Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
9. sep 2012

@radusiq Radka, no to je ale smola. Dufam, ze ste v poriadku, myslim na Vas, nie je to krvacanie z narazu? co ti povedali? hlavne klud, ono neviem ci si ta uz teraz nenechaju v nemocke do porodu... ale dufam, ze nie. Tak len oddychuj!X

andie25
9. sep 2012

@katie555 ahoj, dufam, ze si zvladla dnesok v pohode, bolo dost horuco aspon u nas, ani na zahradu som nesla, mne bolo nejak blbo, takze esej stoji.... porazi ma, no co uz. idem nieco popisat teraz, hoci nechcem byt dlho ,rano uz vstavam do skoly. ani tam sa mi nechce ist ☹ den blbec, co uz.

monkka21
9. sep 2012

@andie25 sme chceli vyuzit este to pocasie tak sme posedeli s kamaratmi 🙂 poobede babka zobrala malu do mesta tak som si aj ja trochu zdriemla 😀 s tim spankom to bude uz asi len horsie 😢 yorkshire je moj vysnivany psik,raz si takeho kupim.teraz som videla v utulku jedneho uz starsieho,skoda ze teraz ho nemam kam dat hned by som ho zobrala,to az ked budeme byvat sami.zatial sa musi Bianka uspokojit a s plysovymi hrackami 😀 ked sa prebudila sme isli na dvor a pozerala na plot a pyta sa ,,kde je" ale uz si viac na macku potom nespomenula.

andie25
9. sep 2012

@monkka21 no toho nasho yorkiho zachranila sestra ked bola v Prahe, chudacik bol taky ubiedeny a este malinky, mal len pol roka. ale teraz je z neho pan pes 😀 ma velmi dobru povahu, taky je huzevnaty, ale on je fakt mini psik, vahu ma 1.5kg, zlaty je no a hlavne ze spolu vychadzaju s Jullie, mne sa zda, ze to ona ho vychovala za tie roky 🙂 nahradna mama 🙂

monkka21
9. sep 2012

@andie25 joj taky malinky,musi byt krasny.to je pekne ,ze ona ho vychovala.ach dufam,ze aj ja budem mat raz malinkeho psika.

radusiq
9. sep 2012

@andie25 nemyslim ze je to z narazu, nebol silny, ani v soku som nebola fakt, ani pas ma nepriskrtil - ja som to celkom ubrzdila pred uz len kus sme sa tukli buchli. Je to velmi podobne tomu mojmu prvemu krvacaniu. Vela toho nepovedali, len pokontrolovali co trebalo - ctg, to bolo ok, potom ma pozreli zo spodu - takze nevidno ziadne krvacanie ale potom daco zamrmlal a zobral take dlhe ako noznice s drziakom na konci a kus gazy s daco tam hrabal, potom zrobil nejake swabs. Potom scan - tak babo lezi tak ze chrbatik ma dole a hlavu a nohy hore, tak je skruteny drobec moj. Aj to vraj nevadi este ma 2 tyzdne na otocenie (ale netvarila sa presvedcivo teda), len keby som teraz zacala rodit tak by to bolo dolezite. Placentu nevie kde mam lebo nebola trenovana na skenovanie placenty :-/ Potom ma odvazili, presunuli dole na antenatal a tu ma nikto nevidel az asi pred 10 minutami mi dali dalsiu anti-D.

radusiq
9. sep 2012

@monkka21
@andie25
Aj ja chcem do vasho yorki clubu 🙂 ked bude drobec vacsi a bude zobrat psa tak urcite povolim a budeme mat Yorkmuta 😀

andie25
9. sep 2012

@radusiq no tak dobre zatial, dufam, ze budu pozorovat, rano urcite budes mat vysledky zo swabov, to ti pozeral krcok maternice s tymi akoby noznicami. Malinky sa dufam umudri a pretoci sa, betar jeden, dohovor mu 🙂 ty si rh negativ? neboli to nahodou steroidy co ti pichali? drzim prsty, pekne lez a kludovy rezim Radka, fakt. X

andie25
9. sep 2012

@radusiq
@monkka21 tu sme spolu 🙂 a oni sa tak pusinkuju spolu 🙂

monkka21
9. sep 2012

@andie25 jezis aky krasny,ona je ozaj ako jeho mama taka velika 🙂 zlaty su.tak tvoje babo si uz od narodenia bude zvykat na zvieratka,to je dobre.

radusiq
9. sep 2012

@andie25 hej heh rh- som, vzdy mi pichali dalsie zatial ked som zacala krvacat. Steroidy to neboli celkom urcite, tie bolia neskutocne to by som si vsimla 😅 dakujem krasne za podporu
A krasnych mas havinkov, oboch ale na yorkshirov mam slabost 🙂

andie25
9. sep 2012

@monkka21 no oni su zlati, ale su doma v Kosiciach , tak mi chybaju 😒 no co uz, naposledy som ich videla v aprili, ale tak ked si skypujeme tak sa vidime 😀 a Jullie niekedy lize sluchatko ked volam domov 🙂
@radusiq no hej steroidy su neprijemne, no ja verim, ze ich ani nebudes potrebovat a pockaj este aky ukazkovy porod budes mat! 🙂 tak dobru nocku, pohladkaj brusenko a poposuvaj ho 😀 inac ja neviem co je na tom pravdy ale dakedy davno sa hovorilo, ze az chodenie po styroch by mohlo pomoct, len nie je to potvrdene vyskumom 😀 ale niekedy babske reci zaberu, za vyskusanie nic nedas 🙂 X

radusiq
9. sep 2012

@andie25 uz som mala 2x steroidy, stacilo mi veru 🙂 vyskusam urcite to chodenie po styroch, vdaka 😀 skusim aj hudbu pustat, mm sa tesi na svietenie baterkou hihi...a mam nachystane tycinky na moxibustion (vraj ked sa to pali smrdi to ako trava, tak mam des z toho ze nam pride klopat policia, a ked sa budeme snazit vysvetlit ze otacame babatko ze nas rovno zabalia 😀 )

andie25
9. sep 2012

@radusiq 😀 😀 😀 no tak na tu session by som teda prisla aj ja, vyzera to na kopec srandy 🙂

radusiq
9. sep 2012

@andie25 AKO trava andy, len ako, nie naozaj 😀 😀 😀

andie25
9. sep 2012

@radusiq no co uz, ale aspon sme sa posmiali, no idem ja , pisem a dohanam co sa da, potiahnem do polnoci a potom supajdy do hajan idem, zajtra skola vola, tak pa ! 🙂

radusiq
9. sep 2012

@andie25 dobru nocku, dufam ze som ts nezdrzala od pisania. Zajtra nech zbehne 🙂

radusiq
10. sep 2012

Vrrrr toto je masiar nie midwife. Odkedy som prisla TERAZ (1.10am) ma zobudila ze ide skontrolovat babo doplerom a zmerat mi tlak. Najprv popocuvala, odisla nechala ma bez slova zababranu od toho gelu, vratila sa o 5 min s tlakomerom, tak som ju poprosila o servitku na utretie brucha - vybrala mi z misky na odpad krvavu co som pouzila po injekcii. zmerala tlak, dala dole rukav, nechala vsetko tak vedla mna a odisla - tlakomer vedla mna, plenta otvorena, ona nikde...

katie555
10. sep 2012

Dobre ranko vsetkym.... @radusiq Dufam ze ta coskoro pustia domov...
@andie25 no vcera ma praca dorazila - vsetko ok kym som sedela... Ked som sa postavila Bolest vsade ani neviem Ako som soferovala domov. A dnes akurat spat idem.. dnes 4 hodiny nejako zvladnem ale zajtra netusim Ako zvladnut 9 hod... Asi odidem skor Ved aj tak mi Uz nic nemozu ☹

lu2112
10. sep 2012

Dobre ranko dnes ste tu akosi skoro 🙂.
@radusiq uz to tam akosi vydrz dufam ze pojdete skoro domkov.
@katie555 tu robotu nezavidim ja by som to uz nezvladla ale ved sa kludne vypitaj skorej 🙂.

radusiq
10. sep 2012

@lu2112
@katie555
Vdaka baby dufam ze ma pustia

@katie555 presla ta bolest??? dufam ze to vydrzis, alebo zavolaj sick/odid skor, nestoji to za riziko a nikto ti nemoze povedat ani pol slova, si neviem ani predstavit ze by som este robila a 9-hodinove smeny este

@lu2112 co mas dnes na plane moja? Pofotis nam Maxikovu izbicku nech sa mame z coho vytesovat?
Inak ako si zvyka zajo na novom mieste?

katie555
10. sep 2012

Akurat som sa pytala ze co sa da robit - vraj mam povrdat mojej manazerke a ona mi skrati sluzby na kratsie.. len Dufam ze sa mi ju podari stretnut prredym nez pojdem domov... Bolest presla - drahy mi dal masaz ..stale sa citim unavena ☹

lu2112
10. sep 2012

@radusiq ajoj pofotim len problem je ze neda sa to dat na MK bez pocitacu takze musim pockat asi na normalny internet alebo poprosim draheho z roboty.
No dnes idem doupratovat spalnu kedze mane uz vsetok nabytok postavany tak dufam ze to zvladnem. Maju nam doist vymenit unyvacku lebo nefunguje tak nam daju novu🙂. A potom chcem odychovat lebo cez vykend som sa trochu ustvala.
Zajacik je zlaty ten sa velmi tesi z noveho domceka teraz zistil ze najvacsia sranda je behat po schodoch tak mame srandu a musime kupit branku na chody lebo sa my stale nechce za nim behat a hladat ho po izbach. A to sme si mysleli ze to este pocka aspon pol roka no uz nepocka 🙂. A tebe ako sa dari kedy ta pustia?

lu2112
10. sep 2012

@katie555 ak by si ju nestretla kludne zajtra po 4 hodinach povedz ze ta picha dole a hned ta pustia. Vydrz to tam uz nemas toho vela nech ti to rychlo prejde 🙂.

radusiq
10. sep 2012

@lu2112 hehe no pekne , zlatyyy 🙂 uz ste spali v spalni ci stale v hostovskej pred doupratovanim?

katie555
10. sep 2012

@lu2112 Ved presne to planujem ..ak ju neuvidim tak v pol sluzby zajtra pojdem domov a uvidim ci sa v stredu objavim 🙂 teraz sedim sama na checkine a Uz ani topanky nemozem obut tak mi spuchli nohy za 2 hodiny

lu2112
10. sep 2012

@radusiq este sme spali v hostovskej ale uz som prezliekla periny a prestrela v spalni uz len par veci doupratovat a mozeme si uzivat domceku 🙂. Ale musim si dat prestavku lebo som sa unavila a to som len ozehlila veci posledne pre maxika a upratala dole pospratala a dovybalovala spalnu a som mrtva 😝. uz som vykonenana gauci este po obede musim povysavat a umyt podlahy tak dufam ze naberem este sil 😀

radusiq
10. sep 2012

@lu2112 no len to neprehanaj...viem ze si solidarna ale nemusis skoncit na vedlajsej posteli. Sef poslal draheho domov taze ide ku mne a potom poriesit auto asi nech je to cim skor

andrea2510
10. sep 2012

@radusiq to co si tam mala za midwife preboha tu este nevyhodili ci to je tu bezne? dufam ze taku nebudem mat pri porode.

no ja som bola nakupovat a zase minula vela peniazkov no nevadi uz mame skoro vsetko sme ready na to ked mala pride ostatne sa dokupi potom.

lu2112
10. sep 2012

@radusiq jej zlaty sef tak aspon bude chvylku stebou a kedy ta pustia ci to ti este nepovedali?? No uz odychujem som mrtva podlahy umyjem az zajtra vysavanie celeho domu ma zmohlo ale aspon Maxik je spokojny ked som aktivna hned ked sadnem tak potom kope🙂. A co tam tak porabas celi den tam asi vela moznosti nemas ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre