Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
30. aug 2012

@sarifa no mna sa pasazieri pytaju..to ked kolegyne mi to ani tak nevadi ...to prezije....ale uz vsetci vedia ze odchazdam o 2 tyzdne....No mne bude chybat ze drahy sa rozrprava s bruskom kazdy den ..mne to pride take mile ze kazdy vecer mame 'bump update' xixi
@radusiq len som stale si myslela ze ma vsetko svrbi a nemohla som spat.. Plus navyse - napad zozrat polku melonu pred spanin tiez nie je najlepsi napad 😀
@andie25 'moje decka' su uz tiez ako tak velki 9 a 11 . Ten vacsi sa ponukol tiez ze bude strazit malu, sa vytesuju ...Ono je to dobra praca ked mas dobru rodinu... 😀 Tak si to uzi kym pride vlastne ...
@lu2112 no mne sem tam aj tak stikutka teraz dobre padne - nakolko mala sa uz fakt hybe menej a nekope ..Takze aspon ked ma stikutku tak viem ze je v pohode ....A vraj je to znamka toho ze babo je zdrave...Moje male to ma tak 3 krat denne cca...a vecer tiez ...ale zatial nemam pocit ze by ma to budilo ked uz raz spim 😅

radusiq
30. aug 2012

@andie25 asi budem odkazana na ebay, ten vyhladavac mi vyhladava vsetky mozne obchody len tento nie 😀 treba mi aj borax a kyselinu citronovu, mam recept na prasok do umyvacky riadu co chcem vyskusat 🙂

radusiq
30. aug 2012

@andie25 ked kliknem na Booths otvori sa mi stranka Tesca. Nemoze to byt ze tym myslia booths ako ich stanovistia s produktami, v Tescu?

andie25
30. aug 2012

@katie555 @lu2112 a to kedy Vam zacali deti stikutat? Ja som este nic take nepostrehla:(

katie555
30. aug 2012

@andie25 no ja tiez som sa tu vypytovala - vzdy to @jeanka spominala ....neviem presne kedy ale skor okolo 28-30tt ked sa uz trosku prestala kopat....Inak je nejaky sposob ako ja sama zistim ako je babo otocene? 😕

andie25
30. aug 2012

@radusiq urcite ano, tak pozri v tescu, mne vypisalo par obchodov poblizku väčšinou corner shops, a na ebay maju 6 krabic za 9.99 uz som pozrela, jedna krabica cca 8 prani. Ty máš recept aj na prasok do mycky? Odpadnem, no vyskúšaj a daj vediet ako umyva🙂

andie25
30. aug 2012

@katie555 ahaa, no nemyslím, že je spôsob na to, ja to viem iba sama ked hmatam mamičky🙂

lu2112
30. aug 2012

@katie555 tak to je dobre no moj aj ked nebude mat miesto asi bude kopat. 😀 Lebo podla vypoctov uz by nemal mattolko miesta ale citim ho rovnako tak asi si najde ked chce 😀. Mna to zobudi zakazdym ale nemal uz dlho v noci vecinou len cez den ale tato bola poriadna dlha a silna a samozrejme ho zobudila a zacal kopat 😀

@andie25 no moj zacal mat stikutko okolo 22 tt a od vtedy kazdy den najprv to bolo len raz za den ale potom sa to stupnovalo teraz obcas mame aj 5 krat za den 😀

radusiq
30. aug 2012

@andie25 vies co kdesi do tych bio eko tem to niekto daval, a ze ma krasne leskle riady, tak to chcem vyskusat. Mne uz je jedno ci aj solvinu budem davat do tej mycky len nech to poriadne umyva, stale nie som spokojna 😠 dam vediet potom

To je super cena. Na 5l slizu ti treba 150g mydla a to balenie je 425g takze ojoj slizu a slizu 😀

@lu2112 tusim telepatia funguje uz aj na dialku, uz aj moj sa zobudil a zacal stikutat hned, a kopat ma do boku. U teba vypocty nesedia, Maxik je inteligentne dieta a hned od zaciatku si vykopaval vela miesta aby sa aj neskor mohol hybat

sarifa
30. aug 2012

@katie555 aj moj tak kazdy vecer cital rozpravku brusku.Teraz mame take fofry a zhony ze sme aj zabudli nato.Vsetko sa to veru rychlo zmeni 🙂

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 omylom mi poslali veg box aj dnes (mal dojst az na dalsi tyzden), uz ten 50/50 - tak je tam velka kapusta, zemiaky, zelene papriky, cherry paradajky, 3 male baklazany, maliny a jablka. Mnami 😀

radusiq
30. aug 2012

@sarifa jeeej krasnu profilovku mate 🙂

cimage
30. aug 2012

@lu2112 ahoj, my mame tento, mas tam aj video 😉 : http://www.tinylove.com/Product/English/Sweet_I...
ja som ho odskusala este tehotna ako prva a hned zabral, zaspala som ako mimino. Ma to 4melodie, ovladac, ale s tym to vies len spustit alebo zastavit, ale nevies prepnut hudbu. Postavicky su velmi mile.
Spravne, s liekmi sa to nesmie prehanat. Ja som po porode dostala nejake na bolest, ale odvtedy som si nedala, ja nie som tabletkovy typ. Radsej si to pretrpim s trochou bolesti.

sarifa
30. aug 2012

@radusiq dakujem to som sa trosku dala do kopy a snazila zakrit kruhy pod ocami ze aby som mala aku taku fotku s moju krasavicu 🙂

lu2112
30. aug 2012

@radusiq to mas pravdu ved ja uz 12tt som vyzerala ak v 6 mesiaci 😀. Takze ma miesta na to aby vyvadzal. No vidis a Max sa zase ukludnil ta telepatia. Funguje 😀

cimage
30. aug 2012

@radusiq ahoj, hned sem mozes supnut ten recept do umyvacky, lebo tiez sa mi nezdaju tie tabletky extra organic, dokonca ani ECOVER. vopred dakujem, treba vsetko odskusat

lu2112
30. aug 2012

@cimage dakujem vyzera dobre no ukazem manzelovi co povie na to on je expert na hracky 😀 . Dakujem za tip 😀

radusiq
30. aug 2012

@cimage ecover mi umyje maximalne hrnceky od kavy 😒 teraz s hanbou pouzivam Fairy Platinum co aspon ako tak poumyva, ale vies ze by som radsej nieco jemnejsie...

recept bol jednoduchy - rovnaky diel sody bicarbony, kys. citronovej a soli (ta pani pisala ze v recepte bol aj borax ale ona nedava a umyva to dobre aj bez). Umyva na rychlom programe a 15 minut pred koncom naleje priamo do umyvacky ocot.

Inak vsimla som si ze ked do umyvacky hodim struhadlo po tom co struham mydlo na sliz tak vtedy mam pekne riady 😉

cimage
30. aug 2012

@lu2112 😀 , ze expert na hracky 😀, nakoniec sa bude s nimi hrat viac on ako mimco. Nasho aj tak teraz najviac zaujimaju stromy, hlavne listy ked pofukuje vietor.

lu2112
30. aug 2012

@cimage no ved to on sa bude snimi hrat viacej ako mali 😀. Uz mi hovoril ze budeme potrebovat. Novy pocitac ze aby malemu nezasekavali hry ze nas uz je pomali 😀 . Tak som mu vysvetlila ze to este minimalne 5 rokov pocka 😀

lu2112
30. aug 2012

@radusiq mnami tie maliny by som si dala tak to je celkom dost zeleniny a ovocia tesim sa na moj dostaneme v utorok 😀

andie25
30. aug 2012

Čakám na scan a som nervózna...

lu2112
30. aug 2012

@andie25 neboj bude dobre potom daj vediet ako si dopadla

andie25
30. aug 2012

@lu2112 dakujem, vsetko je ok a je to baaabika🙂 moja krasna🙂 srdiecko v poriadku a uz vazime 480g 🙂))

lu2112
30. aug 2012

@andie25 jeej dalsia babika gratulujem tesim sa stebou vsetko ako ma bit. Tak teraz uz len pokoj a uzivaj si tehotenstvo nie ze by to bolo vzdy take easy 😀

monkka21
30. aug 2012

@andie25 jej super sa tesim s tebou 🙂

radusiq
30. aug 2012

@andie25 gratulujem tak si mala dobry citak 🙂 hlavne ze je vsetko ako ma byt a ste zdravucky..mas aj fotku?

lu2112
30. aug 2012

@radusiq ahoj tak si uz po nakupoch ja som este nic nezbalila lebo som strasne leniva a vymyslela som si ze budem piect tak som spravila puncove rezy 😀. No a teraz odychujem a cakam na draheho nech pomoze z balenim 😝

radusiq
30. aug 2012

@lu2112 mnaaaam to som strasne dlho nemala, ani neviem ako sa robia...mozes mi poslat recept 🙂 aj na ten lahky kokosovy co si spominala 😉 ako draheho chripka inak? uz je mu lepsie? ty len oddychuj...
ja som teraz akurat dosla, pekne som to stihla som doma 5 minut a spustil sa lejak. Kupila som si v Mothercare dve nursing bras a v H&B raspbery leaf tea, uz sa mi to tiez blizi 😀 A vecer idem skusat cinsky recept proti zahe - nastruhanu bielu redkev so sojovou omackou (z toho gavisconu mam uz polku vypitu a nechcem to prehanat...), dam vediet ci ucinkuje

lu2112
30. aug 2012

@radusiq no jasne musim ti napisat recepty. No puncove rezy som robila prvy krat narocne je to len na suroviny no odfotim ked narezem este cakam kedy uschne poleva 😀.
No drahy uz je v robote dnes vcera bol doma vyspal to a uz mu bolo dnes dobrebola to niaka vyroza ale velmi rychlo mu to preslo takze som rada a ani my sme to nedostali takze super 😀.
Inak cajik mne velmi chuti uz sa tesim ked budem moct pit aspon tri za den 😝 tak uz aj tebe sa to krati tak vidim ze sa chystas uz. No urcite daj vediet ako dopadnes stim receptom na zahu lobo ja by som tiez nieco vyskusala nielen lieky . Ale tak dufam ze uz ma to dlho nebude trapit ved mam pocit ze sa mi brucho posuva dole tak uz by nemalo tak tlacit na zaludok 😀 vecer ti napisem potom tie recepty kym mam este internet nech mozes vypekat drahemu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre