Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
27. sep 2012

@andrea2510 vytvorit sa ti vytvori, len prikladat a prikladat 😉
..tu je vyborna stranka aj s poradnou 😉 http://dojcenie.wordpress.com/author/annagsk/

andrea2510
27. sep 2012

@slniecko77 pozrem si dakujem

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 ved ja chcem asi ten prvy mesiac len kojit a az potom ked uz pojdeme castejsie von trenovat s nou aj flasku . no hej teraz ku koncu su divne tie midwife tento tyzden som mala 2x a potom budem mat o tyzden. do nemocnice mi dala dalsi termin na 3 novembra ak by som nahodou prenasala.

slniecko77
27. sep 2012

@andrea2510 ale aj na tejto stranke ti bude vediet poradit strapco13 je laktacna poradkyna, okrem ineho aj ORL doktorka, je velmi mila a vzdy rada poradi 😉
..ja som raz mala zapal prsnika a bola velmi ochotna
..inak je omnoho jednoduchsie dojcit aj vonku ako brat zo sebou flasu s mliekom, udrziavat teplotu mlieka, davat pozor, aby do mlieka nieco nedostalo ked je moc teplo...najjednoduchsia vec je prsnik ci vonku alebo v noci
..ked sa dietatko nauci na flasku bude velmi pravdepodobne odmietat prsnik

slniecko77
27. sep 2012

..ale uz dost 😉 nejdem robit osvetu..kazdy sa rozhodne ako bude chciet a ako mu to vyhovuje 🙂

katie555
27. sep 2012

@andrea2510 no ja tiez tak akosi planujem ..ze najskor vylucne kojit a potom to skombinovat...preto si myslim ze kupovat formula milk je zatial zbytocne..presne ako @slniecko77 pisala tak 3 dni krmis kolstrum - babatku to vraj staci, to som aj citala v knihe ze oni na zaciatku nie su hladne...A prvych 5 dni je normalne ze babo strati 10percent porodnej vahy...a mlieko ti pride az na 3-4 den...
. fuha to mas uz akoze na stalo booknute mw? bo ja sa vzdy objednam ked tam idem po meetingu na 'recepciill' len poviem o kolko tyzdnov potrebujem, teraz mam po 2 tyzdnov, potom zase o 2 tyzdne co uz budem 40 tt. a vraj potom ak nahodou mala bude vymyslat o tyzden... 😉

slniecko77
27. sep 2012

@katie555 aj mne vzdy MW pri odchode povedala, kedy a o ktorej hodine mam prist..ono to asi zalezi od toho ako su busy
..hej, dietatko vzdy schudne, ono dost kaka tzv. smolku - mekonum, kolostrum je velmi huste a obsahuje velmi vela tuku

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 no mne povedala ze no uz ma nemusia vidiet ze mam chodit k mojej community midwife a ze ak mala nebude chciet ist von tak na 3 novembra mi pichnu vyvolavacku. hej viem to som citala aj ja midwife hovorila ze niekedy sa nevytvori mlieko az do 10 dna ze je to normalne ale dovtedy bude asi baby uz hladne tak len tak ved to sa neskazi lepsie mat pre istotu.

andie25
27. sep 2012

@andrea2510 len ste sa nepochopili s MW, ked ti napíše 2/5 engaged, znamená že ešte 3/5 su nie engaged🙂 takze mala pravdu, lebo ešte nie si fully engaged🙂

andie25
27. sep 2012

@andrea2510
@katie555 do 6 mesiacov sa odporúča výlučne len kojit,žiadne umelé mlieka Vám netreba, stačí príkladat bábätko pravidelne každé 3 hodiny od narodenia a mlieko sa spusti. Ale je to na každej mamičke, doma dávajú vodu aj caje detské, to da tu vôbec neodporúča. Prečítajte si aj Unicef breastfeeding initiative, je to tam podpísané, takisto world health organization.

slniecko77
27. sep 2012

voda a caje su zbytocne @andie25 uz ani na SVK ich neodporucaju laktacne poradkyne...to len nase mamy este ano
..ani mojej svokre sa to nezdalo 😀

katie555
27. sep 2012

@andrea2510 no ved a do ktorej nemocnici ta bookla na vyvolavacku? to mas v pohode to je vlastne 10 dni po termine ...ja len dufam ze moja mala dostane rozum a az tak daleko nedojdeme - bo ked mas vyvolavacku tak to trva aj 2 dni kym porodis a tym padom mne by to vyslo presne na 29.10. 😒 Jaj to ty k mw chodis aj ku komunity aj do nemocky? 😕

@andie25 hra zo slovickami xixi ...lepsie ako mne bolo povedane ...skusim sa opytat v utorok ..Ako cukor? uz dnes v norme?

andie25
27. sep 2012

@slniecko77 no chvalabohu🙂 ale ešte veľa mamiciek dáva minule som pozerala debatu tu na koniku a nedalo sa proste vysvetlit nijak raz...

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 nuz ked im poradia ich maminy 😉 vies niekto sa da velmi ovplyvnit, nema nastudovane, ale vsetci sme zodpovedni za svoje rozhodnutia 😉
..ako sa citis?
..normalne vam v dobrom "zavidim" ked si zaspominam na tehu stav...juj uz sa tesim ked budeme pracovat na dalsom a znova ocakavat vsetky tie krasne veci

andie25
27. sep 2012

@katie555 ahoj🙂 cukor v pohode, az na tu jednu večeru, dnes som mala kontrolu a som bola sprdnuta, ešte v moci mi ukázalo že som hladna a dehydrovana- akurát som skončila jeden pôrod a nemala som sa kedy ani najest, ani napit ani na wc ísť.... No tak som dostala vynadane jeden krát od MW a druhý krát od Rola:( no musím byt zodpovedná... Ešte mám aj protein v moci, takze nie veľmi dobre správy, ale hádam to bude len nejaká infekcia. Takze tak. Vy s Chloe ako?🙂

andie25
27. sep 2012

@slniecko77 no hej🙂 mám sa ok, len musím pravidelnejsie jest a pit, ale ked som v nemocke tak sa to neda.... No musím sa prinútiť. Zajtra mám den voľna ale strávim ho väčšinou nad knizkami, skúšky sa blížia. Malinka je ok, tak jej bilo srdiecko, moja silná mala žena 🙂

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 fuuuha no protein v moci nic moc 😝 aj mas nejake subjektivne tazkosti?

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 nuz ked pracujes v nemocnici na take "zbytocnosti" ako jedlo a pitie sa nedaju stihat, poznam 😉
..kedy mas skusku a aku? Nespominala si, ze odkladas studium..ci sa mylim?

andie25
27. sep 2012

@slniecko77 nie, tlak ok, ja tipujem zápal, uvidíme, nestihla som pozriet výsledky a zajtra som off. Urcite všetko ok, nemám obavy. Cítim sa ok.

katie555
27. sep 2012

@andie25 ale dnes bola podozrivo ticho - iba trosku sa mrvila ked som sedela na tom workshope ...a teraz od 5tej sa nezastavila - tlaci sa von cez pupok - uz som sa jej aj pytala ze ci nechce sat - nav bo tadial rozhodne cesta nevedie xixi
inak v pohode len klasicky unava - uz aj 20 minut soferovania ma unavuje...no chcela som si dat teply kupel ale dotrepal sa brat draheho tak som sa zasila do izby a len oddychujem...So mnou je to tak ze 2-3 dni krce a bolesti a potom 2-3 dni nic 😀
no ved davaj si na teba pozor, ta dieta to nic moc - nezavidim ale tak uz to mas za 14? ci ako?

andie25
27. sep 2012

@slniecko77 idem na skúšky, chcem mat za sebou, o 2 týždne mám farmakologiu a v strede novembra esej plus ustnu skúšku komplet záverečnú. Tým pádom mi ostane iba bakalarka- tému uz aj tak mám a 10 týždňov praxe.

andie25
27. sep 2012

@katie555 to je normálne tie bolesti/nebolesti, maternica sa precvicuje a pripravuje🙂 sat-nav hehe🙂 no ja ešte nejakých 13 týždňov, možno menej 🙂 da sa to vydržať, len musím častejšie jest, ked som doma nie je problém, ale v robote to sa proste neda. No musím sa uvedomiť🙂

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 aha 🙂
..tak najnarocnejsie budes mat za sebou 😉 aku mas temu bakalarky? Chces hned po absolvovani praxe zacat pracovat ako MW?

slniecko77
27. sep 2012

@katie555 😀 😀 😀

andie25
27. sep 2012

Presne tak, po materskej dokoncim prax a nastupim ale asi ako part time, chcem si užiť malu🙂 Tému som si vybrala sama a to vhodnost rutinnych 4 hodinovych vag.vysetreni u nerizikovych pacientiek v pôrodnom centre. Mne to osobne prekáža, načo zasahovať ked je kopa iných znakov a priznakov ako sa sa určiť či je žena fully alebo ešte nie🙂 No a takisto je to aj o confident MW🙂

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 ozaj, zistila si ako dopadla ta Peticia?

andie25
27. sep 2012

@slniecko77 je to v procese asi. Vyzbieralo sa cez 16000 podpisov, tak neviem či je to dost, asi nie. Uvidíme ono ked nieco tak budu publikovať.

slniecko77
27. sep 2012

@andie25 hej, vsak je este skoro na rozhodnutie..zaujimal ma pocet podpisov..tiez sa mi to zda malo, ale ked sa to bude brat z pohladu mnozstva MW v UK tak to zase tak malo nie je 😉
...snad to bude vyriesene v prospech zdraveho rozumu 😉 som vsetkymi desiatimi za vyter na Strep B

andie25
27. sep 2012

@radusiq ahoj Radka, asi nie som si na 100% ista, ale znamená to že je menšie bábätko ako priemer. Opytaj sa ešte na kontrole, myslím že je to tak. Co ale nevadi, takze kľud. Nebude malilinky, len menší ako štandard. Ale zase neda sa skatulkovat🙂

liave
27. sep 2012

baby prosim vaaas pozrtite si tuto stranku a pridajte sa prosiiim ide aj o vas o sluzby pre vas ...budete ich potrebovat v buducnosti z papierovackami ohladne deti a ked sa tam nic nezmeni budete sa stretavat len s tym co doteraz!!!neochdotou opovrhovanim a nedajboh!aby ste ich nepotrebovali aby vas chranili ! ☹ 😠 😠 😠 😠
https://www.facebook.com/events/409149879147350/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre