Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
26. aug 2012

@katie555
@andrea2510
Cerstve drozdie zvyknu mat v Morrisone v chladnicke, alebo pouzivam susene Allisons, taka zlta plechovka mala...

lu2112
27. aug 2012

Babulky moje tak ja tu strasim o takomto case neda sa nam spat uz zase 😒. A nie ze by mali budil ten sa ani nepohne spi to len ja neviem spinkat 😀

@andrea2510 no ja pouzivam susene kvasnice dostanes ich kupit vo vsetkych obchodoch ( dry yeast) alebo ked mam stastie tak waitrose ma niekedy cerstave. 😀 ale stych susenych robim vsetko a da sa len si na ne treba zvyknut. Ja ked mam cas a chut tak ja tak zabijam den chleba si tiez robim a stoji to za to aspon trocha domova mame 😀

@radusiq no kludne mozeme poobede myslim ze su tam do 17:00 takze nemusime hned skoromale rada by som sa vyhnut trafike tak skus tam zavolat a potom mindas vediet. Bolo by super keby si mohla mali by sme dalsi vylet aspon 😀

andrea2510
27. aug 2012

@lu2112 aj mna uz chyta ta nespavost 2 dni som skoro hore dnes je to uz 3 ☹ 2x som bola hore v strede noci a teraz uz od 5 ci od kedy

andrea2510
27. aug 2012

@katie555 ja som zatial ok len to ze sa budim...ja stale neviem ako je mala otocena som nemala stretnutie s midwife asi mesiac. a to ci ma stikutku neviem ako viem ze niekedy je to take pravidelne ani nie ze kopanie a trva asi 5 minut, neviem ci je to ono. teba boli brucho mna vobec som citala ze uz sa ma maternica pripravovat na porod a u mna nic ani tie braxton hicks contraction. uz to vidim ze mna ten porod bude silno bolet

jeanka
27. aug 2012

@andrea2510
@lu2112
to skore vstavanie mate dobru pripravu 😉 potom to pre vas nebude taky velky sok ked toho spanku bude minimum...

andrea2510
27. aug 2012

@jeanka ja som si aj myslela ze mala si ma pripravuje ze budeme skorr vstavat alebo v noci 🙂

lu2112
27. aug 2012

@andrea2510 ahoj no ja som stoho taka vycerpana potom leo nespim tak 2-3 hodiny a potom zaspim a zobudim sa okolo 8. Alebo sa zobudim o 5.00 a uz nezaspim 😅. no budeto sranda este ze ja som nikdy nemala problem z nedostatkom spanku tak dufam ze teraz to vyuzijem 😀

lu2112
27. aug 2012

@andrea2510 citam ze nemas este braxton hicks no mna trapia kazdy den a niako sa to stupnuje ale nezavysi od toho aky bude porod a mozno ich mas len si ich neuvedomujes tak sa hlavne netrap kazdy sme iny a mozno tvoje telo sa nemusi tolko pripravovat ja obcas ani chodit nemozem od tych bolesti tam dole ale tak moj mali bude velky uz tera nema dost miesta a to som ako slon 😀

lu2112
27. aug 2012

@jeanka no dufam ze to je priprava no uvidime 😅

radusiq
27. aug 2012

@lu2112 ty co sa bojis aby niekto rano neotvoril miesto teba??? tak skoro, a bank holiday (nie ze by to uz nebolo jedno 😀 ) Mna zobudil drahy o osmej, a potom si lahol spat a zaspal...ja uz nie 🙄 ale musim poklopat zatial sa mi spi dobre, aj ked niekedy vstanem skoro, ale vacsinou som normalne vyspata...
Zajtra teda dam vediet, vies ze by som rada vybehla keby sa dalo...

katie555
27. aug 2012

@andrea2510 no to 5 minutove pravidelne bude stikutkanie..xixi - a este sa ti dviha brucho stale . daj si ruku tam a pekne to citit...
ja tiez tie braxton hicks nie (teda neviem o tom) - len tiez take akoby roztahovanie - ked sa citim hrozne nepohodlne a vsetko ma 'taha a tlaci' Ja mam teraz mw o tyzden utorok (34tt) To mas ty nejako malo ze raz za mesiac? ja som mavala najskor kazde 4, teraz kazde 3 a po tomto uz kazde 2 sa mi zda...

S tym spankom - ja sa pravidelne budim okolo 4tej (a Lu tu uz vacsinou bola 😀 ) idem na zachod a potom si neviem najst polohu..Tak si to tu precitam cez mobil kuknem co nove na fb a do toho sa vacsinou mala zobudi, stikutka a pretaca sa tak pol hodinku a potom este ja vacsinou zaspim do takej 9tej..Teda dnes sa nejaky blby sused rozhodol na bank holiday monday nieco vrtat o 8mej ..ach

Co mate dnes na plane?

andrea2510
27. aug 2012

@katie555 no mavala som castejsie midwife len teraz mi povedala ze mam prist az o mesiac, aj v nemocnici ze ma uz nepotrebuju vidiet az v 36 tyzdni. ja nemam ani to roztahovanie mozno to pride este neviem zatial nic. ja som taka nejaka spozdena.

no v plane mame ze ideme do obchodu nakupovat ale tento krat pre mna nie pre baby. idem si kupit novu kabelku a topanky a asi aj sveter lebo uz zacina tusim zase jesen nie ze by tu bolo niekedy extremne teplo 🙂

@lu2112 no snad mas pravdu ze sa moje telo nepotrebuje pripravovat lebo sa vazne bojim ze ked budem rodit ze to nezvladem ze to bude az tak silno bolet . ty mas aspon ako taku predstavu aspon tie zaciatocne kontrakcie ako budu bolet ja ne. ja si to stale neviem predstavit.

@katie555

lu2112
27. aug 2012

@radusiq no to aby ma nikto nepredbehol 😀.
No budem sa tesit keby to vyslo ak nie zajtra tak mozeme aj v stredu ale uz to chcem mat co najskor nech dalsia vec je skrku co sa tyka stahovania este musim preniest peniaze pravnikovy za dom to bude sranda 😀 a co planujete na dnes??

lu2112
27. aug 2012

@andrea2510 mozno ty budes ta s tich stastnych ze to pojde tak rychlo ze ledva dobehnes do nemocnice teda prajem ti to hlavne sa tym netrap kazdy sme iny a uvidis pojde to vela uz na vyber nemame. 😀

lu2112
27. aug 2012

@katie555 no musim tu strasit ved po silvii som prebrala stafetu ta to vzdybola skoro az ku koncu to flakala 😀. ako dnes ako sa citis??

@andrea2510 to je niake divne ze ta uvidi az v 36tt nemas medzi tym ist k GP. lebo ja to mam teraz tak nastriedacku kazde dva tyzdne 😀

andrea2510
27. aug 2012

@lu2112 nemam vobec nic iba midwife mam o tyzden co mam po mesiaci a v nemocnici ked som bola naposledy na kontrole mi povedali ze dalsich 8 tyzdnov ma nepotrebuju vidiet. a k GP nechodim vobec

katie555
27. aug 2012

@lu2112 ja som celkom relativne ok, len tie klasicke veci, ale tusim krce som nemala uz 5 noci tak sa tesikujem ...Dufam ze to bude tak pokracovat...S tymi peniazmi za depozit pravnikovi - ja som sa s tym najedovala tesne pred odchodom domov....bo ja mala prachy na ISA...a ono cez internet banking sa to neda preniest (tusim nad 5000) takze pekne fyzicky do banky, a tam ti za to zauctuju cca 25 libier, dalsich 25 uctuje lender a potom este cca 30-35 pravnik...A kvazi za nic

@andrea2510 my mame dnes vyrocie a este sme sa nerozhodli co robit (teda drahy tu este sladko buva) Rozmyslam ze by sme sli do centra (odkedy som skoncila univerzitu som este nebola ) kuknut to nove Futbalove muzeum northen quarter - vstup je zadara a vraj sa oplati ...a potom niekam na veceru 🙂

A s tou mw - ja chodim len mw, vobec nie gp (Lu mas high risk pregnancy ?) a do nemocnice len na scany takze officialne tam po 20 tt scane ma uz nechcu vidiet az do porodu 😵

radusiq
27. aug 2012

@lu2112 v stredu mam zas midwife, o 14.30, tak teoreticky keby sme hned rano v stredu isli...ale tak dufam ze zajtra pridu v normalnom case nech to mam z krku a mozme ist.

radusiq
27. aug 2012

@slivka233 vsetko najlepsie k meninkam 🙂

lu2112
27. aug 2012

@katie555 no nemam high risk mam normalne ale chodim kazde dva tyzdne od 32tt tak neviem. Ale idem sa prehlasit tento tyzden do maidstonu tak uvidim ako to bude tam 😀

lu2112
27. aug 2012

@radusiq no zajtra by to bolo super ved uvidis co ti povedia ved nemozu ta nechat celi den cakat 😀.

lu2112
27. aug 2012

@katie555 inak ktomu previdu ako si to posiela od nas byzaduje niaky chaps previd ci co nevies co to je? Ked som to googlila tak mi vyslo ze je to niakyprevod medzi bankami ktory sa uskutocni ten den a je spoplatneni no ale niesom si ista

katie555
27. aug 2012

@lu2112 jj to je to telegrafic transfer...ja som v barclays platila 25 libier...ale rano som poslala na obed ich mali...vraj keby som poslala ibankingom na 3 krat (co som ja navrhovala) tak by im to prislo tak o tyzden...A poistku musis este mat na dom vybavenu pred exchange... 😎

radusiq
27. aug 2012

@lu2112 to je prevod ktory sa pouziva pri sumach nad £5000, tiez sme tak platili - musis ist osobne do banky s IDckom (slovensky vodicak a obciansky neuznavaju, musis mat pas), Halifax uctuje £25 ako @katie555 pise a musis ho urobit rano (tusim do 14.00) lebo inak ide az na dalsi den.

@katie555 @andrea2510 inak ja uz tiez chodim kazde 2 tyzdne k mw od minula, raz za mesiac v tomto stadiu sa mi zda malo - ale zas ak je vsetko v poriadku...

andie25
27. aug 2012

Hlasim prichod na konika, Mamka včera odletela, je nám smutno, no v decembri je tu ako na koni, tak to hádam zbehne. Ako sa mi všetky máte? Musím toho veľa prečítať🙂 hoci sem tam som tu zabludila na 5 minút. Dúfam že bruska pekne rastu a kopkaju a babatka posluchaju🙂 tak ja to dobehnem behom dňa to čítanie, a idem aj zacat písať moju esej:( back to reality... Držte sa všetky!X

lu2112
27. aug 2012

@katie555 cez koho mate poistku 😉

lu2112
27. aug 2012

@radusiq
@katie555 dakujem baby zajtra to teda poslem nech to uz ma len tu poistku este musim vybavit teda na dom to mam na to len tri dni 😝 ved dufam ze stihame

lu2112
27. aug 2012

@andie25 ahoj vytaj spat no ved december je tu zachvylku tak ti zbehne elmi rychlo moja mamina dojde presne o mesiac tiez to rychlo ubehlo.

radusiq
27. aug 2012

@lu2112 urcite stihas ved to cez net raz dva spravis, akurat pozeraj reviews, AA home insurance vyzeralo podla zmluvy super a ked som nasla reviews tak velmi velmi zle...

@andie25 vitaj spat, dufam ze sa mamke pacilo a ako pise Lu december je tu ako na koni, zbehne to strasne rychlo a budes ju tu mat zas 🙂

lu2112
27. aug 2012

@radusiq no budem to riesit dnes vecer zajtra to ukazem drahemu a potom aj vyplnime vsetko 😀 uplne sme na to zabudli a to som uz od minule tyzdna rozmyslala ze na co to je timi hormonmi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre