Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
28. sep 2012

boze zas som sa rozpisala...ked sa raz rozbehnem tazko ma zastavit 😀

sarifa
28. sep 2012

@radusiq teda ja som nikdy nemyslela ze ockovanie je nejaka veda.A ze je zatym aj nieco viac nez horucka.No ked mam pravdu povediat tak sama neviem co si mam otom mysliet.Ale zaockovat ju neham ale pockam ako ty vravis ked bude zdrava.Je dost smutne ze otom neinformuju poriadne predtym nez povedia ze TREBA zaockavat.

radusiq
28. sep 2012

@sarifa no ver mi ja som bola v riadnom soku ked som sa k tomu 1.krat dostala...ale netreba ist hlavou proti muru a odmietat z principu, len treba byt informovany a zvazit vsetky pre a proti 😉

sarifa
28. sep 2012

@radusiq no ja som myslela ze tieto ockovania su povinne.A kolko ich vlastne bude? Toto prve ockovanie je v poriadku?

lu2112
28. sep 2012

@radusiq pekne si to napisala sikovna si 😀

radusiq
28. sep 2012

@sarifa na Slovensku su, tu v UK nie je nic povinne, tu praveze musis suhlasit so vsetkym nez ti nieco pichnu.

Tu mas ockovaci kalendar: http://www.nhs.uk/Planners/vaccinations/Pages/V...

to prve...no...podla mna je to skoro, ja nechcem v prvom roku ockovat vobec. Prevnar asi nedam - vystavovat dieta rizikam kvoli ochrano proti zopar kmenom, ked zaroven nechrani proti skoro 10-krat tolko sa mi zda nelogicke.
http://www.vaccineriskawareness.com/Prevnar-Vac...

Tu "5in1" chcem viac nastudovat, ak je to ten Repevax nie som si ista ci je vhodne babo napichavat formaldehydom, ale kazdopadne este ma sancu, ale az po 1. roku.

sarifa
28. sep 2012

@radusiq dakujem ze si ma tak informovala :🙂

katie555
28. sep 2012

@grasia1 ked ty citis ze je otoceny dole a ona ho nemohla citit tak bude hadam vsetko v poriadku...kde citis ked maly ma stikutku?? bo ja som podla toho vedela kedy sa mala otocila 😝

jeanka
28. sep 2012

s tym ockovanim je to ako s antikoncepciou.... lekari ta budu prehovarat a tvrdit ze je to neskodne a kontraindikacie nikto nespomina... a ked sa objavia problemy tak samozrejme to nie je z toho svinstva co tam davaju..... je to hlavne velky biznis..... £10 milionov teraz investuje nhs do tejto vakciny......

katie555
28. sep 2012

@jeanka @radusiq @lu2112 no akurat som sa dostala k tomu clanku ohladom tej vakcinacii - ja sa tomu asi aj vyhnem - teda mi nebude ponuknuta - bo k mw nejdem do utorku a v stredu budem 38tt takze by ma to nemalo chytit...znamena to ze potom budu chciet ockovat malu? ked dosiahne 3 mesiace ?
pokusala som sa o tom bavit z drahym ale prisla som na to ze ked hra Fifu tak sa asi zbytocne snazim - takze musim pockat dozajtra ...

aky ste vsetci mali dnik? 😀
a Radka no mozno budem pred tebou potom - moj original due date bol 16teho ..potom to tusim v 20 tt zmenili na 17teho

radusiq
28. sep 2012

@katie555 noo budu preteky 😀 😀 a mozno aj naraz to dame...

bez ohladu na to ci ty budes ockovana alebo nie, malej ponuknu preockovanie klasicky v tom druhom mesiaci tou 5in1 vakcinou. Ja som mala pocit ze to GP pozyva, nie midwife, ale ak je to tak tak fajn - ja uz nemam nic az do predoperacneho, ziadna mw, klinika ani nic...

@jeanka velmi pekne napisane 🙂

katie555
28. sep 2012

@radusiq tak to by bola sranda mne by inak nevadilo ..16teho je pekny datum...xixi
no tam tusim v tom clanku sa pise bud mw alebo gp ..ale myslim ze mw by len poslala k gp ...no aj tak myslim ze nas oktobrovky to velmi nezastihne tak ci tak bo zacat maju v pondelok a kym sa rozhybu tak vsetky budeme po 38tt ...xixi

monkka21
28. sep 2012

ahojte mamicky.som tu nebola,taka unudena som zo vsetkeho nic ma nebavi,citam ze sa bavite o ockovani.mne mozu ponukat co chcu,ale ako som sa uz raz vyjadrila ja sa v tehotentve uz zaocokovat nedam proti nicomu,raz mi stacilo. no a co sa tyka ockovania babatka tak Bianka ma vsetky ockovania,zvladnute bez problemov.jedine co sa mi nepaci ,ze 12sty a 13sty mesiac ockuju naraz ale mala to zvladla,ani teploty nemala max 37,4.jedine co som ju nedala ockovat je TBC.

lu2112
28. sep 2012

@radusiq
@katie555 no vidim ze vy sa este pobijete ktora bude skorej len nech sa Max nerozhodne na vas cakat to by ma piclo 😉 😀

katie555
28. sep 2012

@lu2112 no ja teraz sa citim uplne v pohode takze nemyslim ze mala sa az tak ponahla... 😀 akurat dnes som unavena - ale to bude tym ze som v podstate bola pol dna prec - obchody a kamoska ....potom som spala 2 hoidny ale zase sa dost unavene citim...takze sa pomalinky gulam a kukam dont tell the bride ...xixi

grasia1
28. sep 2012

@katie555 fuha tak to je tazka otazka kde citim ked ma stikutku. Ale hadam je vsetko ok.

lu2112
28. sep 2012

@katie555 no ja som celi den tak premotala a potom spala a potom varila kedze cakame navstevu tak trebalo nachystat veceru. No a Max je celi den akosi velmi aktivny tak neviem kde bere tolko energie🙂. Inak dnes sa to v oktobrovkach niako rozhybalo dve ci tri isli rodit tak uvidime kedy sa to tu rozhybe.

katie555
28. sep 2012

@grasia1 no ja len preto ze moja ked ma stikutku je to dole v panve ...inak mne tiez povedali ze je breach ale ona sa zmylila

@lu2112 fuha ..to je slusne ...len tu mne to pripada ze kazda druha mamicka je overdue ...ktovie ci mame dobre vyratane datumy...chloe je trosku aktivna aby na nepovedalo ...ale proti vcerajsku prijemna zmena

radusiq
28. sep 2012

@lu2112 akurat som mrkla do oktobroviek, tiez pozeram ze uz to zacina 😀 no Maxik verim tomu ze bude ukazkovo v termine 😉 inak co ti doslo extra vo veg boxe?

slniecko77
28. sep 2012

@monkka21 vies, ze by to nemali ockovat naraz? sv*ne jedny, aj mojho zaockovali naraz...nastastie bez problemov..nabuduce uz im to nedovolim!!!
..mas to v letaku o ockovani

monkka21
28. sep 2012

@slniecko77 no co som pisala s mamickami tak kazda pisala ze jej zaockovali naraz.moja s toho nemalani len teplotu chvalabohu.

slniecko77
28. sep 2012

@monkka21 kamoskinu malu zaockovali osobitne
..ale je pravda, ze mna sa pytali a mne to nejak ''nedocvaklo''

monkka21
28. sep 2012

@slniecko77 mna sa nepytali vobec,len mi povedali ze to ockuju dokopy 😒 este ze malej nic nieje.

slniecko77
28. sep 2012

@monkka21 poucene, mudrejsie a nabuduce sa nenechame oblbnut 😉

lu2112
28. sep 2012

@radusiq no ani neviem co mi dali extra mali me maliny jablka, kukuricu mrkvu, kapustu, tie male tekvice a zemiaky a cherry paradjky 🙂. Tak neviem ze co mi dali naviac.
No Maxik dnes nic takze ideme spat 😀

lu2112
28. sep 2012

Dobru nocku dievcata ja to pre dnesok balim idem spat uz nevladzem a to mame navstevu ale ved manzel sa postara 😀

slivka233
28. sep 2012

@sarifa
@radusiq ahojte baby, vopcham sa do rozbehnutej diskusie ale tiez sa nas tyka ockavanie...
moji chlapi prave zaspinkali , bojovali sme totiz s maleho kolikou, neviem co to je uz asi 3 dni ho pobolieva brusko.
takze myslite si ze odlozenie ockovania mozne?? tiez sa toho bojim a snazim sa zistit nejake info aj zo slov. stranok ci aj doma su take ockovanie. a bojim sa reakcie toho maleho telicka na tuto injekciu, suhlasim s odlozenim do 3 mesiacov ale nebudu s tym robit problem?? ja by som mozno bojazlivo pomyslela na problem socialok co tu bol, ved lekari su vseliaky a bojim sa toho aby nebol problem potom ze odmietam pre dieta ockovanie viete ako to myslim??? ja chcem to najlepsie pre babo... no neviem teraz ako.
@jeanka @ sarifa baby nemate nejake skusenosti tu v UK nejaky kremik na bolave brusko?? cvicime, masirujeme sice to pomaha ale tak este nejaka varianta.
teraz drobec konecne spinka snad sa nam podari s tatinom aspon na chvilu bt konecne spolu kedze je stale na nocnych.
@sarifa lenocka ako sa mame???

lu2112
29. sep 2012

Dobre ranko dievcata ako ste sa dnes vsetky vyspinkali a co mate na programe? Dnes maju prist moji rodicia tak som zvedava ze co nam vsetko dovezu maju plne velke auto plne dobrot a veci pre Maxa 🙂. Davajte na seba pozor a peknu sonotu prajem u nas to vyzera ze trocha slniecka budeme aj mat 🙂

lu2112
29. sep 2012

@slivka233 moja to ze odmietnes mas pravo nemusis dat maleho ockovat pokial si neni presvedcena ze je to to spravne.

radusiq
29. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂

@lu2112 uzi si rodicov dufam ze budes mat cas aspon raz za cas tu zabehnut k nam a ak nie aspon textni ked sa nieco zacne diat 🙂

@slivka233 Silvi to je prave ten rozdiel medzi sk a uk. Na sk je povinne, a hlasia ta ak neockujes. Tu v UK ti PONUKNU ockovanie s ktorym ty mozes suhlasit, alebo nemusis. Mozno ta budu trosku presviedcat ze je to dolezite a bezpecne, ale urcite nebudu robit problem ak povies nie, alebo ak to odlozis. Ak nie si presvedcena neriskuj maleho zdravie kvoli strachu z byrokracie, nechaj si cas na studium a rozhodni sa informovane ;)
Dufam ze malickeho to uz preslo, nuz chlapci su na koliky haklivi, chudatka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre