Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
23. sep 2012

@lu2112 ani ma nenapadlo cumlik kupovat dopredu 😀 ale vzhladom na to ze chcem kaucukovy z Whole Food Maketu a ten je pri mm robote, asi by bolo dobre nech kupi pred nez potom ho pocas paternity leave posielat do Londyna po cumel 😀 😀 😀 vdaka!

slniecko77
23. sep 2012

@lu2112 😀 ja som tiez chcela mat mnoho veci radsej doma, ale je to fakt zbytocne ak neplanujete cumlikovat, my sme nie 😉 v UK si vies vsetko zohnat za par chvil

slniecko77
23. sep 2012

@radusiq a chces cumlikovat?

radusiq
23. sep 2012

@slniecko77 vies co nebranim sa tomu. Logicky uznavam ze je lepsie nenaucit a potom nemat problem s oducanim, ale je to z veci ktore viem ze ak pomozu, tak povolim hned bez zavahania 😅 a radsej investujem £5 dopredu do cumlika ktory schvalujem nez potom kupovat narychlo plastove fuj fuj 😅 😀

slniecko77
23. sep 2012

@radusiq 😉 my sme fakt nevyuzili, ale to nie je vysoka ciastka..preto som ho aj mala doma 😀

katie555
23. sep 2012

@lu2112 juj vy ste tu toho popisali kym som ja bola vo vani...no my sme tiez cumliky nekupovali bo nejako ich neplanujem pouzivat ale dostali sme uz od prababky a tusim dedka...ale tiez si myslim ze hocikedy kupis ...

@radusiq ja asi zijem na inej planete pri tych cennach ..a to uz nehovorim ani tie podnajmy co ostatni vravia ..

@tina33 nemoze ta nutit ist na sick pay - vyska sick pay zavisi inak od zmluvy - napriklad ja mam 13 tyzdnov full pay 13 half pay a potom statutory...Ale u kazdeho je to rozne ... Ono co viem ked si dlho na sick pay pocas tehotnosti potom ta mozu nutit ist na skoru matersku a tym ze je tu materska len 39 tyzdnov (myslim ta platena ) tak sa ti skracuje cas z babatkom 😖

@lydusska no to je blbe ze si takto z pracou dopadla...su ludia co vycucavaju system ...ja za 7 rokov stale tu som pracovala a tiez mam obavy ze keby som nieco chcela tak nemam na nic narok....Co sa tyka tych vysetreni a ze ist na svk - no to je na vlastnom uvazeni - mne tento system kvazi aj vyhovuje - naco sa maju do mna rypat ked netreba ... ono sa zda ze nic nerobia ale ked mas jednoduche a bezkomplikovane tehotenstvo sa to moc neriesi..Ked mas nejaky problem si sledovana stale a hadam viac aj nez na svk ...Takze ja som spokojna som low risk - a mam pokoj...Sice boli sme na svk na 3D scane, ale to bola skor len nahoda ze sme prave vtedy boli na svadbe a bolo to lacnejsie..koli tomu by som specialne domov neletela ..

@sarifa v kazdom bootse to maju..z ktoreho letiska letis? a ved budes mat aj batozinu nie? tak vypocitaj kolko potrebujes 😵

@monkka21 no to mate dobru cenu ...a to ako 4 izbovy byt?? tu nezohnas vacsi byt nez 2 izbovy

monkka21
23. sep 2012

@katie555 ano 4-izby+obyvacaka,je to flat .je nezariadeny vsetko sme si kupovali ale ked sme tu prisli byvat tak sme zan platili len 440 ☹ ty si pominala,ze mas doma pekarnicku?

sarifa
23. sep 2012

@monkka21 no budem tam musiet zavolat a opytat sa 🙂

katie555
23. sep 2012

@monkka21 no to je super...hej mam pekarnicku asi rok ...skor ju vyuzivam na miesenie cesta inak..ale sem tam peciem aj chlieb ..preco? 😲

sarifa
23. sep 2012

@katie555 budem mat len prirucnu.Idem z lutonu.to je take male letisko a este neviem kedy budem letiet ci bude aj otvorene,ale asi poslem postou domov a hotovo

monkka21
23. sep 2012

@katie555 no ze ci sa tam pouziva normalna muka alebo neaka speci?a aku mas?

katie555
23. sep 2012

@sarifa hej aj to je dobre riesenie bo toho asi budes potrebovat dost ..a vy tam na juhu mate viac moznosti ohladom kadejakych prepravnych spolocnosti atd - co viem tak za 20 libier posles 20 kg zasielku v pohode...a mas to vyriesene....ved a dovtedy mozno aj zmenis mlieko - si spominala ze chces skusit...a to inak na svk ziadne podobne mlieka nemaju?

katie555
23. sep 2012

@monkka21 ja mam ready steady cook - pouzivam white strong bread flour - tesco stoji asi 10 p viac nez normalna klasicka plain flour. alebo brown bread flour ta je tusim 70 p za 1.5kg...vyjde to aj z energiou lacnejsie nez kupovat...plus v pohode si tam zamiesis na rozky pizzu a podobne ...a drozdie je v pohode aj anglicke susene - cerstve oni neodporucaju ale ja som v pohode davala a vsetko bolo ok .. 😀

monkka21
23. sep 2012

@katie555 ja by som chcela tiez pekarnicku,ale az ked budme sami byvat.vies pre nas dvoch na vyrobu chleba alebo tak to staci.len svagor spominal,ze tam ide neaka specialna muka.tak preto som sa pytala.ja nerada robim zo susenymi kvasnicami ale ked su neni ine tak aj s tim spravim.

lu2112
23. sep 2012

@monkka21
@katie555 my mame tiez pekarnicku asi rok a ja si neviem vynachvalit hlavne ked chcem vymiesat cesto bez zbytocnej namahy ale bo upiect chlebik ja zboznujem zemiakovy s cesnakom a ten mavame ako veceru len s cerstvym maslom mnam este taky cerstvy 😉

lu2112
23. sep 2012

@monkka21 ziadna specialna klasicky kupis v supermarkete nic tazke to nieje 🙂.

monkka21
23. sep 2012

@lu2112 a da sa tam piect taky slovensky chlebik,nie len ten anglicky sendvicovy?mi taky nelubime iba na toasty.ja pouzivam doma len slvensku alebo polsku muku.s anglickou nemam ziadne skusenosti.vobec neviem aka je aka 😀

lu2112
23. sep 2012

@monkka21 no ja robym zemiakovy a ten chuti ako nas slovensky🙂. Treba si naist ten spravny recept a ja pouzivam len anglicku muku na vsetko a bezproblemov ja z nej dokazem spravit vsetko aj knedle aj halusky chleba kolace uz som si zvykla ja mam vzdy problem potom doma na slovensku ked varim 😀

katie555
23. sep 2012

@lu2112 mozes mi prosim poslat recept...??
@monkka21 ako Lucka pise, skvele na vymiesanie a vykasenie bez akejkolvek namahy...nahadzes suroviny a 1.5 hodiny a krasne vykysnute cesto..ja aj tie trdelniky v tom robila.. Ziadna specialna muka - no chlebova ale nie je drahsia a vsade ju zozenies napr. http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/...

monkka21
23. sep 2012

@lu2112 budem musiet manzela ukecat aby som si ju mohla kupit uz teraz 😀 ako som doma tak len vypekam a tak a by som si dala taky fajny chrumkavy chlebik

sarifa
23. sep 2012

@katie555 no maju nejake mlieka ale nemalo by sa len tak zmenit lebo malej nemusi sadnut a moze ju aj brusko bolet to by njebolo bohvieco akurat doma.Ale tak asi to poslem vet to ma len 900g 🙂

monkka21
23. sep 2012
katie555
23. sep 2012

@sarifa a to ti bude stacit na cely pobyt? ci to na kolko ides? ved ale hod do prirucnej ked je to prasok to mozes v pohode mat...

katie555
23. sep 2012

@monkka21 oni zase nie su az tak drahe - podla mna aj tie lacnejsie su dobre ..viem ze moja stala nejako okolo 40 libier

lu2112
23. sep 2012

@katie555 ja robim podla tohto ale pridam tam aj trosku masla a suseneho cesnaku a je uzasny 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24140 a muku davam podla toho co mane doma raz len bielu a niekedy z miesam 😉 najlepsi ked ho vyberes a do pol hodinky je vychladnuty a uzasny vzdy mi to pripomenie domov mnam zajtra na veceru asi spravim 😉

monkka21
23. sep 2012

@katie555 uz mam vyhliadnutu za 60 alebo 70,su aj lacnejsie len tie maju kapacitu len pol kila asi,ja chcem nieco vacsie.tak teraz musime kupit hlavne postielku a ja veci do porodnice ale manzel hadam dovoli. 😀

lu2112
23. sep 2012

@monkka21 no ja mam taku ze vies tam nastavit cas tak obcas ked chcem chleba na rano ze pre zmenu nechceme z obchudu vecer to nachystam a nastavim na urcitu hodinu a v noci sa to zapne samo a kym vstaneme mame chlebik cerstvy. Ale nerobim to stale mi aj v obchode kupujeme mame to na spestrenie aby sme stale nemali to iste 😉

monkka21
23. sep 2012

@lu2112 no ja som tiez taku pozerala s tim nacasovanim.tak teraz ked este byvam s mamou tak to by som musela stale piect pre tolkych ludi chlieb,ale ked budeme dvaja tak by som chcela na kazdodenne pecenie ,vies aj muzovi do roboty a tak.pojdme popozerat co vsetko sa tam da robit

lu2112
23. sep 2012

@monkka21 ja vtom robim aj kolace🙂. Na internete je vela receptov a niektore baby v tom pecu snad vsetko 🙂. Urcite je to uzasna pomocka a urcite aj manzelovy sa bude lubit ak v tom urobis vyborny chlebik alebo kolacik a nezaspinis pri tom nic 🙂

monkka21
23. sep 2012

@lu2112 no ved to, tolko riadov to usetri a nemusim pri tom stat 😀 budem muset byt strasne dobra aby som si ju mohla kupit 😀 ved pozeram ze vselijake receptiky su na nete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre