Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
18. sep 2012

@monkka21 ja tam este v zivote nebola bo drahy sa nerozpraval z nevlastnou mamou ...Teraz sa to ukludnilo hlavne koli babu, a este jej zistili rakovinu prsnika ... takze uz sa komunikuje normal oni uz u nas teraz parkrat boli ...takze isto pojdeme tam dole ked sa mala narodi.... 😀

lydusska
18. sep 2012

@andie25 Ahoj Andrejka, dsakujem za privitanie. Urcite to nevadi, mame spolocny osud hhh. A ty uz mas deticky? Z prfily nepises ze si v ocakavani,alebo aky je tvoj status.

andie25
18. sep 2012

@lydusska ty ja neviem prečo mi to neukazuje, nemám, mám na ceste v 27tt som, termín den pred stedrym dnom🙂

lydusska
18. sep 2012

@katie555 no vidite tak tuto skupinu posuvam do novej dimeznie ala zname ako rok 2013 hhhh kam sme sa uz podla mAJSKEHO KALENDARA NEMALI DOZIT HHHHH ;))))...

To ej dobre vediet ze tu mame tolko sikovnych slovenociek, hhh co by to Anglicko bez nas robilo?????

lydusska
18. sep 2012

@andie25 ahaaa no tak to teda drzim palceky pre vas obe/oboch ;)))). Aj vies co to bude ked to bude, ci sa chces nechat prekvapit?

monkka21
18. sep 2012

@lydusska tak toto je moje tretie tehu,ale raz som potratila.mam 18 mesacnu dcerku ktora sa narodila tu.ja som v celku spokojna co sa tyka starostlivosti v tehotenstve,som rada,ze sa tu vo mne nikto nerype ako na slovensku.prve tehu bolo bez problemov ale so vela pribrala(27kg) a nestihla som ich zhodit a som znovu tehu tak teraz som viac kontrolovana ale inac v pohod.toto tehu mi nebyvalo tak zle ako pri prvom,palenie zahy to som si uz vzykla ateraz uz zacina aj bolest krizov.dcerku uz ani pomali nezdvihnem.porod som mala uplne super,midwife ktora ma rodila ma velmi podporovala a manzel bol celi cas pri mne takze v pohode.a velmi mi vyhovuje aj to ze nemusim dlho trcat v porodnici.doma je doma 😀 ja som spokojna.

monkka21
18. sep 2012

@katie555 och si neviem predstavit ze bys om sa nebavila s mamou ale asponze uz sa to dava do normalu.prichodom babatka s avsetko zmeni.tak potom sa zastav na kavicku 😀

lu2112
18. sep 2012

@lydusska no my sme uz nachystany maly je v polohe ze by uz aj hned isiel ale je to chlap a unich clovek nikdy nevie 😉.
Tu unavu si pamatam aj ja ja som mala nizko zelezo a brala tabletky. Spala som tak 12-14 hodin denne a aj to nebolo dost. Nevolnosti a problemi zo zaludkom a jedenim som mala do 14 tt kazde rano som bola ako omracena a tri mesiace som nevedela kavu vypit lebo mi znej bolo zle 😉.
Brusko ja som mala hned ako som to oznamila takze mne hned vyskocilo a potom sme rasti teraz som ako velryba a to uz taka sranda neni. Ale druhy trimester si budes aspon trochu uzivat uvidis 😉. Treti uz zase neni taka sranda.
Ci sa tyka starostlivosti je to ine ale napriklad som rada ze nas tu tolko nesleduju lebo ja nemam rada lekarov vobec a toto mi ako tak vyhovuje no ale ked je nieco zle tak oni sa zase snazia tak dufam ze budes mat poahoove tehotenstvo a budes si to uzivat. 😉

katie555
18. sep 2012

@lydusska ja tiez nemam s cim porovnavat len to co my povedali kamosky doma...Ale ked aj ides na fora tak vela sloveniek ti povie ze starostlivost v tehu tu nic moc (a chodia domov na extra prehliadky) ale porod je tu lepsi.. Uz len naprilad doma za vsetko co sa plati akoze nadstandard (epidural, bazen, otec pri porode) tu je to automaticky zadara. Ako tehotna mas narok na exception - neplatis za predpisy na lieky plus zubara az kym dieta nedovrsi rok...
Mne tento system aj v tehu vyhovuje - nikto do mna kazdu chvilu nespara a nerype - tu je brane ked si nizky risk ako prirodzeny proces....

monkka21
18. sep 2012

@andie25 musis si to vo svojom profile spravit aby ti to ukazovalo

andie25
18. sep 2012

@lydusska dievčatko mame v brusku údajne🙂 Natalka to bude 🙂 a neboj únava prejde, a papaj teraz veľa potravín so zelezom- brokolicu, spenat, mäso, oriesky, susene marhule, všetko zelene 🙂

andie25
18. sep 2012

@monkka21 ale ja to mám, mne to ukazuje na profile aj týždeň aj ten december, ale tu to neukazuje neviem prečo

katie555
18. sep 2012

@monkka21 to druha otcova zena...ona je relativne ok aj ked ja sa musim strasne sustredovat ked na mna rozprava ..ja naucena viac na northden accent a este potom cotney ...lol

monkka21
18. sep 2012

@andie25 no tak potom veru neviem 😨

monkka21
18. sep 2012

@katie555 aha tak,no ale hadam to bude v pohode.aj ked jej choroba je teda tazka ☹ hlavne ze sa dohovorite

lydusska
18. sep 2012

Dakujem moja, idem zajtra na krv tak mi zistia aku mam hladinu, uz pred asi 3-4 mesiacmi som mala nizke zelezo, potom som brala zelezo a tak sa i aspon troksu hemoglobin upravil, ale teraz to citim ze ho mam asi zase nizke tak to uz od vcera i dobrovolne papam zelezo a B9-listovu ;))).

No ak to bude dievcatko, mala si nejake specialne chute??? Mne chuti veeeela cierneho korenia, vajicka, soooool a veeeela vody pijem .... Skor slane veci ako sladke, po sladkym moc ani nejdem, co je dost prekvapujuce. Preto si skor myslim ze cakam chlapca ai moj manzel by si asi viac zelal chlapca ... Inak Natalke drzim palce, pekne meno ;))).

katie555
18. sep 2012

@monkka21 ale ano nie je to jednoduche pre nu - rakovnina prsnika, teraz je na chemo a pred vianocami by jej mali vziat prsnik 😒 a po vianociach radiotherapy...ach aj taky je zivot

monkka21
18. sep 2012

@katie555 moj otec zomrel na rakovinu ☹ viem ake je to tazke.a prave pred vianocami takyto zakrok ☹

lydusska
18. sep 2012

@katie555 Ahaaa no tak to je super, i ja si myslim ze v poho ak ma i nikto s prehnanou starostlivostou nestrasi, mozno mas pravdu!!! Snad budem i ja ten nizky risk a ziadne komplikacie vo vyssom tehotenstve sa mi neprihodia ako vysoy krvny tlak, alebo vyssi cukor, co mam v rodine, takze sa i obavam ze bohuzial nebudem taka stastna ....

andie25
18. sep 2012

@lydusska no veru máš take chute ako ja hihi. Vôbec som nemala chute na sladké ale na slane, kysle a mäso🙂 takze tak, ale podľa toho sa to neda určiť🙂 A zase som nemohla jest vajcia, chlieb a uz nepamätám ešte co🙂 no teraz si aj tak musím dávať pozor čo jem, lebo mám tehu cukrovku, takze zdravá strava žiadne lakocinky🙂

lydusska
18. sep 2012

@lu2112 Noooo tak super teda, ty si ale dobra ... hihi vystihla si ze u chlapov nikdy nevies. Tak i keby to prislo hned v noci tak nech je vsetko OK!!!

andie25
18. sep 2012

@katie555 take smutne... Joj, je to svina ťa rakovina...
@monkka21

lydusska
18. sep 2012

@andie25 jeeezis tak to mi je luto ze ta ta cukrovka postihla. To ako je mozne ze ju mas ked hovporis ze moc toho sladkeho si nejedla? To si myslim ze to je geneticky, i moja mamina ju mala tak asi i ja ju budem mat .... Si pod nejakym vacsi dohladom ked s nou trpis???

monkka21
18. sep 2012

@andie25 veru velka svina ☹

katie555
18. sep 2012

@lydusska s tymi chutami ja som v prvom trimestri jedla uhorku zo solou...to som stale musela mat v chladnicke...ptoom skor uz len zmrzlinu ..a tiez mame dievcatko...
no ked mas v rodine cukrovku budes musiet ist na test ...low risk si ked nemas nic v rodinnej historii, nemala si ziadne prirodzene potraty a mas normalne BMI..

andie25
18. sep 2012

@lydusska mala som predispoziciu, a to nie je len o sladkom, telo nevie spracovat cukor zo stravy- v stravné máš cukor ako karbohydrat(cestoviny, chlieb, zemiaky, ryža..) vo forme laktozy-mlieko mliečne výrobky, syry, vo forme fruktozy-ovocie a dokonca aj aminokyseliny-mäso. Hej som sledovana, každé 2 tt poradňa a musím si merat hodnoty cukru ráno nalacno, potom po jedle 3x do dňa a viest dennicek. Plus mám ďalšie 3 uzv musia sledovať babo či nerastie priveľa.

katie555
18. sep 2012

@monkka21 @andie25 tak moj otec ma uz rakovinu asi 5 rokov, spolu z nefuncnostou pluc na 70percent - preto nas ani nemoze prist pozriet...rakovina pozastavena nehybe sa uz 3 roky ....je na kysliku ..zial ale za danych okolnosti jeho zdravotny stav uz lepsi nebude, akurat tento vikend oslavuje 60 rokov, mala som letiet domov no len uz sa neda ☹

andie25
18. sep 2012

@katie555 strašne mi je to ľúto Kate ☹ Fakt...to nie je fér toto...

monkka21
18. sep 2012

@katie555 ou ta pliaga je naozaj vsade ☹ moj otec neskro riesil svoj problem,uz sa mu nedalo pomoct.mal rakovinu mocoveho mechura,ktora sa rozsirila dalej.no tak teraz uz naozaj nemozes letiet.ale urcite ked bude Chloe na svete ho pojdete pozriet.

lydusska
18. sep 2012

@andie25 Ahaaaa no tak to mas o starost naviac pocas tehotenstva teda, ale tak drzim palce aby babo a aj ty ste boli zdravi ked sa narodi ;)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre