Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
22. sep 2012

@lu2112 LUckaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uz rodis?
😉

monkka21
22. sep 2012

@katie555 myslis? 😀

slavik79
22. sep 2012

@monkka21 ano, uz sme poziadali o child tax credit, odpoved zatial neprisla. cakame tiez na formu na working tax credit, vypiseme, posleme, uvidime...mam uz vyplnenu aj maternity grant, len musim pockat najprv na to ako to dopadne s working tax credit, az ked nam ho uznaju, potom poslem aj ten grant. a takisto mam vyplnene aj take tlacivko, na zaklade ktoreho by som mohla dostavat voucher na zeleninu, ovocie a mlieko, je to 3,50 tyzdenne, ale preco nie? len tiez musim cakat co s tym work tax creditom. proste vsetky benefity uzko suvisia, ked nemas jeden, nebudes mat iny, teda nebudes mat nic ☹

slavik79
22. sep 2012

@domak2 ahoj, tak v stredu tam ideme a skusime sa poradit...priatel poziada o work tax credit a teda ja som nevedela ze ja mozem ziadat o child tax credit, v podstate ani presne neviem aky je v tom rozdiel 😅

monkka21
22. sep 2012

@slavik79 ahoj.working tax je pre dopeleho pracujuceho a child tax credit je pre dieta kotre zije v rodine zo slabsim prijmom ale do toho prijmu sa uz zapocitava aj naklady na to dieta narozdiel od working tax creditu.poslem ti do spravy kontakt aj na tu babu co riesila tu matersku.mozno ti aj ona poradi ako mas postupovat.

monkka21
22. sep 2012

@slavik79 ten benefit na vyzivu ti nedaju ten ani nam nedali sme mali o 200 libiwer viac zarobene.ale za vyskusanie nic nedas

slavik79
22. sep 2012

@katie555 ja mam 33 rokov, priatel je mladsi, len bohuzial ja nemozem ziadat o work tax credit, lebo nepracujem, on zase pracuje, ale nemoze, lebo nema tych 25 rokov. ale pocula som ze ked aj clovek mladsi ako 25 rokov ma baby, tak tam uz sa situacia meni, tak uvidime.zatial sme poziadali o child benefit, potom skusime dalsie veci...je mi to luto hlavne kvoli tomu, ze som prisla do UK pracovat, ani vo sne mi nenapadlo, ze raz budem odkazana na nejaky benefit, ved ruky mam zdrave a od roboty neutekam 🙂 ale situacia sa vyvinula trosku inak, tak sa s tym musime nejako popasovat.

monkka21
22. sep 2012

@slavik79 mne sa zda tiez ze ked mate dieta tak tam nieje ta podmienka 25 rokov,ale nies som si ista opyatam sa manzela.

lydusska
22. sep 2012

@miriamasr & @soska & @weronika22 - tesim sa s vami babenky. Ako vidim ste v podobenj situacii ako ja, ale na 100% budem rodit tu v UK, lebo je to jednoduchsie pre mna. Ako po porode to bude omnoho kompliokvanejsie s tymi dokumentami na 100% ale bohuzial uz som si na ten komplikovany zivot akosi s tym mojim zahranicnym manzelom zvykla hhhh 🙂)))....Drzim vam velmi palceky!!! Bola uz niektora z vas hna stretku s midwife???? ja idem asi az okolo 10-11 tyzdna takze dost neskoro, ale tak zase ako citam to aspon vidiet uz i srdiecko bit a tak ... tak sa dost tesim a budem apson vediet termin kedy dietatko by malo presne prist na svet ;))). Inak ja som z okolia Bristolu ;)), ale ako vidim nikto v tejto oblasti nebyva hhhh, ale to je v pohode ... Tesim sa na vase odpoevde

lu2112
22. sep 2012

@katie555 nie moja este nie stale sme 2 v 1 ale boli sme sa preist na take tri hodiny a vobec som nebola unavena niako vela energie mame tak snad ten pohyb pomoze 🙂. Ak nahodou nie tak dufam ze sa dnes aspon vyspime 🙂. A ty ako sa citis??

slavik79
22. sep 2012

@monkka21 ano, aj som to takto pocula, tak snad to nie je len nejaky blud

slavik79
22. sep 2012

@monkka21 aj by som sa cudovala keby mi konecne daco dali :D

lydusska
22. sep 2012

@katie555 no ano dobre jej radis ze nemaju pravo ju vyhodit kvoli tehotenstvu Ale zalezi na tom aky dovod jej dali, ze preco s nou rozviazali zmluvu. Bohuzial agentura si moze vymysliet cokolvek ;(((( ... Ono skor by som poevdala ze kedze pracuje cez agenturu tak sa neda claimovat materska snad .... ci ano???? Agentura nikdy nebude prispievat na matersku to siu iba tahaci peniazov!!! Ale @slavik79 ako ti radi @katie555 skus ich udat ze kvoli tomu ze si im oznamila ze si tehotna, ze ta vyrazili. \Aspon to skus a uvidis ci pochodis, neviem teda ako je tvoja anglictina na tom, ale dolezite je aby si sa nedala odbit, to budu skusat ako prve ako silno si za tym stojis, ak nepovolis tak pojdu dalej a to je dobre na tejto krajine!!!

lydusska
22. sep 2012

@slavik79 tvoj priatel si moze poziadat o housing benefit co moze byt az okolo 150 libier mesacne a ak nezab=raba nejako cez limit tak ti mozu i dat council tax benefit, co je vlastne ze ho nemusis platit, oni ho budu platit za teba ;))), dufam ze aspon trosku pomohlo!!! na to budews mat na 100% narok ak nezarabs iba on a mate uz rodinku ... lebo on stale pracuje, nie?!

katie555
22. sep 2012

@lu2112 ja sa citim ok strazim deticky moje (teda Uz pomaly tinegerov o chvilu budu chodit strazit moju malu ) citim sa ok cez den parkrat som Mala krce ale v ramci normalu.. dole citim rezanie akoby som Mala infekciu ci co.. inak to ujde... rahy doma pracuje ale hadam my nebudem musiet volat aby prisiel .

@lydusska zamestnavatel plati len prvych 6 tyzdnov materskej potom zvysnych 33,tyzdnov Su statne prachy. Je to svinstvo ze @slavik79 vyhodili len preto ze vyslo najavo ze je tehotna. Inak sa tu objavila jedna holka co je 6 tt a byva v bristole len je akurat na svk

@slavik79 treba skusat snad to nieco daju..ono vela aj zavisi na koho natrafis ..viem ze jedna znama dostala job seekers allowance aj ked nemala odrobeny rok . Hlavu hore ..mas dievcatko ci chlapceka ?

radusiq
22. sep 2012

bry vecer, sme doma z vcelku uspesneho celodenneho lovu na auto, asi sme nasli krasnu velku rodinnu dodavku (ked uz tak uz) este pozerame reviews na nete 🙂 tak snad sa to stihne pred porodom...pozeram ze zas celkom plodna debata sa tu zbehla 😀

@lu2112 ako moja? vsetko ok zatial? stale cakam na text kde si co si 🙂 nas drobik je akosi nekludny dnes, mam uplne napnute brucho ako sa tam roztlaca 🙂

@katie555 presne ten pocit "infekcie" mam uz asi tyzden, aj som myslela ci som kdesi neprechladla...predpokladam ze to bude klasicky uplne normalne 😒

katie555
22. sep 2012

@radusiq tak minimalne nie som jedina tak to bude asi normal 🙂 ja sa ukludnujem tym ze moc bol v utorok v poriadku.este nevies kedy Budes na rade ?

radusiq
22. sep 2012

@katie555 ja som tiez mala ten tyzden midwife a vsetko ok...v stredu sa dozviem, idem na review ku consultantovi 🙂

sarifa
22. sep 2012

Ahojte tehulky a mamicky ..Ako sa mate? Co mate noveho a co sa tu rozobera nech som v obraze🙂
@radusiq Ty nam asi skor prva oznamis ze Lucka uz rodi.Uz teraz sa jej kazdy den bude niekto pytat ci uz rodi hihi

lu2112
22. sep 2012

@radusiq moja no som rada ze ste nieco nasli tak bude lahsie ked mali pride🙂. My sme dnes akosi stale nuekde behali a boli sme na troj hodinovej prechadzke a este stale niesom unavena isla by som znova. Takze vela energie mam Maxika som stim asi trochu unavila lebo spi a je v klude🙂. Aspon chvylku. Tak uvidime aka bude noc dufam ze sa vyspime uz konecne. A ty ako sa dnes citis dufam ze si aj odychovala

lu2112
22. sep 2012

@katie555
@radusiq inak stou bolestou ako pri infekcii som mala aj ja potom mi to preslo za par dni

lu2112
22. sep 2012

@sarifa no mas pravdu teraz uz som na rade ja niako rychlo to uslo este si pamatam ako sme kazdy den pisali tebe ze ci uz 🙂.

sarifa
22. sep 2012

@lu2112 ja viem moja tak vsetko leti a vsetko sa tak po porode zmeni...ja si pamatam ako sme este len vsetci zacinali s par tyzdnami a cakali kedy budeme citit kopanie. ja sa smejem ked si citam stare konverzacie ..obavanie s nepoznaneho a uz je zrazu po vsetkom 🙂 kedy mas presne termin?

lu2112
22. sep 2012

@sarifa no termin mame 3.10 takze este mame trochu casu ale clovek nikdy nevie 🙂. Hlavne led sa mali uz nachystal pekne kde ma bit 🙂.
Naozaj to rychlo leti a zachvylku bude po tehu a zacne nova kapitola 🙂. Este stale si neuvedomujem to ze budem mama ale asi je to normalne 🙂.
A ako sa ma mala vsetko v poriadku? Este je prechladnuta

sarifa
22. sep 2012

@lu2112 No dufam ze si najdes cas a hodis sem svoju story.Poviem ti pre mna sa to vsetko naozaj zmenilo.Este si neviem zvyknut ze som mama a ze mam teraz vraviet nieco co som v zivote nehovorila a to je "moja dcera" vsetko je take nove a divne.Mala je stale chora nejako jej to nechce ustupit ale uz som si zohnala hadicku tak vyskusam to 🙂 A ja si myslim ze ty pojdes rodit tiez az po termine 🙂

katie555
22. sep 2012

@sarifa nove tu asi nic taka klasika...par novych bab sa tu objavilo takze Uz mame aj 2013 ..mimo toho len cakame kedy lucka pojde lol.
@lu2112 takze s tym pocitom infekcie to bude asi normal .. ja si myslim ze Ty pojdes coskoro
@radusiq zavidim to ... Aspon Budes vediet kolko dni ta este caka 🙂

lu2112
22. sep 2012

@sarifa no dufam ze mala sa stoho dostane skoro. No ono je to asi normalne mne trvalo tri mesiace si uvedomit ze som tehu tak pocitam ze ked sa mali narodi to bude podobne.
No ked pojdem po termine nevadi lebo bude tu moha mamina tak by som aj prijala no ved uvidime kedy sa ten nas maly rozhybe a vypita sa na svet. Lebo co sa tyka planych poplachov tak ty ich uz bolo dost🙂.

lu2112
22. sep 2012

@katie555 asi je to stadium pred 🙂. Mne to preslo same za par dni tak si myslim ze je to asi normalne. Inak ja som tiez zvedava ako to vide. Najlepsi je manzel ten zahlasil ze zajtra ideme na to 😉. Tak uvidime

sarifa
22. sep 2012

@katie555 no tak nas sem pribuda to je dobre.No to ano to cakanie ked uz niekto je na rade. hihi 🙂 asi lucke budeme aj na nervi liest 😀

sarifa
22. sep 2012

@lu2112 No Lucik mi ta radostne ocakavame a coskora ta budeme vitat v nasom clube 🙂 A ten malinovy caj pijes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre