestu do Londyna alebo okolia niekedy isto daj vediet mozme nieco vymysliet 🙂

katie555
19. aug 2012

Ak sa mozem spytat - kto ste uz vypisovali sure start grant aplication - dali ste to potvrdit midwife ? alebo ste sa na to vykaslali? 15 stran somarin aj ked viem ze nemame na to narok.... 😀 Kto vie poradit?

slivka233
19. aug 2012

@katie555 ja som to poslala, mw mi to potvrdila, bez problemov,dostala som zamietaci list do tyzdna vobec sa stym nekaslali, ale nevadi, ja to poslem potom domova porodne si vybavik na SK.

katie555
19. aug 2012

@slivka233 ved prave preto to chcem mat doriesene..mamka uz ma ten druhy papier co treba potrvdit tak ked pride po narodeni tak to skocim k GP dat a zvysok by uz malo byt ok...Odtialto potrebujem len tie dva nie? ze mi to neuznali tu a ze sa babo dozilo 28dni a ze som chodila pravidelne na prehliadky?

Ako sa inak citis?? ziadne naznaky???? ja len zelam nech aspon tebe vyjde vsetko ako ma - sarifa si to pekne odtrpela... len dufam ze jej malinka bude coskoro v poriadku a pustia ich domov ☹

radusiq
19. aug 2012

@lu2112 robila som tvoj kolacik, je vynikajuci. Drahy pocas pecenia pozrel do rury, a pyta sa ze co pojde na vrch. Tak ja ze kava a dzem (cokoladu nemam), a on ze: hmm, a to ty kavu nemozes ze? 🙄 😠 mi dopraje...

slniecko77
19. aug 2012

@radusiq beriem ta za slovo 😉
...uvidim kedy prideme do Londyna na dlhsie...mam rada Londyn 😵

slivka233
19. aug 2012

@katie555 presne ako pises len tie dve tlaciva a co treba z domu?ake tlacivo ma mamina?
ja sa citim dnes tak ze by som aj na olympijske hry mohla ist sutazit, navarila som nedelny obed, este urobim kolac ale teraz musim sprchu dat lebo mam strasne navaly tepla. lenkina mala je krasna princezna vlasata s nadhernymi lickami.... strasne sa mi paci babika mala.urcite bude ok drzim jej palce a ja uz nech to dopadne ako to dopadne hlavne nech je uz maly na svete a zdravucky nech ma Sofia kamosa....potom uz len budeme cakay na vase deticky.

baby124
19. aug 2012

kocky prepacteze som vam sem vtrhla ale prosim hlasujte http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/35544

katie555
19. aug 2012

@slivka233 presne ti neviem povedat co je to za tlacivo ale cosi tocila ze moj drahy musi podpisat otcovstvo nakolko my nie sme vzati - a my davame priezvisko po nom .... opytam sa ked budem volat domov, jej to na urade dali 🙂
no aspon ze sa dobre citis, no hadam coskoro to na teba dojde....inak 3.80kg od sarify - to sa mi zda vela..hlavne na dievcatko...Ja len dufam v malinke babko aby to bolelo menej...
Ja som tiez dnes celkom ok prekvapivo akurat varim chicken jaffrezi, drahy vypadol na futbal takze sa aj relativne nudim ...pocasie je tu hnusne tak ani von sa mi moc nechce 😵

slivka233
19. aug 2012

@katie555 no aj u nas je hnusne pocasie, prsi ale mne je strasne teplo.
ja mam dnes asi v zadku vrtulu, este upracem kupelku, nasu izbu a koncim na dnes. Drahy uz odisiel na nocnu, si myslel ze to stihnem dnes ale bohuzial. No sarifkina vlasata princezna mala fakt krasnu vahu, je to dost, ved ona vedela od zaciatku ze bude trosku vacsia, ale hlavne nech je zdravucka co najrychlejsie a bude jej doma dobre vo vlastnej postielke. ...pockaj ked uvidis fotoo, je to nadherna baculka a myslim ze podoba je na maminku.
uz to chcem mat zasebu aj jaaaaaaaa. ty uz to tiez nemas daleko, pockaj ani sa nenazdas ako to rychlo zbehne a budes cakat na ten D ako my. a budeme vas my podporovat.

jeanka
19. aug 2012

@slniecko77
@kaciatko215 dakujem baby, uz je to ovela lepsie dnes, davala som vcera kapustovy list a robila zabal zo slivovice, aj paracetamol asi pomohol a skusala som kojit aj odsavat kym som vladala... no co si my musime odtrpiet ze? 🙂 a potom staci jeden usmevik a vsetky bolesti a starosti su zabudnute 🙂
@katie555 ja som si to tlacivo na ten grant dala potvrdit midwife a este aj opeciatkovat u GP teraz cakam na zamietaci list a tiez uz mam jeden rodny list legalizovany - poslali to spat v podstate obratom a stalo to 36 libier (vratane postovneho) - pozri tu: http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se... ... len neviem ci mi GP potvrdi ten slovensky formular ze sa dozil 28 dni tak to pre istotu aj prelozim... vsak dam vediet ako som dopadla, coskoro budeme mat 4 tyzdne 🙂
@lu2112 latkovanie ide fajn, aj ked sa nam parkrat precikal (vzdy ked ho prebaloval niekto iny nie ja 😀) najspolahlivejsie su zatial jednoznacne little lamb & totsbots + motherease rikki wrap.... skusala som aj to bambino mio s inymi wraps a je to v pohode takze budem aj to pouzivat len bambino mio wraps vyradim... inak sa mi osvedcili aj latkove wipes a klasicke plienky sa tiez velmi zidu pri krmeni a odgrgavani...

lu2112
19. aug 2012

@radusiq no som rada ze kolacik chuti je velmi jednoduchy ja ho mam rada robit 😀 Uz sme spat unaveny ako dva kone ale mali smepekny dnik takze stalo to za to zajtra sa uz tesim o 9:00 na kavicke

lu2112
19. aug 2012

@slniecko77 moja a ty sa kde nachadzas ak sa smiem spitat? Ked dojdes do londyna urcite sa ozvy nieco poriesime niaku peknu stretavku na vymenu skusenosti 😀

lu2112
19. aug 2012

@jeanka no vidim ze ti to ide dobre som rada. Som zvedava ake budu nase oblubene. Ono stim precikanim to by sa. Ti kludne mohlo stat aj z jednorazovkami ak ich das zle. A ved sa aj druhy naucia 😀

soni1
19. aug 2012

Dievčatá, v 9tt som bola na ultrazvuku, doktorka mi ukazovala hlavičku, chrbátik, ručičky a nožičky boli zatiaľ len také pupence, je to podľa vás OK? Nemohla mi nič zamlčať, však nie? Keby niečo zistila hneď, tak jej povinnosťou je, aby ma hneď upozornila, či nemám pravdu? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre